Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!

[es] :: E-Kupovina :: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 316061 | Odgovora: 1749 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!31.05.2019. u 10:21 - pre 59 meseci
Sta sam sad uradila, ne znam ni sama.Otvorila sam disput, al ovako nisam nikada do sada.
Otisla sam na chat, prosla pitanja sa Evom, selektovala porudzbinu u vezi koji imam problem (sve se to nudilo u postupku do agenta),kliknula za chat sa agentom⅔, javila se Rose...
Napisala sam u cemu je problem, odgovorila je da preporucuje da se otvori dispute, iskocio mi je prozor da li zelim preko njih da se pokrene dispute (stajala je i poruka da mogu i sama, preko svog accounta da pokrenem dispute) ja sam kliknula "da" i sledeca poruka je bila da je disput pokrenut i da prodavac treba da se izjasni za 5 dana, 6ti dan alitim...
Sad kad udjem u tu porudzbinu, vidim da sam pogresila, ipak je trrbalo sama da pokrenem dispute,stoji dispute in progress, a razlog Purchase peotection iz running out but package is still in transit (meni ne istice vreme zastite, naprotiv ga je produzio za jos 30 dana...)
Mozda mogu da editujem...pa da sama opisem u cemu je problem, probacu
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!31.05.2019. u 10:41 - pre 59 meseci
Mar78..pa edituj da si greskom kliknula razlog disputa,jer nisi znala na koji nacin da ga otvoris.
Sad....nisam sigurna da li bi bilo dobro kliknuti cancel dispute i pokusati otvoriti novi dispute na drugi nacin.
Verujem da nisi potvrdila prijem paketa..pa bi trebala imati sansu da ovaj dispute zatvoris..i pokrenes novi na drugi nacin.
Opet kazem..nisam sigurna i nemoj mene kriviti ako ti Alitim ne da ponovno otvaranje disputa
cd
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!31.05.2019. u 10:51 - pre 59 meseci
Probala sam, vidim da moze, kasnije cu da dodam bar opis situacije.
Razlog su odredili oni sami...ja sam samo tokom chata sa agentom kliknula da zelim da se pokrene dispute.
Tako smo i poceli, kad sam selektovala porudzbinu u vezi koje se javljam, prva poruka njihova je bila-vidi se da nije isporucena jos...preporucujemo da pokrenete dispute...
Szvarno sa ovim nisam do sada imala iskustva, nisam uopste znala da moze preko njih, ucinilo mi se u momentu lakse da bi izbegla one nedoumice od sinoc da li potvrditi...koji razlog staviti...
Javljam kako se odvija
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!31.05.2019. u 11:12 - pre 59 meseci
Kao sam ja razumela, ti nisi kliknula na Open Dispute,vec ti je Eva dala opciju da selektiras order kome trebas otvoriti dispute.
I ti si ga tako pokrenula...samo nije mi jasno,jer kazes da si probala na Cancel Dispute..i sigurno si ga opet otvorila..ali na koji nacin i gde si kliknula kada si ga drugi put otvorila..mislim koji razlog?
cd
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!31.05.2019. u 13:05 - pre 59 meseci
Ne.Kada ides na chat, prvo se pojavljuje Eva...klikces ona pitanja dok ne dodjes do konkretnog problema.Tada u dnu imas opciju, mislim da pise chat with agent, i tada se ukljucuje neko od njih...
Kasnije cu od kuce sa kompa da postavim sliku kako je tekao chat... (ne umem sa aplikacije da dodam screenshot)
Ja nisam isla na cancel dispute, nego sam nakon chata usla u tu porudzbinu i dispute je bio otvoren sa razlogom koji su oni sami odredili...mislila sam da probam "edit dispute" da eventualno dodam opis sta se desilo
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!31.05.2019. u 15:06 - pre 59 meseci
Eva je robot . Kada se ona " izbegne " , posle se razgovara sa Zivim ljudima .

Ja sam sinoc citao Help , gde su najcesca pitanja i odgovori , i Help je onaj stari , kako je oduvek bilo .

Bukvalno pise malo pre isteka vremena zastite , otvorite dispute . Tako je i bilo oduvek .

Ovo sada su uveli kao da bi sprecili zloupotrebe , ali prodavci trenutno imaju veliku prednost u odnosu na kupce .
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!31.05.2019. u 16:03 - pre 59 meseci
Malo kasnim...bila sam napolju...znaci da po novim pravilama,Eva te u narucju vodi do zivog agenta,i pomocu njih dvojice se dispute sam otvori,pomocu klikovima koji ti oni ponude.
Pa na taj nacin u disputu se i nema sta objasnjavati ili editirati,jer si vec kliknuo prethodno razlog zbog koji otvaras dispute.

cd
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
87.116.181.*



+4 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!31.05.2019. u 19:10 - pre 59 meseci
Cano, otprilike tako, pod uslovom da kada se pojavi iskacuci prozor u kom te pitaju da li zelis ovim putem dispute...da potvrdis.
isto je pisalo u tom iskacucem prozoru da disput mogu da pokrenem i sama preko svog naloga, ako odbijem njihov predlog.
Razlog su, ponavljam, oni sami odredili.Niko me nije pitao sta je razlog disputa.Sve sto sam ja uradila je to yes-da prihvatam preko njih da pokrenem disput.
Mislim da je mnogo mnogo oskudnije ovako, nema objasnjenja ni prilozenih dokaza (mada u ovom slucaju dokaz da nije stiglo vide oni i sami).
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!01.06.2019. u 07:05 - pre 59 meseci
Mar78..ovo je veoma korisna informacija..kako za mene, tako i za ostale.
Hvala ti na odgovoru i javi konacan rezultat
cd
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
*.internet.mts.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!05.06.2019. u 07:47 - pre 59 meseci
Samo da izvestim, jutros je isticao 5-ti dan roka da se prodavac izjasni i prodavac je prihvatio disput, tako da sam dobila full refund. Nista naknadno nisam editovala, sve je ostalo onako oskudno, onako kako je ukucala Rose iz ali tima, bez ijednog prilozenog dokaza.Poslao mi je prodavac i poruku u kojoj me moli da, ako primim paket, da mu platim proizvod.
I dalje nisam sigurna kako bi se odvijao disput da je prodavac poceo da zateze...kako bi presudio ali tim.Po svoj prilici imacu jos jedan, danas je 60ti dan, ovaj cu sama da pokrenem.
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!05.06.2019. u 11:59 - pre 59 meseci
Mar78...hvala na info.
A ja tu priliku sam izgubila,jer bas za jedno sat vremena cu da podignem onaj digitizer kome je ostalo jos 5 dana za dostavu..i sto je najgore..narucila sam jos jedan,jer nisam verovala da ce ovaj stici.

cd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!05.06.2019. u 13:14 - pre 59 meseci
Najvaznije je da se ne mora cekati 180 dana .

Nadam se de ce i kad covek sam podigne Disput , biti uspesno .

Jel digitajzer , tac za telefon ?
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!05.06.2019. u 14:16 - pre 59 meseci
Da ..za Samsung j5-2015..evo na slici sam dobila polomljeni touch pre dva meseca..cekala povrat novca i kupila ovaj u pakeru na slici ovde.
Ako se secas..pitala sam za ovaj track.
Cekam supruga da snimamo otvaranje
cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!05.06.2019. u 18:14 - pre 59 meseci
..I evo na slici..zamenuli smo touch,radi ok,i ima poklon zastitno staklo.
Rekla sam sebi da cu mu svakako dati jednu zvezdicu, zato sto mi Kinez samo salje smajlije i kaze da cekam ovih 56 dana..ali me sad stavio u dilemu..ne znam ni sama koliko zvezdica zasluzuje..
..I sada ga ne smem zalepiti za telefon..jer ocekujem jos jedan displej.
Na ovom modelu moras slomiti touch pod temperaturom,da bi ga zamenio...pod uslovom da je kompletno montiran
cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!28.06.2019. u 09:04 - pre 58 meseci
..I da proverimo nova pravila Alitima u vezi disputa sa neprimljenim paketom za 60 dana.
Slikala sam order sa korpom ,da je vreme isteklo,smimila PC screen rekorderom video kako pastiram track broj na 17 track..i kako pokazuje poslednu informaciju 30-tog Aprila 2019.Zatim sam usla u deleted orders i kopirala slican primljeni track broj na 17track..koji se pokazao sa datumom da je primljen.
I ako ovako ne mozes dokazati da nisi primio paket (mada i to nije dovoljno,jer ti mogu reci da 17track ne pokazuje dobro ..itd)...znaci da je Alitim 100% okrenuo ledza kupcima .
Zamislite sta nam Kinezi sve mogu uciniti ako je tako.
Znaci..ako izgubim i ovaj dispute..moracu pitati kako se kupuje na Ebay i kakva su pravila tamo
cd
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
172.68.51.*



+4 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!28.06.2019. u 10:48 - pre 58 meseci
Cano,

onda sam ja sa poslednjim onim disputom, koji su mi otvorili iz Alitima, imala "više sreće nego pameti". Jos nisam nista od dokaza uploudovala. Ako uspem da postavim sliku...

A taman sam planirala još jedan disput...sutra je 60-ti dan a stiglo nije...Nikada više nisam imala pošiljaka koje nisu stigle, kao sada u poslednjih mesec-dva.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!28.06.2019. u 12:12 - pre 58 meseci
Iako je ovo post vise za temu Ali , mala sublimacija iskustva tokom vremena .

Na Ali sam se ukljucio pocetkom 2013 . godine . Jos kada su nas vodili pod Jugoslavija ! Zato i sada kada ostavim komentar , nema zastave Srbije vec Jugoslavije !

Kupovao sam istim tempom , tada u startu i najvise , jer nije jos postojao sada vec cuveni PDV , uvesce ga u Aprilu te godine .

Kinezi su sve posteno i brzo slali , tako da sam prvi Dispute imao tek 2015 !! I tada sam 99% Disputa resavao u razgovoru sa Kinezima ! Sada je to nemoguce !

Kinezi su se plasili Disputa , Nenormalno . Kasnije 2016 pa stalno do danas , sve manje i manje , tako da ih danas bas briga za Dispute !

To bi trebalo da ukazuje da Smanjenje straha Kineza od disputa , je nastalo iskljucivo promenom njihovih internih pravila prema Prodavcima , koja nama nisu ni poznata .
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!28.06.2019. u 15:39 - pre 58 meseci
Mar78..moj je sada u teku..od danas..dao mi je korpicu desno da je vreme isteklo..u svakom slucaju,bicemo u kontaktu ovde radi svake nove informacije.
ademare...Smanjenje straha Kineza od disputa ,sto kazes...
E,to sam bas sa ovim Kinezom u vezi taca osetila,kinez slobodno govori i svadza se sa mnom,kao niko sto dosada nije.Ne boji se nicega,niti se moli kao ostali kinezi do sada..bice zanimljiva buduca kupovanja na Aliju.
A ja sam mu spremala lepe slicice za feeback
cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
172.68.154.*



+4 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!30.06.2019. u 10:44 - pre 58 meseci
Ponovo 60-ti dan, posiljka nije stigla, vrednost manje od 1$.
Posto je u trackingu pisalo da ako nestigne do 30.06. "please contact our support team", ponovo sam to i uradila, s tom razlikom sto sam prosli put preskocila Evu i dispute mi je otvorio agent, a sad sam vec od Eve ponovo dobila isti odgovor "you are highly recomended to open dispute". Zatim je sledilo pitanje...zelite li da otvorite dispute...yes...i opet mi je otvoren s istim razlogom "purchase protection is running out but package is still in transit" bez uploudovanih dokaza.
Interesantno ce mi biti ako ne prihvate dispute, a oni sami napisali "you are higly recomended to open dispute to protect your payment".
Javljam ishod
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!30.06.2019. u 10:56 - pre 58 meseci
Mar78..bas me interesuje,,jer i ja sam otvorila bez Eve dispute sa istekom roka..a prodavac uziva u vikendu ovih 2-3 dana..javicu i ja ako ima nesto
cd
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 316061 | Odgovora: 1749 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.