Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 SL Russia - automatska promena keyboard layouta

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 SL Russia - automatska promena keyboard layouta

[ Pregleda: 2158 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*:470:1f1b:6b::ffff

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Windows 8 SL Russia - automatska promena keyboard layouta26.01.2014. u 09:33 - pre 124 meseci
Kao sto rece naslov, imamo Windows 8 SL Russia.
Problem sto se OS pravi pametan, i sam menja tastaturu na rusku, iako je izabrani jezik ENG ili SR... i to posle par otkucanih slova cuje se neki zvuk, i ta ista slova koja su bila latinicna, pretvore se u cirilicu...

Anybody?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Windows 8 SL Russia - automatska promena keyboard layouta26.01.2014. u 21:42 - pre 124 meseci
Trebao si pri podizanju sistema odrediti koji ce ti jezik biti na tastaturi posto je to kako vidim Ruska verzija,ona sama vraca na jezik koji je bio pri instalaciji.Imas u pdesavanju u kontrol panelu da podesis na kojem jeziku ces pisati,ali kad god budes restartovao ili gasio pa posle upalio komp,jezik ce biti ruski tako da stalno moras u task baru odredjivati koji jezik hoces.Neznam sto to nije reseno na Win.8.Mozda i moze da se resi u kontrol panelu,ali ja to nisam istrazivao.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Windows 8 SL Russia - automatska promena keyboard layouta26.01.2014. u 22:54 - pre 124 meseci
Evo sad sam na Win.8.Udji u kontrol panel pa nadjikomandu "Add a Lague",posle kada izadje sledeci prozor idi na"options",kada udjes unutra idi na komandu "Add a input method",posle izaberi jezik koji ces da koristis i na kraju na dugme "Add" i tako bi trebalo da ti tastatura stalno bude na tom jeziku.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*:470:1f1b:6b::ffff

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Windows 8 SL Russia - automatska promena keyboard layouta26.01.2014. u 23:53 - pre 124 meseci
nisam siguran da li si me ispratio... slova koja su vec otkucana pretvori u rusku cirilicu...

nema veze, nasao sam resenje, obrisao sam kompletno rusku tastaturu... sad nema na sta da prebaci
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Windows 8 SL Russia - automatska promena keyboard layouta27.01.2014. u 00:12 - pre 124 meseci
Dobro je sto si resio,ali ako se pri restartu ili gasenju kompa,pa sutrakada upalis ponovo vrati ruska tastatura onda uradi ovo sto sam napisao,ako ne nista onda.Meni se desilo da sa pri instaalaciji stavio srpski jezik tastature,ali umesto latinice,stavio cirilicu i onda sam ovako resio da ne bi ponovo dizao sistem.Cirilica ne moze mnoge stvari da pronadje u pretrazivacu.pa sam zato vratio na englesku i sada radi sve normalno kada nesto pretrazujem na netu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 SL Russia - automatska promena keyboard layouta

[ Pregleda: 2158 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.