Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...

[ Pregleda: 17557 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Misko_RS
Student
Nis

Član broj: 304497
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...14.08.2013. u 12:49 - pre 129 meseci
Zdravo,pre neki dan mi se iznenada upalila sijalica za airbag...bez razloga,nisam udario nigde...Sijalica se pali i gasi kao migavac....a to prestaje kad skroz zaustavim auto,ugasim ga i opet upalim...medjutim posle nekog vremena opet,ponekad je za to dovoljno i dva minuta....Moj drug je imao isti problem na meganu,njemu su ustanovili da mu se kablic ispod sedisa izvukao,medjutim ja te kablice ispod sedista nemam....Jel neko imao isti problem i da li neko zna gde se nalaze ti senzori za airbag da proverim i ja te kablice(Peugeot 206...1.4b..2001...3-vrata)....??? Hvala unapred....:)
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...14.08.2013. u 15:47 - pre 129 meseci
Verovatno to nije bez razloga. Nemoj uporedjivati probleme na Pezou sa problemima na Renou.

Idi na dijagnostiku.
 
Odgovor na temu

Misko_RS
Student
Nis

Član broj: 304497
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...14.08.2013. u 20:02 - pre 129 meseci
Idem na dijagnostiku za koji dan, nego nestrpljiv sam da saznam sta je...vozim svaki dan auto i nervira me sto se pali sijalica....cak sam ga i zakljucavao ali onda neprekidno gori....:)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...14.08.2013. u 22:20 - pre 129 meseci
To hoce da se desi ako tresnes volan ( iznerviran ) da bi svirnuo pa se desi neki slus u volanu,recimo kod mene slucaj.
Dijagnostika ne moze da izbrise gresku,pa sam skinuo ( majstor sa spec.alatom ) srednji deo volana i nesto cacnuo pa je posle sve bilo o.k. .
 
Odgovor na temu

Misko_RS
Student
Nis

Član broj: 304497
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...15.08.2013. u 02:17 - pre 129 meseci
Nisam udarao volan,bas sam bio ok raspolozen krenuo na zezanje......pokusacu s dijagnostikom, pa ako nece neka svetli i dalje....samo da se ne aktivira bzv.....
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...15.08.2013. u 19:53 - pre 129 meseci
Pazi, to nije samo slučaj na meganu.
I meni se tako palila na 306 kada sam pomerao prednje sedište pa je konektor ispod sedišta izgubio kontakt ali nije treptala nego jednostavno stojala upaljena stalno.
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...16.08.2013. u 10:12 - pre 129 meseci
Citat:
Misko_RS:
Zdravo,pre neki dan mi se iznenada upalila sijalica za airbag...bez razloga,nisam udario nigde...Sijalica se pali i gasi kao migavac....a to prestaje kad skroz zaustavim auto,ugasim ga i opet upalim...medjutim posle nekog vremena opet,ponekad je za to dovoljno i dva minuta....Moj drug je imao isti problem na meganu,njemu su ustanovili da mu se kablic ispod sedisa izvukao,medjutim ja te kablice ispod sedista nemam....Jel neko imao isti problem i da li neko zna gde se nalaze ti senzori za airbag da proverim i ja te kablice(Peugeot 206...1.4b..2001...3-vrata)....??? Hvala unapred....:)


Kod mene je bio narandzasti kabl ispod volana - istakao/utakao - nestalo svetlo.
 
Odgovor na temu

Misko_RS
Student
Nis

Član broj: 304497
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...16.08.2013. u 21:14 - pre 129 meseci
Citat:
joojant200: Kod mene je bio narandzasti kabl ispod volana - istakao/utakao - nestalo svetlo.




Nasao sam neka dva narandzsta kablica sa sa narandzastim dzekom,izvukao sam i ponovo stavio ali nista....i dalje ssvetli kad upalim auto.....
 
Odgovor na temu

Misko_RS
Student
Nis

Član broj: 304497
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...16.08.2013. u 21:35 - pre 129 meseci
Citat:
gigamg1:
Pazi, to nije samo slučaj na meganu.
I meni se tako palila na 306 kada sam pomerao prednje sedište pa je konektor ispod sedišta izgubio kontakt ali nije treptala nego jednostavno stojala upaljena stalno.


Ja konektore ne mogu ni da nadjem,trazio sam i mislim da ih uopste nema jer je 206 sa 3-vrata....a sijalica se pali i gasi,medjutim kad zakljucam airbag onda smo svetli....Ne znam sta mu se desava....:)
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...16.08.2013. u 22:30 - pre 129 meseci
probaj od pozadi da bas zavuces ruku ispod prednjih sedista i da pomeras lagano levo desno i trebalo bi da napipas ako su sedista sa airbag
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

Misko_RS
Student
Nis

Član broj: 304497
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...16.08.2013. u 22:38 - pre 129 meseci
Citat:
gigamg1: probaj od pozadi da bas zavuces ruku ispod prednjih sedista i da pomeras lagano levo desno i trebalo bi da napipas ako su sedista sa airbag

Zavirivao sam skoz ispod njih,ali nisam video ni jednu zicu ni konektor....airbag jastuke imam samo u volanu i iznad kasete ispred suvozackog sedista.....Sutra ili prekosutra idem na dijagnostiku pa cu videti sta mu je,valjda....:)
 
Odgovor na temu

Misko_RS
Student
Nis

Član broj: 304497
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...21.08.2013. u 18:11 - pre 129 meseci
Skidao sam dzekove za pojaseve,kod glavnog senzora ispod pepeljare,ispod volana onaj narandzasti dzek i sve poprskao VD-om....i nista i dalje gori sijalica....bio sam i na dijagnostiku i ne pokazuje nista.....Ajmo jos neki savet iz prve ruke.....:)
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...21.08.2013. u 19:26 - pre 129 meseci
Nađi drugog majstora da uradi dijagnostiku... nemoguće je da svijetli lampica od airbaga a da ne pokazuje ništa...
Moguće je da bude zabune jer taj pežo ima dvije lampice... jedna je od airbaga a druga odmah ispod nje je "airbag off" koja svijetli kada se na onoj bravici isključi desni airbag u slučaju da se na suvozačko mjesto postavlja sjedište za dijete...
Ta druga lampica može i da blinka i tada je obično u pitanju kvar same bravice a to se lako popravi...
 
Odgovor na temu

Misko_RS
Student
Nis

Član broj: 304497
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...22.08.2013. u 12:11 - pre 129 meseci
Citat:
Nocni: Nađi drugog majstora da uradi dijagnostiku... nemoguće je da svijetli lampica od airbaga a da ne pokazuje ništa...
Moguće je da bude zabune jer taj pežo ima dvije lampice... jedna je od airbaga a druga odmah ispod nje je "airbag off" koja svijetli kada se na onoj bravici isključi desni airbag u slučaju da se na suvozačko mjesto postavlja sjedište za dijete...
Ta druga lampica može i da blinka i tada je obično u pitanju kvar same bravice a to se lako popravi...

Bravicu nikada nisam dirao,tj...airbag mi je uvek bio upaljen......posle javljanja ovog problema sam prvi put gurnuo kljuc u bravu....jedino zbog losih puteva ako je neki kabl ispao.....Provericu bravicu....Hvala
 
Odgovor na temu

Misko_RS
Student
Nis

Član broj: 304497
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...22.08.2013. u 14:46 - pre 129 meseci
I jos nesto vezano za ovaj problem.....Jel postoji naka zica ili dzek u vrata na strani vozaca,koja ima veze sa airbag-om....jer mi je otisao granicnik pa se ona otvaraju do kraja???? Pa mozda to pravi neki problem???
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...22.08.2013. u 16:26 - pre 129 meseci
Moze i sam sat da je neispravan, ali mi sve lici na to da negde nije dobra masa.
 
Odgovor na temu

Misko_RS
Student
Nis

Član broj: 304497
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...23.08.2013. u 13:11 - pre 129 meseci
Citat:
Zarko Silic: Moze i sam sat da je neispravan, ali mi sve lici na to da negde nije dobra masa.


Pa desava mi se da me pecne struja na vratima,ali se to desava zbog sintetike,tj. zbog naelektrisanja,valjda....Auto je poceo i slabije da pali...kao da mu je akumulator slab.....alnaser zaglavi,pa moram ponovo da dam kontakt i onda upali.....ali nekad ima nestabilan rad,padnu mu obrtaji do 800 i onda hoce da ugasi,kada je auto hladan,i par puta mi se desilo da mi se ugasi u voznji iz cista mira,onda upali iz prve.....Na dijagnostici sam video da alternator odlicno puni,dizne rade ujednaceno u "konac"......autic lepo ide.....Jedinu gresku koju sam nasao na dijagnostici to je bila slaba veza kod svecica.....Skinuo sam onu plastiku sa oprugama i ocistio smirglom sve......i greske sam izbrisao na dijagnostici......Ali ga ponovo nesto muci.....Valjda i njemu ne prija vise ova vrucina....:)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...25.08.2013. u 14:16 - pre 128 meseci
Lepo ti je Zarko rekao sta treba da uradis.

To su cvorista masa, rasporedjena na nekoliko mesta po karoseriji, vise masa pod jedan sraf, i tako par puta, i ako je neki dodir sa masom natruo, moguci su "duhovi" po instalaciji.
Obicno su ispod tapacirunga, blizu instrument table, u gepeku..itd..

To sto "dobro puni" alternator, to samo znaci da su MASA alternatora i MASA akumulatora u dobrom spoju..
 
Odgovor na temu

Misko_RS
Student
Nis

Član broj: 304497
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...25.08.2013. u 16:50 - pre 128 meseci
Hvala provericu i masu....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peugeot 206. Sijalica za AIRBAG se pali i trepce bez razloga...

[ Pregleda: 17557 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.