Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!

elitemadzone.org :: MadZone :: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78306 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 15:35 - pre 133 meseci
Citat:
ventura: Jok. Nema to veze sa svežim mlevenim mesom.

Sa ovime se slažem, stim što bih ipak precizirao da to u MCD blage veze nema sa MESOM, a sa čime ima,,,,'bemliga.
Citat:
Potpuno isti mehanizam cuvanja nitratima i dehidracijom kao i bilo koji drugi suhomesnati proizvod

Sam insistiraš na isticanju svog nepoznavanja tehnologije suvog mesa...
...da te sada čuje neki đetić đe mu pršut poganiš kakovom kemijom.
NEMA u banatskoj šunki nitrata, nititrita i ostalih kita, osim, u zavisnosti od sredine, nekih začinskih biljčica, NEMA u njeguškom pršutu, takođe svega toga što sam naveo, osim, opet u zavisnosti od nijansi tehnoloških, eventualno plemenitih plesni.
Ovaj sa klipa je njegov mc burger skladištio, koliko sam shvatio, prvo nekih dva meseca u džepu od sakoa u šifonjeru, a ostalih 14 godina, 'bemliga, pretpostavljam da nije u zamrzivaču.
Zakolji seljačko pile, posoli mu batak, ispeci ga i stavi ga u džep od sakoa, pa u šifonjeru drži dva meseca...
...posle mi se javi...
...ako budeš doš'o do damfa.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 16:33 - pre 133 meseci
ma kakve americke shpecije mozete ikako porediti sa cevapom u slanini!!! pa bre stranci se dave u njima kad dodju u Srbiju tj nisam ih video da idu u te njihove restorane!!!


 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: McDonald\\\\\\\'s fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 17:00 - pre 133 meseci
Citat:
Tyler Durden:
ajde ne lupetaj.
pravis analogiju sa zdranjem bigmeka i pucanjem nekome u glavu.
karikiras na kvadrat

A ti pricas kao da probanje GMO-a znaci nesto. Znaci koliko i prezivljavanje pucanja u glavu. Nije dokaz da ce se preziveti uvek.
Stvarno, kakav ti je probanje GMO hrane dokaz o kvalitetu ili ispravnosti?
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 17:28 - pre 133 meseci
Postoji i uporedni snimak posmatranja hamburgera i pomfrija iz Meka i nekog drugog, u trajanju od dve nedelje. Ovaj drugi menja boju, bujaju plesni... a mekić ništa. To je kružilo netom kao antireklama za mek.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 17:57 - pre 133 meseci
Citat:
Vasastajić: Sam insistiraš na isticanju svog nepoznavanja tehnologije suvog mesa...

Upravo je suprotno.

Dozvoli da te edukujem :)

Citat:
Vasastajić
...da te sada čuje neki đetić đe mu pršut poganiš kakovom kemijom.
NEMA u banatskoj šunki nitrata, nititrita i ostalih kita, osim, u zavisnosti od sredine, nekih začinskih biljčica, NEMA u njeguškom pršutu, takođe svega toga što sam naveo, osim, opet u zavisnosti od nijansi tehnoloških, eventualno plemenitih plesni.

I u Njeguškom pršutu, i u banatskoj šunci i u apsolutno svakom drugom sušenom mesu imaš gomilu konzervansa, odnosno nitrata/nitrita (kako god se kaže na Srpskom jeziku).

Kuhinjska so, hemijske formule NaCl (Natrijum-Hlorid), je takođe jedna vrsta nitrata, odnosno kuhijnska so je najpoznatiji i najkorišćeniji konzervans otkako postoji ljudska vrsta.

Pogledaj inače šta ovaj čika radi sa svinjskim butom koji treba da postane pršut :)


Meni se čini da ga je nešto malo posolio, a tebi? :)

Citat:
Vasastajić
Ovaj sa klipa je njegov mc burger skladištio, koliko sam shvatio, prvo nekih dva meseca u džepu od sakoa u šifonjeru, a ostalih 14 godina, 'bemliga, pretpostavljam da nije u zamrzivaču.

A onda je mrmot došao...

Sve je to super, ali ljudi obično ne drže hamburgere u džepu od sakoa... I drugo, ne znam da li si primetio hirurške rukavice prilikom rukovanja sa tim hamburgerom? Cenim da je to ipak malo više pažnje od prostog ubacivanja u šifonjer...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: McDonald\'s fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 18:46 - pre 133 meseci
Citat:
cika dacha:
GMO 100%

Ovo je razlog zasto ozbiljna diskusija o problematici GMO-a ide u 3.14zdu materinu, zato sto se na svakom cosku, i za svaku glupost vice "vuk"....

Citat:
milosbeo:
Ako se cizburger ne proda za 10 minuta, on se baca. To kaze lik koji je radio u Meku...

To je potpuno tacno, ali dajte da bar i da se onda objasni zbog cega se bacaju sendvici nakon 10 minuta, da ne bude spekulacija :) Jedini razlog tome je njihov SLA, tacnije pokusaj da se odrzi "nivo" ukusa hrane. Poznato je (kao i sa svakim drugim rostiljem), da kad se masnoca ohladi nije ni blizu ukusna kao dok je topla. McD, kao globalna fransiza cija je glavna karakteristika da bilo gde u svetu dobijas priblizno istu uslugu, ima procedure za apsolutno svaki detalj (do toga da se npr. pomfrit iz friteze otresa, lupam, 8 puta pre nego se spusti u onu toplu vitrinu). "Kartice" trajanja svih proizvoda su deo te procedure - sendvici 10 min, pomfrit valjda 7 (ne znam tacno), shejk i sladoled recimo 30 etc etc.

Citat:
Boris Tadić:
Delim mišljenje da je ubedljivo najgori na kontinentu srpski čizburger i BigMac, uvek ukuvana lepinja, uvek ciganski kečap Polimark, uvek meso kao sa sabora u Stepojevcu - suvo i nikakvo, kao krpa.

A inace u Virdziniji dobijes socan burger, tri prsta debeo? :) Svasta, pa McD je apsolutno faken identican - to je fransiza. Cak mogu da kazem da je srpski McD h3beni michelin star restoran u odnosu na USA ili Holandiju.

Inace, jedna od karakteristika te fransize je i podsticaj lokalne ekonomije - ja mislim da smo samo u vreme onih sankcija devedesetih uzimali meso i krompir iz Madjarske, zato sto niko nije mogao da ispostuje SLA. Sve se pravi kod nas po tacno odredjenoj specifikaciji da bi bilo "McD approved". Krompir za pomfrit recimo nije bilo koji sa Kvantasa, vec iskljucivo russet burbank koji se priprema po zadatoj proceduri (duzina secenja, nacin kuvanja i zamrzavanja pre dostave u restoran, etc etc.).

Mislim, nije poenta ovoga sto pricam da ih velicam - to je krsh i djank pa je krsh i djank, ali napadati ih po totalno besmislenim i neosnovanim razlozima je jos gluplje.

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 19:03 - pre 133 meseci
Djubre je djubre samo sto je ovo MCD djubre ukusno, lepo upakovano, restoran cist itd. Ono meso u pljeskavicama sa coska je kao od mangulice, a nije neki argentinski/brazilski stock zaledjen jos kad sam ja bio mali pa odledjivan 10 puta, svercovan ko zna kuda i na kraju zavrsio u leskovackoj pljeskavici

Pre ces se otrovati mesom od pljeske na cosku nego u MCD-u!

 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 19:25 - pre 133 meseci
Zato se baca? Kako su glup razlog izmislili. Jako mi je tesko da poverujem u to.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 19:53 - pre 133 meseci
trenutni kolega bi mi je bio nekoliko godina poslovodja u MCu.
Po njegovim pricama kakve sve procedure imaju u MCu dodje mi samo tu da se hranim...

To bacanje hrane posle par minuta je totalno normalna stvar. Zbog toga i imaju te cene.
Sve to sto spremaju dobijaju gotovo posto su fransiza, tako da razlika u kvalitetu ne moze da postoji.

A ono sto me najvise odusevilo jeste da fritezu za pomfrit svako vece posle smene rasturaju u najsitnije delove i peru, posle sklapaju. Tako da je friteza svaki dan kao nova i ulje sveze, a ne kao sto je na ostalim mestima...

Cak mi je ispricao da je jednom radniku morao da da otkaz, jer dok je spremao neki burger ispalo mu je parce krastavcica na sto i mahinalno ne razmisljajuci je to parcence stavio u usta kao sto je radio ranije kao kuvar negde gde je vec radio.
Inace mu je taj radnik bio jedan od najboljih...
Kaze, da kad odu na pauzu rado bi jeli to sto bace sto je 12 min stajalo :), ali ne smeju...

E sad, ako je on lagao mene, i ja lazem vas :)
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 19:57 - pre 133 meseci
Citat:
ventura: Kuhinjska so, hemijske formule NaCl (Natrijum-Hlorid), je takođe jedna vrsta nitrata, odnosno kuhijnska so je najpoznatiji i najkorišćeniji konzervans otkako postoji ljudska vrsta.

?!?!?!?!?!?!...........
Mis'iiiim....aj što si se namerio mene, matorog konja da edukuješ, ALI, imaj u vidu da ovde na forumu ima verovatno i mlađih koji su isto tako kao i ti od sve hemije tokom školovanja imali uglavnom veliki odmor ili ih jednostavno hemija nije ni malo zanimala, pa stoga ovo tvoje "znanje" iz malog prsta isisano ne može ostati netaknuto .
DANAS ovakvu jednu notornu glupost odvaliti, kada ti je sve znanje sveta samo na klik od tebe....mis'im...ne mogu da dođem sebi!?!
Stavljati znak jednakosti između NaCl i soli azotne kiseline...ne, ne, nemam reči.
Kuhinjska so i čilska šalitra tebi je isto?!
Ali ne, neću te ja edukovati, ne pada mi na pamet, nego nakon ovakve odvale dužan si izvinjenje ostalim diskutantima što si ih uz pomoć sopstvenog neznanja pogrešno informisao.
Aj sad na učenje, ovo do sada ti je , SEDI, kec ko vrata!

I na kraju da ti samo razjasnim gde si se zahebo u proceni/zaključivanju, ja sam pričao o DOMAĆEM proizvodu, a ti non stop trubiš o industrijskom, jer DA, tačno je, šalitra se u industrijskoj proizvodnji koristila i koristi, pored ostalog da bi meso zadržalo crvenu boju u salamama i sličnim proizvodima, a današnja tehnologija je došla na "fantastičnu" ideju da mesu vrati, pazi VRATI crvenu boju uz pomoć ugljenmonoksida.
U domaćoj proizvodnji šalitra se NE KORISTI, već u zavisnosti od načina salamurenja, samo sitna ili krupna kuhinjska so, začinske biljčice(beli luk, biber, majoran, lorber, najkvirc) po želji i tradiciji podneblja.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 20:04 - pre 133 meseci
:)

moram da ostavim samo komentar i dao bih 30 pluseva vasi :), a vi modovi brisite
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 20:16 - pre 133 meseci
He-he! Jos dvojica koja ne gledaju fudbal, tj. TV Drago mi je da nisam sam!

Da citate Politikin Zabavnik (ne mora bas skola i casovi hemije) znali bi da su nitrati soli azotne kiseline, a nitriti soli azotaste kiseline! Nemaju blage veze sa Natrijumom (Na) niti sa Natrijum hloridom (NaCl)

http://sh.wikipedia.org/wiki/Azotna_kiselina
http://sr.wikipedia.org/wiki/Azotasta_kiselina

Doduse ima jedan recept za Sremske kobasice u onom velikom, crvenom "Narodnom kuvaru" iz 60-tih/70-tih recept gde kaze da se doda na vrh noza salitre u vec pripremljenu smesu! Al' to je ipak kuvar...

 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 20:22 - pre 133 meseci
Ako je to istina, onda ljudi iz te kompanije, jednostavno nisu normalni.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 20:39 - pre 133 meseci
Hm, pa koliko u svetu ima tih restorana, pa valjda neko i kontrolise tu hranu...Tesko da je toliko losa po zdravlje. Meso ko meso, nije valjda plastika:) Nigde jos nisam cuo da se neko zatrovao ili umro od te hrane. Mozda nije preterano zdrava, ali Boze moj, pa ne hranimo se vec 20g. 100% prirodnom i zdravom hranom koju kupujemo u super marketu i na pijaci, pa se drzimo:) To sto je taj hamburger preziveo toliko dugo, nista ne dokazuje, a i ko zna da li je to tacno...

E da, pa kako to da im je higijena na toliko zavidnom nivou, bacaju hranu od pre 10min...a sa druge strane da valjaju neko smece od hrane koje, kao, niko ne kontrolise i ne moze da provali od cega se sastoji, ma vazi! Bolje i to, nego neku trehinelisticnu hranu u `domacem` restoranu.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 24.04.2013. u 22:11 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 21:12 - pre 133 meseci
Citat:
Tesko da je toliko losa po zdravlje.

Ima negde na tubi jedan ruski dokumentarac koji upravo govori o ovoj tvojoj dilemi, naime radi se o jednom eksperimentu pod nadzorom tima lekara koji su pratili zdravstveno stanje zdravog, mladog čoveka, u toku, čini mi se 14 dana, za koje vreme se isključivo hranio Mc junk-om, colama i tsl.
Eksperiment je morao biti prekinut, na insistiranje tog tima lekara, pre planiranog roka, jer bi u protivnom ta "hrana" ostavila nepopravljive posledice po zdravlje tog čoveka.
Ako ga nađem okačiću link.
A to što je taj hamburger preživeo toliko dugo govori sasvim dovoljno o tome da ga bakterije i plesan ili neće ili ne mogu u njegovoj sredini da prežive, pa ako ga ni bakterije neće, ja ga tek neću.
Ukus toga je posebna priča i ustvari najveća manipulacija radi sticanja profita, gde je ljudsko zdravlje najobičnija moneta za potkusurivanje.
Pa pogledaj samo na šta liči gro Amerikanaca koji sa hrane tim đubretom




I da samo napomenem, poenta je na nutritivnoj vrednosti hrane, a ne na veštačkom ukusu.
Ljudska čula su izuzetno podložna manipulacijama.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 21:21 - pre 133 meseci
Smlate oni ko zna koliko tih hamburgera dnevno. Samo rokaju...Gledao sam par puta neke dokumentarce, pa oni po ceo dan samo zvacu, a najdalje sto prohodaju je do WC-a...

Evo i ovaj Srbin, gickan, koji se hrani domacom hranom mi ne izgleda nista bolje.


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: McDonald\'s fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 21:29 - pre 133 meseci
Citat:
Vasastajić:
Ima negde na tubi jedan ruski dokumentarac koji upravo govori o ovoj tvojoj dilemi, naime radi se o jednom eksperimentu pod nadzorom tima lekara koji su pratili zdravstveno stanje zdravog, mladog čoveka, u toku, čini mi se 14 dana, za koje vreme se isključivo hranio Mc junk-om, colama i tsl.
Eksperiment je morao biti prekinut, na insistiranje tog tima lekara, pre planiranog roka, jer bi u protivnom ta "hrana" ostavila nepopravljive posledice po zdravlje tog čoveka.

Mislis na Super Size Me? http://en.wikipedia.org/wiki/Super_Size_Me
Hrana tog tipa je teska sa ogromnim brojem kalorija i secera, sto se u filmu lepo dokazuje. Naravno da to nije zdrava hrana, ali ko veruje u suprotno? Ali realno jesti tu hranu svaki dan, tri puta dnevno ne moze biti normalno. Da pojedes ponekad nece ti apsolutno nista biti.
To nema veze sa McDonaldsom, vec sa poremecenom ishranom. Da jedes pljeskavice 3 puta dnevno 15 dana siguran sam da bi ti se zdravlje dosta pogorsalo.

A sta bi rekli o nekom ko je pojeo 26000 big macova a nema nikakvih zdravstvenih problema? Covek se hrani u McDonaldsu 30 godina i zdrav je. http://en.wikipedia.org/wiki/Don_Gorske
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 21:34 - pre 133 meseci
@Vasa Stajic : Eno su linkovani ruski dokumentarci na prvoj strani ove teme! Mo's ih prebaciti i ovde ako je potrebno!

@Gilopile: Uuu pa gde nadje ovog da poredis - jes' onako bucmast, al' da se kladimo da trci brze i od tebe i od mene - za razliku od onih odvaljenih lezileba ovaj bar mora da dotuce ovo nazime od 200 kg i da ga sredi - a tu treba snaga

Ja zimus jedva zadrzah svinjce od 100 komada dok ga klali, a ovaj majstor to sam odradi - tesko da bi stigli i da ga opsluzimo a da se ne "zaduvamo"

edit: Supersize me je americki dokumentarac - Rusi su napravili mnogo ozbiljniji u trajanju od dva sata. Zove se "Upozorenje - Hrana!" (Ostrožno - Eda!) - linkovi su na prvoj strani teme.
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.sbb.rs.



+115 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 21:52 - pre 133 meseci
....ne znam koji me je đavo naterao da pre 15-ak dana slistim jedan čizburger u MCD-u......lokacija "Plaza" KG...bilo je pola deset uveče i kao što rekoh natera me neki đavo da posle bezmalo 20 godina pojedem......kako,šta,gde je izlišno komentarisati ali sam u pola šest narednog jutra ustao da popijem lek za želudac....jednostavno se neda svariti....
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!24.04.2013. u 22:10 - pre 133 meseci
to ne mora da znači da nešto nije u redu sa čizburgerom, nego može značiti da imaš probleme sa želucem...
Ja retko kad pojedem nešto od toga, možda par puta godišnje i zasiti me, nemam problema sa varenjem, i ukusno mi je.

MC svakako nije zdrav kao ni pljeskavica ni pečenje ako se jede svakodnevno. Ali povremeno, ne verujem da može toliko da smeta.
Prevelika fama o Mc. Bolje pričati o hrani koju kupujemo u supermarketima i nemamo izbora niti možemo proveriti šta jedemo...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78306 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.