Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 28927 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin16.05.2014. u 09:38 - pre 120 meseci
Visok ler gas, a pogotovo zagrejanog motora, znaci da sraf(ovi) na isparivacu, za podesavanja kolicine plina, nisu nastelovani.

Zavisno od tipa isparivaca, postoji procedura..pa onaj ko je ugradio, neka podesi, ili da se po tipu isparivaca pronadje kako se steluje.

Uglavnom, karburator nema veze sa nacinom rada motora na plin. On je samo pridrzavac leptira gasa...
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin16.05.2014. u 11:11 - pre 120 meseci
Citat:
dobri nikola:
Kod dzete 1,6, fabricki karburator je Pierburg 2E sa automatskim sauhom.

Da, dok je u motoru oznake HM bio Keihin.
Citat:
alexandarv: Znaci li to da je povisen broj obrtaja na ler gasu kada he motor zagrejan zapravo zbog odvrnutog plina a ne karburatora?

Da, ako nije problem do automatskog sauha što se lako može uporediti pri radu na benzin kad je motor zagrejan.
Ako je sauh ispravan, povećana potrošnja plina i visok ler gas može biti do neispravnog isparivača ili do njegove loše podešenosti ili previše odvrnutog ventila za protok plina koji se nalazi na crevu između isparivača i mešača.

Da bi se korektno naštelovala plinska instalacija, potrebno je da motor korektno radi na benzin odnosno da svi njegovi mehanički i električni/elektronski sklopovi budu u najboljem redu.
Citat:
Da li postoji setovanje za zimu I setovanje za leto?

Postoji razlika u količinskom odnosu propana i butana u zavisnosti od sezone pa se TNG uređaj može preštelovati.
 
Odgovor na temu

dine_tz
Bez posla
Niti u jednoj
Tuzla;Bosna i Hercegovina

Član broj: 337022
Poruke: 4
31.47.30.*



+2 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin10.11.2017. u 10:19 - pre 77 meseci
Lijep pozdrav za forumase! Samo da Vas zamolim za savjet,informaciju i sta mi je ciniti? Imam golf 2 benzin 1.6 91 god i ugradjen plin kojeg sam ove godine atestovao i zaveo u saobracajnoj dozvoli.Problem je sljedeci.Kad prebacim sa plina na benzin,nisam sad zagledao gdje i na kojem mjestu,ali benzin preljeva iz kako da se izrazim laicki,iz posude karburatora.Bas postupim pravilno,ispraznim plin i kad se isprazni plin,presaltam na benzin. Karburator sam odmah nekako poslije kupovine auta reparirao,ali me to zeza.U cemu je problem pa benzin preljeva iz posudice dole na razvodnu granu i to bas polijepo izadje benzina,dok se ne ustabili a iskren da budem benzin se cuje u kabini auta.Hvala Vam puno!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 28927 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.