Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poplave u Srbiji i vanredno stanje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Poplave u Srbiji i vanredno stanje

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 235806 | Odgovora: 461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje31.05.2014. u 13:36 - pre 119 meseci
Neki iz obrenovca, kao sto je tatina koleginica, kazu da su culi sirenu. Drugi kazu da nisu culi sirenu. Treci kazu da su culi, ali jedva. Moj neki zakljucak je da su oglasili sirenu, ali da je domet sirene nedovoljan bio. Ili se nisu sve sirene oglasile. Ali ono sto SVI ljudi koji su culi sirenu tvrde, da je sirena oglasena prekasno. Po prici tatine koleginice, sirena se oglasila kad je voda bila do kolena. Par minuta kasnije, voda je vec bila preko glave. Takodje mogu se cuti/procitati 3 verzije odakle voda koja je potopila Obrenovac:
1) miniran nasip
2) nasip popustio
3) voda je izbijala iz sahtova na ulici

a u jednoj od prica lik opisuje da je prvo voda krenula da siklja iz sahtova, pa je tek neko vreme kasnije nasip popustio, i tada je oglasena sirena.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.06.2014. u 11:59 - pre 119 meseci
Evo je nedelja, a premijer je tvrdio da ce se normalan zivot vratiti u Obrenovac u subotu...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.06.2014. u 15:45 - pre 119 meseci
@shadow-bg

mislim da niko sa malo zdravog razuma i pameti ne bi trebalo da sumnja u reči te žene
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.06.2014. u 16:09 - pre 119 meseci
Ali nije rekao koje subote!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.06.2014. u 16:27 - pre 119 meseci
Koliko je vidim na slici, život u Rojkovcu jeste normalan.

Vidim uredno parkirane automobile (verovatno u voznom stanju, nemoguće da ih je poplava tako pravilno poređala), vidim veliki broj odevenih, obuvenih i koliko-toliko zdravih ljudi koji stoje u redu, vidim da je očišćen mulj i nanosi granja, dasaka, zemlje koje je nanela poplava, vidim čiste i suve ulice, ispražnjene kontejnere za smeće (čak i kontejnera za smeće ima!), vidim organizovanu podelu pomoći...

Uz svo poštovanje ljudi koji su ostali bez bliskih osoba i doma, pitam se šta su očekivali? Da se do subote izgrade kuće i stanovi, otvore nove firme, naprave putevi i mostovi, da svakome na kućnu adresu Post Expressom šalju pakete pomoći, da prodavnice budu pune i platežna moć kao u vreme Ante Markovića? Dajte, ljudi, budite realni, ne može to tako brzo.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.06.2014. u 19:55 - pre 119 meseci
Od smeca i mulja je ociscena samo glavna ulica. Ima na twitteru slike, video snimci i izjave kako izgleda Obrenovac nakon poplave. Smrskani automobili preko kojih je presla amfibija, ili izlomljeni od propelera camaca i sl. Naravno i oni kojima nije ostecena limarija, trebace puno para da osposobe automobile, a verovatno za dosta njih se i ne isplati da ih popravljaju. Pricaju da je smrad neopisiv. Puno njih nema vise ni kuce, ili ih nece imati, jer su za rusenje. Valjda ti je jasno da nista o tehnike vise nemaju. Bio je apel za radio aparatima da se doniraju, da mogu da se informisu. Voda im nije ispravna za picje. Struju imaju povremeno.
Lepo je to sto si primetio da imaju odecu na sebi, ali to je otprilike sve sto imaju od odece. Pitam li se kako ce se okupati taj narod.
Odecu koja je donirana jos nisu poceli da dele, crveni krst kaze da podela kasni zbog zloupotreba. Ovo je jedini punk za podelu pomoci, ostala 3 su zatvorili. Toliko o organizaciji. Ovo sto vidis na slici je red, u kome 4 sata stojis cekajuci da dobijes paket u kome su parce hleba, konzerva pastete i flasica vode. Mnogima su kuce i dalje poplavljene vodom, jer ne idu redom da ispumpavaju vodu iz kuca, nego onome ko ima bolju vezu. A na slikama sam video tone smeca ispred kuca, ali danima kukaju da niko ne dolazi po smece. Mole vlast da posalju kamione, ali tek po neki kamion dodje.

A naravno da nismo toliki idioti da mislimo da stanje moze da se normalizuje do subote. Nece se ovo normalizovati godinama. To samo nas veliki vodja prica tako da se ne brinemo. Ili je ovo normalizacija u stvari, u tom slucaju smo ga nagrabusili. Mislim na nas koji nismo pogodjeni poplavama, jer ce nas normalizuje sve na ovo. Kad smo cekali u redu za hleb, sipali gorivo kad nam dozvole...ona lepa i bezbrizna vremena kojih se tako rado secamo...kad je nas veliki vodja bio samo ministar.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.06.2014. u 20:31 - pre 119 meseci
Evo da pokazem svoje izvore...izvinjavam se sto sam negde zagubio sliku smrskanih automobila...


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.06.2014. u 20:40 - pre 119 meseci
Ne sumnjam da je stanje očajno, da su ljudi gladni, bez nade, ljuti i na komšije sa vezom i na opštinu i na državu...
Ja samo komentarišem sliku koju sam video a koja je "ilustracija" loše organizacije i nemoći države. Po toj slici, stanje nije tako strašno. Možda bi neke druge slike pružile bolji utisak u kakvoj muci ste se našli.

Nego, opet uz svo poštovanje ljudima koji su pretrpeli i lični i porodični i materijalni gubitak, ne mogu da ne primetim jednu pojavu koja mi prosto bode oči.

Svima su puna usta zahteva da država (u svim svojim instancama - od mesne zajednice, preko raznih agencija, do vlade, vojske i policije) pomogne i uključi se u rešavanje nastalih problema. I sa tim se apsolutno slažem!

Ali, da li je poziv i zahtev upućen istoj onoj državi za koju se svuda priča i piše da treba da olabavi, da se ne meša u rad komunalnih preduzeća, da sve ostavi tržištu, da sve privatizuje, da smanji uticaj na lokalne vlasti, da ostavi opštinski budžet opštini, da smanji broj policajaca, da ukine vojsku, rasproda opremu i kasarne, da je rešenje u osiguranu i naplati štete od osiguravajućih kuća, da svaki privredni subjekt treba u svoje poslovanje da ukalkuliše sve moguće rizike... Govorimo li o pomoći od takve države, koju mnogi žele?

EDIT: Aha, sad sam video poruku sa slikama...
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.06.2014. u 21:55 - pre 119 meseci
Citat:
SlobaBgd:

poziv i zahtev upućen istoj onoj državi za koju se svuda priča i piše da treba da olabavi, da se ne meša u rad komunalnih preduzeća, da sve ostavi tržištu, da sve privatizuje, da smanji uticaj na lokalne vlasti, da ostavi opštinski budžet opštini, da smanji broj policajaca, da ukine vojsku, rasproda opremu i kasarne, da je rešenje u osiguranu i naplati štete od osiguravajućih kuća, da svaki privredni subjekt treba u svoje poslovanje da ukalkuliše sve moguće rizike...

Upravo tako. I kad to uradi onda niko neće ganjati državu već privatna preduzeća.

Problem je što država hoće da liže samo med a izmet ostavlja gradjanima. Zato su u svim tim preduzećima koje si nabrojao infiltrirani politički komesari, najprljaviji gadovi i licemeri. To su produžene ruke kominterne. Nisu oni samo na rukovodećim mestima. Taj smrad je u kompletnom sistemu. Zato taj sistem treba rasturiti i pustiti sa izmetom niz Savu i Dunav.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.06.2014. u 22:11 - pre 119 meseci
Zamisli da neko od Obrenovčana u jeku poplave zove privatnu firmu i zahteva da pošalju deset kamiona, pet buldozera, 1000 obučenih i opremljenih ljudi za spasavanje... I sve džabe. Pa ne da bi ih privatnik oterao u mičku paterinu, nego nema dalje.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.06.2014. u 22:41 - pre 119 meseci
Citat:
SlobaBgd: deset kamiona, pet buldozera, 1000 obučenih i opremljenih ljudi za spasavanje... I sve džabe.

Inace, kad je to drzavno - onda je dzabe.
Placas 50 godina 1000 obucenih ljudi, takodje i penzije za one generacije koje su se u tih pola vijeka smjenile, takodje i njihovu obuku, te kamione, njihovo odrzavanje, te buldozere i njihovo odrzavanje,... da bi jednom u 50 godina kad padnu neke kise radili nesto 5-6 dana. I to ti je kao "dzaba".

E moj ti, jedino sto je dzaba - to je tebi objasnjavati.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.06.2014. u 22:50 - pre 119 meseci
Pa plaćaš i ti, o premudri, i plaćaš policiju koja ti konkretno treba najviše jednom godišnje, plaćaš i "besplatnu" hitnu pomoć koju ne bih voleo nikada da pozoveš, plaćaš mnogo toga.
Ali tebi je džaba objašnjavati.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.06.2014. u 22:58 - pre 119 meseci
Svaka opština ima direktora komunalnog preduzeća koji prima platu minimum 1000-1500 evra (slovima evra). Za 12 meseci to je oko 15000 evra.

Malo li je?

I sve to da bi jednom nedeljno ispred tvoje kuće prošao kamion i pokupio nekoliko kesa smeća?

Lepo je biti direktor i vijati sekretarice od 8-15h. E, sad je došlo vreme da se poliže Obrenovac.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje02.06.2014. u 00:19 - pre 119 meseci
Citat:
SlobaBgd: Pa plaćaš i ti, o premudri, i plaćaš policiju koja ti konkretno treba najviše jednom godišnje, plaćaš i "besplatnu" hitnu pomoć koju ne bih voleo nikada da pozoveš, plaćaš mnogo toga.
Ali tebi je džaba objašnjavati.

Policija, hitna pomoc, vatrogasci, sud, carina,... mi trebaju svaki dan.
To sto svaki covjek svaki dan ne upotrebljava doticne sluzbe licno ne znaci da mu ne trebaju svakodnevno na iznad-licnom nivou da bi drustvo u kome je taj pojedinac moglo funkcionisati, a time i on u njemu.
Medjutim, to je izgleda za neke vec visa matematika, i - kao sto rekoh - dzaba je objasnjavati.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje02.06.2014. u 00:25 - pre 119 meseci
Nisam ja pogodjen ovime, ja zivim u Zarkovu :)

Tvoj komentar na fotografiju me pogodio, jer si omasio skroz. Inace, zaboravih da napisem, moja majka, lekar, je radila par dezurstava u prihvatnim centrima, nisu bas ni zdravi. Puni su vaski, dobili ih od cigana (plus kaze svi cigani tamo imaju sifilis) i svi su se osugavili. Bez maske, rukavica i kape ne sme se u kontakt sa njima.

Elem sto se tice tvog komentara za drzavu, drzava nam svima uzima debele pare za vojsku, za policiju, za recna korita i sve ostalo sto je zakazalo u celoj ovoj prici. Zvali su drzavu, jer je to njen posao, a njen je posao jer su nam uzeli pare za to. Eto zato.
A posto je narod volonterski radio posao vojske, policije, javnog informisanja, robnih rezervi i ostalog, i to mnoogooo bolje nego drzava, onda se sa pravom pitamo, koji ce nam uopste sve ove institucije koje nisu radile svoj posao, i sto ih uopste placamo, kad ocigledno mozemo komotno i bez njih. Ne samo sto mozemo, nego nam i smetaju.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje02.06.2014. u 00:58 - pre 119 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Zamisli da neko od Obrenovčana u jeku poplave zove privatnu firmu i zahteva da pošalju deset kamiona, pet buldozera, 1000 obučenih i opremljenih ljudi za spasavanje... I sve džabe. Pa ne da bi ih privatnik oterao u mičku paterinu, nego nema dalje.


TO su i radili kad su shvatili da im drzava ne salje ni kamione, ni buldozere, ni ljude. Gradjevinske firme, privatne, su im poslali i kamione, i buldozere, sve za dzabe. Skole letenja su dosle sa svojim helikopterima. Ej, bilo vise privatnih helikoptera nego vojska i policija zajedno! Bilo 10 puta vise privatnih camaca nego policija i vojska zajedno. O hiljadama i hiljadama ljudi koji su punili dzakove, volontirali po prihvatnim centrima, privatne firme i pojedinci koji su davali citave slepere robe. Ja sam privatnik, bavim se IT-om, osim sto sam licno donirao odecu, peskire i konzerve hrane, i isao da punim dzakove (zajedno sa svojim zaposlenima koji su se sami javili da idemo zajedno) smo poklonili i 2 laptopa crvenom krstu i 3 racunara Obrenovcanima. Da mi je neko pre samo mesec dana rekao da cu to da uradim, reko bih mu nema sanse :) sto ti kazes, oterao bih ga u pm. Al eto uprkos logici i iskustvu, desilo se suprotno.

Naravno, nije sve tako bajno i sjajno, neki trgovci su dizali cene, ali jako mali broj. A onog mucenika sto su uhapsili sto je krao hranu iz potopljenih prodavnica, njega bih oslobodio. Cak i da sam ja vlasnik te prodavnice.

A sto se tice drzave i sta je narod dobio od nje, ova fotka po meni sve govori:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje02.06.2014. u 01:48 - pre 119 meseci
Bez sumnje, definitivno, sve je sumirano tu, ta fotka sve govori.


/irony

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje02.06.2014. u 03:42 - pre 119 meseci
Citat:
shadow-bg:
Evo je nedelja, a premijer je tvrdio da ce se normalan zivot vratiti u Obrenovac u subotu...


ljudi u dugim redovima cekaju za konzervu, asepsol i higijenu.
pomozi ako mozes, kako mozes, ako mozes apeluj na medije koji mogu pomoci unesrecenima. sada su izgubili medijski fokus i vojsku volontera koji su pomagali u toku poplava. a veliki posao i problem je tu, a sada akutno nedostaje ljudi na terenu.
mislim da nije vreme za dnevnopoliticko prepucavanje. nece nigde pobeci politicari sa imenom i prezimenom...bice oni tu i sutra.

ako ovakve slike nose isljucivo politicki tag protiv vlasti, one gube svoju pravu snagu i poruku, vec postaju politicko oruzje. zbog tog razloga postaju manje prijemcive za obajvu mainstream medijima, a oni su jedini koji mogu uticati na siru javnost, pa na drzavu.

@Sloba
slika nije idilicna. voda nije svuda nanosila veliki mulj i blato, mnoge ulice izgledaju bas ovako posle povlacenja vode. prekrivene su braon prasinom i patinom. voda nije pomerila svaki auto. jaka struja vode je uglavnom tekla kroz ulice sa orijentacijom sever-jug, dok je u drugima voda bila gotovo stajaca. stariji automobili se brzo napune vodom i ne plutaju, vec ostaju na mestu. novi skupoceni automobili su obicno ispomerani jer dobro dihtuju i plutali su (neko vreme).

ono sto je na ovoj slici idilicno i pozitivno je red i civilizovanost koji je pokazao nas narod, a malo ko je to ocekivao, tj. ocekivano je bas suprotno.
ovakve iste slike Japanaca koji su kulturno cekali u dugim redovima za pomoc nakon cunamija su koriscene u nasim medijima i na internetu kao prikaz necega nedostiznog za nasu (ne)kulturu.

bio sam u Obrenovcu, na vodi, od kako je poplavljen, sve dok se nije zavrsila akcija spasavanja (sa vode). prvi put sam bio u Obrenovcu.
clan sam malog tima spasilaca dobrovoljaca. udruzenje je volontersko i finansirano iz naseg dzepa, osnovali smo udruzenje pre dve godine sa ciljem da okupimo i treniramo ljude koji mogu spasiti zivote u ovakvim situacijama. krenuli smo u Cacak, misleci da se za 24h vracamo kuci. sledecu noc je potopljen Obrenovac.

bez opreme ne mozete nista da uradite u bujicnoj poplavi. okrenes sve prijatelje kojih se setis i za tren oka svi su nam izasli u susret sa licnom opremom za vodu. stavili nam se licno na raspolaganje. solidarnost je prevazisla svacija ocekivanja. svi su dali vise nego sto su mislili da imaju, da li materijalno ili srcem kada su bili u mutnoj bujici.
na kraju je dosta ronilackih odela bilo pocepano, rafting camaca osteceno, sanitet torbe iskvasene. relativno velika novcana steta za mali tim ljudi sa pozajmljenom opremom. ali nije bilo uzalud.

bio sam juce u Obrenovcu. video sam na spisku ime coveka koji je nestao, a zapamtio ime jer nije hteo da izadje iz kuce iako je bio u dosta losem stanju i losoj situaciji, sumnjao sam da nece preziveti. hvala bogu ziv je.

centar grada nema struje, nema vode, ne radi kanalizacija. budjave stvari, namestaj i organski otpad stoji na ulicama i ceka na kamione. ocigledno da ih nema dovoljno. deo grada ka Kolubari je jos uvek pod vodom. smrad je nesnosan u pojedinim ulicama.
grad mi sada izgleda gore nego potopljen. potopljen je bio filmski nestvaran.

treba apelovati na medije da se organizuje logistika za transport otpada iz Obrenovca, treba apelovati na medije da ne zaboravljaju poplavljena mesta, jer se tamo jos uvek odigrava drama. bez velike volonterske, gradjanske pomoci i jake medijske akcije steta ce biti jos veca. ne samo materijalna vec i ljudska.




[Ovu poruku je menjao nemanjac dana 02.06.2014. u 04:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

wildone
Zvezdan Nedeljkovic
ATRON Servis računara
Obrenovac

wildone
Član broj: 31204
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje02.06.2014. u 08:14 - pre 119 meseci
Kako lepo i uredno izgleda onaj red na slici? parkirani automobili, ljudi mirno cekaju u redu da dobiju 13 tona pomoci, sve oprano i sredjeno... zar ne, Voda stigla, doduse tehnicka, struja stigla, verovatno i ona tehnicka, kanalizacija radi, ma milina bozija... samo ima jedan mali problem, slika pokazuje ogroman red ljudi koji cekaju da dobiju dnevni obroj sastavljen od jednog hleba, konzerve sardine i konzerve pastete. recite vi meni da li je to dovoljno da se prezivi? vidite li one tezge gore levo? to je odeca koju mozete slobodno da uzmete, svega tu ima, sta vam srce pozeli... i ako je sve tako sjajno na slici ne shvatam sto nam daju i maske za lice. oprano je oko oreksa, tj crvenog krsta jer bi glupo bilo stajati u g*vnjavom blatu i cekati za hranu a i momcima iz crvenog krsta i yandarmerije bi isto smetalo tako da se tu odma pere.

Za sve one koji misle da je obrenovac lep i divan grad pozivam ih da dodju i da se sami uvere!

e zaboravih reci da se pomoc deli od 8-17 h, ko zakasni ne dobije ni te 2 konzerve ni onaj jedan hleb, ljudi stari 60-70 godina moraju licno da dodju i donesu licnu kartu ili neki zvanicni dokument, verovatno sa slikom i da se potpisu kada uzimaju to malo bede sto daju. ko ima decu mora i njih da dovede da bi dokazao da uopste ima decu, do skoro je grad bio zatvoren za putovanje kolima pa je bicikla bila idealan nacin da se dodje do oreksa-rojkovac.

Inace to je jedino mesto u celom obrenovcu na kom mozete dobiti hranu i vodu, oko 4-5 kilometara od mog naselja, stocnjak, sta je za dedu od 75 godina 4-5 km do tamo i 4-5 km nazad, srecom kesa sa hranom ima samo 750 grama, hleb 500g pasteta 100g i sardina 125g, jedino ako deda hoce i paket vode e pa to je vec previse, i tako se potrosi 13 tona pomoci za 2 dana, zamislite svi hoce da jedu.... strasno. a da bi ste stigli do rojkovca morate da prodjete kroz mulj i blato, sto li se Nikolic vozao sa onim slovencem, sto se nisu prosetali? koga se plase? naroda? i treba da se plase, sto ne dodje vucic da vidi kako je lepo u obrenovcu, sto ne dodje djilas, pajtic dacic, stefanovic bilo ko?

Dolaze? da dolaze ali se ulice zatvaraju i zandarmerija stoji na svakoj raskrsnici i neda normalno odvijanje saobracaja dok su oni tu. sto ne dodju da pomognu u ciccenju, da osete blato i mulj na rukama? mozda sto smrdi? ili cisto onako sto smo neposlusni i nismo hteli da se spasimo?

A sad jos hocemo i hranu... strasno, kazu da je bilo malverzacija sa hranom i... ko je uhapsen? ko je muvao? pa narod, zna se, sami obrenovcani...koji? sto ih ne okace na bandere, sto ih javno ne zigosu? ili nisu obavesteni?

Ljudi u obrenovcu je potpuni haos, ne zna se ko sta radi i za sta je zaduzen, kad sam isao da snimim oreks i desavanja zandarmerija je htela da me uhapsi jer sam sirio paniku medju narodom
Ko prvi devojci njegova devojka. Ko poslednji devojci, njegova žena.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje02.06.2014. u 08:26 - pre 119 meseci
problem su politicari.

Politicari u Srbiji SVAKU ZIVU STVAR zele da stave u svoje ruke: privredu, sport, buducnost, prirodnu katastrofu, ali ako nedaj Boze vide da nije krenulo po njihovom, onda brzebolje traze koga ce da zakucaju na stub.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Poplave u Srbiji i vanredno stanje

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 235806 | Odgovora: 461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.