Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prenošenje računara preko granice?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Prenošenje računara preko granice?

[ Pregleda: 8762 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Txe Djapeman
Just 1 Studio
Novi Sad

Član broj: 290332
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.djapeman.com


Profil

icon Prenošenje računara preko granice?21.12.2013. u 12:05 - pre 125 meseci
Pozdrav svima!

Pokušao sam da nađem sličnu temu, ali nisam uspeo... tako da se unapred izvinjavam ako se ponavlja tematika :)

Za 5 dana putujem u Švedsku (Geteborg) WizzAir-om na neodređeno vreme, dobio sam ponudu da vodim jedno naše Kulturno umetničko društvo (folklor), pa sam odlučio da se preselim iz NSa u Geteborg. U prvo vreme ću biti tamo kao "turistički" a potom bi oni krenuli da mi sređuju radnu dozvolu.

S obzirom da se bavim web dizajnom ideja mi je da tamo radim preko neta, a kako mi je glavni alat desktop računar, zanima me kakva je procedura za prenos kompletnog računara (sa monitorom) preko granice? Malo me tripuju ljudi oko mene sa pričama kako su sada pooštrili kriterijume baš kad je Švedska u pitanju... U svakom slučaju ideja je da računar zapakujem i pošaljem autobusom odavede za Geteborg. Naravno računar mi je prepun koječega i raznih "gusarskih" alata...

Da li može da bude nekih cimanja zbog toga?

Hvala mnogo unapred na pomoći!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prenošenje računara preko granice?21.12.2013. u 15:48 - pre 125 meseci
Taj odgovor ces dobiti najpre od sofera tog autobusa,a kvalitet usluge ce zavisiti i od nagrade za koju ce preneti.
 
Odgovor na temu

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Re: Prenošenje računara preko granice?21.12.2013. u 21:25 - pre 125 meseci
Nema tu nikakvih problema, niko to neće kontrolisati, ali ako hoćeš izvadi hard disk i nosi ga sa sobom. Ja sam tako radio, i nikad nije bilo problema. Što se tiče iznošenja računara, možeš da ga prijaviš na našoj carini pred izlazak da ga iznosiš iz zemlje, dobićeš jedan papir, i ako te neko nešto pita o njemu, što na putu do odredišta, što pri povratku u zemlju, pokažeš taj papir i to je to.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Prenošenje računara preko granice?22.12.2013. u 08:00 - pre 124 meseci
Citat:
Taj odgovor ces dobiti najpre od sofera tog autobusa,a kvalitet usluge ce zavisiti i od nagrade za koju ce preneti.

covek je rekao da putuje Wizzairom, jedino kapetana aviona da pita! :)
Ja sam Wizzom vise puta laptop nisio u rucnom prtljagu i tu niko nista ne pita, a vide carinici sta nosis. pretpostavljam da bi prosao i desktop dole u prtljagu.
 
Odgovor na temu

Txe Djapeman
Just 1 Studio
Novi Sad

Član broj: 290332
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.djapeman.com


Profil

icon Re: Prenošenje računara preko granice?22.12.2013. u 08:48 - pre 124 meseci
Hvala ljudi na odgovorima...

Računar šaljem autobusom iz NSa, kojim ja ne idem, ali kontam da šoferi najbolje znaju sve te fore i fazone?

Kontate da ne bi bio problem ako ponesem hard disk recimo u rucnom prtljagu avionom?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prenošenje računara preko granice?22.12.2013. u 08:55 - pre 124 meseci
član...vise koncetracije pri citanju.

Citat:
U svakom slučaju ideja je da računar zapakujem i pošaljem autobusom odavede za Geteborg
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Prenošenje računara preko granice?22.12.2013. u 09:12 - pre 124 meseci
Bolje autobusom ili kombijem jer se naplaćuje po torbi, pa pošto je u pitanju selidba možeš mnogo više stvari da spakuješ i jeftinije da pošalješ nego avionom i mnogo je manja mogućnost nestanka ili krađe prtljaga.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Prenošenje računara preko granice?22.12.2013. u 11:30 - pre 124 meseci
Citat:
član...vise koncetracije pri citanju.

izvini Lave, promaklo... :)
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
46.240.243.*



+112 Profil

icon Re: Prenošenje računara preko granice?22.12.2013. u 13:10 - pre 124 meseci
Citat:
deki111: Bolje autobusom ili kombijem jer se naplaćuje po torbi, pa pošto je u pitanju selidba možeš mnogo više stvari da spakuješ i jeftinije da pošalješ nego avionom i mnogo je manja mogućnost nestanka ili krađe prtljaga.


Prtljag će ti pre ukrasti dok ideš autobusom nego avionom. Čak i ako izgubiš prtljag kad ideš avionom dobićeš odštetu. A za autobus nećeš dobiti ništa. I ko ti garantuje da baš neko neće na carini da otvori tvoju torbu ;)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prenošenje računara preko granice?22.12.2013. u 13:42 - pre 124 meseci
Citat:
I ko ti garantuje da baš neko neće na carini da otvori tvoju torbu ;)

Vozac autobusa,jer to i ne stoji kod obicnog prtljaga nego na njegovom omiljenom mestu;).
 
Odgovor na temu

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
85.232.204.175

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Prenošenje računara preko granice?26.12.2013. u 17:22 - pre 124 meseci
Ja sam pre 3 meseca putovao Wizz-om iz Budimpeste za Maltu. Do BU sam isao kombijem i na grani nisam nista prijavljivao (prosao bez ikakvih problema). Od opreme sam nosio sve osim monitora & kucista (delove sam zapakovao u krpe za sudove i peskire :) ). Mehanicke delove (kuler i tako to) sam stavio u veliki prtljag medju odecu, dok sam pipave delove nosio u rancu (cabin baggage). Takodje sam u rucnom preneo i laptop. (znaci realno sam preneo 1.8 racunara :) ) Niko mi nista nije rekao, nisam nista nikom prijavio i prosao sam bez ikakvih problema. Jedino sto mi je u transportu crkla maticna (koja je bila u delu za odecu). Imaj u vidu da se Wizz bas jaaako trudi da putnicima unisti prtljag i sve u njemu. Obavezno ga oblepi onom zutom trakom na ulazu u terminal ne bi li ga bar malo sacuvao...

Srecno.
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

Txe Djapeman
Just 1 Studio
Novi Sad

Član broj: 290332
Poruke: 22
*.bredband.comhem.se.

Sajt: www.djapeman.com


Profil

icon Re: Prenošenje računara preko granice?02.01.2014. u 10:58 - pre 124 meseci
Čisto ako neko bude čitao ovu temu da stavim i konačan ishod...

Poslato iz NSa busom, bez ikakvih problema sve stiglo u Geteborg sledećeg dana.

Šoferi naplatili ovu "uslugu" 600 kruna (oko 67€) za 2 kutije. Jedna se računa valjda kao dupla torba jer je u pitanju tehnička roba... nije baš jeftino, ali kad nema druge i ovo je dobro! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Prenošenje računara preko granice?

[ Pregleda: 8762 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.