Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28925 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alexandarv
Alexandar st
Vranjska Banja

Član broj: 26452
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin23.04.2014. u 13:17 - pre 120 meseci
Pozdrav,

potrebna mi je pomoć - imam golf 2 1.6 benzinac iz 1987 sa ugrađenim plinom lovato. Auto sam skoro kupio i od početka vozim isključivo na plin. Kada sam probao da prebacim na benzin auto radi dobro, prima gas kao manit (bio sam zamenio pumpu za gorivo) ali posle par minut - dva počne da trokira , loše radi i curi mu benzin na nekom belom krugu iznad ulaza za benzin. Postavio sam sliku dela koji curi - šta je u pitanju? Da li može da se nekako zameni ili zapuši bez servisa?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin23.04.2014. u 15:04 - pre 120 meseci
Meni to lici na neki karburator iz audija 80 91 godiste.Nesto ovako.
Procitaj oznaku sa karburatora.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin23.04.2014. u 15:40 - pre 120 meseci

Golf bi trebao da ima karb. marke Pieburg, al ovaj na slici mi ni malo ne lici na karburatore koje se ugradjuju na golfove, mada izgleda prilicno "kulturno". U svakom slucaju curi na nekom fabrickom pertlovanju, na mestu koje je predvidjeno za "neki ventil ili diznu"???, bez koga se moze i ne mora. Sta sad??? Pa moze se eventualno - zacepiti smesom "tecni metal", dvokomponentna smesa koja se umesi, natisne se na to mesto i saceka se da se okameni.... recimo tako...ili da se ode kod majstora na konsultaciju, skine se ta plocica, ako se ima navoj ispod postavi se podloska sa dihtungom i navije se neki sraf...najskuplja varijanta je da se stavi originalni karburator.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin23.04.2014. u 15:47 - pre 120 meseci
Kada vec curi,neka ga polako izvadi i vidi sta ima u tom kanalu.Posle nekim tecnim metalom zatvoriti.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
adsl-45-170.teol.net.



+333 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin23.04.2014. u 17:03 - pre 120 meseci
Posto kad pocne da curi motor trokira, to lici da iglicasti ventil nije
zatvorio dovod goriva. Karburator se preliva gorivom i otuda i curenje i trokiranje.
E sad, jel plovak zastekao ili je neka prljavstina u ventilu treba pogledati.
Desava se kad se vozi na plin.
Moze da bude i zapuseno odvodno crijevo iz karba.
Kod golfa ima cuveno once za visak goriva.
 
Odgovor na temu

alexandarv
Alexandar st
Vranjska Banja

Član broj: 26452
Poruke: 102
*.kti.rs.



+4 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin23.04.2014. u 19:19 - pre 120 meseci
Definitivno nije karburator orginal karburator - na karburatoru pisu brojevi: 027 129 016 (na netu sam naso da je proizvodjac valjda: keihen - vergaser ???)

Zna li neko cemu sluzi onaj beli cep sa slike (vidi se da ima pukotinu na sebi kroz koju hulja gorivo)? Zana li neko nesto o ovom karburatoru? Da li bi mogo laik da ga otvori i ocisti? I da zameni polomljeni deo?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin23.04.2014. u 19:28 - pre 120 meseci
Too lutko.Kada das broj rekao si ko mu je i mama a i tata.Za HM motor izmedju ostalog.
Taj sa slike koju sam postavio ali kao sto vidis,tu je sraf u org.izvedbi.
Broj seta je 055 129 202 A.

p.s.
Taj karburator je isao u golfove za svetsko i svajcarsko trziste.
 
Odgovor na temu

alexandarv
Alexandar st
Vranjska Banja

Član broj: 26452
Poruke: 102
*.kti.rs.



+4 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin23.04.2014. u 19:38 - pre 120 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Too lutko.Kada das broj rekao si ko mu je i mama a i tata.Za HM motor izmedju ostalog.
Taj sa slike koju sam postavio ali kao sto vidis,tu je sraf u org.izvedbi.
Broj seta je 055 129 202 A.


Dakle deo koji je pukao nosi oznaku 55 129 202 A? Ako jeste, neki savet za zamenu (treba li samo da odsrafim i zamenim?)

Ne mogu da nadjem pod tom oznakom nista na netu - da pogledam kako izgleda?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin23.04.2014. u 19:45 - pre 120 meseci
Vec sam ti postavio sliku i to je pozicija 3.

Ima na netu nego to ti je skupo za novo.U vw je 49,85€ (zvanicno).

http://www.original-genuine-sp...551_/055129202A-ventilsatz.htm
 
Odgovor na temu

alexandarv
Alexandar st
Vranjska Banja

Član broj: 26452
Poruke: 102
*.kti.rs.



+4 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin23.04.2014. u 19:53 - pre 120 meseci
Taj vijak sta li je 50e?

Neki savet gde da pronadjem polovno po mnogostruko nizoj ceni (zivim u malom mestu - tako da moram preko neta da nadjem)?

Da li je u pitanju PLOVAK posto pise: 055 129 202 A : flotteur - float - Ventilsatz?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin23.04.2014. u 20:03 - pre 120 meseci
Karburator servis ili neko od clanova koji su mehanicari pa mogu da ti poognu.
Ja sam ti teoreticar,za neke lajavi krelac.Skini cep i slikaj tu rupu gde se nalazi cep koji pusta.
Ako nista ne iuradis videcu u petak da ti nabavim,a ti plati postarinu.Vec sam izgubio fokus,zagubio sam naocare pa mi se magli.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

alexandarv
Alexandar st
Vranjska Banja

Član broj: 26452
Poruke: 102
*.kti.rs.



+4 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin23.04.2014. u 20:07 - pre 120 meseci
HVALA PUNO!!!

Mnogo ste pomogli! Pokusacu da pronadjem deo. Ako neko ima neka me kontaktira na PP.

Hvala
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin23.04.2014. u 20:46 - pre 120 meseci
Zaboravio sam da ti kazem da veselinovic je dao po meni resenje problema a to je na kraju slike i taj
deo koji nedostaje kao i ceo sklop sa slike.Pretpostavljam.
Citat:
Posto kad pocne da curi motor trokira, to lici da iglicasti ventil nije
zatvorio dovod goriva. Karburator se preliva gorivom i otuda i curenje i trokiranje.
 
Odgovor na temu

alexandarv
Alexandar st
Vranjska Banja

Član broj: 26452
Poruke: 102
*.kti.rs.



+4 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin27.04.2014. u 20:32 - pre 120 meseci
Cisto da ne ostane ovako otvorena tema - pomenuti plasticni cep sam zalio tecnim metalom. Posle susenja sam probao - i na benzin pali iz prve, radi ali trazi malo visi broj obrtaja da se ne ugasi pa mu ja drzim malo podignut sauk. U vozni ide solidno. Posto se i ne isplati voziti na benzin ovo sam osposobio za nedaj boze da ostanem bez plina ili plinski uredjaj zakaze. Hvala svima koji su pomogli.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin27.04.2014. u 20:53 - pre 120 meseci
Citat:
Posto kad pocne da curi motor trokira, to lici da iglicasti ventil nije

Jesi zalio ali ovaj ventil je od znacaja da bi to i radilo kako treba.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin27.04.2014. u 21:33 - pre 120 meseci
Nema on problem sa iglicastim ventilom, vec mu je smesa suvise siromasna cim mora da povuce saug da bu radio. Tu treba samo ciscenje karuratora. On je procureo na onom mestu jer je vrmenom taj plasticni cep pukao. Ali, nisam siguran da je ovo resenje sa tecnim metalom, iako sam ga i ja predlozio, bas srecno resenje. Pitanje je koliko je to bas sigurno??? Ali, s obzirom da vecinom koristi plin, valjda ce izdrzati tako do nekog srecnijeg resenja, tj. do nabavke nekog boljeg karburatora ili vracenja starog na "standard".
 
Odgovor na temu

dobri nikola
smuckalac
Mala Krsna

Član broj: 319657
Poruke: 268



+5 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin30.04.2014. u 21:08 - pre 120 meseci
Ako nisam zakasnio, ukljucio bih se u ovu diskusiju. Jer sam 36 godina u tom poslu ( po struci automehanicar, struka: popravka sistema ubrizgavanja goriva ). Ovo mu dodje ko neki uvod, a sad da krenemo na resavanje problema:

- prvo, moras pazljivo da skines tecni metal ( nemojte biti pametniji od konstruktora tog karburatora ),

- drugo, karburator ti ocigledno preliva ( moras da skines poklopac karburatora i da se prekontrolise plovak i sama iglica u kakvom su stanju ),

- trece, trebalo bi prekontrolisati membranu brizgaca ( ima dva tipa, po slici koju si nam dao radi se o mladjem karburatoru tog proizvodjaca ) i

- cetvrto, produvati sve kanale, sklopiti ga, zatim upaliti i pustiti da se zagreje na radnu temperaturu. Pa tek onda pristupiti podesavanju smese na leru.

To su karburatori sa rucnim sauhom, u principu su se dobro pokazali. Mada PIERBURG 2E sa automatskim sauhom, je neprikosnoven za sve karburatore. O ovom karburatoru bi se imalo jos sto sta pisati, ali otom potom, ako bude bilo kakvih problema slobodno se javite. Koliko mogu pomocicu svim clanovima sa profesionalnim savetima, a ko je blizi mozemo i da pogledamo sta ga muci.
Mikis Brzis
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin30.04.2014. u 23:18 - pre 120 meseci
Taj Pirburg je jedno djubre od karburatora, mada je bolji od IPM-a, napravljenog skoro odokativno.
Ne moze ni prici ozbiljnim karburatorima, i totalno je zamajavanje insistirati na njemu, kada postoje ozbiljniji, bolji i solidno jeftini karburatori.
Koji ce smanjenom potrosnjom isplatiti sopstvenu cenu.

Bimetalni saug je toliko "precizan", da je nemoguca prosecna potrosnja ispod 8 litara, za auto laksi od 900kg...
Jos kada ga (pocesto)uhvate lutke, zna da prolije i preko 15 litara na 100km

Weber, aisin, delorto..su neuporedivi sa pirburg otpadom.
 
Odgovor na temu

dobri nikola
smuckalac
Mala Krsna

Član broj: 319657
Poruke: 268



+5 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin01.05.2014. u 11:44 - pre 120 meseci
Taj Pirburg je jedno djubre od karburatora, mada je bolji od IPM-a, napravljenog skoro odokativno.
Ne moze ni prici ozbiljnim karburatorima, i totalno je zamajavanje insistirati na njemu, kada postoje ozbiljniji, bolji i solidno jeftini karburatori.
Koji ce smanjenom potrosnjom isplatiti sopstvenu cenu.

Bimetalni saug je toliko "precizan", da je nemoguca prosecna potrosnja ispod 8 litara, za auto laksi od 900kg...
Jos kada ga (pocesto)uhvate lutke, zna da prolije i preko 15 litara na 100km

Weber, aisin, delorto..su neuporedivi sa pirburg otpadom.


Vladd, ne znam sta si po struci i koliko si upucen u radu sistema ubrizgavanja goriva, konkretno karburatorskog sistema. Iz tvog posta zakljucujem da si imao ozbiljnijih problema sa karburatorom koga kudis.

Nemam nameru da se natezem sa tobom ili bilo s kim, odgovorno tvrdim da od Pierburg 2E karburatora nema boljeg. Popravljao sam sve moguce modele karburatora na autima. Ali, gledano sa tehnicke strane i sa kojom se lakocom ti karburatori rade, nemogu se uporediti ni sa jednim drugim tipovima. Varajet II je sa majstorske strane, laksi za remont, ali si zato dosta ogranicen u nekim podesavanjima.

Drugo, ja kao vlasnik servisa koji se bavi popravkom sistema ubrizgavanja goriva ( karburatori, MPI i SPI ), moram da poznajem sve sisteme ubrizgavanja goriva. Pa i sve karburatore podjednako, ali dovoljno je kad kazem da VW vozila i Opel vozila. Koriste najvise Pierburg 2E karburatore, molio bih Vas da me pogresno ne shvatite. Nepodcenjujem ni jedan tip karburatora, ali iz mog ugla gledano i sta sam kroz period od 20 godina doziveo, prilikom popravljanja svih vrsta karburatora.
Mikis Brzis
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin03.05.2014. u 10:19 - pre 120 meseci
Ne sporim ja da se sa lakocom "rade", i iz tog razloga nisam imao teze probleme sa njima, vec su poprilicno aljkavi i prosti po konstrukciji, sto proizvodi veliku potrosnju, veliki broj losih rezima rada, regulaciju saga nevezanu sa zagrejanoscu motora..po principu tu negde oko nekoliko, mozda je bimetal potrefio tajming grejanja motora, a mozda je kontakt malo duze drzan, pa je saug ranije otvoren.

TO su budalesije koje se ne mogu porediti sa recimo PARAFINSKOM regulacijom otvorenosti sauga kod AISINA, podesavanje rada u vise tacaka...da ne spominjem vakuume koji dodatno "peglaju" i usaglasavaju razne rezime rada...

A sto se tice remonta, apsolutno sam saglasan, proste stvari se prosto popravljaju, ali prosto i RADE. I locu gorivo...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf 2 1.6 benzin. KARBURATOR CURI iznad ulaza za benzin

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28925 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.