Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!

[es] :: E-Kupovina :: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 313299 | Odgovora: 1749 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!04.12.2018. u 15:59 - pre 64 meseci
Ne znam , pises da si iskusan kupac, a pises neke pocetnicke stvari .

Paketi bez pracenja itekako podlezu Carinskom pregledu !

Druga je stvar sto Kinezi sa Alija , bez pracenja salju sitnice , pa se to i ne otvara .

Evo primera , poruci paket od 10 kg , neka ti posalje bilo ko i da nema pracenje . Moze i neki poznanik iz inostranstva , rodjak svejedno . Pa da vidimo da li ce da otvore ili nece jer nije registrovano ?

Ovo kako si opisao da putuju pisma , paketi , sa nekim kontejnerima i ko zna sta jos Nema veze sa Zivotom !
 
Odgovor na temu

DULEmajstorr
Aliexpress shoper
nezaposljen
Aliexpress
Beograd

Član broj: 266033
Poruke: 6



Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!04.12.2018. u 20:14 - pre 64 meseci
Ja pišem početnički posle 700 ostvarenih porudžbina za zadnjih 4 godine, a ti pišeš na osnovu svoh snova očigledno.

Dakle: Svi znamo da osim @adamare nikom ne bi palo na pamet da šalje nešto vrednije od 5-10 evra bez koda za praćenje pošiljke. Isto tako svi znamo da carini podležu prepredmeti vredniji od 50e, što automatskom zdravom logikom znači da paketići bez koda za praćenje ne podležu carinjenju, već dobijaju pečat ,, ne podleže carinskom pregledu" ili,, oslobodjeno carine"...
Dakle pošto sada znamo da su pošiljke sa praćenjem vrednosti do 10e pa do nekoliko stotina evra; Jedan deo takvih pošiljki na kojima je navedena manja vrednost od 50e carina odvaja i pregleda radi kontrolisanja naznačene vrednosti i za takve pošiljke se naplaćuje PDV od procenjene vrednosti i usluga šakovanja koju naplaćuje pošta.
Takve pošiljke izdvojene po odredjenom sistemu, čekaju kontrolu u carinarnici gde se zadržavaju prosečno 7do 14 dana.

Meni lično, na osnovu pomenutog velikog ličnog iskustva, ni jedna jedina pošiljka bez koda za praćenje nije otvorena i onaplaćivana vrednost takve kontrole i poreza. U slučaju pošiljki sa kodom za praćenje, platio sam samo PDV dva puta i oba puta se to desilo u drugoj polovini ove godime.

Ovo što sam naveo su činjenice na osnovu iskustva, a ne mišljenja neiskusni pojedinaca željnih pažnje i dokazivanja...

I naravno, mi odrasli i obrazovani znamo da paketiće iz kine ne donose dedamrazovi u vrećama, iako nam se sezona novogodišnjih praznika bliži.
Hvala na strpljenju.
/samo Alliexpress
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!05.12.2018. u 07:22 - pre 64 meseci
@ Dulemajstorr Svi paketi podležu carinskom pregledu, sad to što carinike uglavnom mrzi da otvaraju sitne pakete koji su uglavnom i male vrednosti pa nemaju ni praćenje je druga priča, ali plaćao sam ja PDV i na takve povremeno, a naravno dešavalo se i da na one sa praćenjem ne platim ništa jer su bili dovoljno mali i lagani da su carinici poverovali da u njima nema ništa vredno (a ono recimo Mi Band 2 unutra koji nema ni 100g i malih je dimenzija spakovan i koštao je tada $25-30)... Meni je nedavno stigao paket kojem je falilo par dana do 6 meseci, tako mi se čini da jako generalizuješ iz nedovoljno velikog statističkog seta (samo sa Aliexpresa imam preko 1.000 porudžbina, za eBay i pokojni PandaWill i GearBest i slične nisam ni gledao statistike) ;-)
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!07.12.2018. u 18:35 - pre 64 meseci
U vezi spomenutog da registrovane pošiljke imaju prioritet,
2 neregistrovane od 11.11 su stigle, a 2 registrovane stoje na Airline shipment
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!11.12.2018. u 08:03 - pre 64 meseci
Pa ako neka pošiljka nema praćenje to ne znači da će je zaključati negde na dno fioke i zaboraviti na 3 nedelje, jednostavno ako poštar mora da bira pre će poslati onu sa praćenjem, ali ne idu ni sve pošiljke istim putem ni istim prevozom, pa je svašta moguće, kao kad kreneš širokim bulevarom i zaglaviš zbog neke saobraćajke ili radova, a neko krene uzanim uličicama naokolo pa stigne pre tebe, ili isto kao što se i na naplatnoj rampi ponekad desi da je na ENP traci gužva a na onoj redovnoj nikog (kao recimo meni kada sam prvi put vozio autoputem sa tagom :-) ).
 
Odgovor na temu

DULEmajstorr
Aliexpress shoper
nezaposljen
Aliexpress
Beograd

Član broj: 266033
Poruke: 6



Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!11.12.2018. u 18:28 - pre 64 meseci
Citat:
walent:
U vezi spomenutog da registrovane pošiljke imaju prioritet,
2 neregistrovane od 11.11 su stigle, a 2 registrovane stoje na Airline shipment



Imam identično iskustvo druže... Apsolutno tu nema nikakvog pravila, niti se pošiljke sa kodovima guraju ispred ostalih...
Ovde ima previše ličnih stavova pojedinaca koji pametuju iznošenjem svojih izmišljotina pred tastaturom, a u životu ih ne.......
/samo Alliexpress
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!11.12.2018. u 19:20 - pre 64 meseci
pa dobro, svi ovde iznosimo svoja iskustva, ne vidim zasto mislish da je neko zlonameran ako se to kosi sa tvojim znajem ili iskustvom. zato je i svrha foruma da iskustva podele jer se ne odvijaju stvari uvek po pravilima koja nam je drzava propisala. po meni bi bilo konstruktivnije da ako mislish da je neko nesto pogresno napisao na to skrenesh paznju cinjenicama. ovako kako si napisao je pljuvanje po clanovima bez iznosenja argumenata. nadam se da ovo neces razumeti kao neki napad na tebe, jer ako vec imas toliko iskustva, ona mogu da budu svima nama korisna.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!12.12.2018. u 07:34 - pre 64 meseci
Pa nije isto da li ti pošiljka kreće iz Urumčija, Šenžena, Čengdua, Šangaja ili Pekinga... Srbija je 124 puta manja od Kine pa se lako desi da ubaciš odjednom dve koverte u isto sanduče ili predaš u isto vreme na istom šalteru u pošti, pa da stigne u dva različita dana, još ako uleti i neki vikend između bude i više, a kamoli da se to desi u Kini gde su razdaljine daleko veće... Nisu isti ni trgovci na AliExpresu niti su u istom gradu, nisu isti ni lokalni kuriri koji prevoze pošiljke od trgovca do pošte, to što je Kinez okačio broj za praćenje i napisao da je poslao ne znači da se to baš tada zapravo desilo, ima zilion faktora koji utiču na to kad će koja pošiljka da stigne do tebe. To što od 4 pošiljke dve stignu istog dana a dve kasnije je izrazito nedovoljan statistički uzorak da izvučeš bilo kakva pravila. Inače, gospodin "kompIjuterski mag" je imao nekih 8-9 godina kada sam ja obavio prvu online kupovinu, i ja sad kao pametujem kako to sve funkcioniše, ma hajte molim vas :-)
 
Odgovor na temu

paja pajser
aleksandar srdanović
Srbija
Beograd

Član broj: 339570
Poruke: 2
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!26.12.2018. u 02:43 - pre 64 meseci
Pozdrav svima,
mene interesuje, naručio sam dve maske za mobilne telefone, isti dan, deset sati razlike, od istog proizvođača. Jedna je upakovana 2.12. druga 4.12. Ova koja je poslata kasnije je stigla juče, zatekao sam je u sandučetu. Sad razmišljam da prežalim ovu prvu..da li je normalno da se paket ostavi u sandučetu, umesto da potpišem da sam preuzeo? Paket je male vrednosti, sumnjam da je tracking number i pravi. Da li mogu u lokalnoj pošti tražiti da mi dostavljaju paket lično,na potpis?
 
Odgovor na temu

bokinet

Član broj: 29844
Poruke: 574



+50 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!26.12.2018. u 07:45 - pre 64 meseci
Onaj KO SALJE bi trebalo da navede da je obavezno urucenje licno na ime (sa propratnicom ili neki od drugih vidova preporucene posiljke).
Ako vas nije moguce naci kod kuce, onda vam se ostavlja poruka u sanducetu ili u vratima da imate posiljku i da istu mozete podicu 'tu i tu' od toliko i toliko, od datumo do datuma.
Takodje je bitno da li je u pitanju strana ili domaca posiljka kao i sam postar ili kurir.
Inace, ova usluga takodje moze da se naplati dodatno.

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!26.12.2018. u 09:17 - pre 64 meseci
Ovo što stiže iz Kine su 99,9% pisma, bez obzira što u njima nema parče hartije sa željama, čestitkama i pozdravima, i bez obzira na to što mi to volimo u žargonu da zovemo paket. To je pismo, a pismo se dostavlja u sanduče. Za preporučena pisma je potrebno da potvrdiš svojim potpisom da si ih primio, pa ako nisi kod kuće poštar će ti ostaviti onu potvrdu sa kojom odeš u poštu da potpišeš i preuzmeš. Preporučeno pismo je ona pošiljka koja u kodu za praćenje ima početno slovo R, ako još uvek ima nekog ovde ko to nije ukapirao. Ono što je pravi paket po poštanskoj definiciji se i tarifira drugačije i isporučuje drugačije, i retko šta iz Kine stiže kao paket.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!26.12.2018. u 12:40 - pre 64 meseci
Citat:
paja pajser:
Pozdrav svima,
mene interesuje, naručio sam dve maske za mobilne telefone, isti dan, deset sati razlike, od istog proizvođača. Jedna je upakovana 2.12. druga 4.12. Ova koja je poslata kasnije je stigla juče, zatekao sam je u sandučetu. Sad razmišljam da prežalim ovu prvu..da li je normalno da se paket ostavi u sandučetu, umesto da potpišem da sam preuzeo? Paket je male vrednosti, sumnjam da je tracking number i pravi. Da li mogu u lokalnoj pošti tražiti da mi dostavljaju paket lično,na potpis?



Nemas sta da prezalis nego da budes strpljiv

Tu ne idu bas posiljke uvek po redu , pa se desava relativno cesto i ovaj tvoj slucaj da poslata par dana kasnije stigne pre , posebno u vreme zimskih praznika .

Znaci samo cekaj , ako ne stigne do predvidjenih rokova , onda podignes zvanicnu zalbu , zavisi gde si kupio itd .

Paket bez pracenja je normalno da ide u sanduce , bez potpisa , to je Valjan objasnio . U sustini samo oni sa R imaju pracenje i idu na potpis , ovi ostali imaju pracenje samo na teritoriji Kine . Znaci i to pracenje je pravo , ali nema ga duz celog puta paketa .
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!26.12.2018. u 18:10 - pre 63 meseci
moja su iskustva drugacija od gore opisanog... meni je stariji postar je sve licno dostavljao, i nije trazio potpis ni za posiljke sa pracenjem, ni za one bez. danas mi je stigao jedan paketic, drugi mladji postar ga je doneo, ne znam da li ce ostati taj za stalno ili menja onog prvog, uglavnom trazio je da se potpishem. da li se ovaj prvi sam potpisivao, ne znam. ;0 jos sam se sa njim dogovorio gde da mi ih ostavi kada me ne zatekne kuci. iako mali, nisu zgodni da stanu u sanduce. ;0

sto se tice razlicitog vremena stizanja, ovaj primljen danas od narucivanja do slanja sve ukupno 10 dana preko singapurske poste. istog dana, ista stvar narucena iz druge radnje isto ide preko singapurske poste, jos nema naznaka gde je. ;0
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!26.12.2018. u 18:55 - pre 63 meseci
Ovo sto je opisao Valjan i sto sam pisao ja , je po Postanskom pravilniku i po zakonu .

Kako ce svaki pojedinacni postar da se ponasa , to je vec njegova stvar , da li ce da postuje propise ili nece .

Registrovane mora neko da potpise , makar i sam postar .

Neregistrovane , Nije u obavezi da donosi na vrata i da urucuje , to je njegova dobra volja ! Moj novi postar kada Neregistrovani paket ne moze da stane u sanduce , nece da donese na vrata , vec mi ostavi cedulju da idem u postu !

Sto je ipak lepo od njega jer bi mogao po zakonu da ostavi i na sanduce na primer !
 
Odgovor na temu

paja pajser
aleksandar srdanović
Srbija
Beograd

Član broj: 339570
Poruke: 2
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!27.12.2018. u 03:05 - pre 63 meseci
Hvala na odgovorima. Nisam napomenuo da je narudžbina preko Aliekspresa, računam da se podrazumeva, zbog naslova teme. Pošto mi tom pismu tepamo "paket" onda ništa..čekaću ga u sandučetu. Samo se pitam, šta sprečava poštara da ga makne, ako nasluti da bi bilo vajde..?
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!27.12.2018. u 04:26 - pre 63 meseci
lepo napisah da je to moje iskustvo sa *mojim* postarima... naravno da zakon kaze drugacije, ali to smo vec utvrdili 100 puta. kao npr. za to da se pdv i mora placati na sve, pa se to ne desava. bitno je da iznesemo zainteresovanima svoja iskustva i da na osnovu toga mogu da imaju okvir u kome ce se stvari desavati. da nije tako dovvoljno bi bilo da nekom ko pita kazemo skini u pdf formatu zakon o postanskim posiljkama i ova tema ne bi imala ovoliko strana kao sto ih ima ;0

u teoriji moze svako negde da *makne* posiljku, desava se da paketi ili pisma, kako god... nestaju, ali mislim da se to kada je namerno odnosi najcesce na neregistrovane posiljke.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!27.12.2018. u 08:22 - pre 63 meseci
Kraduckanje poštara se sprečava time što ako budu uhvaćeni, gube posao u državnoj firmi, što bi bio prilično glup potez izgubiti redovnu platu zbog sitnice od par dolara, što opet ne znači da među njima nema onih sa nedovoljno razvijenim mentalnim sklopom, a takođe iz ličnog iskustva znam da ima i dosta alkoholičara kojima je opet na drugi način pomućeno rasuđivanje (moja prethodna dva poštara na trenutnoj adresi su bila takva, kao i jedan na prethodnoj), tako da ima i takvih koji počnu da misle da to jeste unosan "dodatni posao", i onda na kraju ostanu bez osnovnog posla. Sve što je vrednije ionako se šalje sa praćenjem, i tu tek ne mogu da bilo šta muljaju. Naravno, što više dispute-a na AliExpressu da paket nije stigao, to sve manje Kineza šalje stvarčice bez praćenja u Srbiju (pa makar poštarina bila skuplja od samog predmeta), tako da se i na taj način smanjuje broj "izgubljenih" pošiljki.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!28.12.2018. u 12:45 - pre 63 meseci
stigao mi taj drugi paketic narucen istog dana preko singapurcana... ovaj put nije uopste isao na carinjenje kao prosli... isti proizvod je u pitanju, prvi je naravno bio, ali nije carinjen, drugi izgleda nije ni otisao tamo, pravo kod mene ;0




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

@Vampir

Član broj: 64062
Poruke: 125



+7 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!29.12.2018. u 05:50 - pre 63 meseci
Ja sam imao problem sa paketima koje je poštar davao mojoj komšinici, kao da se ja ne cimam da idem do poste. Ženu nisam nešto ni znao lično i puklo mi je kad je otvorila 2 paketa i donela mi na vrata sva fina i počela da me ispituje za šta to služi. Ja izgoreo, odem do pošte, napišem prigovor neki u prostproširenoj rečenici pošto poštara ne vidjam jer sam na poslu a više bi voleo da sam mu to lično rekao.
Onda se on osvetio:) Jedan malo veći paket nagurao u sanduče. On ima master ključ ili kako god da se zove i njemu se otvore svi sandučići, tj. vrata svih sandučića. On je to ubacio i kad sam ja hteo da izvadim nisam mogao jer su vrata uža od paketa. Ceo vikend smo tast i ja pokušavali da izvadimo ali ne vredi (neka elektronika u alu kutiji je bila). Sačekao ga tast u ponedeljak i on se smejao sve vreme od tad sam ga zamolio samo cedulju a ja ću da se snadjem sa redovima u pošti.
 
Odgovor na temu

@Vampir

Član broj: 64062
Poruke: 125



+7 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!03.01.2019. u 10:46 - pre 63 meseci
Zdravo svima, editovao bi ovaj moj post nego mi ceo forum nešto čudno izgleda i sa i bez https...
Poslali su mi iz USA neki paket, CH057355690US i stoji na izmeničnoj pošti od 21.12 ali ne menja statuse kao do sada štao se dešavalo. Kolko znam tamo nema šta da stoji?
Na drugu stranu imam neke tracking brojeve za mene i kolege od kineza ali/dx/bgg sve prolazi regularno kroz carinu i stiže u ovih 10 dana.

Jednom davno su mi promenili tracking broj sa sličnim paketom, iako je bio uredno zabeležen da je ušao u zemlju nema daljih pomaka a kad sam ga preuzeo na njemu je bio zalepljen format VV123456789??, sećam se samo da je to bilo parče nekog barkoda kao post express što štampa mislim čak da je taj track broj "nastavio" tamo gde je originalni "stao".

Zvah malopre, službenica me oduvala, na sami prefix "CH" rekla ma to nije prošlo carinu.
Zar ne bi trebalo da stoji onaj status Podnošenje na carinski preegled ako čeka?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 313299 | Odgovora: 1749 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.