Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP- šta dalje odabrati za učenje

[es] :: PHP :: PHP- šta dalje odabrati za učenje

[ Pregleda: 2302 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drmilun9
Dragan Milunović

Član broj: 303475
Poruke: 99
*.teol.net.



+1 Profil

icon PHP- šta dalje odabrati za učenje28.06.2013. u 12:24 - pre 130 meseci
Pozdrav svima,

Molio bih sviju da me posavjetujete šta dalje odabrati za učenje.

Da kažem da sam solidno savladao PHP, MySQL, Javascript- u, CSS i HTML.

Ne davno sam napravio i sajt u Codelgniter- u, onako, samo da pokažem šta znam, evo i domene

http://www.stanovi.us/

ali nekako imam osjećaj da to nije dovoljno za pronalazak posla kao junior PHP programer.

Da li dalje odabrati E-commerce- OpenCart- jer sam pročitao da je bazirana na MVC- arhitekturi, a ja mislim da imam dobre osnove iz Codelgniter-a,
ili da odaberem nešto drugo.

Engleski jezik mi je završen Upper intermediate -nivo.


Molim Vas za pomoć, jer ne davno nisam prošao na jednom konkursu za junior PHP programera

 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.85-200-249.bkkb.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: PHP- šta dalje odabrati za učenje28.06.2013. u 13:13 - pre 130 meseci
Najbolje za pocetak probaj da pozoves ljude gde nisi prosao i pitaj ih direktno u cemu je taj sto je zaposlen bolji od tebe, sta oni najvise traze i cene kod juniora, sta bi ti preporucili da proucis i sl.
Uglavnom vecina profesionalaca izadje u susret sa konkretnim savetima.

Ako pokazujes ovaj domen, preporucio bih ti da ga ubacis u neki dizajn, jer ovo kako je trnutno, bolje da ne pokazujes. Stoji da ti kao programer trebas da pokazes funkcionalnost i kod, ali mnooooooogo bolji utisak ostavljas ako se vidi da nisi hard-core-color-blind programer.
Takodje kazes da si solidno savladao php-om (ako tu zelis da budes junior), onda dodaj jos neku funkcionalnost, koliko ja vidim ovde imas paginaciju i pretragu, to je sveukupno 2-3 querija na celom sajtu. Imas nesto oko shoping karte i to je ok (ako si ti pravio taj deo) i deo oko logovanja ali ja bi rekao da taj deo ne radi, odnosno ne daje nikakve poruke korisniku i nisam siguran kako funkcionise.
Isto tako pises da si savladao html, onda barem koristi input type="password" jer je to jedan od elemenata HTMLa

Iskrena konstruktivna kritika, moras jos dooosta da ispoliras ovaj primer da bi mogao da kazes da solidno poznajes tehnologije koje si nabrojao gore.

Sve je u detaljima, sta da ti kazem...
 
Odgovor na temu

Ivan_988
Pancevo

Član broj: 290922
Poruke: 16
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: PHP- šta dalje odabrati za učenje28.06.2013. u 13:52 - pre 130 meseci
Pogledaj ovu temu.
Barem sam ja tu nasao dosta korisnih informacija.
 
Odgovor na temu

drmilun9
Dragan Milunović

Član broj: 303475
Poruke: 99
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: PHP- šta dalje odabrati za učenje28.06.2013. u 15:29 - pre 130 meseci
Hvala puno na odgovorima,

samo da kažem su u firmi gdje sam konkurisao jedva našli vremena za povratnu informaciju da nisam primljen, s toga čisto sumnjam da bi našli vremena za dodatna pojašnjenja.

Ipak, moram reći da mi je još uvjek ne jasno da li da nastojim da "produbljujem" znanje iz Codelgniter-a ili da počnem da učim nešto novo, kao što je OpenCart, možda ako bih se opredjelio za frilens posao.

[Ovu poruku je menjao drmilun9 dana 28.06.2013. u 16:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mladjox
Web Developer
Banja Luka

Član broj: 226253
Poruke: 35



+3 Profil

icon Re: PHP- šta dalje odabrati za učenje28.06.2013. u 15:44 - pre 130 meseci
Sve to sto si nabrojao jos uci. Ja iz ovog primjera vidim da si tek nesto osnovno savladao. Nije ti dovoljno samo znati ubaciti podatke u bazu i selektovati podatke iz baze da bi radio kao PHP programer :)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP- šta dalje odabrati za učenje

[ Pregleda: 2302 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.