Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

štampanje lista uz filter

[es] :: Office :: Excel :: štampanje lista uz filter

[ Pregleda: 2575 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pupazzo
racunovodstvo

Član broj: 281922
Poruke: 76
*.crnagora.net.



Profil

icon štampanje lista uz filter17.12.2013. u 12:24 - pre 125 meseci
Kako odmštampati list uz filter. Kao što se vidi u prilogu, list "specifikacija" preuzima podatke iz lista "faktura". E sad, problem je kada ima podataka nekada da sve stane u jednom listu a nekada su potrebna 2 lista. Ja bih da pojednostavim štampu, da jednim klikom mi odštampa onoliko stranica koliko ima ispunjenih podataka. Da ne bih ulazio u opcije za štampanje i dajem mu ručno koje stranice da štampa ja bih da jednim klikom na štampu odštampa onoliko koliko treba. Drugi problem je u filteru, jer ako ima više od jedne stranice onda u zaglavlju bih da se preuzimaju podaci sa zaglavlja sa lista "faktura". Da li se to može riješiti nekako u headeru, ali da u headeru preuzima podatke sa zaglavlja lista "faktura". Stavio sam u prilogu dva lista "specifikacija" i specifikacija2" da bih lakše opisao ono što želim da dobijem.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: štampanje lista uz filter24.12.2013. u 10:46 - pre 124 meseci
U listu specifikacija pripremio si dve strane za štampu.
- Nisam siguran kad treba štampati stranicu 2 - samo kad ima nešto popunjeno u ćeliji B84?
- Da li treba štampati i prazne redove ili samo one koji imaju neštu u koloni B?

Ako sam dobro razumeo sa ovom (prvom) varijatnom snimiš makro koji će da štampa prvi list (Print Selected opcija). Onda doradiš taj makro da ako ima nešto popunjeno u B84 štampa i drugi list po istom principu.

Inače u Excelu postoji opcija da definišeš redove koji se ponavljaju prilikom štampe na svakoj strani (Page Layout > Page Setup dijalog, kartica Sheet, rows to repeat at top , Custom header) kao i opcija za štampu broja strane (Isti dijalog , kartica Header/Footer, Custom header) Tako da može da se reši i preko specifikacije 2 ako Potpis staviš u Footer, ali on će se pojavljivati na svakoj strani i treba malo truda da ga namestiš kako valja.

U ovoj varijanti bi moga da pripremiš sve ovo unapred i definišeš Print Area i onda u makro samo aktivirša filter da isljuči prazne redove i pustiš štampu.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Pupazzo
racunovodstvo

Član broj: 281922
Poruke: 76
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: štampanje lista uz filter24.12.2013. u 13:53 - pre 124 meseci
To je ono što meni treba. U suštini ja bih da izgleda kao u listu "specifikacija2" a da iz štampe isključi prazne listove. Taj makro mi je poteban da izbaci iz štampe prazne listove i da mi isštampa popunjene redove u tabeli. A za onaj dio da ponavlja redove u štampi to sam shvatio i odradio. Znači samo još taj makro za štampu. Hvala unaprijed.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: štampanje lista uz filter24.12.2013. u 15:00 - pre 124 meseci
Da si postavio primer sa podešavanjima, ne bih ja morao da ponovo da ih pravim

Uglavnom, ako se ide preko sakrivanja redova koji su prazni kao što sam napisao makro je dosta jednostavan. Filter već imaš pa se može iskoristiti. Print Area sam postavio i redove da se ponvaljaju na svakoj strani i onda još samo ide komanda PrintPreview ako hoćeš da se uključi pregled pre štampe

Code:
Sub PrintSpec()
'
'  Makro koji eliminise blanko redove iz filtera
'  i aktivira pregled pre štampe
'  P.Jovanovic za elitesecurity.org

'
    ActiveSheet.Range("$A$10:$U$164").AutoFilter Field:=2, Criteria1:="<>"
    ActiveSheet.PrintPreview
End Sub



Ako hoćeš direktno na štampu onda umesto PrintPrivew ide PrintOut

Code:
Sub PrintSpec()
'
'  Makro koji eliminise blanko redove iz filtera
'   aktivira stampu 
'  i na kraju ocisti filter
'  P.Jovanovic za elitesecurity.org

'
    ActiveSheet.Range("$A$10:$U$164").AutoFilter Field:=2, Criteria1:="<>"
   ActiveSheet.PrintOut
'   Ukidanje filtera ako se ide direktno na stampu
   ActiveSheet.Range("$A$10:$U$164").AutoFilter Field:=2
End Sub


Makro aktiviras preko Alt+F8 ali kako bi bilo efikasinje, možeš da mu dodelis prečicu sa tastature ili dugme za startovanje.

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 26.12.2013. u 14:16 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pupazzo
racunovodstvo

Član broj: 281922
Poruke: 76
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: štampanje lista uz filter24.12.2013. u 17:49 - pre 124 meseci
Čini mi se da je bolje rješenje kao što si uradio ali bez makroa. Jednostavnije je sa filterom isfiltrirat i prazne redove izbacit nego pokrećat makro. Hvala još jednom na pomoći, trudu i vremenu.
 
Odgovor na temu

Pupazzo
racunovodstvo

Član broj: 281922
Poruke: 76
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: štampanje lista uz filter26.12.2013. u 11:40 - pre 124 meseci
Ima jedan problem koji ne umijem da riješim, ne znam u čemu je problem. Dajem u prilogu urađenu specifikaciju sa ovim makroom ali zašto mi učitava po 2 lista za štampu kada je opseg samo za jedan list?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: štampanje lista uz filter26.12.2013. u 12:14 - pre 124 meseci
U prilogu koji si postavio nema makroa. Da bi u novoj verziji snimio makro ekstenzija treba da bude xlsm. Takođe postoji problem sa eskternim linkom

Ipak pogledao sam i mislim da ti je problem u ručnom prelomu stranice koji si nekako dodao
Uđi u Page Break Privew režim i videće plavu linju ispred poslednjeg reda. Dok si u ovom režimu uradi Reset All Page Breaks (iz konteknog menija, desni taster)
pa probaj
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Pupazzo
racunovodstvo

Član broj: 281922
Poruke: 76
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: štampanje lista uz filter26.12.2013. u 12:31 - pre 124 meseci
Evo u prilogu sa makroom i vidjećeš da nešto ne štima baš najbolje. Stavio sam na filter i preskače na drugi list a ne bi trebalo da bude tako.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: štampanje lista uz filter26.12.2013. u 13:08 - pre 124 meseci
Poslednjii prazan red koji je uključen u PrintArea služi samo da se iscrta donja linjia tabele. Smanji visinu tog reda i videćeš da sve staje na jednu stranu.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: štampanje lista uz filter

[ Pregleda: 2575 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.