Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slab pritisak vode u kuci, gubljenje vazduha u kazancetu i jos nesto ...

elitemadzone.org :: TechZone :: Slab pritisak vode u kuci, gubljenje vazduha u kazancetu i jos nesto ...

[ Pregleda: 15420 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ackom
Aleksandar Mihajlovic
nezaposljen
Niš

Član broj: 160320
Poruke: 76
89.110.212.*



+3 Profil

icon Slab pritisak vode u kuci, gubljenje vazduha u kazancetu i jos nesto ...11.08.2013. u 09:37 - pre 130 meseci
Koristimo sopstveni hidrofor, pumpu za izvlacenje vode iz cevi koja je na 10-ak metara u zemlji.
Ranije smo koristili neku pumpu, visestepenu koja je mogla da pravi veci pritisak do 7.5 bara, ali nije bila nastelovana na toliko, maksimalno 5.5 do 6.
Ta pumpa je otisla, pokvarila se. Kupili smo novu, jednostepenu, zupcastu (tako se valjda zove) ali pravi mali pritisak do 5 bari. I ako zadrzim (rukama) sklopku (stara iskrina ali joj nema ravne) da ne izbaci na 5 bari, ne moze pumpa da razvije vise od 5-ice, kada je sklopka i iskljucuje.
Mislim da se pumpa ukljucuje na 2.5 bara. Sa tim pritiskom i ukljucivanjem na 2.5 bara imam probleme u kuci.
Pritisak je slab, drugo, kvalitet vode nam je los (ima dosta mangana) i kad je slab pritisak cevi se vremenom zatvore.
Treci problem je sto se u kazancetu hidrofora (nema gume) vremenom izgubi vazduh, pa moram s vremena na vreme ispustati kompletnu vodu iz kazanceta (80 l) kako bi se novim punjenjem vodom ponovo nakupio vazduh, jer ako to ne ucinim hidrofor se ukljucuje na 2 sekunde. Tad jeste pritisak u kuci stabilniji, ali mozda moze napraviti problem pumpi, stalno ukljucivanje i iskljucivanje.
Sve gore navedeno mi pravi velike probleme, stalno se cimam.
Da napomenem da su mi slavine u kuci do 2 m visine u odnosu na hidrofor.
Sad nisam siguran sta ciniti.
Da li je po vama pritisak od 5 bara dovoljan kako bi u kuci voda normalno funkcionisala?
Da li da ubacujem neke filtere i kakve koji bi sprecili zapusavanje cevi, a time i poboljsali kvalitet vode?
Da li kupovati novu pumpu s jacim pritiskom, sta predlazete?
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.108.*



+292 Profil

icon Re: Slab pritisak vode u kuci, gubljenje vazduha u kazancetu i jos nesto ...11.08.2013. u 20:30 - pre 130 meseci
Ako sam dobro razumeo bunar je 10m udaljen od crpke što je previše!
pumpu namontiraj iznad bunara.
Tad proveri i visinu vode od zemlje. Ako je više od 5m preporučljiva ugradnja injektora.
3Atm je normalni pritisak vode u domaćinstvu.
Nove pumpe za domaćinstvo bez protoka nabijaju do 7 atm.
Potrošnja vazduha je normalna osobina i što je veći pritisak brže se troši.
Postavi ugljani filter na ilaz iz pumpe.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Slab pritisak vode u kuci, gubljenje vazduha u kazancetu i jos nesto ...11.08.2013. u 21:01 - pre 130 meseci
Citat:
ackom:  pa moram s vremena na vreme ispustati kompletnu vodu iz kazanceta (80 l) kako bi se novim punjenjem vodom ponovo nakupio vazduh,

Horvat ti je objasnio gotovo sve, a ja ću još samo dodati da nije dovoljno samo ispustiti vodu iz kazana , već nakon ispuštanja i zatvaranja oduška/ventila, treba pumpom za auto-gume naduvati vazduha u kazan do nekih 2 atm., pa tek nakon toga pokrenuti punjenje vodom.Trebalo bi da na kazanu imaš ugrađen ventil, apsolutno isti kao za auto gume i njegova je namena upravo ona koju sam ti objasnio gore.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.108.*



+292 Profil

icon Re: Slab pritisak vode u kuci, gubljenje vazduha u kazancetu i jos nesto ...11.08.2013. u 23:29 - pre 130 meseci
Vaso, kad je
Citat:
Treci problem je sto se u kazancetu hidrofora (nema gume) vremenom izgubi vazduh, pa moram s vremena na vreme ispustati kompletnu vodu iz kazanceta (80 l)
sa te 2atm će oštetit sistem (izbacit vodu iz bojlera, izterat vodu iz radnog kola pumpe...)
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Slab pritisak vode u kuci, gubljenje vazduha u kazancetu i jos nesto ...12.08.2013. u 08:02 - pre 130 meseci
Pa jel on ima hidropak ili hidrofor?!
Pominje da nema gumu, kao da ju je izvadio iz hidropaka, mada nisam još video kazanče za njega te zapremine, a kazan hidrofora po "difoltu" ni nema takvu gumu.
Dobro, moja greška što nisam napomenuo da u kazanu mora da ostane oko 1/3 vode, odnosno da budu pokriveni vodom ulaz i izlaz vode, pa tek onda pristupiti pumpanju vazduha.
Sećam se, davno beše, u zavisnosti od sklopke smo kazan pumpali i do 3 atm. pa je tek nakon toga hidrofor uključivao elegantno u nekom razumljivom vremenskom rasponu, što je upravo omogućavao taj vazdušni jastuk.
Količina vazduha koja bi se sakupila u kazanu samo pukim ispuštanjem vode nije dovoljna da hidrofor radi sa dužim intervalima uključivanja.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
77.243.22.*



+292 Profil

icon Re: Slab pritisak vode u kuci, gubljenje vazduha u kazancetu i jos nesto ...12.08.2013. u 08:55 - pre 130 meseci
Gde god je rađeno po mojim sugestijama u vr kazančeta je uvrtan ventil butan boce (sigurno zaptivanje) na dnu dodat ventil za izpuštanje.
Tad nema taloga u kazančetu, a odnos je onih idealnih 1-2/3 vazduh -voda
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Slab pritisak vode u kuci, gubljenje vazduha u kazancetu i jos nesto ...12.08.2013. u 09:49 - pre 130 meseci
Sad kad si pomenuo ove ventile stih se gde je bio postavljen ventil od auto guma na kazanu hidrofora i to fabrički.
U donjem delu, iznad ravni ulaz/izlaz, otprilike na 1/3 visine kazana.
Ne znam kako se rade ovi novi kazani, jer nisam imao potrebe za njima, a baš ću danas da pogledam.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.108.*



+292 Profil

icon Re: Slab pritisak vode u kuci, gubljenje vazduha u kazancetu i jos nesto ...12.08.2013. u 12:33 - pre 130 meseci
Što ih viđam imaju gore zavrnut čep
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Slab pritisak vode u kuci, gubljenje vazduha u kazancetu i jos nesto ...

[ Pregleda: 15420 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.