Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je zakon za sve isti?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li je zakon za sve isti?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16304 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Da li je zakon za sve isti?16.10.2013. u 10:33 - pre 127 meseci
Pre par dana me zaustavila saobraćajna patrola (inače vozim auto star tri godine) i tražila da pokažem dokumenta, prvu pomoć i sve što je obavezno imati u kolima po zakonu. Dok sam im to pokazivao, obišla nas je ciganska naprava za prevoženje sekundarnih sirovina!
Upitao sam službeno lice da li je zakon za sve isti?
Na njegovo pitanje, zašto, pokazao sam mu rukom na napravu koja nas je upravo obišla i koja nema ništa od onoga što zakon propisuje kao obavezu (počev od tehničke ispravnosti, saobraćajne dozvole, nalepnice, prve pomoći....) o bezbednom učešću u saobraćaju.
Službeno lice mi nije ništa odgovorilo, vratio mi je dokumenta i otišao?!
Ne razumem zašto se ciganima to toleriše i šta se dešava ako dođe do sudara sa takvom napravom?
Zašto ja moram imati vozačku, saobraćajnu, vezan pojas, upaljena svetla, registrovan auto, obavezujući pribor u autu (prva pomoć, trougao, sajlu, sijalice...) a oni ništa?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?16.10.2013. u 10:43 - pre 127 meseci
Kad smo vec kod toga, i po autobusima ne placaju karte, niti ih iko pita da pokazu karte.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?16.10.2013. u 10:54 - pre 127 meseci
Jednom su mog šuraka zaustavili, oko 2 noću u reonu splavova. "Dokumenta, jeste li konzumirali .... " U to prođe crni BMW, sa zatamnjenim staklima. "Što ne zaustavite i ovog ?", pita šurak. "Ko je ovde pandur, ti ili ja ?"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?16.10.2013. u 11:41 - pre 127 meseci
^ Dobro, zaustavljaju i te nabudzene kad im zafali kesa. A od ganfera nikakve koristi. :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?16.10.2013. u 11:43 - pre 127 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=V62-kfeDWBs
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?16.10.2013. u 12:09 - pre 127 meseci
eto ja sam video pre 10 dana kako je pandur na skuteru uz rotacije sustrigao i zaustavio najnoviji MB amg GL!
sta je doticni uradio ne znam al eto video sam to!
tako da zaustavljaju oni itekako skupe terence!
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?16.10.2013. u 14:43 - pre 127 meseci
Ja pitao za gance a vi odoste na "terence"? Ovi drugi bar imaju ispravna vozila i 99% imaju i vozačku dozvolu.
U prilogu, koji je postavio Java Beograd, klinac za upravljačen nema više od 12-13 godina i komotno vozi saobraćajnicom? I da udari nekoga, šta onda?
Kako napraviti zapisnik o šteti i kome je uputiti?
Koga krivično goniti?
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?16.10.2013. u 16:34 - pre 127 meseci
cigani su kao svete životinje, niko im ništa ne može.
Niti mogu da ih kazne u saobraćaju, niti mogu da ih kazne što prose ili što nadrogiraju onu sirotu decu koju vuku sa sobom prilikom prošenja na semaforima, niti smeju da zađu u ono njihovo naselje.
Jedini lik koji se kačio sa njima je Đilas i zbog toga mu svaka čast...

Inače, smatram da im obični panduri konkretno ne mogu ništa jer nemaju nikakva dokumenta sa sobom, mada je to besmisleno ali eto..
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?16.10.2013. u 20:48 - pre 127 meseci
Citat:
Mali_Milojica:
Ja pitao za gance a vi odoste na "terence"? Ovi drugi bar imaju ispravna vozila i 99% imaju i vozačku dozvolu.
U prilogu, koji je postavio Java Beograd, klinac za upravljačen nema više od 12-13 godina i komotno vozi saobraćajnicom? I da udari nekoga, šta onda?
Kako napraviti zapisnik o šteti i kome je uputiti?
Koga krivično goniti?

Da te pitam nesto.Da li bi voleo da si ganci.Ne,toliko zudis za toliko privilegia da cu pomisliti da ti je i krivo sto nisi.U ovoj drzavi sve moze.
Zasto,pa zato sto im je narod kao ti dozvolio da se tako ponasaju.U busu mi zena pricala da je videla x puta da ganci nekog maltretiraju a stoka cuti kao zalivena.Skupese i omlate ggovna.
A sto se tice stete na autu,ja placam za mnogo stariji auto kasko pa bi mogao i ti za 3 godine star.Sto te boli glava.A za one koji ne placaju ,AKO im se desi videce vec.Zasto biti prorok ?!
Opusti se uz Pretty Dyana.

 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?17.10.2013. u 08:27 - pre 127 meseci
@Lavlja_Jazbina:
Šta si hteo reći (što bi Mujo rekao, koja ti je suština fabule)?
P.S. Plus, okačio si prilog koji je pre tebe okačio Java Beograd.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?17.10.2013. u 11:20 - pre 127 meseci
Ja sam imao isti slucaj pre 7-8 godina. Zaustavi me saobracajna policija na ulazu u moje naselje a ispred mene, na njihove oci (vec su bili na putu i gledali koga ce da zaustave), prosla je Lada puna roma kojoj u sred noci (oko 23h) NE RADE svetla niti ima tablicu pozadi a zadnji kraj je iz nekog razloga pao i maltene se vuce po zemlji a unutra njih kolko hoces.

Naravno, moj auto je ispravan i imao sam sve uredno, kao i uvek, ali sam se bas brecnuo na saobracajce i rekao da potpuno nisu normalni i da ovako ugrozavaju bezbednost u saobracaju i da ne razumem razlog zasto je njih pustio a mene zaustavio. Njegov komentar je bio "Znam ja njih"!?

Kasnije, od drugog saobracajca, saznam da tim romima ne bi nikad mogli da naplate kaznu a i da im oduzmu vozilo - to im je samo trosak i iz tog razloga ih ne zaustavljaju niti diraju. Dok kad vide normalan auto verovatno pretpostave da neko nema nesto od opreme, ili da se nisi vezao i slicno pa na tu foru idu - daj sta das. Strasno.

Po meni - tesko krsenje propisa i ugrozavanje bezbednosti od strane saobracajne policije.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?17.10.2013. u 13:00 - pre 127 meseci
Pitao ih jednom prlikom moj kolega, kad su ga zaustavili zato što nije isključio žmigavac posle izlaska iz krivine (i naplatili kaznu), zašto nikada ne zaustavljaju cigane. A ovaj odgovara: "Pa oni nemaju". Svaka čast za iskrenost :)
Inače, primećujem da u manjim mestima ne zaustavaljaju ni taksiste koji ne nose pojas jer se poznaju. Samo mahnu.
Ja mislim da je tu kriv načelnik jer dozvoljava da mu se podređeni ponašaju kao drumski razbojnici. Sad skoro čujem lik počastio patrolu sa 2000 dinara za preticanje preko pune linije.


[Ovu poruku je menjao espresso dana 17.10.2013. u 14:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?17.10.2013. u 13:46 - pre 127 meseci
Primetili ste da rusi kače najviše klipova sa snimcima sa drumova?
Tamo je tek korumpirtana policija i nemaju izbora nego kače kamere i snimaju ceo tok vožnje kao argument za klasično reketiranje na drumu.
Sudovi su te snimke prihvatili kao relevantan dokaz i teško je videti vozilo bez kamere.
Ja to isto radim samo sa telefonom. Smanjim rezoluciju na 640x480, u telefonu mem.kartica od 32gb i vozi Miško.
Nikad se ne zna?!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?17.10.2013. u 13:49 - pre 127 meseci
^
Ne kace samo zbog policije nego i zbog raznoraznih ludaka i narkomana koji izlecu pred kola i glume povrede kako bi izvukli koju kintu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?17.10.2013. u 14:00 - pre 127 meseci
Citat:
3way: ^
Ne kace samo zbog policije nego i zbog raznoraznih ludaka i narkomana koji izlecu pred kola i glume povrede kako bi izvukli koju kintu.

Ok, u svakom slučaju nije na odmet!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?17.10.2013. u 17:49 - pre 127 meseci
Kace kamere zbog obaveze osiguranja za koje se ti pitas sta ce biti kada bi bilo ako ganci udari nekog.
A fabula,pa tvoje cudjenje ne samo u ovoj temi nego uopste na forumu.Eto,to je po meni kljucni detalj kod tebe.
A sto se tice tih njihovih skalamocija one se vode kao motokultivator i imaju ( neki ) i polozeno !
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?18.10.2013. u 11:08 - pre 127 meseci
Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima kaže:

II OSNOVNA NAČELA BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA



Član 5



Svako pravno lice i preduzetnik koji je vlasnik, odnosno korisnik vozila, dužan je da obezbedi:



1) da njegova vozila u saobraćaju na putevima budu tehnički ispravna i da ispunjavaju druge propisane uslove,



2) da vozači njegovih vozila ispunjavaju propisane zdravstvene i druge uslove za bezbedno upravljanje vozilima.



Svako fizičko lice vlasnik, odnosno korisnik vozila, dužan je da obezbedi da njegova vozila u saobraćaju na putevima budu tehnički ispravna.



Zakonima se uređuju društveni odnosi u svim oblastima života. Zakonom se društvena pravila pretvaraju u norme, koje su obavezujuće za sve građane.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?18.10.2013. u 11:41 - pre 127 meseci
I na zidu piše: "Pi**a", pa nije, nego je zid.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?18.10.2013. u 12:23 - pre 127 meseci
* natezali se saobracajac i vozač, da li je bilo preticanje ili obilaženje (radilo se o nekom TAXI vozilu koje je do polovine bilo van ceste, na zemlji, primajuci putnike; cesta je bila neka prigradska, praktično bez ikakvog saobraćaja)
* nastavilo se kod sudije, i posle diskusije (ne znam detalje) koja je odvela u određenom smeru - saobracajac izjavljuje da su napolju bili "idealni uslovi za vožnju", dok je vozač tvrdio da je asfalt bio pod snegom
* sudija kažnjava vozača
* vozač nabavlja zvaničan izveštaj od zvanične insitucije, da je tog dana sneg bio od 2 do 5 cm
* vozač se žali višoj instanci, prilažući relevantnu dokumentaciju
* viša isnstanca se "zahvaljuje na...(ovde neki prigodni prokenj) ...ali smatra da službeno lice nije imalo razloga da govori neistinu"
* vozač ostaje bez love, bodova i dozvole na izvestan period

Naravoučenije nek izvuče svako za sebe.
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Da li je zakon za sve isti?18.10.2013. u 12:45 - pre 127 meseci
Citat:
Java Beograd:
I na zidu piše: "Pi**a", pa nije, nego je zid.

E to je to...
Zato smo tu gde jesmo!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li je zakon za sve isti?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16304 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.