Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404618 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.02.2018. u 21:25 - pre 74 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
Tako je to kad se pojave "pametne zelene sline" .
Ako znas sta je sto pitas mangup3 , kapiras ??
Das mu savet ko coveku,a ono...
Kucno vaspitanje, sta ces !

@Vojkan
T vode na 65 , a T ambijentalne stavi na oko nedostiznih 35 .
Ako je namestena sobna na kotlu recimo 21 , i u prostoriji se postigne 21 ili navise stepeni , kotao ce otici u modulaciju iako se upravlja temperaturom vode i ta temperatura je daleko ispod njene zadate.

[Ovu poruku je menjao FelipE Pirot dana 23.02.2018. u 18:59 GMT+1]


potpuno tacna konstatacija
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.02.2018. u 21:29 - pre 74 meseci
Evo da dam podršku Nemanji,moja peć je proradila od kad sam prešao na druge forume,ovo je jedini forum gde pirocanac ne misli na ekonomičnost,malo da se našalim naravno.Nemanja,javi se na email,i stže pomoć.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.02.2018. u 21:49 - pre 74 meseci
Putuj igumane, i ne zagađuju forum, taj piroćanac je doktor nauka za vas stručnjake i te na drugom forumu.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.02.2018. u 21:56 - pre 74 meseci
Lepo je biti galantan preko tudjih ledja...a mogu da garantujem da mu je snaga na jedinici nula i broj obrtaja mozda jedan,ako je hladno...
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.02.2018. u 22:02 - pre 74 meseci
O čemu ti to pričaš.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.02.2018. u 23:45 - pre 74 meseci
Citat:
popmilan76:
Evo da dam podršku Nemanji,moja peć je proradila od kad sam prešao na druge forume,ovo je jedini forum gde pirocanac ne misli na ekonomičnost,malo da se našalim naravno.Nemanja,javi se na email,i stže pomoć.


He he , da se nasmejem na salu .
Bice tebi ekonomicno kada budes kupovao nov kotao ranije negi sto si mislio , zarad desetak dzakova ustede po sezoni ?
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.02.2018. u 23:57 - pre 74 meseci
Citat:
popmilan76:
Lepo je biti galantan preko tudjih ledja...a mogu da garantujem da mu je snaga na jedinici nula i broj obrtaja mozda jedan,ako je hladno...


Zamoli nekoga ko je pratio ovu temu da ti nadje na kojoj strani sam okacio slike moje kotlarnice na kojima se izmedju ostalog vide i temperature u grejnim krugovima , posto smo svi videli koliko si lenj , da i ono sto te zanimalo a ima ga na ovim stranama , mrzi te da listaš i citas , vec neko da ti sazvaka kako se ti nebi namucio - iako ni tad nebi morao da ukljucis mozak . A sve zarad tvog programa !?
Strah me i da pomislim kolko stete ce nekome uciniti zbog tog tvog neznanja , ako uopste neko i uspe da ti sastavi taj tvoj program.
Ko sto rece Zoki - "putuj igumane..."
 
Odgovor na temu

Nemanja.9olub
Tocioc
NIS BS

Član broj: 338100
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2018. u 00:12 - pre 74 meseci
Ja se svima izvinjavam najiskrenije,nisam hteo nikog da uvredim vec sam se iznervirao na to sto pitam nesto ocekujem jedan odgovor a dobijem stoti.Nista vise.Vracao sam podesavanja,poslusao sve vase savete,uzgred pokusavao sam sve da uradim sto ste vi rekli i savetovali.Ali sustina svega toga je to sto je meni bas lagan pelet,samim tim jaka ventilacija oduva ga,coclea je okej,nisa smanjibao da bih ustedeo vec da bi sve funkcionisalo kako treba.Coclea 1 je na 1.9 sto je prilicno puno,coclea 2 2.4 sto je okej,coclea 3 je 3.2 sto je opet okej. Coclea 4 je 4.0 i coclea 5 je 4.6 sto je okej.Sve je utegnuto ekstra.Vi ste ti koji ste mi pomogli da sve bude kako treba,od vas sam naucio sta i kako treba i hvala vam na tome.Problem mi je samo to sto je previse lagan i to je sve.Probao sam na coclea 1 da povecam na 2.0 i malo vise vent. Ispada sve zivo smanjivao sam do toga da ne ispada,da ima izduzen beo plamen,da lepo gori ali vise ne smem da povecevam jer ce sce zivo ispadati.Coclea 1 na 1.9 je poprilicno dosta,juce za 15 sati 2 dzaka okruglo potrosih,u modulatu je radio nekih 9-10 sati,sto je okej,ali sta znam dva dzaka za 15 sati mislim da je puno,s obzirom da ako smanjim coclea 1 ispod 1.9 brzo ga izgori i nema plamena,tj jedva da ga ima,to je maksimum sto smem da smanjim q ako smanjim coclea 1 ispof 1.9 i povrcam za 100 ventilaviju izduva ga kao sto trepnes,zato sam pitao koliko smem da smanjim,da li ima neki limit,jer na ovoj vent. Coclea 1 ne sme ispof 1.9 jer je pt3vise lagan.To je sve.Ne znam,za sl. Sezonu moram da promenim,bankrot sam u sustini je4 sam radio grejanjee sve komplet sam,nesto za kes nesyo na rate nesto na kredit,kupio sam tonu da izguram do kraja sezone,vec sam ostao na 25 dzaka,a para vise n3mam,razumite me i prihvatite moje izvinjenje jer kazem da stvarno nisam imao nameru da nekog uvredim.Nadjite se u mojoj kozi.Izvinjavam se jos jednom svima.
 
Odgovor na temu

Nemanja.9olub
Tocioc
NIS BS

Član broj: 338100
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2018. u 00:14 - pre 74 meseci
I da,ima dosta zemlje posle 15tak sati rada.To mu je sto mu je.
 
Odgovor na temu

Nemanja.9olub
Tocioc
NIS BS

Član broj: 338100
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2018. u 00:30 - pre 74 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
Tako je to kad se pojave "pametne zelene sline" .
Ako znas sta je sto pitas mangup3 , kapiras ??
Das mu savet ko coveku,a ono...
Kucno vaspitanje, sta ces !

@Vojkan
T vode na 65 , a T ambijentalne stavi na oko nedostiznih 35 .
Ako je namestena sobna na kotlu recimo 21 , i u prostoriji se postigne 21 ili navise stepeni , kotao ce otici u modulaciju iako se upravlja temperaturom vode i ta temperatura je daleko ispod njene zadate.

[Ovu poruku je menjao FelipE Pirot dana 23.02.2018. u 18:59 GMT+1]


Vidis druze,ja tebe nisam vredjao.Dok ti mene da.Okreces ono sto sam rekao.Nikakav savet mi nisi dao,vec si mi rekao vrati na fabricka,procitaj forum i to je sve.Ako znas reci,tako sam i napisao,ako ne nemoj,samo mi odmazes.Uz duzno postovanje.
 
Odgovor na temu

Nemanja.9olub
Tocioc
NIS BS

Član broj: 338100
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2018. u 00:34 - pre 74 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
Citat:
Nemanja.9olub:
Zna neko zbog cega izbaci failure depress? Opet kazem lagan mi je pel3t,da bih odrzao na work 1 dobru vatru a da to ne bude 2.3 coclea,do koliko max smem da smanjim ventilaciju za work 1 jel ima to neke veze sa failure depressom ili ne? Da znam,da dmanjim da na wprk 1 odrzim lepu vatricu na 1.9 coclea (sto je mnogo) bas iz razloga jer je lagan pelet.Zna li nrko kako i da li moze da se podesi da ako smanjim ventilaciju da mi ne izbaci alarm failure depress.Pozfrav


Nemanja taj alarm ti verovatno izbacuje jer je zapuseno crevo presostata , i treba da se ocisti . A i nisam bas nesto pratio ali imam dojam da si preterao sa smanjivanjem broja obrtaja ventilatora po snagama ! Na snagi 1 bi trebalo da su ti obrtaji najnizi i to NE ISPOD 1950 !!! Za ostale snage srazmerno prema maksimumu od 2800 obrtaja , uz pracenje izgleda vatre po snagama ( da je razigrana ziva , svetlo zute boje ... ).
Moja ti je preporuka da vratis sve na fabricka podešavanja , i ko sto ti rece Tommtom , procitaj forum od pocetka , pa onda kreni u avanturu stelovanja parametara . Da ti bude jasno sta dobijas ako odredjeni parametar menjas !
Ovako kako si krenuo nije dobro.

Listaj unazad forum , imas pisano sta je presostat i koje crevo se cisti.


Nista mi ti druze nisi pomogao ovim,uz duzno postovanje,nema potrebe crevo presostata da diram itd jer taj alarm izbaci samo kad smanjim vent. Onoliko da na work 1 bude odlican izgleda plamena (zato sto je lagan previse) 😐

[Ovu poruku je menjao Nemanja.9olub dana 24.02.2018. u 07:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nemanja.9olub dana 24.02.2018. u 07:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2018. u 09:08 - pre 74 meseci
A koja marka je taj lagani pelet? Proizvodjac? Ja sam za dve sezone probala sve sto je moglo u Pirotu i okolini da se kupi i izgori, i jos ne naidjoh na taj lagan pelet...
Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2018. u 13:17 - pre 74 meseci
Ma ljudi,to je samo mašina,koja treba nas da služi,a ne mi nju...Naravno,da treba sve to održavati kako bi nas što bolje služilo,ali da bude odgovor na bilo koje pitanje,da se sve vrati na fabrička podešavanja,meni to zaista deluje smešno...Nemanja,javi se na mail,ako ja ne budem mogao pomoći,znam ko može sigurno...Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nemanja.9olub
Tocioc
NIS BS

Član broj: 338100
Poruke: 66
212.200.46.*



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2018. u 14:42 - pre 74 meseci
Citat:
fistik1988:
A koja marka je taj lagani pelet? Proizvodjac? Ja sam za dve sezone probala sve sto je moglo u Pirotu i okolini da se kupi i izgori, i jos ne naidjoh na taj lagan pelet...


Oni su otvorili fabriku u tipa septembru, mega pelet svilajnac.
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2018. u 14:50 - pre 74 meseci
Vratiti na fabricko je preporuka svakome ko nije procitao forum od prve do poslednje strane, tj. svima koji nisu 100% shvatili princip rada i elektronike na ovim pecima, a hoce nesto da promeni od parametara ne bi li nesto dobio ( u vecini slucajeva napravi problem sam sebi). I to nije uvreda, ili neznanje vec dobar savet. I zaobidjite te fore ''ja cu ti resiti preko mejla...ili znam ko moze''. Imas njegov mejl pa mu pomozi a ne ovde da trujes temu i napadas clanove koji su svoje vreme i znanje bezrezervno i nesebicno delili sa drugima i pomagali svima
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

Nemanja.9olub
Tocioc
NIS BS

Član broj: 338100
Poruke: 66
212.200.46.*



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2018. u 15:01 - pre 74 meseci
Provitao sam brale sve,sv3 napamet sam naucio sta koji parametar radi.Sve je utegnuto ekstra,bukvalno samo work 1 je problem..Ovaj problem jednostavno ne moze da se resi dok ne promenim pelet,to mu je sto mu je
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2018. u 15:18 - pre 74 meseci
Svaka čast Nemanja...i ako treba tu sam,pa pozdrav...Kakvo znanje treba da se odgovori "vratiti sve na fabričko podešavanje"?Da je , ne samo meni ,već svima nama peć na fabričkim podešavanjima,Srbija bi bila raj za proizvođače peleta...i ja bih ove godine potrošio 4 tone peleta,a ovako ću potrošiti 2 tone za peć koja radi oko 15 sati svaki dan...Još jedna ili dve godine da bude ovako,ja sam otplatio peć...
 
Odgovor na temu

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2018. u 15:53 - pre 74 meseci
podesavanje peci je veoma komplikovan posao.normalno da su fabricke postavke osnov svega,svaka promjena

trazi vremena tj odziv novih prametara sto cesto traje ,cesto to podesavanje traje satima dok se ne

pogode trajni parametri,nemogu se mjenjati parametri bez pracenja npr postavis snagu 1 pa gledaj u vatru

20 minuta ili vise promjeni parametar pa gledaj opet neko daljinsko podesavanje je stvarno nemoguce clanovi

ovog foruma koji pokusavaju pomoci proveli su sate i sate na ovim problemima ,oni koji ne vide strukturu plamena i ne vide

nijanse plamena,oblik krajeve plamena neka ne sole pamet ljudima koji poznaju materiju
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
Odgovor na temu

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2018. u 16:11 - pre 74 meseci
jedno pitanje ako svako moze mjenati parametre cemu onda garancija,logicno bi bilo da svaki ulazak u servisni meni ostavlja trag
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.02.2018. u 16:41 - pre 74 meseci
Cudna neka vremena dosla !!!

Sam nacin na koji se trazi pomoc od drugih, a i reagovanje na dobronamerne savete ??? Strasno !!
Mlade godine ne mogu da budu uvek opravdanje za sve . Ponarocito za takvo nesto i u takvoj situaciji.
Da se razumemo :
Ovde su samo zahvaljujuci svojom voljom ! svi dobri ljudi koji pomazu drugima , bez ikakvih obaveza da to rade !
Tako da - ako su za sve ostale dobri ( i daju dobre savete i sugestije ) ; a samo za dvojicu (ili trojicu mozda) nisu , e onda bi ta dvojica trebalo da zapitaju sami sebe zasto je to tako !!!

Postovi se citaju povrsno i bez razumevanja , pa dolazi do ovakvih situacija .
E zato , ce neki clanovi foruma da stede na onome na sta postoji granica do koje to treba da se radi - i da se greju 5-6 sezona mozda , tj dok se otplati pec/kotao pa da kupuju drugi ...
A ostali ce potrositi mozda malo vise od njih , ali ce zato da im kotao/pec traje 3x duze u odnosu na ove druge clanove kojima se kotao otplatio !
Nismo deca , svako odlucuje za sebe , a matematika je neumoljiva .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404618 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.