Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

gde moze nabaviti delove za kineske zidne casovnike (opruge, anker zupc ulja i dr)

elitemadzone.org :: TechZone :: gde moze nabaviti delove za kineske zidne casovnike (opruge, anker zupc ulja i dr)

[ Pregleda: 4399 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lala 021

Član broj: 100852
Poruke: 515
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+12 Profil

icon gde moze nabaviti delove za kineske zidne casovnike (opruge, anker zupc ulja i dr)04.09.2013. u 07:41 - pre 129 meseci
kupio sam pre tridesetak godina supruzi zidni sat sa setalicom i izbijanjem, par puta sam ga cistio i podmazivao, sad to nije dovoljno, istrosio mu se anker zupcanik. Ne treba da vam objasnjavam da ima veliku sentim. vrednost te saveti...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: gde moze nabaviti delove za kineske zidne casovnike (opruge, anker zupc ulja i dr)04.09.2013. u 08:02 - pre 129 meseci
Prijatelju moj, ne brkaj suštinu, sve jednog dana mora prekriti trava zaborava, pa i nas...

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: gde moze nabaviti delove za kineske zidne casovnike (opruge, anker zupc ulja i dr)04.09.2013. u 09:17 - pre 129 meseci
Kontaktiraj nekog casovnicara da ti to sredi, na srecu oni jos uvek postoje i ako sam i ja mislio da je to zanimanje izumrlo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
*.teol.net.



+40 Profil

icon Re: gde moze nabaviti delove za kineske zidne casovnike (opruge, anker zupc ulja i dr)05.09.2013. u 20:40 - pre 129 meseci
Citat:
Lala 021:
kupio sam pre tridesetak godina supruzi zidni sat sa setalicom i izbijanjem, par puta sam ga cistio i podmazivao, sad to nije dovoljno, istrosio mu se anker zupcanik. Ne treba da vam objasnjavam da ima veliku sentim. vrednost te saveti...

Svojevremeno sam o takvom satu razgovarao s dobrim prijateljem, po zanimanju elektroinženjerom i vrhunskim stručnjakom
za slične satove (ne i ručne). Sjećam se da je uspio da popravi i stojeći(?) sat dubrovačkog biskupa, sat koji je imao sto
funkcija, ako se ne varam pokazivao je i mjesečeve mijene, sat od kojeg su i najbolji majstori davno bili digli ruke.
Rekao mi je tada da ovaj sat kao kod tebe ima izvanredna konstruktivna rješenja, ali da je materijal nula.
Kad sam mu opisao kako se sat ponaša (nije bio moj), bez pregleda je postavio dijagnoizu: istrošio se anker zupčanik.
Nisam od njega tražio, sam mi je ponudio da to popravi. I popravio je - turpija, lupa, mikrometar pa zub po zub.
Samo on je to mogao, ja bi ga već kod trećeg zuba sa sve alatom bacio kroz prozor.

Pa ako imaš nekog sličnog.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: gde moze nabaviti delove za kineske zidne casovnike (opruge, anker zupc ulja i dr)05.09.2013. u 20:53 - pre 129 meseci
Moze li slika sata?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Lala 021

Član broj: 100852
Poruke: 515
*.dynamic.stcable.net.



+12 Profil

icon Re: gde moze nabaviti delove za kineske zidne casovnike (opruge, anker zupc ulja i dr)06.09.2013. u 09:46 - pre 129 meseci
risp 73, pojma nemas koliko si mi pomogao, uvek sam imao smisla i za precizne stvari, imam i diamantske turpije, jedino ce zivci biti malo na testu, znaci da moze turpijati anker zupcanik, nije mi resenje ni isti takav na buvljaku (verovatno mu je sve identicno potroseno)
pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: gde moze nabaviti delove za kineske zidne casovnike (opruge, anker zupc ulja i dr)

[ Pregleda: 4399 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.