Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2421681 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 06:41 - pre 78 meseci
Ovo je potrosnja merena u work modulate...
 
Odgovor na temu

Miruda
Svuda po malo
Samozaposlen
Zemun

Član broj: 336003
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 10:41 - pre 78 meseci
Ova tema više nije za čitanje. Jedan bahati je ovde protutnjao ko' slon. Samo on da namesti svoju pećku ostali ko vas j...

Prvo Pop pa svi ostali!

Čovek je energetski vampir!
 
Odgovor na temu

fizikohemicar

Član broj: 335097
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 11:26 - pre 78 meseci
Na forum sam stigao kada je imao oko 50 strana...
Sada ima 200 i najveci je problem sto niko od novih clanova ne zeli da se potrudi da procita prethodne strane da bi nasli odgovor medju njima...
Maks-rs,miruda,tommytom,zoran.mika,Felipe su neki od najstarijih i najsikusnijih clanova na ovom forumu od kojih se sve uci...
Znam da citaju i oni koji se vise ne oglasavaju ovde,a sad sam ih spomenuo...
Nema ih da nauce nove clanove jos nesto novo,jer su sve vec pisali milion puta i nemaju snage da se bakcu sa zaludnim ljudima koji su samo zapeli da im neko resi problem sad i odmah,bez ikakve potrebe da se samo potrude i da prvo PROCITAJU SVE SA OVOG FORUMA PRE NEGO STO POSTAVE PITANJE,jer je sve milion puta objasnjeno...
Mirudina konstatacija je apsolutno tacna...Ovaj forum polako postaje nezanimljiv cak ni za citanje,a tek sto svi koji nesto znaju gube snagu da se ponavljaju vise...
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 11:43 - pre 78 meseci
Meni sve ove stavke su potrebne samo iz jednog razloga,a to je da hocu isprogramiram sopstveni softver,koji sam vec poceo da pravim,da mogu da upravljam svim parametrima sa kucnog racunara,i da imam stavku default fabrickih podesavanja,sto na onom displeju nemam.Ako uspem u tome,podelicu ga sa svima vama,a verujem da bi koristilo.
 
Odgovor na temu

fizikohemicar

Član broj: 335097
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 12:04 - pre 78 meseci
Brate,nemoj da se uvredis,ali sve to si mogao 50 puta da procitas samo da si citao forum od pocetka...
Opet se svodi na ono sto sam rekao,svi novi treba da citaju forum od pocetka i to je to...
Posle toga ako imaju neko pitanje,na koje vec nije odgovoreno (za sta je sansa minimalna),svi mu odmah izlaze u susret...
Ovako ga najbolji poznavaoci ovih peci ignorisu...
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 12:22 - pre 78 meseci
@fizikohemicar Hvala sto si i mene svrstao medju clanove od kojih se nesto moze korisno saznati... Ostali koje si nabrojao plus jos @Boree i neka mi ne zameri neko ako se nisam setio, su zasluzni sto sam dosta stvari o grejanju na pelet i o mojoj Alfi naucio. A mozda najbitnija stvar koju sam naucio iz iskustva tih clanova je bila: PRVO PROCITATI SVE NA FORUMU, pitati za savet pre kupovine i instalacije, edukovati se putem interneta sto vise pa tek onad izabrati pec i ostale neophodne dodatke poput mesnog ventila, termo glava, bezicnih termostata itd..itd... a sve to da bi smo imali sto kvalitetnije i komfornije grejanje. Na zalost, ogromna vecina procita delimicno samo, kupi ono sto mu trgovci ili tzv majstori predloze uz konstataciju "sta ce ti mesni ventil...termo glava..i ostalo, ne bacaj pare...". A kad pocne grejna sezona, i kad shvate da nemaju sa takvim golim sistemom ama bas nikakvu regulaciju grejanja, onda pocnu sa pitanjima i trazenjem parametara kojima bi ublazili te nedostatke, ali su to tada tantalove muke, na zalost
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.fco.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 13:10 - pre 78 meseci
Pored toga sto moram da guglam satima za kod koji cu upotrebiti,bar da ne moram da citam 200 strana foruma,gde ima mnogo i nepotrebnih stvari,koje mi ne trebaju,jer meni trebaju samo stavke iz parametara.I jos jedna stvar,da li je pumpa za vodu napravljena da radi non stop,kada kazem non stop ,mislim dok pec radi?
 
Odgovor na temu

fizikohemicar

Član broj: 335097
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 13:14 - pre 78 meseci
Jedan covek je letos pitao za savet oko grejanja jer se iskljucivao sa gradske toplane i presao je na pelet...
Dva dana sam mu pricao sta sve treba da uradi (od toga koje kotlove da gkleda,da obavezno uzme mesni ventil,svugde da stavi termoglave i tako dalje) i nista me nije poslusao,jer je slusao majstore...
Greje manju povrsinu od mene i sa nizom temperaturom u kuci i juce je potrosio 30kg peleta,a ja sam potrosio 16 kg...
Samo sam mu lepo ponovio sta treba da uradi,jer nisam smeo da budem grub,zato sto je u pitanju otac mog mnogo dobrog drugara (otac malo zadrt,pa drugar nije hteo da se mesa oko grejanja) ...
E,takvih ima i ovde puno...Pitaju,pa ne poslusaju,pa posle ide kuknjava i gnjavaza kako da srede potrosnju...
 
Odgovor na temu

fizikohemicar

Član broj: 335097
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 13:18 - pre 78 meseci
@popmilan76:
Pope,molim te nadji neku popadiju,nemoj nas da j***s vise ovde
Napravljena je da radi non stop,sto podrazumeva da moze da radi i celu sezonu bez prestanka...
A sto se tice citanja,slaba vajda da ces da napravis dovoljno dobar softver,ako ne uradis bas dobro istrazivanje pre nego sto pocnes da ga radis...
Citaj,covece,sve ovo sto ima ovde i neces vise da imas pitanja,a treba ti samo jedan dan,koji ce da te resi mnogih muka...
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 13:19 - pre 78 meseci
Pa evo i ti si sazluzan za neki procenat od ovih 200 strana. I ove tvoje stavri su verovatno nekome nepotrebne, ali ih citaju ljudi. Jos uvek ne postoji filter koji bi mogao jednim klikom da izdvoji nepoterbne od potrebnih strana. Pumpa radi od onog momenta kada voda dostigne temperaturu koja joj je zadata, kod mene fabricki 50c
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

fizikohemicar

Član broj: 335097
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 13:34 - pre 78 meseci
@tommy:
Verovatno je covek mislio da pumpa moze da radi non stop,da nije napravljena da radi samo par sati dnevno i to sa pauzama...
Ko ima 4K mesni ima jos jednu pumpu za radijatorski krug i kod mene ta pumpa radi od pocetka do kraja sezone,bez prestanaka...
Ti imas 4K mesni,pa pretpostavljam da je kod tebe isto...
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 13:46 - pre 78 meseci
Imam, u pravu si...samo ne radi non stop..;-) Ja tu pumpu u radijatorskom krugu kontrolisem bezicnim termostatom. Drzim termostat recimo na 22,5c i kad postigne u stanu tu temeraturu, bezicni iskljuci pumpu i ona vise ne "vuce" toplu vodu iz kotlovskog kruga. Tada raste temperatura u kotlovskom krugu i kad dodje do recimo 63c, digitalni termostat da signal termomotoru da otvori termoventil koji je na grani za bojler i pocinje da se greje voda u bojleru (postavljao sam slike te opreme koju sam ove godine dogradio na moj sistem). Sve radi k'o Svajcarac...
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

fizikohemicar

Član broj: 335097
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 13:50 - pre 78 meseci
Video sam slike,ali mislim da nisam obratio paznju na celo objasnjenje...
Reci mi samo sta mislis o motornim pogonima za 4K ventile?
Razmisljao sam da nabavim jedan,pa me zanima da li on ima neke senzore i kako uopste funkcionise...
Verujem da kad pali furunu moze lepo da ustedi pelet i spreci kondenzaciju,ako sam otvara i zatvara ventil kad treba...
Meni inace stoji u poziciji 5 stalno...
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 14:07 - pre 78 meseci
To je odlicna stvar...ali uz motor za ventil moras imati i elektroniku koja regulise taj motor. Clan @Zmajdin pravi tu automatiku i dosta ljudi je zadovoljno. Ima naravno i skupljih automatika. Ima ovde clanova koji imaju taj vid regulacije. Meni se ovaj moj sistem pokazao sasvim dovoljnim za moje potrebe.
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

fizikohemicar

Član broj: 335097
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 14:19 - pre 78 meseci
Ok,hvala ti puno!
Videcu koliko to sve dodje para,pa cu da vidim za sledecu sezonu ako mogu da uklopim,a ako ne i ovako je odlicno,jer sam stvarno zadovoljan potrosnjom...
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 14:39 - pre 78 meseci
Zmajdinova regulacija bi trebalo da kosta oko 75e, isto toliko i motor Seltron, znaci ukupno oko 150e te dve stavke....naravno ima i skupljih
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

fizikohemicar

Član broj: 335097
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 14:50 - pre 78 meseci
Bas me zanima koliko bi bolje radio sa tim,odnosno da li bi mi se isplatila investicija...
 
Odgovor na temu

Mim1

Član broj: 337557
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 18:33 - pre 78 meseci
Od ove sezone se grejemo na pelet, sa alfa plam commo compact 23.
Majstor, ovlašteni je prilikom puštanja u rad podesio temperaturu kotla na 65, a pokretanje pumpe na 50.
Sad, na onom displeju koji ja vidim, nikad nije veća temperatura od 52. 53 stepena. Da li i šta treba da menjam ?
U kući je dovoljno toplo, u svim prostorijama imamo velike radijatore...u nekim i do 4 m širine, koji su dovoljno topli, ja ne vidim tu nikakav problem, ali čitajući po forumu, vidim da svi ganjaju neku veću temperaturu.
Jedino nikada neću umeti da se ne naježim kad se rukuju mlitavo. Ko se mlitavo rukuje znači da mlitavo misli i mlitavo vekuje.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.177.*



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 19:16 - pre 78 meseci
Mim1,

Znači, ona do te temperature maksimalno i više nemože,sa koje snage peć počinje da radi i u kojoj snazi radi kada je ta temperatura na displeju malo mi je nelogično da ta peć, takve jačine nemože da postigne zadatu temperaturu, moguće je da je nameštena da juri ambijentalnu temperaturu a ne temperaturu vode, rekao sam vam da napišete i koliko kvadrata imate i kakva je izolacija, po svemu sudeći vi treba da ugradite mešni ventil.
 
Odgovor na temu

borhesbg
Beograd

Član broj: 337463
Poruke: 5
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.11.2017. u 19:18 - pre 78 meseci
dragi forumaši,

nakon iščitavanja većine stranica, i prihvatanja činjenice da sam se zeznuo što u startu nisam ugradio mešni ventil - to planiram da ispravim sutra.

Na 189 stranici sam objasnio kako mi je konfirurisan sistem (Commo 21), nažalost tada nisam dobio odgovor pre svega na meni najbitnije pitanje (ostala sam izdumao u međuvremenu):

- Da li bi mešni ventil pomagao da se u peć vraća deo izlazne vode (ako dobro razumem svrhu mešnog) pa samim tim držao i temperaturu iznad 50C i omogućio da pumpa radi skoro pa konstantno – podešena mi je temperatura vode 60C i u sobi 22/23C

Prema preporuci firme koja prodaje kotlove i prateću opremu, uzeo bih ESBE VRG131, momak kaže da je on odgovarajući i da nema potrebe za nečim skupljim.

Ujutru idem u nabavku, majstor dolazi popodne...

Bio bih zahvalan za komentar / iskustvo sa pomenutim ventilom (čitava mi je poenta da peć najzad ima konstantno temperaturu iznad 50C i time omogući konstntan rad pumpe, optimalnije grejanje pa samim tim i manju potrošnju).

Nije problem da dodam još 20-30 EUR za bolji ventil ukoliko neko smatra da time dobijam mnogo više. Vidim da imaju i VTC512/531... sa ugrađenim termostatom.

veliko hvala na pomoći! :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2421681 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.