Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uklanjanje ograde dvorista

elitemadzone.org :: MadZone :: Uklanjanje ograde dvorista

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14701 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Uklanjanje ograde dvorista01.11.2014. u 17:37 - pre 114 meseci
da li sme da se ukloni ograda dvorista od betonskih tabli koja se nalazi odmah uz ulicu, i da li je za to potrebno traziti dozvolu od inspekcije?
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista01.11.2014. u 18:46 - pre 114 meseci
Ne bi trebalo da ti treba dozvola. Tvoja je stvar da li ces biti ogradjen ili neces. Npr. U Nemackoj mahom nemaju ogradu, ili je ona simbolicna, neko nisko rastinje, kamencici, tarabice od 40-50 cm, kako gde. Ja sam uklonio ogradu ispred kuce. Nemam ni puno prostora, oko 3,5 metra, skinuo sam ogradu i naparavio dva parking mesta za svoje automobile. Doduse, ulica je vise sokak nego ulica, nije ni nesto prometna, prakticno je koriste stanari iz 4-5 kuca iz komsiluka.

Ne verujem da ti neko moze dati neku informaciju sa sigurnoscu, najbolje bi bilo da se raspitas bas u inspekciji, da dobijes info iz prve ruke.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista01.11.2014. u 18:50 - pre 114 meseci
U BG treba.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista01.11.2014. u 20:06 - pre 114 meseci
@botr

upravo o tome se i kod mene radi, i ja zelim da napravim parking za jedno svoje vozilo, povrsina je ista kao tvoja, ulica slabo prometna...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista01.11.2014. u 21:39 - pre 114 meseci
@superbaka:

Potrebna je dozvola (i to čak nije ni bitno da li je ograda do ulice ili u dvorištu, svejedno treba dozvola). Zakon o planiranju i izgradnji, član 168, stav 1, propisuje: „Uklanjanju objekta, odnosno njegovog dela, osim u slučaju izvršenja inspekcijskog rešenja, može se pristupiti samo na osnovu dozvole o uklanjanju objekta, odnosno njegovog dela“. Objekti nad kojima se mogu izvoditi radovi bez dozvole popisani su u članu 144, i tu zapravo upadaju žičana ili drvena ograda — ali tvoj slučaj nažalost tu ne spada.

Naravno, drugo je pitanje koliko je sve ovo u praksi striktno.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista01.11.2014. u 22:35 - pre 114 meseci
Da li je ta ograda tvoja (mislim vlasnika kuće/dvorišta) - ne u smislu da tebe ograđuje, nego u smislu da si je ti postavio/izgradio - ili su je postavili neki opštinski organi u vezi sa radiovima oko ulice/trotoara i sl. ?
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 01:53 - pre 114 meseci
Nebitno da li je njegova u ovom slucaju, vec kakva je i kako je zakon regulise kao sto rece Bojan.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 13:05 - pre 114 meseci
^ Kako to misliš "nebitno da li je njegova" ?!

@Superbaka:
Ako je tvoja ograda, tj. na tvom je imanju, a postavio si je sam, tj. neki prethodni vlasnik, ukloni i ne razmišljaj. Uradiš to i završiš posao za jedno prepodne.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 13:19 - pre 114 meseci
Renovirao sam kupatilo i menjao prozore, ali sam pre toga morao da dobijem dozvolu.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 13:34 - pre 114 meseci
I za renoviranje i za krecenje..treba dozvola, ali su valjda shvatili, u kakvu carlamu su se uvalili sa hiperbirokratizacijom...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 14:27 - pre 114 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ako je tvoja ograda, tj. na tvom je imanju, a postavio si je sam, tj. neki prethodni vlasnik, ukloni i ne razmišljaj.

Samo tri poruke pre tvoje citirao sam relevantan zakon, i u njemu stoji upravo suprotno od ovog što ti kažeš.

Svakako, superbaka može i ignorisati zakon i lepo srušiti ogradu „za jedno prepodne“; ta odluka je na njemu nakon što se raspita kako zvanično stoje stvari (što i čini na ovom forumu) — a zvanično stoje onako kako sam napisao, navodeći zakon koji to reguliše i citirajući relevantan član. S druge strane, ti serviraš čoveku dezinformacije, pri čemu, naravno, po svom običaju, za svoju tvrdnju nisi izneo baš nikakav argument.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 16:31 - pre 114 meseci
Citat:
Java Beograd:
^ Kako to misliš "nebitno da li je njegova" ?!

@Superbaka:
Ako je tvoja ograda, tj. na tvom je imanju, a postavio si je sam, tj. neki prethodni vlasnik, ukloni i ne razmišljaj. Uradiš to i završiš posao za jedno prepodne.


Ma jašta. Samo radi noću, kada ne radi inspekcija, a ujutro reci da nemaš pojma, to se napio komšija pa srušio.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 17:40 - pre 114 meseci
Ajde bre ljudi nemojte da ste naivni. Realnost je sasvim drugačija.

Mislim, možda je Bojan Bašić u pravu što se zakona tiče, ali to nema veze sa realnošću. Sad će neko da se pita "kako" "zašto" ...

U Srbiji, (verovali ili ne) svaka opština ima svoja pravila kad su u pitanju građevinski poslovi. U opštini A će ti uz zahtev za građevinsku dozvolu tražiti jedna dokumenta, a u opštini B sasvim druga. Naravno, jako je bitno i kome je zahtev upućen: službeniku "x" ili službeniku "y". Dakle, državni zakoni i propisi su tu samo informativnog karaktera. Ovo sve važi u teoriji, kad izuzmemo mito i korupciju. Jer kad se te dve sestre uključe u igru, onda postaje skroz veselo.

Put od želje da se sruši deo zida do realnog ostvarenja, pod uslovom da neki nesrećnik (nadam se da superbaka ne vidi sebe u tom epitetu) traži građevinsku dozvolu neizvestan je i trnovit, skup i nadasve dug. Možda (ali samo možda) dozvolu dobije negde oko 2016.

Ne znam da li jovajovic100 piše istinu ili ironiju. Ali tražiti građevinsku dozvolu za renoviranje kupatila (Šta je to ? Pločice i nova kada / šoilja / bojler ?) je zaista praviti se većim katolikom od pape.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 17:47 - pre 114 meseci
Neki u Beogradu, krenu u petak popodne da grade, i do ponedeljka ujutru, zavrshe manji objekat od cigle i betona... sve za 2.5 dana - bez ikakve dozvole. Tako da, slobodno ti to srushi (ako je tvoje) i to kreni u petak, pa zavrshi za vikend (posto ispektori mrze da se setaju preko subote i nedelje - ako ih uopste neko i pozove, citaj, mrzi te komsija i tako to). Ako dodju, kazes morao si to da uradis jer je zid pukao i mogao je da padne, povredi pesake ili osteti vozila... i pravis se blesav, kazes da ces da trzis dozvolu itd... pitas sta treba... i tako... :)

Inace, da dobijes regularno dozvolu moze da potraje (ali i ne mora :), nikad se ne zna, i zavisi od opstine i revnosti sluzbenika koji tamo rade)... s' druge strane, isto tako mozes da naletis na neko govedo koje ce da ti trazi mito, da te namerno smara i seta itd.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 17:52 - pre 114 meseci
Java Beograd

Ovako. Pre par godina je komšinica počela renoviranje stana, bez zamene prozora. Samo unutrašnji radovi. Posle jedno sedam dana inspekcija : kuc kuc , kamo dozvola.
Obustava radova do pribavljanja dozvole.I žena izvadila dozvolu i zavšila posao. Poučen tim iskustvom ja u opštinu, oni mi kažu šta mi treba ( projekat i zahtev ). Ja to
predam i dobijem dozvolu za manje od deset dana. Ni dinar takse nisam uplatio.Radio sam pre nepune tri godine.














rtž
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 18:06 - pre 114 meseci
Ne slazem se sa tim da treba dovola za unutarnje uredjenje.Ako se ne narusava izgled fasade i slicno sta tu ima inspektor.Ako mi je u kuci pukla cijev i napravila nered hoce li mi opstina o svom trosku platiti smjestaj u hotelu dok ne dobijem dozvolu za tih deset dana.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 18:18 - pre 114 meseci
Građevinska dozvola za krečenje i menjanje vodokotlića (uključujući i promenu sopstvene ograde) je pišanje po sirotinji. Mislim, ko 'oće da bude ovca - neka bude, ovce su da se šišaju.

Čik da vidim da meni pozvone na vrata i zatraže dozvolu kad me neko prijavi (!?) da nešto radim po kući. Mometalno bi ih sočno oterao u tri lepe.

Naravno, slažem se da je potrebna dozvola ako neko hoće da počne da gradi kuću. Mada, kad pogledaš oko sebe i shvatiš šta se sve radi bez dozvole, sam sebi izgledaš kao magarac.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 18:27 - pre 114 meseci
Citat:
Java Beograd:  Mislim, ko 'oće da bude ovca - neka bude, ovce su da se šišaju.



Hvala lepo. I ja tebi najbolje želje.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 18:30 - pre 114 meseci
Evo jedna ilustracija sa Vukajlije, upravo sam je video, a legla "kao kec na deset"



A ti traži građevinsku dozvolu za zamenu slavine.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Uklanjanje ograde dvorista02.11.2014. u 18:36 - pre 114 meseci
Citat:
zica49:
Ako mi je u kuci pukla cijev i napravila nered hoce li mi opstina o svom trosku platiti smjestaj u hotelu dok ne dobijem dozvolu za tih deset dana.

Popravka oštećene cevi svrstava se u tekuće održavanje, a za to nije potrebna dozvola. Isto važi i za krečenje, menjanje vodokotlića i zamenu slavine (što su primeri koji su, u ironičnom kontekstu, pomenuti u narednim porukama).
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Uklanjanje ograde dvorista

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14701 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.