Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodeno hladjenje polikabla kod CO2 aparata za varenje

elitemadzone.org :: TechZone :: Vodeno hladjenje polikabla kod CO2 aparata za varenje

[ Pregleda: 4878 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Vodeno hladjenje polikabla kod CO2 aparata za varenje03.09.2014. u 21:05 - pre 116 meseci
Imam CO2 aparat a nemam vodeno hladjenje pa bih hteo to dograditi.
Kupio sam polovan polikabl sa vodenim hladjenjem i kupio nov vrat rucke pa promenuo i sad imam dobar polikabl sa vodenim hladjenjem.
Isto sam kupio i polovnu pumpu oko koje imam malu nedoumicu oko grejanja http://www.elitesecurity.org/t...ala-monofazna-pumpica-se-greje ima tu i po koja slika
Hladnjak sam mislio naci neki unutarnji od auto klime a za rezervoar nisam jos nista razmisljo.
Isto tako kako tecnost cirkulise na usis i izlaz pumpe dal mora da se dogradi neki sigurnosni ventil koji bi drzao odredjeni pritisak koji nebi opterecivao pumpu i grejao je dzabe il ne treba nikakav sigurnosni ventil.
Jel pumpa vuce iz rezervoara tecnost pa prolazi kroz polikabl na plavi prikljucak i izlazi na crveni pa zatim ulazi u hladnjak i na kraju ponovo u rezervoar.
Pumpa jel mora raditi non stop ili samo dok se vari odnosno dok treba hladiti vrat rucke pa onda nakon odredjenog vremena automatski se gasi do ponovnog stiskanja dugmeta za varenje.
Kakva tecnost se koristi u sistemu za rashladjivanje ja sam mislio da koristim fabricki razredjen antifriz za hladnjak motora.
Isto tako nigde ne mogu naci one spojnice sto se postavljaju na pumpu i fabricki odgovaraju na spojnice polikabla.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Vodeno hladjenje polikabla kod CO2 aparata za varenje

[ Pregleda: 4878 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.