Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao i život u Norveškoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Posao i život u Norveškoj

[ Pregleda: 4550 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

borisl
taxi
beograd, srbija

Član broj: 324575
Poruke: 1
*.chargeois.net.



Profil

icon Posao i život u Norveškoj10.08.2014. u 12:28 - pre 117 meseci
Pozdrav svima.
Prvi put sam na ovim stranicam. Živim sa porodicom u Beogradu. Moja supruga je arheolog,ovde ne može da nađe zaposlenje, a ja radim kao taksista. Mislili smo da pokušamo da nađemo posao u Norveškoj, ona u svojoj struci, ja kao vozač ili taksista, ako je to uopšte moguće. Da li neko ima informacije o pozivima taksiste u Norveškoj? Mogu li da konkurišem za takvo radno mesto i šta je u tom slučaju potrebno - da li bih morao tamo da polažem ponovo vozački ispit i eventualno neki kurs za taksiste, kao u Beogradu? Moram li da znam jezik pre dolaska i na kom nivou? Ima li neko informacije o tome kako taksisti i vozači zarađuju? Imam hrvatski pasoš, što je verovatno prednost, supruga nema.
borisl
 
Odgovor na temu

Nikola277
Nikola Pesa

Član broj: 327497
Poruke: 1
*.a240.priv.bahnhof.se.



Profil

icon Re: Posao i život u Norveškoj27.01.2015. u 11:54 - pre 112 meseci
Pozdrav svim clanovima,
Dosao sam iz Bosne u Svedsku kod sestre u potragu za poslom, isao sam od lokala do lokala ali nisam imao srece da me neko primi jer nemam EU pasos Planiram pokusati u Norveskoj, ima li neko bilo kakvu informaciju za neki posao ili mozda neki kontakt? Ugostitelj sam po struci-konobar,kuvar, mada sam radio i razne druge poslove, dugo sam radio i u ribarnici na ciscenju ribe. Engleski znam dosta dobro! Unapred zahvalan!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Posao i život u Norveškoj

[ Pregleda: 4550 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.