Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ako moze pomoc oko satelitske - wifi

[es] :: Wireless :: ako moze pomoc oko satelitske - wifi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8289 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goranpozarevac
goran kamenovic
popravka racunara

Član broj: 322487
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon ako moze pomoc oko satelitske - wifi08.04.2014. u 19:33 - pre 121 meseci
ako moze neko tacno da mi da meru zracenja zize satelitske hteo bih da je prepravim za rad na wifi 2,4 ghz i mali savet oko istog ja sam pokusavao vise puta to da izvedem ali nisam nista vise izvuko od kupovne antene 16 db jacine. mere tanjira su 84.5 cm precnik dubina 80 cm
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi09.04.2014. u 08:09 - pre 121 meseci
probaj da pronađeš u arhivi ES-a, bio je neki lik koji se bavio samogradnjom i pisao da je sa satelitskim tanjirima imao dobti od 36dBi na 2,4Mhz... ili vidi kod Dobričića...
 
Odgovor na temu

goranpozarevac
goran kamenovic
popravka racunara

Član broj: 322487
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi09.04.2014. u 11:54 - pre 121 meseci
ja ne znam dal ce da mi verujete ili ne ali ja ne mogu da izvucem signal iz ovoga kao sto pisu ljudi po internetu kacio sam vise fidovao za tanjir cak sam promenio 5 tanjira procitao ovo sto si mi naveo pregledao mnogo sema znaci krenuo sam od onog parabola calkulator i biquad kako i treba nisam nista uradio bolje od kupljene antena Reink Jet od 16 db. sa svim tacnim proracunima imao sam manji signal za nekih 8 db nesto vise sam izvuko kada sam otkacio reflektor biquada od dipola 5 db ali nisam mogao ni priblizno vise da izvucem. pa sam zato eto i postavio ovo moje pitanje za pomoc vidim dosta je njih videlo ali slabo odgovora. pa me zanima sto vise kada bi ljudi dali neku ideju ili pitaju me nesto. eto dans cu a probam sa kablom koji sam narucio on je debljine 3 mm mnogo je skup pa mi se bas i ne zeza sa njime ali bas ako ne bude i tada radilo probacu i sa kablom od 1 mm.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi09.04.2014. u 12:15 - pre 121 meseci

Mozda ovo pomogne pri montazi, postavljanju feed-a i usmeravanju parabole...

http://mscir.tripod.com/parabola/

Ima tu jedan programcic za proracun...Nisam ga jos probao :D

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 09.04.2014. u 13:45 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi09.04.2014. u 14:30 - pre 121 meseci
Ovde je fid okrenut ka tanjiru? Zar za 2,4 ne treba obratno?
 
Odgovor na temu

goranpozarevac
goran kamenovic
popravka racunara

Član broj: 322487
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi09.04.2014. u 17:23 - pre 121 meseci
e ovako odradio sam sve sa biquad antenom i razocarenje je bilo veliko. posle par sati okretanja vrtenja stelovanja promenio sam kabal i skino reflektor sa biquad-a dosao sam do istog signala kao sa kupovnom antenom (jedva). e sada da vas pitam dal je neko pokusavao sa jagy antenom to da uradi i kako bi trebala ta jagi da stoji. eto ja bih pokusao i to sa jagy antenicom od 5-6 elementa da pokusam.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
188.124.216.*



+122 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi09.04.2014. u 19:22 - pre 121 meseci
Mislis Yagi da stavis na tanjir?
Nemoj bezveze ni da pokusavas,razocaraces se ponovo.
Na onoj slici sto si postavio kabal,ono mi lici na rg-58...
Ako je stvarno rg-58 i imas neku malo vecu duzinu od par metara nije ni cudo sto ti slabo "hvata" jer rg-58 nije bas predvidjen za 2.4ghz i prosto "jede" signal na svakom metru.
Hajde napisi oznake tih kablova od 1 i 3mm bas me zanima sta ti to koristis pa da razresimo misteriju.
A dobro bi dosla i slika biquada postavljenog na tanjir jer ti debelo gresis u necemu kad ti to tako lose radi.
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.mediaworksit.net.



+54 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi10.04.2014. u 12:25 - pre 121 meseci
Pozdrav goranpozarevac, preporuka je da malo više proučiš kako radi parabolična antena, jer po nekim tvojim komentarima se vidi da nisi shvatio osnove. Ako si okretao antenu da zrači od parabole, nije ni čudo što nisi dobio bolje rezultate u poređenju sa samom antenom. Dalje, nađi na internetu kako se traži fokus parabole, jer je to najvažnija stvar. Ako ne staviš fid u fokus, antena neće dobro raditi. Što se tiče koaksijalnog kabla, po pravilu je bolje koristiti deblji kabel. Tanki kablovi imaju veće gubitke.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.eunet.co.rs.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi10.04.2014. u 13:38 - pre 121 meseci
kabl samo CFD-400... što kraći...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi10.04.2014. u 18:10 - pre 121 meseci
Jel postoji opticka vidljivost ? koliko ti je to daleko ?
 
Odgovor na temu

goranpozarevac
goran kamenovic
popravka racunara

Član broj: 322487
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi12.04.2014. u 00:01 - pre 121 meseci
15 metara je daljina ima prepreka 2 zida trenutno koristim kabal 50 oma 1.5 metar isti kabal koristim i za reinjekt antenu mozda malo duzi ali nisam uspeo da izvucem veci signal sa tanjirom. na tanjiru je biquad odradjena za 2450mhz pre ove 2400mhz ziza zracenja je izracunata i rucno i digitronom za parabole izaslo je da je zracenje na 50.5 cm ali naravno morao sam posle to rucno da pomeram malo da stelujem. sta vise reci izmedju tanjira i biquad nema metalnih elemenata da bi ometalo signal iza (antene)biquad postoji alumijumski drzac. sutra cu i da slikam to sve pa cu da pustim slike. stvarno mi vise ne pada na pamet zasto nisam mogao da izvucem barem 1 db vise od moje antene a toliko toga sam procitao o tome da to treba da radi izvarendno. ajde ako neko ima neku ideju da mi pomogne oko ovoga. ja sam hteo ovu antenu da nosim u drugu kucu koja je na brdu od nje se nalazo ova sada oko 2 kilometara i vidi se sto sam se nadao da ce da bude odlicno da ne placam internet na dva mesta ali kako se pokazala strasno je. e sada ima tu nesto sto mene zanima ako ja mogu sa mog rutera da koristim signal sa ovom ReinJet antenom ne vidim razlog zasto ne bih mogao i sa ovom ili ne mogu eto to ne znam. ako neko zna sta je problem pricaj te ako je neko ovo vec pravio i koristi daj neka prica sta su bili problemi.. dal mora da je dizem visoko nisko jel moze ovo sto ispisah dosada ili ne. nesto jeste problem. eto cuo sam da skoro da mozda je i tanjir kriv ili uvijen jel moze to da se proveri na neki nacin... samo da odgovorim pbenka da sam dovoljno upoznat sa radom antena i nacin zracenja nacitan sam dosta toga a imam i malu praksu istog.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
188.124.216.*



+122 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi12.04.2014. u 09:08 - pre 121 meseci
Zezas nas da hoces da postavis tanjir u sobu da bi imao wireless na 15m?
Problem je verovatno sto je biquad sa tanjirom previse usmeren a kroz zidove signal dolazi iz vise pravaca to jest refleksija pa ti zato to ne radi kako treba a moguce da nesto nisi dobro "iskalkulisao".
Biquad sa tanjirom je predvidjen za linkove od par kilometara minimum pa navise sa obaveznom optickom vidljivoscu.

Nigde nisi rekao sta je sa druge strane zida,koji uredjaj i koja antena?
Na taj drugi uredjaj postavi jos jedan biquad i sa tvoje strane isto i moralo bi da radi,mani se tanjira,nije on za toga.
 
Odgovor na temu

goranpozarevac
goran kamenovic
popravka racunara

Član broj: 322487
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi12.04.2014. u 14:22 - pre 121 meseci
tox master bravo za ovo eto to nisam znao evo danas je nosim na brdo u kuci ima vise od 2 km i ima opticka vidljivost a sa rutera cu da izbacim jednu antenu na krov a imam i u gradu nekih par linka gde ima slobodan wifi pa cu da proverim dali je to u pitanju inace je sve dobro proracinato i napravljeno sto me je i bunilo.
 
Odgovor na temu

goranpozarevac
goran kamenovic
popravka racunara

Član broj: 322487
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi14.04.2014. u 11:20 - pre 121 meseci
evo i neke slike pa cu danas da probam kako to radi na vecu daljinu
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.mediaworksit.net.



+54 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi14.04.2014. u 11:50 - pre 121 meseci
Pozdrav goranpozarevac.
Posmatrajući fotke, iskrsla su mi neka pitanja koja bi mogla da utiču na tvoj problem. Slika Fotografija0208 prikazuje parabolični reflektor od TotalTV. Mislim da se radi o ofset paraboli. Da li si to proverio?
Drugo pitanje je šta je to srebrnaste boje između bikvad elementa i pločice - reflektora (Fotografija0211)?
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

goranpozarevac
goran kamenovic
popravka racunara

Član broj: 322487
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi15.04.2014. u 17:23 - pre 121 meseci
stiropr je izmedju antene i reflektora biquada a sto se toce tanjira parabolican je ali premericu ga jos jednom nije na odmet. cekam da bude bolje vreme pa cu da isprobam ovo na vecu daljinu kisa me ometa svaki dan skoro pada pa ce da donesemo zakljucak
 
Odgovor na temu

tandrkalo1
Milan Ergelasev
Novi Sad

Član broj: 269296
Poruke: 268
*.ptt.rs.



+21 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi15.04.2014. u 19:03 - pre 121 meseci
Druze ozbiljno si promasio zizu ove tvoje parabole.
Pogledaj na Dobricicev sajt, kada se radi na 2,4 ghz bikvad je toliko veliki da se drzac mora preraditi kako bi nosio taj fid.
Stavi lnb uredjaj od satelitske sa original sipkom, a ne ovu metlu, zapamti gde je zraceca tacka parabole, onda po potrebi preradi taj nosac da parabola zraci direktno u taj bikvad kako je naznaceno u uputstvu za izradu i onda probaj.
Kod wireless-a nema budzenja i nepreciznih mera i izrada. Sve u mm pa se onda nadaj rezultatima, a ne ovako metlom hvatati radio talase. Nije to TV.
Sve najbolje i srdacan pozdrav od mene...
 
Odgovor na temu

goranpozarevac
goran kamenovic
popravka racunara

Član broj: 322487
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi16.04.2014. u 15:38 - pre 121 meseci
tandrkalo1 dao sam mmere tanjira pa izracunaj te sami gde je ziza ako mislite da gresim metla ili nosac original sve je jedno. mera nije promasena sve je pravljeno u milimetar. po cemu si zakljucio da sam promasio meru. mozda si se malo zabunio oko parabole i offseta ili si video neku sliku na netu pa si doneo zakljucak da ovo nije kako treba. milion slika po internetu i mera za ovo i sve su razlicite eto ja sam odradio po proracunu kako program kaze.


[Ovu poruku je menjao goranpozarevac dana 16.04.2014. u 17:03 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.mediaworksit.net.



+54 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi17.04.2014. u 15:06 - pre 121 meseci
Što se tiče stiropora, ne bi trebalo da smeta. Reflektor ofsetke može biti isečen u kružni oblik, pa to može da zavara. Najlakše se utvrdi tako da se reflektor postavi horizontalno i u njega se sipa voda (naravno, ako ima rupa, moraju se začepiti nečim, makar izolir trakom, da voda ne curi). Kada se voda umiri, mere se prečnici vodene površine. Ako je ofsetka, "prečnici" neće biti jednaki, jer se radi o elipsi. Ukoliko je vodena površina krug, to je onda normalna parabola. Mada meni deluje previše plitka za normalnu parabolu, zato pitam.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

tandrkalo1
Milan Ergelasev
Novi Sad

Član broj: 269296
Poruke: 268
*.ptt.rs.



+21 Profil

icon Re: ako moze pomoc oko satelitske - wifi17.04.2014. u 15:16 - pre 121 meseci
Original drzac vidis da nije u centru i da lnb uredjaj stoji pod 45 stepeni u odnosu na drzac.
Ovo je ofset parabola 98 miliona posto, nemoj biti lud, pa radi i tebi, ali kako ti radi?
Postavi to kako treba, nemoj bezveze pisati postove, jos ces nas ubediti da mi ne znamo.
Ja sam ih postavio 100 komada sigurno i sve rade bez greske, ali postuj bar malo neke zakone fizike...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: ako moze pomoc oko satelitske - wifi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8289 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.