Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta covecanstvu treba, a da to ne postoji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta covecanstvu treba, a da to ne postoji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7931 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

panterloki
Bor

Član broj: 271204
Poruke: 47



+2 Profil

icon Re: Sta covecanstvu treba, a da to ne postoji?24.05.2013. u 22:22 - pre 132 meseci
Citat:
Otto23
Dakle, brain to virtual reality interface :)

Pricao sam sa drugarom pre par meseci, kako mozak obradjuje podatke, kako on pretvara zvuk, dodir, miris, ukus, sliku u elektromagnetne talase, koja je to vrsta konverzije i kako mozak to "ucitava" kako ne pomesa putanje gde se to "otvara" u kojoj "aplikaciji" koje su to vrste podataka .jpg, .exe, .pdf, .mp3, .mpeg, .mkv, mnogo bi to bilo cak i nepodnosljivo da se force feed-uje mozak godinu dana, naleteo sam na slicnu ideju u crtanoj seriji The Young Justice kada su kloniranom Supermenu punili mozak znanjem. U svakom slucaju ideja je fenomenalna.
Citat:
Wajda.W: Za hranu nisam siguran bas da je potrebna, mislim da je ima i previse, a da je lose rasporedjena. Razvijene zemlje bacaju trecinu hrane koju proizvedu i konzumiraju. Takodje mislim da nas ima previse na ovoj planeti.
Za vodu bih se donekle slozio.
Za energiju, mislim da bi to vredelo, neki cold fusion reaktor ili nesto na tu temu.

Ali ne mozes tako banalizovati stvari, prvo da li ti imas afinitete i interesovanja ka bilo kom problemu koji bi covecanstvu trebao da se resi? Treba mozda prvo da razmislis sta to ti imas da ponudis, sta covecanstvu treba pa da nadjes presek ta dva skupa.
A generalno svako malo otkrice pomera granice ljudskog znanja i to je ono sto je bitno, gomila ljudi malo po malo kopa u neistrazene sfere znanja i tako ljudska civilizacija napreduje, doprineces i ako bar malo zagrebes neistrazen prostor znanja, sto uopste nije lako.

Sto se hrane tice, i GMO-a o kome se prica mislim da tu nema niceg loseg sto se modifikuje vec je problem u tome sto se modifikuje na pogresan nacin, na nacin koji odgovara korporacijama tj. kapitalizmu gde se se modifikacijom naprave mozda namerne mozda nenamerne greske koje uticu na zdravlje onih koji jedu tu hranu.
Sto se vode tice postoje vec preciscivaci, filteri i sistemi za preciscacanje vode.Imaju Singapurcani, na celom ostrvu se svi snabdevaju morskom vodom, pa cak i kanalizacionom tj. otpadnom vodom. To samo treba da se ugradi u svakom gradu.
Energija jeste veliki problem danasnjice, ali sam ubedjen da postoji perpetum mobile uredjaj, i to ne samo jedne vrste, a cak mislim i da postoji i ona teslina zamisao o bezicnom prenosu energije negde vec u potpunosti razradjena, ali se opet vracamo na ljude koji kontrolisu svet i kojima to ne odgovara.
I ne pokusavam da banalizujem stvari vec da ih zoukruzim jednom dobrom pricom i idejom. Cak stavise pricali smo na casu filozofije da se previse izgubila ta "opsta" nauka koja prati jednu globalnu sliku sveukupnog razvoja.

Gde se na kraju sve svodi na to da bi se efikasnije i brze napredovalo, treba prvo promeniti svest i moral ili on postoji u nama ali samo potisnut od "uzvisenog" olosa.


Nisam bas planirao da tema ide u ovom smeru, gde svi samo meni odgovaraju, vec sam hteo da se razvija u smeru ideja i vece i konkretnije diskusije.

Krivo mi je sto nema puno ljudi za razgovor i stvaranje ideja (a i kad naidjem na nekog sa kim mogu da porazgovaram ozbiljnije uglavnom se samo tu i zavrsi na razgovoru), a bas bi bila fora da u svakom gradu kao sto se u antickoj grckoj pricalo na trgovima, nesto kao na sto je to danasnji TED.
 
Odgovor na temu

SASASTA

Član broj: 289575
Poruke: 73
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Sta covecanstvu treba, a da to ne postoji?24.05.2013. u 22:44 - pre 132 meseci
ja bih rekao problem energije da je najveci problem pa na primer pronalazak boljeg nacina iskoriscenja sunceve energije tipa senzor male velicine izneses na sunce i on je pun nekoliko dana.zatim motori koji ce pogoniti uredjaje tipa automobil kojima je potrebno 2kw dnevno.zastita od prljanja odece i pranje propustanjem kroz neku vrstu ultrzvucne komore.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Sta covecanstvu treba, a da to ne postoji?24.05.2013. u 22:46 - pre 132 meseci
Ja mislim da bi ti trebao da uspraviš Zemljinu osu. Tako bi u većini kopnenog dijela planete zavladalo vječno proljeće.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Sta covecanstvu treba, a da to ne postoji?24.05.2013. u 22:49 - pre 132 meseci
Citat:

Sta covecanstvu treba, a da to ne postoji?


Vise pameti, manje pohlepe. Vise svesti o zajednickom dobru. Ostalo bi samo doslo.


Citat:

"Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that."
George Carlin
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Sta covecanstvu treba, a da to ne postoji?25.05.2013. u 06:47 - pre 132 meseci
Osecaj kao kada upecas zlatnu ribicu pa sad treba da zamislis zelju.
Cekaaaaj, da vidiiiiim :)
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: Sta covecanstvu treba, a da to ne postoji?25.05.2013. u 08:10 - pre 132 meseci
1. Treba da otkrijes nesto sto unistava pirevinu a nije motika!
2. Nesto za bezbolno i lako uklanjanje nezeljenih dlaka (da se obrijem bez brijaca, pene, elektricnog brijaca i slicno - k'o kad peres ruke)
3. I ovo sto ti je Odin rekao - to bi u stvari bilo najbolje i bio bih ti vecno zahvalan na tome!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Sta covecanstvu treba, a da to ne postoji?25.05.2013. u 08:34 - pre 132 meseci
O toj Odinovoj ideji čitao sam u Politikinom Zabavniku, pa ima tome sada već pola veka (uhhh,sunce ti bogovo!!!) i koliko se sećam naučni svet je i tada bio zaokupljen u nekoj meri tom idejom, čak je bio predstavljen i nekakvav projekat za realizaciju toga, a suština je bila u kontrolisanom topljenju leda sa polarnih kapa,nakakvim ogromnim bedemima koji bi okruživali oblasti polova, zbog kontrole vodenih masa i to bi onda, kao, spontano dovelo do ispravljanja Zemljine ose('bemliga, tako nekako,a čit'o pre 50 godina!!!)
E, sad, ima jedna kvaka u toj celoj priči, kojoj tada nije posvećena gotovo nikakva pažnja, a to je inklinacioni ugao magnetne i geografske ose Zemlje, koji je vremenom sve veći, u tolikoj meri da se već spekuliše o posledicama toga.
Ima na ovoj prelepoj planeti posla, ima, itekako ima, jedino je problem što pravih ideja nema, niti će ikada biti na netu.
I Tesli je ideja obrtnog magnetnog polja sinula šetajući sa svojim pomoćnikom po budimpeštanskom parku,izgovarajući Lorkine stihove.
Parafraziraću Teslu rečima: svi se mi davimo u moru ideja, koje slobodno lebde svuda oko nas, problem je samo loše podešena antena percepcije.
panterloki,
opušteno i uživaj u svakom trenutku ovog kratkog života, a za ideje ne brini, kad učenik bude spreman, učitelj će doći.

PS
FoghornLeghorn, za pirevinu +++++ ,ali samo da nije "hemija","armirana" mi je bašta od te samorastuće "žice"...
...dobro, i ne koristim je više kao klasičnu baštu, već samo šišam travu i uživam u pogledu na moj privatni "Košutnjak"...sa tridesetak, haotično razbacanih što voćki, oraha, badema, lešnika...ZOVE, sve na oko 14 ari.

[Ovu poruku je menjao Vasastajić dana 25.05.2013. u 09:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Sta covecanstvu treba, a da to ne postoji?25.05.2013. u 10:35 - pre 132 meseci
Odmah sam pomislio na Teleport, koji je već pomenut, jer je to jedino što nam još treba pored svega što imamo.

Zatim treba smanjiti broj ljudi na planeti, bar za polovinu sadašnjeg broja ako ne i više. Jedino da smisliš kako a da ne bude krvoprolića i masakra (kao što će biti)... recimo da ih teleportuješ u 3 lepe... neke planete.

A onda ono što je Igor rekao: "Vise pameti, manje pohlepe. Vise svesti o zajednickom dobru. Ostalo bi samo doslo."

Tako bi rešio sve probleme koje planeta ima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta covecanstvu treba, a da to ne postoji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7931 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.