Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nedostaje mi...(secanja)

elitemadzone.org :: MadZone :: Nedostaje mi...(secanja)
(TOP topic, by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 445439 | Odgovora: 800 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
12.43.115.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 05:01 - pre 123 meseci
Citat:
mr. ako:To je bar lako, ima emulatora kakvih 'oces. :)


nije fora u emulatoru... jednostavno je dozivljaj igre potpuno drugaciji na tankom ekranu ;)


Citat:
mr. ako:A imas i MAME


imam, otkud znas :D sa oko 6000 ispravnih romova od kojih igram mozda 20... street fighter u par varijanti, metal slug, dinosaur vs cadilac, fighting layer, neki kviz sto ima dragons u nazivu... kljucna stvar je da podrzava multiplayer pa sad kako sam cesto u americi planiram da narucim kit da napravim arcade kontroler na usb jer nikad nisam proveo dovoljno vremena sa automatima...

uuu dobro me podseti, nedostaje mi fliper... neki star wars, adams family, apollo 13... na pc igram timeshock, na ipadu onu dzabe zen tablu al bi ipak pravu stvar :D
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 05:03 - pre 123 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
3way: Nije mi jasno zasto vam nedostaju stvari kao sto su citanje novog stripa, radovanje malim stvarima, igranje u 320x240 (jos bole 320x200) i slicno...Ko vam brani da to radite osim vas samih?


Možda se misli na igranje u 320x240 minus saznanje koliki je to krš :D


Krs djavola, kada se igralo na mono Oliveti 640x480...ubijalo je to....:)




(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 05:04 - pre 123 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
3way: Nije mi jasno zasto vam nedostaju stvari kao sto su citanje novog stripa, radovanje malim stvarima, igranje u 320x240 (jos bole 320x200) i slicno...Ko vam brani da to radite osim vas samih?


Možda se misli na igranje u 320x240 minus saznanje koliki je to krš :D


Krs djavola, kada se igralo/citalo... na mono Oliveti 640x480...ubijalo je to....:) Trident graficka kartica od 512KB - ISA. :D




(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

dgojic
dragan gojic
pancevo

Član broj: 19939
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+22 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 09:15 - pre 123 meseci
Kad smo kod nostalgije i stripova, evo jedne male pričice...

Pre 30 godina, kao klinac od 10 godina, čitao sam sve stripove koji su mi došli pod ruku. Zlatna Serija, Lunov Magnus Strip i naravno superheroji. Iz tog doba se živo sećam jedne epizode Betmena - čak se sećam i gde sam je čitao i u kojoj prilici :) Elem, u pitanju je bila neka potpuno košmarna epizoda, gde se Betmen nalazi u nekoj ukletoj kući ili već šta god, pa ga Robin juri i puca u njega... Betmen zatim dolazi do kovčega u kome leži on , a oko kovčega okupljena Liga Pravde, sa sve komesarom Gordonom i svi ga pljuju kako je uvek glumio a nikada ništa nije radio i tako - kompletno ludilo...

Ta epizoda je na mene ostavila takav utisak da te fragmente nikada nisam zaboravio. Bio je to valjda prvi put da sam video da superheroji međusobno osim poštovanja, drugarstva, požrtvovanosti etc. gaje i takva osećanja kao što su ljubomora, zavist, pa čak i mržnja...

...I tako ja prošle godine nešto bazam po pančevačkom starom buvljaku i kod nekog lika vidim kamaru stripova. Priđem, počnem da razgrćem i vidim dosta epizoda Betmena izdatih u Eks Almanahu. Nađem ja jedno pet komada sa Betmenom na naslovnici, dam 200 dindži, promuvam se još malo i 'ajde kući. Sednem i počnem da prelistavam ovlaš, čisto da vidim sadržaj...

Kod valjda druge ili treće sveske - kad me nije šlog strefio :) ''Kuća koja je uplašila Betmena'' - od svih epizoda koje sam mogao da kupim potrefila mi se baš ta! Naravno, potpuno sam bio zaboravio i naslov epizode i formata i edicije - slučajnost ekvivalentna sedmici na lotou. Dva dana sam se kezio posle toga, praćen rezigniranim pogledom svoje lepše polovine...

Možda sam malo ugnjavio, ali poenta ove priče - ko zna kada i na koji način će vam se predmet ili situacija zbog koje vas svrbi nostalgija naći na dohvat ruke.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 11:21 - pre 123 meseci
Kad smo kod stripova, a bez nostalgije, da li je neko citao "Lun Kralj Ponoci"? Inace, autor je bio nas covek - Jugosloven a osnova price je smestena u Londonu. :) U to vreme je Lun bio ubedljivo najbolji strip, za mene. A sto se tice crtanih stripova, "Stripoteka" je bila zakon. :)


Pozdrav!

EDIT
@CoyoteKG - u pravu si, Lun je bio roman ali kad se pominju stripovi meni je asocijacija i romani a bilo ih je vrednih citanja... :)

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 07.02.2014. u 13:58 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 11:27 - pre 123 meseci
ja sam citao. Ali to nije strip nego roman :)
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 13:24 - pre 123 meseci
A Nindja? Lesli Eldridz i Tabasko Pit. Kao klinac sam gutao te romane, a delove kada se Lesli i Miko seksaju sam citao po 5 puta
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 13:41 - pre 123 meseci
Citat:
CoyoteKG:
ja sam citao. Ali to nije strip nego roman :)


Piše strip :)




Lun Kralj Ponoći


 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 13:57 - pre 123 meseci
Meni nedostaje:
- "29.novembar", praznik kada ništa posebno ne moraš da radiš (kuvaš jaja, kitiš jelku, sediš kući s porodicom), sem da odlučiš kod kog druga da odeš.
- Vreme i saznajna tenzija uz frustraciju, kada sam čuo da možeš da pitaš kompjuter "Kako se zove", a on ti dogovori kako se zove, izuzev ako ga stalno to isto pitaš - pa on počne da te zeza. Na žalost, meni je stalno odgovarao "SN Error" :) SN je od Syntax.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 14:15 - pre 123 meseci
@deedee6, pise i na tarabi kojesta :)
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 14:24 - pre 123 meseci
gle sad ovo

jedan je rekao:
"zeleo bih da budem ono sto sam bio kada sam zeleo da budem ovo sto sam sad".
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 14:25 - pre 123 meseci
deedee6. Verovatno postoji i strip.
Ovo što sam ja čitao, a tiče se Luna, je bio roman. A pretpostavljam da i sceka misli na taj koji ja mislim :)


naterali ste me da pocnem da guglam i ima svega i svacega

:)

mada to nije to dok se negde na nekoj tezgi ne prevrce i bira sta da se cita

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 14:25 - pre 123 meseci
Nedostaju mi ONE virsle u zemicki, sa ONIM senfom...iz crvenih kioska PKB. Oni su inace bili poslednji kiosci, pre toga su bili plavo beli, od ultraplasta...

Taj ukus vise ne mogu da nadjem, tada su se virsle pravile od mesa...a sada, za po 100-200 din kilo...mislim da se prave od...ne smem ni da zamislim
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 15:01 - pre 123 meseci
Citat:
deedee6: Piše strip :)


...

Ovo sa slike i jeste Strip, ali to je doslo kasnije. Prvo su bili Romani pa kad je to postalo toliko popularno da je moralo da se rezervise kod lokalnog "novinara"* inace nema, razgrabi se jos rano ujutru kad dobijaju novine - onda su poceli da prave Lun Stripove. Mada nisu bili toliko popilarni kao romani. Naravno, jer je svako imao svoju viziju kako izgleda Lun, Sam... :)

*Ranije su postojale posebno Novinare/Novinarnice u kojima je bila samo stampa a posebno Trafike u kojima je bilo uglavnom cigarete i nesto malo sitnica (olovke, gumice, upaljaci, benzin i plin za upaljace...) a nije bilo novina. Van Beograda, van vecih gradova - manji gradovi i sela, tu je bilo i kioska u kojima je bilo mesovito zastupljeno i novine i cigarete i ostale sitnice.

Citat:
CoyoteKG: ...Ovo što sam ja čitao, a tiče se Luna, je bio roman. A pretpostavljam da i sceka misli na taj koji ja mislim :)
...

Tako je, na to sam mislio, pravi roman. Kao sto su bili (ja citao kao bas klinac i to rado, rasirenih ociju!) romani Dok Holidej, Vajat Erp... :)


@vladd - "...tada su se virsle pravile od mesa...a sada, za po 100-200 din kilo...mislim da se prave od...ne smem ni da zamislim" - nemoj ni da zamisljas. Bio sam nekoliko puta (i ranije ali i relativno skoro, pre par godina) u pogonima za proizvodnju, ko to vidi tesko da ce ikada jesti virsle i bilo koju salamu... Ja i dalje volim virsle, bez obzira, a kupujem one bez omotaca, cetiri u pakovanju a moze da se odvoji dve po dve a da ostanu vakumirane... :)

Pozdrav!

EDIT
Ovde moze da se procita nesto o Lun-u i autoru...

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 07.02.2014. u 16:11 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 15:14 - pre 123 meseci
Virsle koje me najvise podsecaju na one matore, su Dobro u DIS-u. Nesto smesno jeftine su, ali to je skoro taj smek... Pojedem ponekad (jednom u 4-5 meseci)
Ove Gudi, Matijevic, Nedeljkovic i ostalo ne jedem

A ovo je stari Lun recimo.



Sto kaze Flo, Lesli i Miko scene sam i ja citao vise puta :D.
Sad klinci imaju internet :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 16:34 - pre 123 meseci
Citat:
vladd: Taj ukus vise ne mogu da nadjem, tada su se virsle pravile od mesa...a sada, za po 100-200 din kilo...mislim da se prave od...ne smem ni da zamislim


Kakvo meso, viršle su se i tada pravile od ostataka, tj. mesa koje nigde drugde nije moglo da prođe, samo što ih verovatno vremenska distanca čini boljim nego što jesu
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 16:49 - pre 123 meseci
Citat:
dgojic:
Kad smo kod nostalgije i stripova, evo jedne male pričice...
Pre 30 godina, kao klinac od 10 godina, čitao sam sve stripove koji su mi došli pod ruku. Zlatna Serija, Lunov Magnus Strip i naravno superheroji. Iz tog doba se živo sećam jedne epizode Betmena - čak se sećam i gde sam je čitao i u kojoj prilici :)


Imao sam slicno iskustvo, izlazio je jedan cudan strip i koji je ostavio veliki utisak na mene sa 9-10godina: "telepata sa psihickim snagama, zvao se Mark a nije Mark Silander"

I ladno ga posle toliko godina nadjem na internetu sve epizode skenirane :)
Kondor specijalni brojevi - Orion cuvar razvoja - autori domaci pod stranim pseudonimom :)

Hvala do neba tim koji su skenirali strip :)

Btw: sisam se kod frizera koji osim novina drzi i stripove u rafovima, pa uvek prelistam nesto novo dok cekam :D

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 20:34 - pre 123 meseci
Od stripova imam i dan danas Bleka i GastonA/
Ovo je nekad bio kvalitet.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 21:14 - pre 123 meseci
ja u selu imam dosta dilan dogovih. Zagora, Bleka i ostalo sam izdelio pre 15 godina, a imao sam par stotina stripova.

Sad imam i jedan broj Alan Forda gde mislim da se prvi put pojavljuje Broj 1.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nedostaje mi...(secanja)07.02.2014. u 21:27 - pre 123 meseci
Steta sto nisam bio u toj grupi pre 15 godina za BLEKA.Prvo sam dobro omirisao papir,imao je onako smek vruce ostampanog stripa,
pa natanane.Posle se promenio crtac pa ga nisam vise kupovao.
Tu su i Komadant Mark,Rip Kirbi mi je isto bio interesantam i Marti Misterija.
Steta,nedostaje mi to vreme citanja stripa,jer tu je u zadovoljsto bilo ukljuceno i iscekivanje izlaska stripa na kiosk.
Gasu sam pomenuo,i totalno je uvrnut.Da.Asteriks.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nedostaje mi...(secanja)
(TOP topic, by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 445439 | Odgovora: 800 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.