Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Narucivanje sa computeruniverse?

[es] :: E-Kupovina :: Narucivanje sa computeruniverse?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8359 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Narucivanje sa computeruniverse?08.02.2014. u 22:24 - pre 123 meseci
Kakva su iskustva sa narucivanjem u Srbiju sa computeruniverse.net,
ili neke druge online prodavnice za hardware koja salje u Srbiju?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?09.02.2014. u 18:09 - pre 123 meseci
Malo sam razgledao cene , prilicno su visoke. Znaci radnja ne spada u jeftinije.

Zanimljivo je da za sve sto se tice postarine pise 26 Eura i DHL. Ako je to DHL koji ide na spediciju, onda je totalno neisplativo, ako je onaj spori DHL jer pise standard , ko zna da li je to cak i registrovano, a kupovati nesto od opreme neregistrovano bi bilo ludost. Nestalo bi to usput.

Kad se ne sve doda ako ide obicnom postom 10 + 20 % 99% stvari je jeftinije u Srbiji i bez spedicije, sa spedicijom mogu samo da zamislim.

A onaj 1 % treba naci, i da li to nekom treba .
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?10.02.2014. u 00:06 - pre 123 meseci
Sto se cena tice ipak ima i povoljnih stvari, pogotovo sto je sada povecan porez ovde, a ima i artikala kojih nema u Srbiji,
u svakom slucaju ima nekoliko artikala koje bih kupio i platio 10+20% ali mi je nepoznanica za isporuku, da li je to kako kazes spori DHL to bi mi odgovaralo, naravno ako salju sa trackingom. ako je DHL za spediciju to svakako ne bi odgovaralo.
No to nigde ne pise na sajtu, poslao sam im mail na engleskom, jos nista ne odgovaraju...

U svakom slucaju dobro bi dosla iskustva ljudi ako je neko narucivao hardware, sa neke pouzdane online prodavnice.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?10.02.2014. u 13:13 - pre 123 meseci
Ja sam malo istrazivao sto se tice ove, i ona nije jeftina, ali pouzdanost joj niko ne dovodi u pitanje. Spada u relativno poznate Nemacke prodavnice. Naravno da i od nje postoje i skuplje, to sto bi smo svi mi voleli da nesto bude sto je jeftinije moguce je druga stvar.

Ajde napisi kad ti odgovore, valjda ce odgovoriti, i mene zanima to oko postarine, a verovatno i jos po nekog . Napisi i ako ti ne odgovore, pa da im i ja pisem isto to :)
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?10.02.2014. u 13:18 - pre 123 meseci
Javicu, za sada nista.

Za sada sam pronasao da je to DHL obicna posta:
http://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?p=214800
ali nisam pronasao da li je registrovana posiljka ili mi je negde promaklo...
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?10.02.2014. u 14:10 - pre 123 meseci
Odgovor:
"It is a registered parcel inside germany. Outside Germany we provide your order to the local post supplier.

But you will get an UPU / Matchcode. With this you can track your order in your local country."
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?12.02.2014. u 12:33 - pre 123 meseci
Naisao sam na razlicite informacije na netu,
da li je neko narucivao u zadnje vreme u Srbiju da li posiljka dolazi na obicnu postu i onda se plati pdv i carina, ili i spedicija?
Narucujem jedan artikal koji kosta 120EUR.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?12.02.2014. u 13:19 - pre 123 meseci
Cim pominju UPU to ti je medjunarodna Postanska Unija www.upu.int

Tu je i nasa Drzavna posta clan, tako da je to obicna posta. Po ovom mejlu ako kazu da ima UPU broj to je broj za pracenje. 2 slova 9 brojeva 2 slova.

Nisu bas mejl najjasnije srocili, ali bi trebalo da znaci da imas pracenje kada udje u Srbiju i dok je Nemackoj, kao i kad se porucuje iz Kine. Tako ja razumem ovaj njihov mejl.

Nemam pojma kako, al sam juce propustio da vidim ovaj tvoj post, pa bih ti to jos juce napisao. Prekjuce mi nije radio Elit skoro ceo dan.

Jesi li ti proveravao checkout za to ?? ZNaci sve kao da hoces da kupis osim placanja. Pitam zbog toga sto za vecinu robe bez obzira na vrednost i tezinu pise postarina AB 26 ili 27 Eura, a to na Nemackom znaci od , pa mozda moze da bude i vise. Ovako ispada da se najvise isplati za sto skuplji i veci, tezi proizvod.

[Ovu poruku je menjao ademare dana 12.02.2014. u 14:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?12.02.2014. u 14:54 - pre 123 meseci
Evo sad sam gledao , stvarno je 26 Eura postarina, cak i za Televizore od 1 metar ???! To je ocigledno suvozemna posta, posto tesko da Toliko nesto moze i da stane u Avion. Bez obzira na Dojce post sajtu pise da posiljke do Srbije putuju nekoliko dana.

Inace postarina je vrlo jeftina , jeftinija nego iz Kine. Kod Dojce poste, obicno pismo od 1 Kg je 7 Eura do Srbije, registracija jos 2,15.

Samo je steta sto Nemci, hiljade prodavnica i Milioni ljudi sa Ebay-a ne zele nista da imaju sa nama , inace bi mogli da nam uzmu Milione. Al kad nece sta im mi tu mozemo :D
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?12.02.2014. u 14:55 - pre 123 meseci
OK, to onda znaci da je isto kao sa paketima iz Kine, placa se pdv i carina, ne spedicija?
ne jednom forumu spominju spediciju, ne znam da li pricaju napamet...
pretpostavljam da je tako ali da proverim za svaki slucaj.
ES nije radio svima, ne samo tebi :)
pitacu ih jos jednom za tracking broj da razjasnim, hocu da budem siguran! ;)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?12.02.2014. u 14:59 - pre 123 meseci
Posalji mi link sa tog foruma na PP, pa da vidimo sta kazu.
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?12.02.2014. u 16:15 - pre 123 meseci
Posl.sam ti, da li ti je stigla PP
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?12.02.2014. u 17:22 - pre 123 meseci
Jeste. Imas PP sa linkovima drugih foruma iz okruzenja, pa da ne trujemo temu, a ne znam ni da li je to dozvoljeno pravilima foruma , da se objavljuju drugi forumi iako nisu iz nase zemlja.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?22.02.2014. u 01:11 - pre 122 meseci
I mene zanima narucivanje preko computeruniverse-a.

Deluje prilicno pro, na checkout-u odmah skinu PDV jer se salje van EU, ali napomenu da je moguce da odredisna zemlja obracuna carinu i ostale troskove, u nasem slucaju to bi trebalo da bude 20% PDV, a carina za racunare je 0%....

Postoji jos jedan online shop u DE, koji deluje zanimljivo ali ne znam kakva su iskustva sa slanjem i primanjem.. h**p://www.happyware.de

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?22.02.2014. u 07:21 - pre 122 meseci
Ovo preko C. U. ide preko obicne poste.

Obicna posta za svu robu koristi skraceni postupak , pa je za svu robu carina 10 % .

Kuriri racunaju svaku robu posebno, pa moze da ispadne i manja , ali i veca carina, veca je na primer na tekstil i obucu. Ali kod poste nema spedicije , pa i ovih 10 % carine ispadne manje od onih 1 % kod kurira do odredjene vrednosti , jer je kurirska spedicija cesto oko 40 + Eura.

Pa ako na primer spojimo ovaj post sa onim tvojim iz druge teme gde je vrednost robe oko 250 , jeftinije ces proci na obicnoj posti, vrednosti preko 400 Eura, a negde i 500 Eura, jeftinije bi prosao kod Kurira, ali kurirska postarina je mnogo veca, pa opet i za te iznose moze da ispadne obicna posta na kraju jeftinija.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?22.02.2014. u 10:56 - pre 122 meseci
Hvala na odgovoru!
Dakle da na cene C.U. dodam jos 10% za carinu, i 20% za PDV. Ima li jos nesto? Ta spedicija je svakako neprihvatljiva... xD
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?22.02.2014. u 11:34 - pre 122 meseci
Obicna posta i carina u Savskoj formiraju osnovicu tako da postarina ulazi u osnovnu cenu.

Znaci racunica bi bila da na tu cenu koju vides na sajtu i gde je skinit Nemacki PDV , prvo dodas tih 26 Eura postarine. A onda na to jos 32 % za carinu i PDV % . 32 % je jer carina racuna Porez na Porez. Najpre na cenu sa postarinom obracuna carinu 10 % i dobije novu osnovicu.

A onda na to sve PDV 20 % , pa ispada da platis i PDV na Carinu ?! Bas su se lepo dosetili :)

Inace na CU je za Srbiju postarina fiksna, pa za isti iznos mozes da narucis i mobilni od 100 grama i LCD TV od Metar :) ili kompjuter full od 10 kila.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?22.02.2014. u 15:49 - pre 122 meseci
Hvala ademare, korisno je znati to jer onda se isplati djuture poruciti vise artikala preko CU, kad je vec postarina ista ;)

Mnogo mi je jasnija prica sada, super... ~250 ojra + 26 DHL pa na to sve nasih 32%.... jbg, bitno je da sistem radi i da oprema stize neostecena :)

Cisto mi pade na pamet, npr. ploca koju cu da uzmem ima 3 god garanciju. U slucaju reklamacije, saljem tamo u Germaniju u CU? To je jedina mana ovog nacina nabavke, ali kada u Srbiji nema ovih brendova onda nemam izbora...

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?22.02.2014. u 18:18 - pre 122 meseci
Za nesto se verovatno moze ostvariti i medjunrodna garancija. Ali ako se nesto uopste ne prodaje kod nas, onda kod nas i nema servisa.

Mada cesto i kad kupis nesto kod nas u radnji, nije lako ostvariti garanciju, posebno ako je nesto skuplje u pitanju, mada to zavisi i od prodavnice, uvoznika. Nas zakon o zastiti potrosaca je ocajan i nista ne stiti kupce, mnogo toga zavisi od dobre volje prodavnice , uvoznika.

Prepisan je zakon skoro ceo od EU , ali bez efikasnih mehanizama za primenu. Sada ce se zakon menjati, opet ga EU pise, neki Italijan je glavni, videli i oni da od ovog trenutnog nema nikakve vajde za kupce.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?23.02.2014. u 17:44 - pre 122 meseci
Dakle macka u dzaku... za Supermicro svakako nema kod nas ni da kupis a nekmoli da reklamiras :D

Nego, ovi iz CU izgleda podigli postarinu od juce.
Standard shipping (DHL) (€ 28,23)

Bilo je 26, nesto evara... xD

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Narucivanje sa computeruniverse?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8359 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.