Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje servisa za popravku bicikla

[es] :: Vodič za posao :: Otvaranje servisa za popravku bicikla

[ Pregleda: 7022 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spacehal9000
sabac

Član broj: 313847
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Otvaranje servisa za popravku bicikla08.04.2013. u 11:12 - pre 133 meseci
Pozdrav ljudi.

Moj prvi post ovde i molba ako neko moze u kracim crtama da mi objasni kako da otvorim servis za popravku bicikla jer sam totalno neupucen u te administrativne poslove i vodjenje firme.

Iznajmio bih lokal u kojem bih to radio.

Isto me interesuje oko nabavke delova i kako to ide, placanje poreza...


Ako nekome nije tesko a poznaje ovu temu pa da mi malo objasni.


Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.mbb.telenor.rs.



+71 Profil

icon Re: Otvaranje servisa za popravku bicikla22.05.2013. u 20:23 - pre 132 meseci
Prvo morao bi da dobro znas da radis taj posao i da imas barem par godina iskustva. Ako nemas onda trazi posao uci kad budes siguran da ga znas onda mozes da kreces. Nadjes lokal koji je na mestu gde prolazi dosta bicikista da ne bude previse veliki i da bude povoljan. Da imas para da ga platis jedno 6 meseci unapred.

Ti ces biti pausalac i otvaranje radnje je dosta lako placaces mesecno neku cifru koja nije velika drzavi i to je to. Kupujes delove tako sto placas sa svog racuna ili kesh pa posle prilozis racun...

Nije tesko voditi radnju tesko je imati dovoljno klijenata da platis sve i zaradis. Posao ne moze da krene odmah prvi mesec ali posle par meseci vec moze da pocne neka zarada. I moras da racunas da zimi nema zarade...

Bilo bi dobro da pored servisa imas i prodaju barem 5-10 komada cisto da imas jos neki prihod.


...
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Otvaranje servisa za popravku bicikla22.05.2013. u 20:31 - pre 132 meseci
hm interesantno, mislio sam da ovde mogu da uhvatim posao pogotovo ako radim na belo.

Koje web shopove vodis? ovde sam takodje mislio da je ovaj posao neisplativ kod nas, tj prodaja preko neta.
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Otvaranje servisa za popravku bicikla26.05.2013. u 20:44 - pre 131 meseci
Zasto ne isplativ od koga si to cuo?

Ja poznajem vlasnika jedne manje kurirske sluzbe i on razvozi za par web shopova i svaki dan ima masu porduzbina.

Kaze oni sto su prodavali preko oglasa, preko novina sad gube klijente. Zasto? Pa na web shopu mogu sve lepo da vide slike, cene, opise... I pre ce kupiti sa web shopa nego iz oglasa ili slicno...

Ako je neko sa juga Srbije zasto bi on isao u Beograda da kupi nesto kad je postarina 200din?

Kod nas preko 90% web shopova propada ali ne zato sto ljudi nece da kupuju preko njih nego sto oni sto pokrecu to rade pomocu stapa i kanapa.

Da bi web shop radio kako treba potrebno je dobro reseje, dosta iskustva, dobre cene, znanje iz te oblasti koju robu prodaje, dobra reklama... Jedan covek ne moze da vodi web shop. Meni je jedan nemac koji vodi jedan web shop dosta poznat u nemackoj rekao na jednom sajmu. Budala misli da sve zna a pametan misli da zna jako malo, ja nisam milioner sto imam nesto puno pameti nego sto je puno budala. I kaze da nikad ni jednu odluku nije doneo sam. Nisam nikad saradjivao sa njim ali po onome sto sam video na netu o njemu on ima preko 800 zaposlenih proizvodnju, veleprodaju, maluprodaju.

Nemojte da me neko pogresno svati ja nisam hteo reci da je neko budala on je koristio te izraze i mozda je zvucalo malo prosto ali jako poucno.





...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Otvaranje servisa za popravku bicikla

[ Pregleda: 7022 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.