Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem prilikom zamene lezaja motora kod ves masine obodin

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem prilikom zamene lezaja motora kod ves masine obodin

[ Pregleda: 9292 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miljanoni94

Član broj: 312076
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem prilikom zamene lezaja motora kod ves masine obodin27.08.2013. u 15:18 - pre 129 meseci
Imam problem prilikom zamene lezaja kod ovog motora. Zamenio sam lagere ali je problem sto je kit sa onih kucista lagera popucao, i onda moze da izmrda iz centra lezista pod opterecenjem i da zablokira rotor. Jel ima neko mozda savet kako da budem siguran da je rotor dobro centriran i da nece zakaciti u stator pod opterecenjem i cime najjednostavnije mogu da popunim onaj prostor izmedju statora i kucista lagera?
 
Odgovor na temu

Sasa Maletaski
bravar-varioc
Premil
Smederevo

Član broj: 204708
Poruke: 121
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Problem prilikom zamene lezaja motora kod ves masine obodin27.08.2013. u 18:08 - pre 129 meseci
Možeš sa ovime da osiguraš ležaj: http://www.wurth.rs/pdf_akcije...embar%20-%20oktobar%202011.pdf
Pa skroluj do strane 25.
Broj artikla je 0 893 603050
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

ZAS011
Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Problem prilikom zamene lezaja motora kod ves masine obodin27.08.2013. u 18:11 - pre 129 meseci
Ja bih to, ipak, brzim osiguračem od 3.15A

Kakve, BRE, veze imaju lageri sa elektronikom???

Ima forum i za ovakve stvari: http://www.elitemadzone.org/f239 Tamo se postavljaju ovakva pitanja.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.color.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Problem prilikom zamene lezaja motora kod ves masine obodin27.08.2013. u 19:10 - pre 129 meseci
ako ga zalepis sa time u kuciste tu vise nema ispadanja a ni vadjenja, danas mi bio covek iz wirt-a i nudio ovo , a prethodni lezajevi na masinama koji su lepljeni sa tim se vise nikad nisu vadili ni sami od sebe niti sam ih mogao izvaditi bilo cime, a bili su izlozeni promenama temperatura , vodi, raznim masnocama i hemikalijama,

postoje ispune zazora u obliku traka u stepenima po 0,1mm za popunjavanje lufta izmedju kucista lezaja i samog lezaja.

sto se tice centriranja ako je toliki luft da kaci rotor o stator onda ti ni trake ni lepak ne mogu pomoci...

PS: jes' da nije elektronika ali eto toliko od mene iz iskustva.

uzdravlje
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.color.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Problem prilikom zamene lezaja motora kod ves masine obodin27.08.2013. u 19:13 - pre 129 meseci
Citat:
ZAS011:
Ja bih to, ipak, brzim osiguračem od 3.15A :)

Kakve, BRE, veze imaju lageri sa elektronikom???

Ima forum i za ovakve stvari: http://www.elitemadzone.org/f239 Tamo se postavljaju ovakva pitanja.



ZAS011 , nemo' se ljutis odmah, jeste da ovoj temi nije mesto ovde ali razmisli, velik deo nas koji smo ovde smo se kud i kamo tamo nekad negde bavili ovakvom problematikom, ili smo culi/videli nesto o tome, pa eto, kao sto i sam vidis jedno od mogucih resenja je palo u prva dva post-a
 
Odgovor na temu

miljanoni94

Član broj: 312076
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem prilikom zamene lezaja motora kod ves masine obodin27.08.2013. u 19:59 - pre 129 meseci
Hvala na brzim odgovorima. Znam da ovoj temi nije ovde mesto ali mi je trebalo brzo resenje. Lose sam formulisao problem, ceo nosac lagera je imao lufta kada se postavi u statoru, tako da je lako mogao da se ukoci rotor. Nosac lagera je fabricki bio centriran, pa potom zaliven kitom za metal. Samo kuciste lagera nije upadalo u delic milimetra u stator, vec je tu bilo dobrih 3mm lufta. Problem sam resio tako sto sam pritegao srafove lagano, i potom blago cekicem nacentrirao kuciste lagera, tako da rotor ima jednako odstojanje sa svih strana od statora. Onda sam ivicu statora vario, tako da var dodje do same ivice kucista, da ono ne moze da seta levo-desno. Stegao sam srafove normalno i za sad je sve ok, skroz normalno radi.
PS: nije problem da izbrisem temu, samo kazite kako? :) I onako ove mesine vec trebaju da budu na otpadu, nego srpska posla, da se pritegne, da moze da radi, dok se ne raspadne :D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem prilikom zamene lezaja motora kod ves masine obodin

[ Pregleda: 9292 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.