Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 454235 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...04.06.2018. u 05:06 - pre 70 meseci
OK,
Samo mi reci gde da postavim tu temu ?
Jasno mi je da postoje specializovani forumi za laptopove,
ali tamo niko ne ide, ili ide jednom u jednoj svetlosnoj godini.

Ćerka će da ode u penziju, bez laptopa,
dok se tamo javi neko sa idejom.


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

ziletinja
slobodni strelac
Novi Sad

Član broj: 16709
Poruke: 55
*.mbb.telenor.rs.



+4 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...04.06.2018. u 08:15 - pre 70 meseci
Microsoft Surface Pro. Ekstra kvalitetna sprava. Habam vec par godina, jedna od najprakticnijih stvari koje sam u zivotu koristio.
 
Odgovor na temu

aburnaby
Staniša Avdalović
Subotica

Član broj: 49743
Poruke: 43
212.200.155.*



+22 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.06.2018. u 07:17 - pre 70 meseci
Pogledaj Lenovo Yoga 920. Izvanredna sprava. Laka, fleksibilna i jaka.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.06.2018. u 07:48 - pre 70 meseci
Roberte, temu su mogao da postavis ovde ili mozda ovde.

Sto se same preporuke tice, moj predlog bi bio da razmislis, tj, porazgovaras sa cerkom da li joj laptop uopste i treba. Reci cu ti moja razmisljanja.

Iako sam zadovoljan Asusom sa koga ovo kucam, sam koncept laptopa me je razocarao. Prvo, punjac (adapter) kratko traje i moraces stalno da kupujes novi. Ja mislim da sam za 6 godina promenio 4 komada. A nisu bas jeftini. Baterija polako pocinje da gubi snagu, pa posle 2-3 godine, ili i to kupuj ili ga koristi kao desktop racunar (stalno na punjacu). Zbog grejanja zahteva ciscenje koje nije bas jednostavno kao kod desktopa. Kod jeftinijih modela cak i samo podizanje ekrana mora pazljivo da se radi, jer su osetljivi delovi. Sve u svemu, moj utisak je da za iste pare desktop uredjaj daje bolje performanse, kao i bolji rad na njemu.

Ako si i dalje za laptop, obrati paznju na to da se sad dosta uredjaja prodaje bez DVD ROM-a, pa pazi ako ti je to bitno. Slicno vazi i za kameru i mreznu katricu. Naravno, ne obracaj paznju na nista sto ima manje od 4 GB RAM-a.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.06.2018. u 08:14 - pre 70 meseci
Citat:
IUOP_1: Roberte, temu su mogao da postavis ovde ili mozda ovde.

Iako sam zadovoljan Asusom sa koga ovo kucam, sam koncept laptopa me je razocarao. Prvo, punjac (adapter) kratko traje i moraces stalno da kupujes novi. Ja mislim da sam za 6 godina promenio 4 komada. A nisu bas jeftini. Baterija polako pocinje da gubi snagu, pa posle 2-3 godine, ili i to kupuj ili ga koristi kao desktop racunar (stalno na punjacu). Zbog grejanja zahteva ciscenje koje nije bas jednostavno kao kod desktopa. Kod jeftinijih modela cak i samo podizanje ekrana mora pazljivo da se radi, jer su osetljivi delovi. Sve u svemu, moj utisak je da za iste pare desktop uredjaj daje bolje performanse, kao i bolji rad na njemu.


U kakvim li to uslovima radiš? Moj 7 godina star Dell je još uvek na originalnom punjaču, jeste da je od toga samo jedno 2 godine intenzivno korišćen (svaki dan), ali nema šanse da se za 6 godina menja 4 punjača, osim ako nemaju fabričku grešku/cela serija je smeće. Isto važi i za čišćenje, u normalnim uslovima upotrebe (ne računam fabričke pogone i slično) nema potrebe čistiti ga svaki čas.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.06.2018. u 08:43 - pre 70 meseci
Pa dobro, ja sam naglasio da je u pitanju moje iskustvo, tj. razmisljanje.

Sto se tice tvojih pitanja, laptop koristim kuci, za uobicajenu upotrebu (internet, ofis, filmovi), plus je 3 godine sluzio kao televizor (za strimovanje). Slike punjaca mogu da ti uslikam, mislim da sam ih sve sacuvao. Kupovao sam i jeftinije i skuplje, nema neke razlike. Samo originalan nikad nisam nasao da kupim. Sto se ciscenja tice, nisam rekao da se radi svakog dana, ali, zavisno od okolnosti, sigurno na 3 god, ako ne i pre. I kad cenu ciscenja dodas na sve ove delove, jasno je sta sam hteo da kazem - rad na laptopu je drugaciji od rada na desktopu, pa sam ja hteo Robertu da istaknem tu razliku. Cisto i to da ima u vidu, kad je vec postavio pitanje. Jer, meni se cini da ljudi vide laptop kao neki mobilni koji nosis unaokolo gde god hoces. A tako je samo na pocetku.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.06.2018. u 09:12 - pre 70 meseci
Citat:
IUOP_1: Jer, meni se cini da ljudi vide laptop kao neki mobilni koji nosis unaokolo gde god hoces. A tako je samo na pocetku.


U većini slučajeva tako zaista i jeste i ne samo na početku, do sada nikad još nisam menjao punjač, ni na mom laptopu, a ni na nekoliko laptopova koliko imamo u kancelariji. Prašina takođe ne bi trebalo da bude preveliki problem ako se malo obrati pažnja u kakvim uslovima se koristi, da se ne zatvaraju otovri za ventilaciju i slično.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.06.2018. u 09:22 - pre 70 meseci
Ok, onda pretpostavljam da se uredjaji iz visokog cenovnih razreda drugacije ponasaju. Ili se barem meni zalomilo ovako :)

Sto se prasine tice, ja sam pre par godina otvorio temu za to, trazio pomoc u savetima, ali kad sam video koliko je komplikovano, odustao sam od ciscenja. Trenutno temperatura ide i do 90 stepeni. Izgleda da vise ne smem da odlazem...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.06.2018. u 09:29 - pre 70 meseci
Nema tu mnogo price. Ako je devojci potreban laptop, ne moze to nista da zameni. Jeste da su poslednjih godina sve losiji punjaci, sta da se radi. Odlaze najcesce kondovi unutar, jer su nekvalitetni i ne trpe visoke temperature ( valjda namerno takve stavljaju da crkne negde po isteku garancije ) ili se prekine kabel, jer su katastrofa nekvalitetni.

Imam vise komada matorih punjaca od thinkpad, Acer i sl starije od 10 godina, i hoce djavola taj kabel da se prekine kad ima 300 licna unutra, debeo i kvalitetan. Sada svako malo mi donesu punjace od laptopova, samo secnem i prelemim i teraj dalje, eventualno kond se zameni...


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.06.2018. u 11:31 - pre 70 meseci
Citat:
Living Light:
OK,
Samo mi reci gde da postavim tu temu ?
Jasno mi je da postoje specializovani forumi za laptopove,
ali tamo niko ne ide, ili ide jednom u jednoj svetlosnoj godini.

Ćerka će da ode u penziju, bez laptopa,
dok se tamo javi neko sa idejom.


Naravno da nema nikog kad svi pisu sve u MZ. Cela ova tema je velika greska i antipattern sto se foruma tice.
Moze lepo Gojko da zatvori ES a da se ovde u MZ otvori jos jedno 2-3 teme, jedna uopstena za programiranje, jedna za elektronike i tehniku i milina.
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
*.dynamic.vipmobile.rs.



+44 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.06.2018. u 11:47 - pre 70 meseci
A moze i sve da ugasi. Ne bi bila steta. Nekada je bilo korisno a danas je sve sprdnja...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.06.2018. u 13:45 - pre 70 meseci
Ti si sprdnja.
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
*.dynamic.vipmobile.rs.



+44 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.06.2018. u 18:04 - pre 70 meseci
Slobo otkaci me se. Jel si frustriran na babu u autobusu, sto ti nije namignula :D
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.06.2018. u 06:15 - pre 70 meseci
Haha,
baba u autobusu -ne namiguje,
od toga se po difoltu obavezno pada u "dipresiju"
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.06.2018. u 12:39 - pre 70 meseci
Jel to Sloba danas u buretu?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...09.06.2018. u 16:55 - pre 70 meseci
Ćale u selu ima neki MTS Box paket, koji ukljucuje izmedju ostalog TV i internet.
Ali ne mogu da mu garantuju brzinu i ima prilicnih problema, smrzava mu se slika na TV cesto, internet na speedtest ne moze download da prebaci 4mbps. Support mu kaze da je tako jbg i da ne mogu da poboljsaju.

Ja doneo u selo onaj vip kucni internet 4G i radi odlicno. Pa se sad razmislja da ovamo ne produzuje ugovor, nego da mozda i on uzme VIP Neo paket, plus kucni net 2. Fiksni tel mu ne treba. Internet mu je najbitniji.

E sad, pitanje je u stvari, postoji li neki servis ili program gde moze da gleda TV. U principu, od domacih kanala retko kad sta gleda, vise ga interesuju nacionalna geografija i discovery. To vidim da nesto postoji, ali mi bas iz browsera ne radi, ne mogu da ucitam. A za video snimke mi prijavljuje da nije dostupno za nasu zemlju.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.08.2018. u 17:38 - pre 68 meseci
Skupio sam nešto novca da kupim Kindle Oasis, ali ipak mi treba tablet.

Bitan mi je kvalitet ekrana i da bude veći.
Cena do 250-300€ može i sa KP iz HU.

Imam 0 iskustva sa tim. Ranije, pre dve godine sam jednom kratko držao neki ipad i oduševio sam se ekranom i bojama. Ali o ios ne znam ništa.

Uglavnom za čitanje i surf. Multimedija... pa možda YT, ne verujem da ima potrebe za filmovima i muzikom, pogotovo igricama.

Šta da gledam?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.08.2018. u 18:40 - pre 68 meseci
Ako hoces win 10 tablet Lenovo Miix 10 inca 300 evra .

Ako hoces Android Huawei Mediapad t3 sa 4G 200 evra bez 20.000 . Bez je i Lenovo Ideatab 4 koji je vrlo slican kao Huawei samo ima duplo tj 32 GB ROM , cena ista , domace radnje.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.08.2018. u 19:10 - pre 68 meseci
Win mi ne treba.

HUAWEI Mediapad T3 se baš ne uklapa u ono što mi treba. Samo je 7" i ima rezoluciju 1024 x 600. To mi je prilično malo.
Meni je akcenat baš na dobroj rezoluciji, i veličini ekrana.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.08.2018. u 19:16 - pre 68 meseci
Citat:
CoyoteKG:Skupio sam nešto novca da kupim Kindle Oasis

To bi bilo bacanje para. Preporucujem ili Kidnle Paperwhite (pola cene od Oasis) ili Kobo Aura One (iste pare kao Oasis). Naravno, pre toga prouciti oba.

PS. Znam da hoces tablet, ali za svaki slucaj da napomenem :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 454235 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.