Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje stana na struju

[es] :: Ekonomija :: Grejanje stana na struju

[ Pregleda: 2959 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanco
Milan Janković
Process engineer
Johnson electric, Nis
Niš, Srbija

Član broj: 251371
Poruke: 28
93.87.4.*



+2 Profil

icon Grejanje stana na struju25.06.2013. u 11:11 - pre 131 meseci
Poštovani sagovornici,
trenutno sam u fazi prodaje stana i traženju novog i interesuje me sledeće. Ako budem kupio stan bez centralnog-daljinskog grejanja šta mi je najisplatljivije koristiti kao grejno telo za stan od 65-75m2. Konfiguracija stana bi bila hodnik+wc+trpezarija sa dnevnom sobom+2 ili 3 spavaće sobe+terasa, gledam ako je moguće da bude nešto novije sa boljom izolacijom.
Hvala unapred
Ako stanemo gubimo sve
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.238.*



+784 Profil

icon Re: Grejanje stana na struju25.06.2013. u 11:29 - pre 131 meseci
Vidim da ti u profilu pise Nis pa pretpostavljam da tamo trazis
Ja sam proveo neko vreme u stanu u Katicevoj,odmah na pocetku ona zgrada manja. Stan je 45 kvm i da bi u stanu bilo extra toplo bilo je potrebno struje u najhladnijem mesecu oko 5000-to je ukupno struja sa svom ostalom potrosnjom. Eto ta zgrada je dobra sa strane grejanja na struju
Imao sam i neka druga iskustva sto se tice grejanja na struju u zgradi

Uglavnom moj ti je savet da trazis starije zgrade,sa debljim zidovima a ne ove novije "kartonske".
E sad se setih,ziveo sam i u Jovana Ristica,preko puta Bozur menjacnice,ali u onoj uvucenoj staroj zgradi sto je nadogradjivana. Ta zgrada mislim da je radjena pre 2. svetskog rata Ali zato jedna TA od 3KW za ceo stan (stan oko 42 kvm) jedino se kupatilo slabo grejalo,i sve to za neku smesnu potrosnju
Najispativije je koristiti TA pec jos uvek,ali samo ako su stanovi kao ovi na koje sam ja imao srece da naletim

Isplativa je i klima,ali ne prija svakom,dobra klima je skupa...
Jos ako kupis stan u onim zgradama gde je od 06 ujutru jeftina struja sve do 22h e onda ces se grejati za simbolican novac
 
Odgovor na temu

milanco
Milan Janković
Process engineer
Johnson electric, Nis
Niš, Srbija

Član broj: 251371
Poruke: 28
93.87.4.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje stana na struju26.06.2013. u 13:31 - pre 130 meseci
Hvala na odgovoru. Mislio sam da li se još nešto isplati pored TA peći, što zauzima manje prostora. Što se tiče novogradnje ne gledam baš sve, ali ima i onog što je kvalitetno, ja konkterno živim u zgradi sazidanoj 2008 i potpuno mi je neisplativo da stan od 59m2 grejam preko toplane jer radijator u hodniku cele zime držim ugašen, a radijator u kupatilu skoro pola zime iako imam 2 mala deteta, tako da kvalitet može da se nađe. Problem je iskorišćenost kvarature.
Ako još neko ima predlog neka piše
Ako stanemo gubimo sve
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Grejanje stana na struju

[ Pregleda: 2959 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.