Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2427712 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miruda
Svuda po malo
Samozaposlen
Zemun

Član broj: 336003
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.04.2017. u 22:02 - pre 85 meseci
Citat:
tommytom: Sto bi rek'o nas narod: ''svaka ti se dala...'' Bravo za ove modifikacije i bravo za detaljnu ilustraciju i objasnjenje svih radova


Hvala druže!

Da dodam samo svoj utisak. Mogao bih čak i da smanjim brzine ventilatora jer dosta dobro vuče, staklo se nadimi kao i ranije ništa više. A evo i slika plamena kad je u modulatu i kad je u WORK 5 sa ubacivanjem peleta 4.8 .

Eto samo da znaju ovi iz ALFA Plam da sam se zažtitio kod zavoda za patente i uzeo osiguranje ako me iskopiraju tužiću ih! A ostali narod kod kuće nek kopira koliko mu volja (ŠALA NARAVNO) https://www.smileysapp.com/emojis/tears-of-joy.png

nadam se da će uspeti smajli XD
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.04.2017. u 07:31 - pre 85 meseci
@Miruda

Svaka čast na uloženom trudu i vremenu !!

Konačno je dokazano u praksi ono što sve vrijeme govorimo o turbulatorima i temperaturama gasova kod commo 21 kamina. Nadam se da će AleksandarN89 i ostali ovo pročitati i rješiti svoje probleme. Ko je još u garanciji treba tražiti od Alfe krštene turbulatore a ko je van - alat u šake.

Što se tiče pužnog mehanizma , tu postoji mala začkoljica. Naime , mehanizam se nebi smio kruto vezati za nosač i trebao bi imati 5-6 mm radijalnog hoda oko svoje ose . Znači kad uhvatimo rukom mehanizam , on treba da se slobodno zakreće 2 -3 stepena a sve iz razloga da se rasterete zupčanici u mehanizmu kad se zaglavi parče peleta koje spirala mora slomiti. Na commo 23 je drukčiji nosač i omogućio je da stavim gumene prstenove na šarafe. Oni sprečavaju lupanje puža ( kad je tek stigao kotao - čulo se kao da neko udara čekićem po kotlu ) a omogućavaju malo slobodnog hoda mehanizma. Može se ovo rješiti i oprugama ili kako kome vlastita kreativnost omogućava.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.04.2017. u 10:41 - pre 85 meseci
Svaka cast na ovim slikama, trudu i radu... od kako ne lozim pec od februra, odmorio sam malo mozak od ove teme, a vidim da se dosta pisalo i da sam dosta propustio.
Jbg, meni je frka da bilo sta rasturam na peci, zbog garancije, ali bilo bi pozeljno da se ovako rastavi i da se svuda lepo ocisti garez i pepeo.
Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.04.2017. u 11:58 - pre 85 meseci
Citat:
maks-rs:
Zadatak turbulatora je kao što im ime govori da uzburkaju i uspore dimne gasove, tako da ovo kontra motanje može biti i dobro. U svakom slučaju jedva čekam rezultate :-) .


Trebalo bi da je brzina dima nepromenjena (i sa i bez turbulatora) , jer ona zavisi samo od brzine ventilatora kotla i cuga dimnjaka , a turbulatori su tu da taj put dima "produze" i dim "priblize" cevnim izmenjivacima kako bi se bolje i sto duze na taj nacin toplota dima iskoristila i prenela vodi u kotlu tj peci .

@miruda
drago mi je na ostvarenim rezultatima
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.04.2017. u 12:24 - pre 85 meseci
@FelipE
U pravu si , pogrešno sam se izrazio a mislio na potpuno istu stvar. Ugavnom , bez turbulatora , dobar dio gasova "protrči" kroz cijev bez predavanja toplote.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

Miruda
Svuda po malo
Samozaposlen
Zemun

Član broj: 336003
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.04.2017. u 12:42 - pre 85 meseci
I kod mene je sve još u garanciji, ako garancija važi 2 godine. Nisam ništa promenio na loše, a nisam ni dirao elektroniku. Ako rikne ventilator možemo reći da ima možda veze sa turbulatorima, mada ako ih tada izvadim i čisti onda nije njihova krivica. Stvarno dobro vuće, a ventilator nije promenio zvuk tj. ne muči se. To što sam pričvrstio upaljač takođe ne može da utiče na njegov rad. Znači stvarno nema razloga da mi ne uvaže garanciju ako rikne neki vitalni deo. Ja bih mogao ladno da zovem Alfu ili da im napišem e-mail i dostavim sve ove slike sa manama peći. Ali neću ja da ispravljam krive drine. Pogotovo što to traje dugo i mučno je čekati i zvati xxxx puta da bi se oni odazvali.

Ko nema osnovno ili malo naprednije tehničko znanje i znanje korišćenja alata bolje da ništa ne dira! Ima tu dosta stvari na koje se mora paziti. Dobra stvar rastavljanja peće je upoznavanje iste i razumevanje kako radi.

@maks.rs Primetio sam da kad ga drmam prstom ima taj mali prazan hod. Može biti da je namerno tako ostavljen da strese pelet koji je ostao sa strane. A STARS bi mi pomogao kad bi rekao kakvi su ti zubčanici od kog su materijala? Ako su čelični onda nema brige, ako su gusani ili plastični onda je pitanje vremena kad će se iskržati.

Citat:
ivan85_zmaj: Svaka cast na ovim slikama, trudu i radu... od kako ne lozim pec od februra, odmorio sam malo mozak od ove teme, a vidim da se dosta pisalo i da sam dosta propustio.
Jbg, meni je frka da bilo sta rasturam na peci, zbog garancije, ali bilo bi pozeljno da se ovako rastavi i da se svuda lepo ocisti garez i pepeo.
Pozdrav svima!


Ivane ako ti je peć postavljena tako da lako možeš prići iza nje i dohvatiti šarafe od oba krila onda nema problema za skidanje oklopa. Takođe gornju ploču možes veoma lako skinuti jer ima samo 4 šarafa sa krstatom glavom. Onda skidaš donju ploču, tu moraš skinuti i držač prednje maske. I onda možeš pristupiti skidanju poklopca gornje komore. Odvrćeš malo levi malo desni šaraf postepeno. Isto tako kad vraćaš poklopac moraš postepeno zavrtati jednu i drugu stranu i paziti da ne prestegneš da ne puknu držači. Tu bi dobro došao kilo ili nm ključ. Šarafe lepo sortiraj da se ne pogube. Malo inspiciraj unutrašnjost peći i to ti je to. Ne vidim šta bi mogao da pokvariš da izgubiš garanciju...

Hvala za pohvale, nadam se da će ovi postovi biti mnogima od koristi.

Evo slike presostat i crevo presostata koje nekad treba produvati ako se upali alarm EXHAUST DEPRES FAILURE.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Predrag Gacko
Građevinski inženjer
RiTE
Gacko, RS

Član broj: 336514
Poruke: 10
31.223.144.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.04.2017. u 17:36 - pre 85 meseci
@Miruda
Bravo majstore, dobro je znati da rade novi turbulatori. Ja još čekam
servisera da mi ugradi od Commo Compacta... isto tako izduvni idu do 220 C.
 
Odgovor na temu

Miruda
Svuda po malo
Samozaposlen
Zemun

Član broj: 336003
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.04.2017. u 12:50 - pre 85 meseci
Citat:
Predrag Gacko: @Miruda
Bravo majstore, dobro je znati da rade novi turbulatori. Ja još čekam
servisera da mi ugradi od Commo Compacta... isto tako izduvni idu do 220 C.



Ako imaš vremena napravi sam ove spiralne. Evo ja ložim po malo kako je zahladnelo.
Malo sam eksperimentisao sa brzinom ventilatora i ubacivanjem peleta.
U WORK 5 podesio sam ventilator na 2700RPM, a ubacivanje peleta 4,5 (ranije bilo 5). Temperatura izduva max 131C, dok je t. vode u kotlu bila 63C.
Ostale režime WORK 4, 3, 2, 1 (koji je isti kao i WORK MODULAT) sam smanjio za 200 RPM u odnosu na WORK 5.

WORK 1-3 temperature gasova od 80-95C. WORK 4 - 100-110C.

Mene je ove godine grejanje dobro koštalo zbog kojekakvih nedostataka i prejake zime. E sad ću bogami bolje da se pripremim!
 
Odgovor na temu

Miruda
Svuda po malo
Samozaposlen
Zemun

Član broj: 336003
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.04.2017. u 18:49 - pre 85 meseci
Evo zakasneli video koji sam trebao ranije da ubacim.

Uzrok stvaranja buke pri radu puža. Fali jedan šaraf da se motor puža čvrsto pritegne, ali izgleda to tako mora da bude. Tamo gde se dodiruje metal o metal staviću malo silikona za peći.
On će sprečiti da se stvara buka, a motor će i dalje moći da se drmusa.


Upaljač se pomera slobodno.





[Ovu poruku je menjao Miruda dana 07.04.2017. u 20:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net68-161-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno13.04.2017. u 17:54 - pre 85 meseci
....jel moguće da se niko ne žali..,
Ja sam došao do zaključka da onu celicnu četku treba skratiti za 2-3cm.
Kad džaram gore dole čini mi se da onaj vrh udara u gornji šamot
Čime će pre doći do pucanja istog.
Šta kažu stari "vukovi" ?
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

jovanc
Leskovac

Član broj: 331578
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno13.04.2017. u 21:44 - pre 85 meseci
ALFA COMMO 21 počela da radi na snazi od 1- 3, ne ko ranije od 1-5, je l zna neko šta je u pitanju. :-)
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno13.04.2017. u 22:47 - pre 85 meseci
@jovanc

proveri da joj nisi greskom ogranicio snagu na work 3 , dugmici 5 i 6 su u pitanju
 
Odgovor na temu

Miruda
Svuda po malo
Samozaposlen
Zemun

Član broj: 336003
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno14.04.2017. u 11:35 - pre 85 meseci
Citat:
V0JKAN:
....jel moguće da se niko ne žali..,
Ja sam došao do zaključka da onu celicnu četku treba skratiti za 2-3cm.
Kad džaram gore dole čini mi se da onaj vrh udara u gornji šamot
Čime će pre doći do pucanja istog.
Šta kažu stari "vukovi" ?


Nemoj da džaraš naglim i jakim pokretima! Polako pravi polukružne pokrete s leva na desno i guraj gore dole. Tako će i prašina da pada lagano na dole.
Ako si pažljivo gledao slike koje sam postavio preko Vermikulit ploča stavljena je metalna ploča. Znači vrh četke udara u tu metalnu ploču.
Problem je što su te ploče pričvršćene maticama i šarafima pa se matice vremenom usled zagrevanja odvrnu i otpadnu.
Kad smo videli kakva je konstrukcija peći možemo zaključiti da tu ne sme ništa na silu.
Turbulatori se ne smeju tresti muški već polako jer šipka držača turbulatora udara direktno po kotlu!
Grebač nema potrebe da se gura jako već polako jer on samo zgrće jedan deo prašine preko cevi "izmenjivača" i ta prašina pada u ložište.


 
Odgovor na temu

jovanc
Leskovac

Član broj: 331578
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno19.04.2017. u 13:35 - pre 85 meseci
@FelipE
ToJeTo- Hvala.
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net31-157-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.04.2017. u 20:41 - pre 85 meseci
...kod mene još traje grejna sezona (znači dok je bilo sunčanih dana samo predveče i ujutro) sad malo duže
Elem našao sam neki pelet (No Name) lik pravi u privatnoj režiji pošto ima strugaru.... te od ostataka pravi pelet 150kg/h
i cena je prihvatljiva 160 jura preko cele godine. Uzeo sam 10 dzaka i pravio uporedni test u casi vode.. Enormna razlika
što se testa tiče. Ovaj novi se posle 3 sata nije razgradio kao ovaj stari koji sam imao (5.min.)

E sad da ga vidim na delu u kotlu (javljam sutra prekosutra)

Šta je moj "trenutni problem"
Slučajno sam primetio da mi je temperatura vode u kotlu 71 C iako sam u podešavanjima postavio 65. Ostala podešavanjima su mi uglavnom fabrička, pa sam podesio parametre za vreme unosa peleta:
N-8-06-06 1.5 / 1.2
N-8-06-07 2.2 / 2.2
N-8-06-08 3.3 / 3.0
N-8-06-09 4.5 / 4.0
N-8-06-10 6.0 / 5.1

E sad mi ne postiže temperaturu 65 već ide do 62 -63

Da vratim na fabričku ili ???
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno22.04.2017. u 23:06 - pre 85 meseci
Smanjenjem unosa po snagama si smanjio i promenio i te postojece snage , i sada na ovim spoljnim t "pec toliko moze da da od sebe" po postojecim novim snagama. Vrati stare a samo P1 malo koriguj u minus ili jos bolje i nju ne diraj . Nije lose da pec radi na 71° (u modulatu).
 
Odgovor na temu

Lesa1974
Beograd Srbija

Član broj: 336657
Poruke: 19
87.116.180.*



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.04.2017. u 13:04 - pre 85 meseci
Montirana commo 15 i pustena u rad,serviser bio i ukljucio na fabricka podesavanja i otisao.Pumpa se pali na 50° i kad ukljuci temp.vode onda pada ispod 50° a tempratura u prostoriji dostigne 22 ali i to mi nije jasno s obzirom da je zica ona sonda uvezana iza peci Temperatura u vodi tesko da moze da predje iznad 50 a cini mi se da trosi vise peleta Sta je najbolje uraditi u ovoj situaciji ,dal je ovo normalno jel moze pomoc?



Sasa Mihajlovic
 
Odgovor na temu

Miruda
Svuda po malo
Samozaposlen
Zemun

Član broj: 336003
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.04.2017. u 16:02 - pre 85 meseci
Citat:
Lesa1974: Montirana commo 15 i pustena u rad,serviser bio i ukljucio na fabricka podesavanja i otisao.Pumpa se pali na 50° i kad ukljuci temp.vode onda pada ispod 50° a tempratura u prostoriji dostigne 22 ali i to mi nije jasno s obzirom da je zica ona sonda uvezana iza peci Temperatura u vodi tesko da moze da predje iznad 50 a cini mi se da trosi vise peleta Sta je najbolje uraditi u ovoj situaciji ,dal je ovo normalno jel moze pomoc?


Nije normalno! Pročitaj ovu temu od prve do ove stranice da se ne ponavljamo. Ne valja ti tih 50C zbog kondenza. Kad pročitaš šta smo sve pisali namestićeš da štedi i da greje...
 
Odgovor na temu

Lesa1974
Beograd Srbija

Član broj: 336657
Poruke: 19
87.116.180.*



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.04.2017. u 16:10 - pre 85 meseci
Sta da ukucam od parametara da namestim da mi se pumpa pokrece na 45°jel moze pomoc u pitanju je commo 15 ...
Sasa Mihajlovic
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.04.2017. u 16:42 - pre 85 meseci
Kod tebe je verovatno podesena ambijetalna temperatura na 22c i pec se automatski tada gasi. Moj predlog je da ti prioritet bude temp vode, recimo 65c a temperaturu prostorije stavi recimo na 35c tj. na vrednost koju nece dostici. Takodje predlazem da ostavis start pumpa na 50c.
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2427712 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.