Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404773 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno20.10.2018. u 19:15 - pre 66 meseci
Termostat bezicni obavezno gledaj da bude sa programima...tj. da moze da se programira u razlicito vreme razlicite temperature. On vrv kosta koliko otprilike i tri termo glave sa ventilima, koje su po meni mnogo bolje resene, ali ti odlucujes
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

goja71
kralj sumarstva
Kladovo

Član broj: 202497
Poruke: 205
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno20.10.2018. u 19:43 - pre 66 meseci
Hvala ti na odgovoru. Za sad cu da guram ovako. A zasto mi je ponekad lupnuo kod puza? Kad je bio pri kraju sa peletom. Nije lupao kad je bio pun.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno20.10.2018. u 20:46 - pre 66 meseci
Da te obavesti da je pelet pri kraju i da dopuniš rezervoar, hehehe 😁😁😁
šalim se naravno.
Nazovi servis pa pitaj, to nije u redu.
 
Odgovor na temu

goja71
kralj sumarstva
Kladovo

Član broj: 202497
Poruke: 205
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.10.2018. u 10:27 - pre 66 meseci
Napunio peletom i ne lupa vise. Izgleda da lupa samo prazan. Provericu jos.
 
Odgovor na temu

Strahinja1904
Strahinja Novakovic
SDPR - YUGOIMPORT - Kovački Centar
Valjevo, Srbija

Član broj: 339111
Poruke: 92
87.116.180.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.10.2018. u 16:57 - pre 66 meseci
Zdravo, ja sam danas , da kazem, poceo da lozim do sad je bilo sve na sat vremena ipipavanje terena peci peleta itd...
E sad vas savet kondenzuje mi u lozistu tj tacnije kod samog zatvaranja vrata da li je ovo normalno ili ne?
To traje nekoliko pocetnih minuta dok se ne stabilizuje rad npr nekih 20min

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]



[Ovu poruku je menjao Strahinja1904 dana 21.10.2018. u 18:15 GMT+1]
Alfa Plam commo 15kw ..Potkrovlje 75kvm, krov 30cm kamena
vuna, PVC stolarija, spoljni zidovi
5cm stiropor i pod 2cm stirodura+ ravnajuci sloj od 8cm, odzak
prohromski fi120 od 5m. Bezicni
sobni termostat SQ7RF. Termo glave na svim radijatorima...
Radijatori 6m i susac u kupatilu.
 
Odgovor na temu

goja71
kralj sumarstva
Kladovo

Član broj: 202497
Poruke: 205
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.10.2018. u 17:06 - pre 66 meseci
I ja tek poceo da koristim pec na pelet. Ovaj forum sam poceo da citam od prve stranice (stigoh do 100 i neke) i mislim da svi pisu da pec treba da radi na temp od 60 pa na gore da ne bi bilo kondenzacije. Mozda se zato javlja kod tebe. I kod mene je vruce ali ja pec ne drzim ispod 60. Temp sobe mi je 30. Jedan radijator sam zavrnuo, a koliko vidim i drugi cu jer nemam mesni ventil ni termo glave. A, da probas da dignes temperaturu pa da vidis da li ce da kondenzuje? Pozdrav!
Tek kad sam napisao video sam da ti se javlja samo prvih 20 min.
 
Odgovor na temu

STARS1
Bojan Ristovic
nezaposlen
sam svoj gazda
Knjazevac

Član broj: 335223
Poruke: 222
*.exe-net.net.

ICQ: 19350


+4 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.10.2018. u 18:26 - pre 66 meseci
Malo kondenzacije nije strasno u prvim minutima paljenja kotla (peci) , pogledaj na pakovanju peleta sta pise, koliko je vlaga 4-5-10% pa racunaj na 15Kg peleta koliko je 5% vode (750ml) pa ti vidi, mora ta voda negde da ode...
Sprat ~80kvm, izolacija zidova: spoljnja 5cm, plafon 3cm pod 2cm presovani stiropor,
stolarija drvena Lesna Slovengradec dupla krila (za venecijanere) bez vakum stakala ...
CommoCompact 23, alu radijtori 75 rebara, trokraki mesni termostatski ventil na 55C VTC
512, gorivo kostica od viznje.
 
Odgovor na temu

Strahinja1904
Strahinja Novakovic
SDPR - YUGOIMPORT - Kovački Centar
Valjevo, Srbija

Član broj: 339111
Poruke: 92
87.116.180.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno21.10.2018. u 18:38 - pre 66 meseci
Tacno nisam u prvi mah o tome mislio...Pelet je inace iz Valjeva (brankovina) svi u Valjevu su prezadovoljni sa njim i cist je bukov pelet jer sam igrom slucaja isao kod njih i gledao sta melju ...A vlaznost je 6% tako da ako neko bude u mogucnosti trebalo bi da ga proba...

[img][/img]
Alfa Plam commo 15kw ..Potkrovlje 75kvm, krov 30cm kamena
vuna, PVC stolarija, spoljni zidovi
5cm stiropor i pod 2cm stirodura+ ravnajuci sloj od 8cm, odzak
prohromski fi120 od 5m. Bezicni
sobni termostat SQ7RF. Termo glave na svim radijatorima...
Radijatori 6m i susac u kupatilu.
 
Odgovor na temu

bata83
beograd

Član broj: 339057
Poruke: 19
46.235.102.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno22.10.2018. u 22:38 - pre 66 meseci
Pozdrav narode,ja sam ove godine uradio grejanje na pelet,pec commo 21,grejna povrsina 100kvm,prizemna kuca,nova pvc stolarija,uradjena izolacija stiropor 8cm,jedino mi ploca nije izolovana to sledece god.aluminijumki radijatori,I sobni termostat povezan na pec neki q7.
E sad ovako pec je pustena u rad u avgustu,serviser je dosao I objasnio onako kao I svima,uglavnom smanjio mi je neke parametre sto se tice izduvnih gasova kaze jak je odzak,da odzak je f15,visina odzaka oko 5m
Temperatura sobe postavljena na 22stepena,a temperatura vode na 60step.
Nemam termo glave na radijatorima
Sad me interesuje,ona na ovim sad temperaturama spoljnim dostigne za 2h temperaturu vode od 60step,pec ide od faze rada 5,i spusta se na fazu modulacije,a malo posle I temperaturu sobe,I onda termostat ugasi pec,problem je sto ugasi pec na 22,2stepena I ta temperatura opadne za nekih pola sata I na 21,8opet se pali pec,da li je to normalno da se pec tako cesto pali I gasi
Izvinjavam se na opsirnosti I greskama,kucam sa tel,
Pozdrav za sve



Sad sam podesio temp.sobe na teemostatu Q7 koji je povezan kablom 0,75,na 24stepena,temperatura vode je podesena na 60,I sad mi radi nekih pola sata u modulaciji,da li da ostavim za sad tako

[Ovu poruku je menjao bata83 dana 24.10.2018. u 15:51 GMT+1]
Commo 21,100kvm,izolacija stiropor 8cm,pvc
stolarija,sobni termostat Q7,7radijatora aluminijumskih
(73rebra),nemam termo glave ni mesni ventil
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
109.245.227.141



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno22.10.2018. u 23:05 - pre 66 meseci
Pozdrav i dobrodošao
Sve si lepo opisao i sve je to tako. Cilj je ispunjen... Da dostigne zadatu temperaturu na bežičnom.
Normalno je da se ponovo pali peć radi postizanja gore navedenog cilja...
Ako taj bežični ima mogućnost bilo bi poželjno da odrediš vreme paljenja i gašenja / dnevni i noćni mod. A ako nema onda to podesi u parametrima Chrono ( ima dva paljenja i gašenja)
Uglavnom se to stavlja u ovom prelaznom periodu.
Kad bude bio minus druga će podešavanja izvršiti.

To govorim ako nemaš potrebe da ti od 00-24 u kući bude stalno 22 C.
U
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

siroliverrr
Saša Jovanović
Urednik
Telegraf.rs
Beograd, Srbija

Član broj: 337615
Poruke: 19
193.169.48.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.10.2018. u 13:25 - pre 66 meseci
Krenuh i ja u novu sezonu, ovog puta sa mešnim VTC 512 na 60C.

Commo Compact je upalio iz prve (doduše, izvadih ostatak peleta i stavih novu turu Green Foresta), pumpa je otvorila, čini mi se na 50 c (iako je, ako se ne varam nameštena na 45 C), veoma brzo je podigao na zadatih 62C, a jedini problem koji uočih je sledeći: radijatore na spratu je zagrejao relativno lako, ali za one u prizemlju (nivo peći) mu je trebalo najmanje 45 minuta do sat vremena kako bi proterala topla voda i kroz ulazne i kroz povratne cevi i kako bi i gornji i donji deo tih radijatora bio topao.
Isti slučaj se ponovio i jutros, takođe je teško progurao sve. Ne znam ima li ovo veze s mešnim ili ne i vazduhom u radijatorima (iako sam ispuštao na svim najvišim tačma i ide samo voda, ali i na svim pojedinačno radijatorima).
Da li možda brzina pumpe ima veze s tim, pošto mi je prošle godine sceo sistem bio zagrejan već 20 min (najviše pola sata) posle paljenja.
 
Odgovor na temu

pile91
Marko Ilic
AOI Operater
ElRad Serbia
Vlasotince

Član broj: 337514
Poruke: 19
213.253.117.*

Jabber: Marko Ilic


Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.10.2018. u 13:38 - pre 66 meseci
Citat:
siroliverrr: Krenuh i ja u novu sezonu, ovog puta sa mešnim VTC 512 na 60C.

Commo Compact je upalio iz prve (doduše, izvadih ostatak peleta i stavih novu turu Green Foresta), pumpa je otvorila, čini mi se na 50 c (iako je, ako se ne varam nameštena na 45 C), veoma brzo je podigao na zadatih 62C, a jedini problem koji uočih je sledeći: radijatore na spratu je zagrejao relativno lako, ali za one u prizemlju (nivo peći) mu je trebalo najmanje 45 minuta do sat vremena kako bi proterala topla voda i kroz ulazne i kroz povratne cevi i kako bi i gornji i donji deo tih radijatora bio topao.
Isti slučaj se ponovio i jutros, takođe je teško progurao sve. Ne znam ima li ovo veze s mešnim ili ne i vazduhom u radijatorima (iako sam ispuštao na svim najvišim tačma i ide samo voda, ali i na svim pojedinačno radijatorima).
Da li možda brzina pumpe ima veze s tim, pošto mi je prošle godine sceo sistem bio zagrejan već 20 min (najviše pola sata) posle paljenja.

Druze imas poruku u PP pogledaj...
ALFA PLAM COMMO 21kw
100m2, kuca(dvokuca)puna cigla=priz.+sprat, visina prostorije 2,5m.
Krov podascan izolovan termo-vodo-nepropustivom folijom,ploca pokrivena 5cm
stiropora
Izolacija 5cm na jednoj od 3 strane kuce(druge dve malterisane),8 panelnih
radijatora+termo
glave(svi), osim kupatilo(susac)
PVC (6komorna) stolarija+Argon gas u svim prozorima.
ESBE VTC 512 trokraki mesni na 60c
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net81-35-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.10.2018. u 14:44 - pre 66 meseci
@siroliverrr
To je ta razlika od 15C. Ako ti pumpa pali na 45...do 60 traje neko vreme od 10 minuta i više. Trebao bi da povećaš t.vode ako si već uzeo vtc/60. Probaj i stavi 67-70 C pa javi kako šta se dešava. Da nisi pumpu stavio na jedinicu ?
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

siroliverrr
Saša Jovanović
Urednik
Telegraf.rs
Beograd, Srbija

Član broj: 337615
Poruke: 19
193.169.48.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.10.2018. u 15:00 - pre 66 meseci
@VOJKAN
Nisam smanjivao brzinu pumpe, ista je kao prošle godine bez mešnog.
Dići ću na 65-67, pa ću da vidim kako probija tad, pa kad napuni mogu da smanjim.
Prejako mi je da ostavim 65-67 za stalno, pbude pretoplo, a verujem da više i troši.
Svakako ću videti, pa ako i dalje puni sporo videću šta je s pumpom. Brzina se beše
menja dole, kad se skine okrugli poklopac koji pokriva pumpu?
 
Odgovor na temu

STARS1
Bojan Ristovic
nezaposlen
sam svoj gazda
Knjazevac

Član broj: 335223
Poruke: 222
*.exe-net.net.

ICQ: 19350


+4 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno23.10.2018. u 16:13 - pre 66 meseci
@SIROLIVER

pa druze ako imas VTC mesni na 60C zasto palisu pumpu na 45 kad nema nikakvog efekta, voda se samo vrti u kotlovskom krugu, stavi da se mumpa pali na 55C da bi se sva voda ukotlu zagrejala na istu temperaturu dalje temeperaturu vode moras staviti bar 5C preko tih 60 (VTC) da bi mesni otvorio u potpunosti jer da te podsetim da je on na hladan vod i da ne dozvoljava da povratna voda (hladna) bude ispod 60C , to mu je i namena...
Mislm da je bolje resenja VTC na 55C...
Sprat ~80kvm, izolacija zidova: spoljnja 5cm, plafon 3cm pod 2cm presovani stiropor,
stolarija drvena Lesna Slovengradec dupla krila (za venecijanere) bez vakum stakala ...
CommoCompact 23, alu radijtori 75 rebara, trokraki mesni termostatski ventil na 55C VTC
512, gorivo kostica od viznje.
 
Odgovor na temu

Kojke88

Član broj: 339229
Poruke: 37
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.10.2018. u 09:40 - pre 66 meseci
Topli pozdrav svima. Skoro sam počeo da čitam teme o peći na pelet i peletu,i prelistao sam nekoliko stranica. Shvatam da bi bilo poželjno da prelistam sve od prve do poslednje stranice,sto ću svakako i raditi. Ali potrebno mi je sto pre da znam neke stvari,tek sam instalirao kotao i sinoc je pušten u rad. Trenutno jurim pelet. Znam da se sve to radi u prolece kad je jeftinije,ali mogucnosti su diktirale da to sad bude.

Iz Obrenovca sam inače,i ako ima neko iz okoline da zna gde mogu da uzmem koliko-toliko povoljan a dobar pelet,bio bih mu veoma zahvalan.
Sto se kotla tiče,u pitanju je commo compct 23 kw. Kuća je 200 kvadrata,grejem prizemlje i sprat po 75 kvadrata. Kotao je instaliran u predsoblju,nemam podrum,posebnu kotlarnicu. Stavljena je nova pvc Stolarija,u prizemlje sa dva,a na spratu sa tri stakla. Na krovnu ploču stavljena mineralna vuna 10cm. Zidovi-cigla i blok. Nemam spoljnu izolaciju zidova. Dimnjak je sačinjen od dimovodnih cevi, fi 80, dužine 4m,i to želim da izolujem.
Serviser je sinoc računao i došao do zaključka da je raspored radijatora dobro rasporedjen i da je ok sto se toga tiče.

Dogovorili smo se sledeće nedelje da ugradimo bežični sobni termostat,kaže da je cena sa ugradnjom nešto preko 8000 dinara. Da li ima nešto povoljnije?
Na radijatorima nemam termo glave i to bih gledao da ugradim sledeće godine.

Ono sto mi je jako bitno je potrošnja. Mnogo mi znaci da naučim kako podesim parametre koje sam ovde gledao,ali ništa nisam razumeo. Primetio sam da ima dobrih ljudi koji rado izlaze u susret,pa bih bio zahvalan da mi neko kaže ili uputi na stranice gde ima za moju peć i kako šta da podesim da mi manje troši peleta. Nemam vremena da trzim ovoliko,treba mi nešto sto pre da znam.
I jedno banalno pitanje :) : koliko bi na ovo sve sto sam opisao mogao da trošim peleta,od koliko do koliko( na osnovu iskustva nečijeg,naravno)
Svaka pomoć i savet bi mi značio. Hvala i veliki pozdrav.
 
Odgovor na temu

fizikohemicar

Član broj: 335097
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.10.2018. u 10:31 - pre 66 meseci
https://drive.google.com/file/...hKWmFhU01GVGc/view?usp=sharing
Ovde ti je fajl za računanje snage kotla prema coclea power parametara za svih 5 nivoa snage...

Sa nekih davnih strana obajašnjenje izračunavanja izgleda ovako (objašnjenje by MaksRS):

- LOAD PELLET
Osnovni ciklus rada puža traje 8 sekundi . coclea power parametar određuje koliko će u tih 8 sekundi puž ubacivati pelet a koliko će stajati. Recimo za coclea power 5,2 puž ubacuje pelet 5,2 sekundi a stoji 8 - 5,2 = 2,8 sekundi , ako je coclea power 3 radi 3 sekunde a stoji 5 itd.
Load pellet parametar povećava ili smanjuje ovaj osnovni ciklus puža za 0,2 sekunde po podeoku tako što produžava ciklus ako idemo u minus a skraćuje ciklus ako idemo u plus. Tvoje podešenje od -06 znači da je ciklus 8 + ( 6 x 0,2 ) = 9.2 sekundi.

Ako je load pellet 00 znači da u jednom satu rada imamo 3600/8 = 450 ciklusa a ako je -06 onda je 3600/9,2 = 391 ciklus. Kapacitet puža kod naših peći kreće se oko 2 grama po sekundi ( +/- 0,5 grama za razne vrste peleta).
Ako u satu ima 450 ciklusa a coclea je recimo 3 znači da je puž ubacivao 450 x 3 = 1350 sekundi a stajao 450 x 5 = 2250 sekundi . Za 1350 sekundi rada ubačeno je 1350 x 2 = 2,7 kg peleta Znači load pellet 00 i coclea power 3 daju oko 2,7 kg/h
Load pellet -06 odnosno 391 ciklus daju 391 x 3 = 1173 sekunde ubacivanja odnosno 1173 x 2 grama = 2,34 kg/h ... i tako dalje...
Da skratim :-) ako prosječan pelet daje 4.7 kWh/kg ti na snazi 3 imaš 4,7 x 2,34 = 11 kW snage a na load pellet 00 imao bi 4,7 x 2,7 = 12.7 kW snage.

Sve ovo je ubačeno u excel tabelu...

E sad...
Preporuka je da što pre kupiš i ugradiš makar termoglave (pre njih nego bežicni termostat,koji ima smisla samo u prelaznom periodu)...
Mešni ti je takodje neophodan,a o njemu je bilo dosta reči na ovoh zadnjih par strana...

Ako želiš komfor u grejanju uz minimalnu potrošnju,ovo moraš da središ...

Za sve koji se pitaju kako da nameste parametre snage (ostali sa više iskustva mogu da pomognu sa finim podešavanjima):

Vremenom sam ustanovio da mi furuna najmanje vremena provodi na snazi 4 (hvala FelipE)...
Pomoću nekog online kalkulatora za snagu kotla se odredi potrebna snaga za grejanje prostora.
Stavi se da snaga 4 bude za 5-10% veća od izračunate.
Snaga 5 se stavi na fabrički maksimum...
Snaga 3,2 i 1 se stave da budu progresivno manje,a da snaga 1 iznosi 1/3 snage 4...
Za sve ovo treba prilagoditi i ventilatore,za koje sam ustanovio da treba da idu dosta u vis kad je cist bukov pelet (ili dobro sabijeni pelet) u pitanju...

Eto mojih zapažanja posle dve sezone...




 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.10.2018. u 10:33 - pre 66 meseci
@Kojke88

Dobro došao ! Radije stavi termoglave odmah a bežični kasnije ( i po potrebi). Očekuj 4-5 tona po sezoni , zavisno od vaših toplotnih afiniteta. Za ostalo čitaj polako forum , sve je objašnjeno.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.10.2018. u 10:48 - pre 66 meseci
I moj glas ide za Termo glave
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

Kojke88

Član broj: 339229
Poruke: 37
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno24.10.2018. u 12:13 - pre 66 meseci
Hvala ljudi na odgovorima. Čekam još da se neko javi za nabavku peleta u okolini Obrenovca,Bga,za preporuku... sto se tiče mesnog ventila,citao sam poslednjih nekoliko strana,ali kad sam juče pitao servisera da ugradim,odg mi je da mi ne treba jer peć nije u podrumu,tj na nivou je prizemlja koje se greje,pa mi ne treba. Kao neko ko se ne razume u ovu materiju,klimnuo sam glavom. A majstori koji su mi instalirali peć rekli su mi za termo glave da ostavim za sledeću godinu,da vidim kako se “ponaša” sad.
Serviser mi je objasnio nešto ovako :“imaš temp vode i ambijenta. Oni se jure. Temp vode nek ti bude 55-60 stepeni”
Pitao sam ga za parametre,nešto je bilo kao “ma pusti tu...”. Kotao je radio uglavnom na 5,radijatori se usijali. Peleta je gutao,koliko sam primetio. Pitao sam ga za koliko džak potroši,kaže 5kg na sat 😳.. Bilo mi malo čudno to.
Naučio sam da je uključim,isključim i podržavam temperature. Ovi precizniji parametri me još malo bune,ali ću valjda polako ući u štos.
Da li imate neki savet šta da radim dok ne ugradim termo glave,i termostat,kako da mi ne kuva u sobama,jer kotao meri temperaturu gde se on i nalazi,a kod mene je predsoblju,koje je hladnije?
Izvinjavam se sa ovakvim pitanjima,ali bas nikakvih iskustava nemam ni sa jednim vidom lozenja,kotlova i peći. Hvala.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2404773 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.