Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!

[es] :: E-Kupovina :: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 313103 | Odgovora: 1749 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!11.02.2018. u 16:30 - pre 74 meseci
..Znaci..do kraja Februara ne vredi narucivati
cd
 
Odgovor na temu

Sandra29

Član broj: 337860
Poruke: 11
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!12.02.2018. u 12:46 - pre 74 meseci
Jao, ja se svakog februara nerviram zbog toga...

Evo, ja ovih dana narucila neke stvari, svuda je stajao rok za slanje 25 dana...Kad ono, poslali ih danas Kinezi. Samo je jedan ostao neposlat.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!12.02.2018. u 14:18 - pre 74 meseci
Evo mene su bas iznenadili brzinom ,

8 posiljki narucenih 28 . 01 su upravo stigli

Izgleda da su kinezi zbog N.God malo ubrzali stvar ?
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Sandra29

Član broj: 337860
Poruke: 11
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!13.02.2018. u 15:34 - pre 74 meseci
Moguce. Meni je sada dosta stvari stizalo za desetak dana...
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!14.02.2018. u 09:23 - pre 74 meseci
Interesuje me koliko je prosečno vreme čekanja carine? Uzeo sam preko alija neki touch i lcd koji su koštali ukupno 45 dolara. Poručeni su 24.01.2018. stigli kod nas 02.02.2018. i od tada na sajtu pošte stoji status: za carinu.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!14.02.2018. u 10:03 - pre 74 meseci
Ti potpadaš pod NS carinu, a kod njih je u poslednje vreme minimum dve nedelje čekanja...
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!23.02.2018. u 08:45 - pre 74 meseci
Trenutno stanje je da je proslo 20 dana, a status je isti. Da li mi neko moze reci, postoji li neki maksimalni rok da roba prodje carinski postupak?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!23.02.2018. u 11:10 - pre 74 meseci
Bilo je nekad i taj rok pise u zakonu ? Ali koji to zakon u Srbiji deluje onako kako pise ? Rok je 5 dana za carinski postupak , mada oni mogu da se vade da paket nije u postupku , vec da ceka na red da postupak pocne ! Dok se nisu toga setili postovali su rok od 5 radnih dana .

Mozes i da ih nazoves telefonom pa da ih pitas da li to sve ide normalno , jer znaju da posalju pismo koje nikada ne stigne , a cekaju da se odgovori na pismo koje nije stiglo ! Nije to bas cesto ali se desava . Vikendima ne rade , tako da za ovu nedelju je vec gotovo , ipak je previse da to bude 25 dana .
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!23.02.2018. u 11:25 - pre 74 meseci
Hvala na odgovoru, poslao sam prvo mail, rekoh da vidim koliko ce im trebati da odgovore 😁. Ovo mi je inace tek druga takva kupovina, prva je bila pre dve godine, isto cekao ali ne ovoliko. Ako ne odgovore danas, zovem ih u ponedeljak.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!23.02.2018. u 11:45 - pre 74 meseci
Imam i ja jednu pošiljku na carini kojoj je ovo 15-ti dan i jednu kojoj je 16-ti, pre par nedelja su izlazile sa carine kada napune 14-15 dana, sada to izgleda ide sporije. Ovo što se ne carini prođe odmah, eventualno sačeka jedan dan, ali ovo što prolazi proceduru se baš baš razvlači u poslednje vreme.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!23.02.2018. u 15:02 - pre 74 meseci
Dobio sam odgovor na mail:
Citat:
Poštovani
    Vaš račun smo
odštampali i predali carini , kada bude vaša pošiljka na
redu obračunaće je po vašem
računu.Molimo vas da ubuduće šaljete račun
carini na mail [email protected]

Citajuci odgovore u ovoj temi video sam da bi trebalo poslati racun. Poslao sam ga u prethodnom mail-u. Da li je to neko novo pravilo posto pre dve godine nisam slao nista?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!23.02.2018. u 16:55 - pre 74 meseci
Ne znam kome si slao mejl , verovatno na pogresnu adresu cim si dobio ovakav odgovor . Verovatno si poslao mejl Upravi carine , a oni malo veze imaju sa stvarnim radom carinarnica postanskih !

Nijedna carinarnica ne trazi racune , vec ako ih ima iz zemalja EU , USA , Japana onda ih uvazavaju i po njima odredjuju dazbine . Kinezi ne salju racune u paketu i onda tu dolazi do Vidovnjackog pogadjanja cena u 99,99 % slucajeva .

Nijedna carinarnica , ne radi istovetno . Beogradska , skoro nikada ne salje pisma , znaci sve carinarnice se drze procedure ne da kupac salje bilo sta , vec da salje kada oni zatraze ! Znaci BG ne trazi dokaze skoro nikada , Novosadska malo cesce trazi dokaze , Niska najcesce .

Slali su ljudi tako racune , ali niko to nije uvazavao ! Tako da su vecinom odustali .

Za paket treba da zoves Postansku carinu NS . Jer ako su poslali pismo , onda je to sada predmet odredjenog carinika sa imenom i prezimenom, tako da ti samo oni iz NS -a mogu tacno odgovoriti sta se sa tim dogadja .

Ako slucajno slanje racuna uspe napisi , mada sumnjam, jer do sada to nije prolazilo .
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!23.02.2018. u 18:58 - pre 74 meseci
Poslao bas na mail postanske carine Novi Sad:
Citat:
Igor Culibrk <[email protected]>
To CI Pošta <[email protected]>
Friday, February 23, 2018 3:56 PM

Da li nisu znali sta da odgovore pa su ovo napisali ne znam, samo me je zacudila formulacija mail-a, poslao sam odgovor da mi kazu da li je to sada praksa.
Sliku racuna sam im poslao u prvom mail-u, da ne bi trazili naknadno. 😁
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!23.02.2018. u 19:46 - pre 74 meseci
Meni su sa NS Carinarnice tražili račun i izvod iz banke (priznali su screenshot sa erstebanke e-bank i aliexpress-a)

Baš ta adresa [email protected]

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!23.02.2018. u 20:13 - pre 74 meseci
Kada traze , onda je logicno da kupac posalje , sta ce drugo ?

Medjutim ovde se radi o slanju racuna , pre nego sto su oni trazili . Ako rese da pogadjaju , onda ne traze racun .
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!23.02.2018. u 23:56 - pre 74 meseci
Sve je to ok, ali meni nije nikako jasno, meni nisu nista trazili, uopste me nije niko kontaktirao, ja sam im samoinicijativno poslao mail i zakacio racun, jer mi nije bilo jasno sta rade sa paketom tri nedelje. Dobijam odgovor da ubuduce saljem, kao da je to uobicajna praksa? Ako im je trebao, zasto me nisu obavestili da im treba? Ovako lici na peglanje. U svakom slucaju trebam ih nazvati u ponedeljak.
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!24.02.2018. u 07:57 - pre 74 meseci
Neka uvedu opciju prijavi paket/pismo po broju za praćenje i adresi dostave, da li će biti free forma na webu ili logovanje preko LK meni bi bilo svejedno, lično bio bih spreman da prijavim unapred i dostavim dokumentaciju (racun-screenshot i izvod iz banke screenshot), a ovi onda samo da obračunaju i propuste i ponekad ako smatraju da je potrebno otvore, samo da mi što pre stigne.

Ako se ne prijavi, onda čekaj i/ili rizikju slobodnu procenu.



 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!24.02.2018. u 12:56 - pre 74 meseci
Cinjenica je da od Svih drzava na Planeti , Samo nasa carina Pogadja cene !!

Zasto to rade , da li su svi tamo Ludi, ili smo mi neka posebna Drzava , jer na Carini Niko nije stvarno Vidovit ! Ja koji pratim trziste svega i svacega , ne mogu tacno da pogodim cenu za svaki proizvod koji ljudi uvoze !

E sad zamislite kako se snalazi , kao carinica , ona Baba , sto je prevalila 60 i neku godinu , i koja jos malo ne zna ni kako se zove ? Ona ce i njoj slicni da Pogadja cene uspesno ?

Zato ima u rubrici Ali iskustva , coveku , za robu placenu 10 $ , odredili da plati preko 3.000 din dazbine !!!

Cilj svega toga , je da se maksimalno Oteza kupovina , dok ljudi ne odustanu !! Zato se Igraju Vidovnjaka ! Inace bi to radile i druge drzave da je to Normalno .

Koga oderu nekoliko puta , taj vise nece ni kupovati nista preko neta, i onda njihovi Tajkuni nemaju konkurenciju . To je sustina celog sistema Carine postanske !
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!24.02.2018. u 14:10 - pre 74 meseci
Razmišljam da im i ja pošaljem screenshot računa i izvoda za jedan paket koji tamo čeka nekih 10-tak dana, da se ne zanesu slučajno.

Mene nisu uspeli odbiti, od online kupovine, iako sam jednom prošao kao bos po trnju, da sam samo znao šta je u koverti rekao bih poštaru - vraćajte nazad, to je bilo u početku mog online naručivanja.

 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!24.02.2018. u 14:48 - pre 74 meseci
Bas tako, ja inace kupujem samo ono sto ne mogu naci ovde. Ovo su touch i lcd za alcatel 7070x koji ovde nisam mogao naci. Prosli put touch koji nije bilo ovde kupiti. Vise puta sam odustao bas zbog te cuvene carinarnice, tj. cekanja. Nekada mi ni troskovi nisu problem, ali nikako ne mogu da shvatim toliko cekanje. Naravno, tu je i njihova cuvena procena, verovatno racunaju da ce procenat onih koji ce zaliti biti neznatan. Meni su isto za taj touch koji sam ranije narucio, a kostao je 8 dolara zaracunali troskove da su se i kod mene u posti cudili. Ne znam kako je u drugim mestima, ali mnoga iskustva saradnje sa ovima iz NS nisu bas pozitivna.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 313103 | Odgovora: 1749 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.