Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Softver za dijagnostiku HDD

[es] :: Storage :: Softver za dijagnostiku HDD

[ Pregleda: 5461 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Softver za dijagnostiku HDD27.01.2014. u 07:10 - pre 123 meseci
Koji je program pouzdan za S.M.A.R.T dijagnostiku HDD i bad sectora. Nesto mi se cudno dešava sa hdd u zadnje vreme i sad ne znam sta je u pitanju hdd, ploca, kontroleri...
Probao sam hddlife ali nece da cita vise od jednog hdd u trial a narodnjak nesto ne funkcionise kako treba.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Softver za dijagnostiku HDD27.01.2014. u 07:14 - pre 123 meseci
Ok je HDtune pro. Vidis sta je S.M.A.R.T. zabelezio, testiras brzinu cinanja/upisa/transfer i to ti je to. Eventualno mozes pokrenuti i error test da vidis da li su svi sektori citki, jer ne moze ih S.M.A.R.T ni zabeleziti ako glave nisu `naletele` na BS negde na plocama.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 27.01.2014. u 08:24 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Softver za dijagnostiku HDD27.01.2014. u 07:15 - pre 123 meseci
Mene uvek usmeri u problem CrystalDiskInfo.

http://www.afterdawn.com/softw...ion/crystaldiskinfo.cfm/v4_6_2
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Softver za dijagnostiku HDD27.01.2014. u 07:45 - pre 123 meseci
Ok idem sad testirati odmah, pa cu preneti rezultate.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Softver za dijagnostiku HDD27.01.2014. u 08:26 - pre 123 meseci
Najpouzdaniji su programi koje su izdali sami proizvođači harda.
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Softver za dijagnostiku HDD27.01.2014. u 10:00 - pre 123 meseci
Sad sam uradio testove na bad sector-e i ocitavanja S.M.A.R.T
evo slika. Za bad sectore njih nema a sto se tice smarta ja mislim d ovo nije lose i da ne bi trebalo da predstavlja problem



A sad da opisem sta mi je bio prblem
Imam dva hdd, jedan sata a drugi matori ata na kojem je instaliran win 7. Na ovom sata je instalirana win 8 i sluzi za podatke.
Ovaj ata i dvd rezac su povezani sa jednim ATA kablom na plocu jer nema vise konektora i jumper-i su odeseni na CS. jer je takvo mesto u kucistu da drugacije ne moze :)
Sinoc sam morao da na silu restartujem pc jer je izgreban cd zaglavio ceo sistem i nista nije htelo da reaguje. Posle ovoga se meni prilikom paljenja pojavi greska "primary slave hdd error" press F1 to resume
Ja pritisnem i pojavi mi se boot menadzer u kojem odaberen win 7 koji je bio na ovom ata hdd. Medjutim meni izbaci gresku da uredjaj nije povezan i kod 0xc000000e.
Odem u bios i tamo vidim da ga on vidi ali iz nekog razloga njega nema u boot listi zajedno sa dvd i sata-a hardom.
Pokusam jos jednom da restartujem pc ali opet isto.
Zatim sam uzeo dvd od win 7 i pomocu njegovog alata za popravku uradio analizu i iz loga vidim da je na ata hrdu puko boot menadzer ili nesto tako sad sam zaboravio[bilo kasno] A ovako je zgledalo kad je uradio analizu instaliranih sistema

Uradio popravku ugasio komp na min u upalio ga. Sistem se podize i pokrenu se "chkdsk" i on je tu vrteo nekih pola sata brisao neke fajlove itd
Sad sistem radi ok ali i dalje ne znam sta je uzrok ovome, jer mi se nesto slicno desilo pre mesec kad je iz cista mira komp zkucao i ja sam ga restartovao.
simptomi su isti i na isti nacin sam ga resio. Medjutim sad kad je i po drugi put sigurno nesto nije ok ili se kolju ovi sistemi sa njihovim BM.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Softver za dijagnostiku HDD27.01.2014. u 11:05 - pre 123 meseci
Mislim da se tu nista `ne kolje`, verovatno si resetovao OS ( kada ti je CD `zaglavio`) u nezgodnom trenutku, tj. kada je HDD upisivao neke bitne podatke vezano za lokaciju gde ce upisati fajl i nije zavrsio i eto pukla particija. HDD ti je 100% OK, sudeci po analizama koje si uradio.

Neki moj savet je da install OS na tom drugom SATA HDD-u, a neka ti taj ATA bude za nekakav backup i sl. Dosta ce ti OS brze raditi sa SATA diskom, jer je brzi i ima vise kesh memorije. A i sam SATA kontroler je brzi...

P.S> Dobro si ti i uspeo da ga dovedes u radno stanje posle pucanja, heheh!

Pozz!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
109-92-245-143.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Softver za dijagnostiku HDD27.01.2014. u 11:39 - pre 123 meseci
Hard Disk Sentinel http://www.hdsentinel.com/
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Softver za dijagnostiku HDD27.01.2014. u 12:55 - pre 123 meseci
Ponajbolja alatka za testiranje pouzdanosti tvrdih diskova je HD tune u svojoj besplatnoj verziji. Dolazi sa odličnom funkcionalnošću te na jednostavan način može provjeriti zdravstveno stanje hard diska korištenje thenologije (S.M.A.R.T.),može detektovati moguce greške na disku.
http://www.hdtune.com/
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Softver za dijagnostiku HDD27.01.2014. u 14:08 - pre 123 meseci
Citat:
gilopile: Mislim da se tu nista `ne kolje`, verovatno si resetovao OS ( kada ti je CD `zaglavio`) u nezgodnom trenutku, tj. kada je HDD upisivao neke bitne podatke vezano za lokaciju gde ce upisati fajl i nije zavrsio i eto pukla particija. HDD ti je 100% OK, sudeci po analizama koje si uradio.

Neki moj savet je da install OS na tom drugom SATA HDD-u, a neka ti taj ATA bude za nekakav backup i sl. Dosta ce ti OS brze raditi sa SATA diskom, jer je brzi i ima vise kesh memorije. A i sam SATA kontroler je brzi...

P.S> Dobro si ti i uspeo da ga dovedes u radno stanje posle pucanja, heheh!

Pozz!

Zasto tako mislis :).
Nema sta stare stvari su daleko bolje od ovih sad sto prave. Ovaj ata je star pa reko bih 7-8 god a i dalje mu je stanje ok. Dok je sata duplo mladji i ima manje radnih sati a stanje ispravnosti da tako kazem mu je na 73%. Ako izgura jos pola koliko je ovaj bice dobro.
A ovo za zamenu sistemskih particija znam ali nikako da nadjem vremena da odradim jer ima dosta da se back-upje pa instalacija itd.
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Softver za dijagnostiku HDD12.04.2014. u 20:50 - pre 121 meseci
Pozz evo mene opet :) Danas kod mene nestane struje na pola sata, i to u vreme kad je utorent skidao fajl na ovaj hard disk.
Ka je stigla struja upalio sam racunar ali je na moju veliku zalost opet pukla particija u ovom slucaju ceo hdd je ostao potpuno prazan, citavih 37 gb fajlova je otislo u pm. A sto je najgora i pre je se desavalo da nestane struje ali nije bilo nikakvih problema. Proverio sam hdd sa ovim programima gore i svi pokajuju da je ok, nema bad sectorai brzina citanja i pisanj je normalna. Malo sam gledao po podesavanjima i na ovom disku je ukljucena opcija Disk Write caching a koliko vidim bas ona moze da pravi problem ako iznenada nestane napajanja hdd-a?
Da li gresim mozda?
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Softver za dijagnostiku HDD

[ Pregleda: 5461 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.