Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120376 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 13:41 - pre 93 meseci
@mmx

Ne, nego za te koji odbijaju da prime poziv neka nastave ovako kako i sada rade a za sve ostale (koji verovatno mogu na prste da se nabroje) neka naprave nesto drugo.
 
Odgovor na temu

annamyself

Član broj: 334094
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 13:42 - pre 93 meseci
Citat:
Informer:
Citat:
annamyself:
Sve je to lepo i sjajno, ali kad nemaš pojma da postoji neki proces?!


Hoces da kazes da na adresu koju je dao mts-u prilikom potpisivanja ugovora nista od tada nije stiglo? Ni jedan racun? Ni jedna opomena? Ni jedan poziv?

Meni je to malo neverovatno...

Ok. Ali tako je. Nije poenta da se nešto sad ubeđujemo, neke stvari u životu nisu tako crno-bele. Nebitno.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 13:46 - pre 93 meseci
Nema tu zbora, stvarno je jezivo. Ovde mislim i na pitanje @annamyself i na mmix.

Ima tu dosta nelogičnosti, nepravilnosti ... ma ima svega. Al' jbg, mnogo smo decenija, kao nacija i država bili "operisani" od odgovornosti.

I to je metstaziralo do bukvalno svih pora društva. Od normalnog poslovanja među firmama (uzme robu i ne plati i baš ga briga) do divlje gradnje (ko mi šta može) i tako dalje i tako dalje.

Najčešća sprdnja među Srbima - ha, ha, ha - tuži me ! Ha, ha ha.

I ko je gubitnik ? Pa mi sami, kao nacija. Nisu ni Nemci ni Finci.

Kad se samo setim da sam ranije morao Mobtelu unapred da platim veliki iznos kao depozit, ako hoću da mi odobre roming u inostranstvu. Logično, jer nije bilo nikakve pravne sigurnosti.

Sad, kad operater (na primer) može da naplati potraživanja, regularno, kroz institucije države, onda i može da spusti cenu za sve ostale korisnike. Rizik nenaplaćenih potraživanja više ne figurira u ceni usluga.





OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 13:47 - pre 93 meseci
Naravno da necemo da se ubedjujemo, nismo ni ti ni ja ovde radi toga.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 13:49 - pre 93 meseci
Citat:
annamyself:Ok. Ali tako je. Nije poenta da se nešto sad ubeđujemo, neke stvari u životu nisu tako crno-bele. Nebitno.
Pazi, verujem da je tvoj drug u teškoj životnoj situaciji. Verujem da mu nije lako. I znam da nesreća najčešće ne dolazi sama.
Pravo i pravda nisu isto.


Ali, opet, realno, sama si napisala u svom postu:
Citat:
annamyself:Oni su raskinuli ugovor i nalozili placanje preostalih rata. On to nije uradio.
Dakle, nakon nekoliko neplaćenih računa, oni njemu šalju dokument o raskidu ugovora i obaveštenje o dospelosti svih potraživanja. Jbg. Znao je. I nije platio. Kako možeš da kažeš da ništa nije dobio, da ništa nije znao ?

Meni, bre, kad nema računa za Infostan (dal' poštar ne donese, ili "nestane" iz sandučeta) ja pozovem pa tražim kopiju računa. Ne pravim se blesav. Znam da mora da se plati.

I tvoj drug je potpisao ugovor. Znao je da mora da se plati. Šta je očekivao da dobije, posle obaveštenja o raskidu ugovora i dospelosti potraživanja ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 13:52 - pre 93 meseci
Citat:
Java Beograd:I to je metstaziralo do bukvalno svih pora društva.


Sad me podseti... pre neki dan sam se vozio gradskim prevozom u Beogradu. Bus sa prikolicom, nema guzve i izmedju dve stanice ulazi kontrola i blokira one aprate za ponistavanje karata. I kada su putnici shvatili da je kontrola gomila njih je poskalala (rekoh - nije bilo guzve pa su skoro svi sedeli) brze bolje da otkuca kartu. Ono sto je mene fasciniralo je da su sve do jednog svercera bila zenska "deca" starosti od 15-25 godina. Svi ostali putnici su imali karte...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 14:03 - pre 93 meseci
Pa nije bas tako, polazite od toga da je potrazilac uvek u pravu, a nije. Ja jos uvek imam otvoren spor sa VIPom oko racuna koji su pokusali da mi naplate nakon sto smo raskinuli ugovor jer jedan od njihovih dronova nije proknjizio raskid. Svaki moj pokusaj da se sa njima dogovorim, iako imam napismeno overen datum raskida, je bio bezuspesan, na kraju su taj "dug" prodali ovim uterivacima koji me vec par godina smaraju periodicno. Da se to desilo sada samo bi tutnuli racun izvrsitelju i skinuli bi mi sa racuna bez da uopste znam. Sudovi postoje da bi se sporovi resavali, ne da bi se otimale pare. Jer ako VIP moze da se kriminalno uortaci sa izvrsiteljem da zaobidju sud onda ja, da sam nervno labilan, mogu da zaobidjem sud i da zapalim VIPovu poslovnicu. Jar kad je anarhija, onda je anarhija.
Ja nemam nista protiv koncepta izvrsitelja, ali nacin na koji je ovde to uradjeno je KRIMINALAN.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 14:04 - pre 93 meseci
Do nekog životnog doba ljudima je vesela to sprdnja, to neplaćanje, izbegavanje suda, farsa od pravne države ... Pozivanje na građanska prava zanemarujući građanske obaveze.

Al' kad jednog dana rešiš da počneš svoj biznis, skapiraš da si ne-postojanjem prava i pravne države unapred unazađen i osuđen ili na propast ili neko mizerno poslovanje,

Razvijene zemlje nisu na tim principima postale razvijene. Nema tamo "ha, ha, ha tuži me "
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 14:06 - pre 93 meseci
Citat:
mmix:Ja jos uvek imam otvoren spor sa VIPom oko racuna koji su pokusali da mi naplate nakon sto smo raskinuli ugovor jer jedan od njihovih dronova nije proknjizio raskid. Svaki moj pokusaj da se sa njima dogovorim, iako imam napismeno overen datum raskida, je bio bezuspesan ...
Pa tuži ih. Neka izvršitelji zakucaju na njihova vrata.
Mislim, šta drugo ? Ako dobiješ presudu, a dobićeš sigurno, dobićeš i naknadu sudskih troškova. Pa kad ne plate, angažuj izvršioce.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 14:09 - pre 93 meseci
Da, Java, ali jesu izgradjene na funkcionalnom pravnom sistemu na kojem uvek mozes da dobijes svoj dan na sudu ako smatras da si u pravu. Niko to ne moze da ti ospori, niti moze da void postupak protiv tebe a da ti nemas pojma da se to desava. To nije pravo, to je nedostatak istog.

Da ih tuzim za sta Java? Za izdavanje laznog racuna? Vidis zanimljivo, ali iz nekog razloga to zakon ne posmatra kao laznu sluzbenu ispravu. Nisu oni meni uzeli nikakve pare jos, pa da mogu da ih tuzim. Kad oni grese onda je "iskrena greska", kad ja gresim noda je "namera za prevarom".
I ta prica sa sudskim troskovima je smesna, sta ce da mi daju, 20e za advokata? Advokat je 100e za dobar dan, dobar dan. Vec to prevazili troskove racuna. Zato bragra kriminlana to i radi, kradu na sitno kao sibicari na pijaci.

I btw, ja NE MOGU da koristim usluge izvrsitelja kao fizicko lice dok ne dobijem pravosnaznu presudu, dakle druga stranka IMA pravo na svoj dan na sudu kad ja potrazujem. Time je u startu povredjneo pravo na ravnopravnost stranaka u sporu, jer se njima veruje implicitno a ja moram da dokazujem. Taj zakon je toliko nelegalan i anticivilizacijski da jednostavno boli. A donesen je samo zato sto u pilecim mozgovima politicara jedne banana drzave cilj opravdava sredstvo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jelenka.b.b
mlađi referent pantić
Beograd, Srbija

Član broj: 314144
Poruke: 3
109.121.62.*



+15 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 16:52 - pre 93 meseci
*annamyself:* Oni su raskinuli ugovor i nalozili placanje preostalih rata. On to nije uradio.
Ovo što dole pišem odnosi se na "stari" Zakon o izvršenju i obezbeđenju koji je važio zaključno sa 30.6.2016.godine.

1. Da li je primio to pismeno tj. dali je dopis u kome kažu da raskidaju ugovor i nalažu plaćanje preostalih rata doneo poštar i dečko potpisao poštaru prijem tog pisma?
Ukoliko je on ili neko od članova porodice u njegovo ime potpisao taj se po zakonu obavezao da će mu to uručiti. Od narednog dana od potpisivanja poštaru teče rok za bilo šta (reklamaciju, žalbu, tužbu). I u samom ugovoru bi trealo da piše šta se dešava u slučaju raskida ugovora sa bilo koje strane.

2. Ukoliko ni on ni neko od članova porodice (sa te njegove adese koja stoji u tom ugovoru sa mts-om) NIJE primio taj dopis, a sada mu stiglo to što mu je stiglo onda postoje šanse, istina male ali postoje.
Odmah da ode lično kod tog PRIVATNOG IZVRŠITELJA, a pre toga da napiše u 2 primerka sledeći dokument: MOLBA ZA UVID U PREDMET (taj i taj- to je neki iivk broj) i tamo će videti da li postoji dokument POVRATNICA (to je onaj deo koverte koji se otcepi kad potpiše da je primio rešenje-zaključak izvršitelja) i tu treba da bude NJEGOV ili potpis ONOGA koji je to primio kao i datum. UKOLIKO nema 2 koverta odnosno ta 2 papira (povratnice) i na kojima NIJE naznačen razlog iz koga taj mladić nije primio ni jednom, onda (nek ponese još 2 papira a-4) i nek na licu mesta napiše MOLBU ZA KOPIRANJE SPISA iz predmeta (iivk taj i taj) i nek se pozove na hitnost. (Po zakonu o izvršenju i obezbeđenju rok za prigovor je 5 radnih dana od saznanja odnosno prijema zaključka-rešenja izvršitelja o izvršenju). Onda nek napiše PRIVATNOM IZVRŠITELJU prigovor na zaključak-rešenje o izvršenju broj iivk taj i taj) u 3 primerka i neka SVE što ima iskopira u 4 primerka, da sve to ODNESE u kancelariju tog privatnog izršitelja, da mu on na sva 4 primerka stavi svoj štambilj kojim overava prijem i 1 primerak taj mladić uzme za sebe (čisto da bi znao šta je sve pisao i priložio od dokumenata). A onda nek sačeka 15 dana da dobije odgovor od PRIVATNOG IZVRŠITELJA, a ako odgovora nema neka ide lično kod njega da se raspita kada će biti odgovor, i tako sve dok ne dobije PISANI odgovor.

ALI, ukoliko je prošao rok od 5 radnih dana od njegovog saznanja za postojanje tog zaključka-rešenja o izvršenju (Odjednom stize zaplena 2/3 plate, zakljucak poslat od strane izvrsitelja poslodavcu) a pod pretpostavkom da je on SAZNAO za to da je dužan tek kad je zaključak poslat poslodavcu, može da pokuša sa ZAHTEVOM ZA OTKLANJANJE NEPRAVILNOSTI.
 
Odgovor na temu

annamyself

Član broj: 334094
217.169.220.*



Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 17:12 - pre 93 meseci
jelenka.b.b, hvala puno na ovom iscrpnom odgovoru.
Kazes da je to po starom zakonu. Da li se to moze primeniti na ovaj slučaj?
On nikada nije potpisao tako nešto, a ni članovi porodice. Za izvršenje je saznao juče, tako što je dobio samo jednu trećinu plate, pa je pozvao određenu službu u firmi.
 
Odgovor na temu

jelenka.b.b
mlađi referent pantić
Beograd, Srbija

Član broj: 314144
Poruke: 3
109.121.62.*



+15 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 18:34 - pre 93 meseci
ubila sam se od pisanja, da sve objasnim, ali izgleda da slanje nije uspelo. Nemam vremena (sada) da to opet pišem. Večeras.
 
Odgovor na temu

annamyself

Član broj: 334094
217.169.220.*



Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 18:57 - pre 93 meseci
Unapred hvala do neba
 
Odgovor na temu

jelenka.b.b
mlađi referent pantić
Beograd, Srbija

Član broj: 314144
Poruke: 3
109.121.62.*



+15 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 20:58 - pre 93 meseci
annamyself

Dakle, idemo ponovo. Mika je dužan mts-u, infostanu i sl.

Mika od privatnog izvršitelja da traži UVID U SPISE PREDMETA (kao što sam rekla u 2 primerka; mora mu dozvoliti uvid, izvršitelj sedne pored Mike, izvršitelj drži spise u svojim rukama i lista, a Mika MORA da zna šta od dokumenata traži odnosno OVO na šta ću da mu skrenem pažnju).

Pre svega važan je DATUM kada je Mika promenio adresu u MUP-u (rekli ste da se preselio u drugo mesto).

1. Traži dokaz da je ZAPRIMIO (tako kažu pravnici) opomenu od mts-a, infostana (Mika mora da potpiše da je primio ili neko od njegovih sa te adrese). To mora da ima u spisima jer je taj dokaz dao mts privatnom izvršitelju. Ako nema to je jedan od dokaza za otklanjanje nepravilnosti.

2. Traži dokaz da je privatni izvršitelj (PI - dalje) njemu (Miki) slao Zaključak-rešenje o izvršenju broj taj i taj; dobro pogleda da li na koverti PI napisao TAČNU Mikinu adresu, gleda datum kada mu je PI to poslao poslao, gleda da li je poštar njegov (Mikin) nešto napisao (npr.nepoznat, odselio se, odbija da primi i sl) pošto kažete da Mika to nikad nije primio.

3. Po Zakonu o izvršenju i obezbeđenju (ZIO) tom iz 2012. po kome je sigurna sam PI postupao, jer novi se primenjuje tek 12-ti dan danas, PI je DUŽAN da nakon NEUSPELE (zato što nije Mika primio) učini DRUGU dostavu u roku od 15 dana. Znači, MORAJU biti 2 dostave!!!

4. U zavisnosti od neuspeha dostave (osim ukoliko je Mika ODBIO da primi onaj prvi koverat) PI piše MUP-u i od njega traži službenim putem Mikinu zvaničnu adresu. MUP u nekom roku (od nedelje do mesec-dva) dostavlja PI Mikinu zvaničnu adresu.

5. PI šalje Miki opet (ako je adresa ista kao i za prvi put) ono što sam napisala ovde pod 2. Ako nije ista adresa, priča o DVE dostave se ponavlja.

6. Znači, Mika traži da vidi da je na OBA koverta od OBE dostave napisana njegova adresa, a pošto kažete da ništa nije primio neka obrati pažnju šta je poštar napisao.

7. Mika neka ponese od kuće još 2 papira, pa u slučaju da to što nađe-vidi u predmetu koji mu pokazuje PI, da odmah u 2 primerka na licu mesta napiše da TRAŽI KOPIJE dokumenata i to tačno da navede (npr. koverat i potvrdu dostave, dopis od MUP-a kojim je MUP dostavio Mikinu adresu PI-u) i OBAVEZNO da navede da je u pitanju HITAN postupak. Izvršitelj mu to MORA dati, možda će tražiti PI da mu Mika plati "troškove foto-kopiranja" i u toj slučaju Mika da mu traži i RAČUN za to kopiranje!!!

E, sad sve to Mika što je dobio od PI da lepo iskopira da ima: 1 primerak za PI, 1 primerak za mts (Infostan i sl), 1 primerak za sud i 1 primerak za sebe. Onda piše prigovor pozivajući se na NEUREDNU dostavu, naslovi prigovor na SUD A PREKO PI tog i tog, pored one reči prigovor napiše u 3 primerka i sve to lično odnese u kancelariju PI. PI će Miki na njegov primerak staviti štambilj i potpisati da je primio i datum OBAVEZNO.

Srećno!

PI ima rok od 5 radnih dana da donese odluku da li usvaja ili ne usvaja prigovor. Onda spise predmeta i tekst odluke po prigovoru dostavlja sudu, sud samo "Copy-paste" tekst odluke i malo dotera (sudija taj i taj, dana tog i tog itd.) i tu sada svoju odluku šalje PI-u. PI-u je DUŽAN da je pošalje Miki.

E sad što se tiče rokova, ni PI ni sud se ne pridržava toga kada oni treba nešto da rade. Savet (iz iskustva) da Mika od dana kada preda to PI-u pa posle jedno 15 dana IDE kod PI da se raspita. Poželjno bi bilo da kad ode po drugi put, znači posle mesec dana, da opet u 2 primerka spremi (za svaki slučaj) dopis naslovljen PI-u u kome ga moli za urgenciju po predmetu tom i tom. I opet traži da mu na njegovom primerku overe prijem (štambilj, potpis, datum).

Moramo se truditi da u životu imamo što manje posla sa PI, jer je u ovoj zemlji teško "ispraviti krivu Drinu". Ovo govorim iz iskustva, zbog toga što je PI na koverti napisao moju POGREŠNU adresu, poslao poslodavcu, odbijali mi od plate i sve odbili, da bi mi u februaru 2016 PI vratio te pare, ali Infostan me i dalje duži jer sud još nije doneo rešenje po mom zahtevu za otklanjanje nepravilnosti i moj "hod po mukama" traje počev od 05.8.2013.godine i još nije završen.

Zakon iz 2012. je Privatnim izvršiteljima dao pravo da oni mogu da zamenjuju sud a sve kako bi se sudovi rasteretili. Tako da su PI imali neprikosnoveno pravo da odlučuju po prigovorima.
Ovaj "novi" zakon je vratio sudovima to pravo i po tom zakonu obraćamo se sudu po pitanju prigovora.

to je sve.
 
Odgovor na temu

annamyself

Član broj: 334094
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju12.07.2016. u 22:15 - pre 93 meseci
Hvala puno! :)
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.07.2016. u 10:21 - pre 93 meseci
@jelenka.b.b

A sta se desava u slucaju da PI prihvati prigovor? Mislim, to ne menja cinjenicu da on mts-u i dalje duguje... kako se to onda regulise?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.07.2016. u 10:28 - pre 93 meseci
Ne reguliše se nikako. Onda PI još jednom pošalje pismo u kojem mu kaže da će da ga odere, pa mu onda uzme od plate.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.07.2016. u 10:43 - pre 93 meseci
Au Jelenka, svaka čast! Ujedno je ovo sve smišljeno da običan građanin nema šanse da se izbori sa njima. :(
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.07.2016. u 10:51 - pre 93 meseci
Obican gradjanin uglavnom placa na vreme svoje obaveze pa nema potrebe da se bori sa njima...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120376 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.