Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

O terijama zavere - iz drugog ugla

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: O terijama zavere - iz drugog ugla

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308361 | Odgovora: 972 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla21.02.2018. u 22:25 - pre 74 meseci
Citat:
DaliborP:
Trazio si dokaze, dobio si ih, od zvanicne institucije. Sad lepo mozes da nastavis po svome, ignorisi sve i kukaj na zaveru.

Nisam ti trazio, zahtevao nikakve dokaze za bilo sta, normalno sam te pitao jer me zaista zanima da vidim podatke unazad vise godina da bi stekao tacniju sliku koliko je zaista bilo ranije slucajeva oboljevanja i umiranja a koliko sada ili u zadnjih nekoliko godina. Da bi mogao da steknem jasnu sliku o tome da li se zaista radi o nekom vecem zabrinjavajucem povecanju ili je vise rec o prenaduvanom balonu. U tome sto si postavio nema jasno prikazano onog sto sam trazio sto me zanima.
A zasto sam pitao? Pa zato sto si ti pricao o povecanju broja zarazenih i umrlih. S'obzirom na to da tako sigurno pricas da se radi o povecanju u odnosu na raniji period covek bi zakljucio da si ti vec tacno upoznat do u detalja sa podacima o tome kao i da ces odmah znati da me uputis na adresu koja to tacno pokazuje da se sa tim i ja upoznam.
Ali ti umesto da mi odma iz glave napises sve sto znas o tom povecanju i da mi pokazes gde si se sa tim podacima upoznao pa si napisao na forumu da je doslo do povecanja, ti radis nesto drugo. Kreces da guglas i saopstavas mi sta si pronasao i za koje vreme?!

Sto ce reci sta? Da si izneo tvrdnju o povecanju zarazenih i umrlih na osnovu toga sto si prosto verovao onima koji tvrde da je doslo do takvog povecanja?

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla21.02.2018. u 23:29 - pre 74 meseci
Braxi

Kada je ljudski život u pitanju, mnogo je i jedan, ali nije to poJenta ovde. Poenta je u onoj mogućnosti na koju se poziva ssi. U narodu se to kaže plašiš mečku rešetom. Dakle, ako je procenat vakcinisanih i dalje izuzetno velik, šta je problem? Nas par zalutalih ovčica? Neće biti. Ako se "epidemija" pojavila zbog malog procenta vakcinisanih, onda neko upada u kontradikciju, a to nisam ja. Ovde mi je najzanimljiviji jedan momenat koji se uvek ponavlja, to su one mogućnosti o kojima trubi ssi ili ovo tvoje kada bi... nastao bi pomor. Vidi, to je samo tvoja pretpostavka, pogrešna naravno i što je još važnije ne govori u prilog vakcinama. Sve mi ovo liči na one američke filmove u kojima oni izmišljaju bin ladene, vanzemaljce i druge "otpadnike" koji su protiv civilizacije i napretka, ali se eto u jednom trenutku pojavljuje supermen, roki balboa ili džems bond koji spašava svet. Pa neka vas spašava, šta ja koji moj imam sa tim. Mene nisu napali ni vanzemaljci, ni bin laden i nije mi potrebna vaša vakcina protiv svetskog zla.

Dakle, brojeve ili nemamo ili su namešteni. Ako ih i imamo, ne govore ništa u prilog tzv. imunizaciji. Ako ih imaš, ti ih postavi da malo analiziramo.



Dalibore

Vidi, znači(obožavam ovu poštapalicu) vako. Slika koju si postavio je iz pdf dokumenta sa jednog linka iz tvog posta. Iz samog dokumenta se ne vidi nikakva veza između obuhvata imunizacijom i porasta broja obolelih, jer se o tome ne govori. Dakle, ja verujem da je lekovito udarati se čekićem po glavi, da je dobro za zdravlje i da unapređuje moje intelektualne sposobnosti, ali nisam još uvek probao. U navedenom dokumentu se samo govori o tome koliko se građana udaralo čekićem po glavi, ali se nigde ne vidi da je zbog toga opao broj mentalno zaostalih.

Drugi link koji si postavio takođe ništa ne govori u prilog tzv. imunizaciji. Naprotiv, zanimljivo bi bilo da pogledamo neke izvode iz njega. Prvo, veoma su mi sumnjive ove brojke. Živim u ovoj zemlji i baš me zanima, kako to da među kolegama, prijetaljima, rođacima i komšijama nikako ne dolazimo do ove teme? Ovolike hiljade i hiljade obolelih i zaraženih, pa to bi se osetilo i videlo. Pa malo veći talas gripa kada krene, ako bar jedan kolega ode na bolovanje, ako se čujem sa rođacima ili vidim sa prijateljima, krene priča i o tome. Mislim ono, ljudski, kako si šta radiš? Ovde od toga ništa. Epidemija zavladala, pazi epidemija, a ja malo malo prošpartam Srbijom uzduž i popreko i nigde je ne vidim. Da li je samnom sve u redu? Uzgred, šta je epidemija, ko je nadležan da je utvrdi, a ko da je proglasi? Nisam ovca i ne pada mi na pamet da me vode u tor i na klanje. Ko voli nek izvoli.

Nego, da se vratimo na link koji si ostavio. Na primer.

Citat:

Aktuelna epidemiološka situacija malih boginja (morbila) u Republici Srbiji
Ažurirano 21.02.2018. godine

Od početka oktobra 2017. godine, zaključno sa 21.2.2018. godine na teritoriji Republike Srbije, uključujući i teritoriju nadležnosti Zavoda za javno zdravlje Kosovska Mitrovica, registrovana su ukupno 2473 slučaja malih boginja, od kojih je 1264 laboratorijski potvrđeno u Institutu Torlak.

Najmlađa obolela osoba je stara 15 dana, a najstarija 65 godina. Najveći broj obolelih je u uzrasnim grupama mlađim od pet i starijim od 30 godina.

Većina obolelih osoba (94%) je nevakcinisana, nepotpuno vakcinisana ili nepoznatog vakcinalnog statusa.


Obrati pažnju na poslednji red. Iz njega mogu da zaključim da su vakcinisani zaštićeni, zašto onda bilo šta nametati? Čemu? Za čije babe zdravlje?

Ostatak dokumenta je u tom stilu. Nigde nikakve veze, čak i posredne, nikakvog dokaza o uzročno posledičnoj vezi između pojave bolesti i tzv. imunizacije. Ako ne vidim dobro, izvoli nađi u dokumentu pa prezentiraj ovde, nemam ništa protiv.

Na samom kraju dokumenta, imamo i ovo.

Citat:

Šta su male boginje?

Jedna od najzaraznijih akutnih bolesti koju izaziva virus.

Kako se bolest prenosi?

Virus se prenosi putem vazduha kapljicama (koje se izbacuju kašljanjem i kijanjem obolelih) ili u direktnom kontaktu sa sekretom iz nosa ili ždrela inficiranih osoba. On ostaje aktivan u vazduhu ili zaraženom sekretu/predmetima u trajanju do dva sata. Obolele osobe su najzaraznije 2–4 dana pre i do 4 dana nakon izbijanja ospe. Kod ove bolesti se registruju sezonske oscilacije u javljanju sa porastom obolevanja tokom perioda kasne zime i proleća. Čovek je jedini prirodni rezervoar virusa.

U epidemijama malih boginja može doći do smrtnih ishoda, posebno među mlađom neuhranjenom decom.


Ok. Primili smo k znanju.

Citat:

Teška klinička slika se javlja kod nedovoljno uhranjene dece, posebno one koja imaju nedostatak vitamina A u ishrani, ili kod onih osoba kod kojih je imuni sistem oslabljen HIV/AIDS-om ili nekom drugom bolesti.

Osobe koje su preležale male boginje su zaštićene do kraja života.


Vidi vidi. Teška klinička slika se javlja kod nedovoljno uhranjene dece ili one koje imaju nedostatak vitamina A u ishrani, što mu dođe na isto. To što su mnoge bolesti iskorenjene možemo pre svega da zahvalimo porastu životnog standarda, boljoj ishrani, sve u svemu boljim uslovima života u poslednjih stotinak godina, a ne nekakvim čudotvornim vakcinama. Napraviću malu digresiju, otići ću u politiku. Sećate se svi Vuka Draškovića i tzv. sepeoa. E taj Drašković i taj sepeo su u jednom trenutku dobro popušili i izbrisani su sa političke scene zahvaljujući svojoj političkoj nedoslednosti, prevrtljivosti i totalnoj konfuziji. U svakom slučaju, izvesno vreme dok su se još uvek nekako šlepali uz ovu ili onu vlast, imali su običaj da ono što sami vide kao uspeh(da li povećanje plata i penzija, da li sporazumi sa eu ili šta već) pripišu sebi iako oni sami ni luk jeli ni luk mirisali. Šta god da se desi, kako god da se razvija situacija, oni se uvek sete da izjave da za to možemo da zahvalimo "njihovoj mudroj politici". Ta njihova retroaktivna pamet, uzgred ničim dokazana, taj modus operandi vidim i u ovoj orkestriranoj kampanji za vakcinaciju. Evo, ja sam svojim superčudotvornim moćima nekoliko puta spasio svet od udara meteora, nekoliko puta sam istim moćima sprečio nuklearni rat, samo nemam potrebu da se hvalim. Ko god želi može da spasi svet. Na primer, ako želite da spasite svet od crvenog letećeg čudovišta, potrebno ja da u pola dva ujutru izađete goli na kružni tok i odigrate jedno užičko kolo.

Citat:

Ko je u riziku da oboli?

Nevakcinisana deca su najvećem riziku od komplikacija, kao i svaka osoba bez imuniteta (bilo da je nevakcinisana ili nepotpuno vakcinisana ili nije bila u prilici da oboli od ove bolesti).


Nigde se ne kaže da vakcinisani mogu da obole, ali me zanima, da li vakcina povećava imunitet? Rekao bih ne, ali daj da čujemo i ostale. Kako se stvara imunitet? Pravilnom ishranom, fizičkom aktivnošću i zdravim načinom života.

Citat:

Lečenje

Teške komplikacije bolesti redukuju se dobrom ishranom, nadoknadom tečnosti i adekvatnim tretmanom dehidratacije u skladu sa preporukama SZO sa rastvorima koji sadrže glavne elemente koji se gube prolivom i povraćanjem. Antibiotici se primenjuju u slučaju infekcije oka i uha, kao i zapaljenja pluća.


Ne bavim se sportom i nisam baš fizički aktivan. Ni sa hranom nisam baš u najboljim odnosima, ali se trudim da jedem voće i povrće, a izbegavam slane i slatke grickalice. Kako god, moja ishrana moj problem, vakcina teško da će tu pomoći.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla21.02.2018. u 23:43 - pre 74 meseci
u velikoj si zabludi Bradzorfe jer ti kazes ko je uopste umro od bolesti X pa da kao moramo da se vakcinisemo protiv nje ? To je smesno, pa ne umire se zato sto se vakcinise.

Dakle, kada pocinje da pada broj vakcinisanih raste broj obolelih. To je jasno. Taj broj jos nije eskalirao jer na svu srecu broj talibana poput tebe i slicnih nije kao na ovom forumu tj ajde da kazem na ovom topicu 50:50 vec vi ste na srecu manjina.

Krenuli ste da jacate, a priroda vam je odmah odgovorila skokom obolelih i nazalost i umrlih. E sad, su mnogi poceli da trce da se vakcinisu.

Tako da ta vasa antivakcinaska sekta nema nikakve sanse da uspe. Mozes li ti da zamislis tebe, pisca, javu, Windowsa, Slobomira kako vam u karanitnu Stojkovica trtlja da nikako ne primate vakcinu ? Haha, sta kazes ?

 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 00:57 - pre 74 meseci
Usput, kad sam bila mala, obožavala sam injekcije, pa mi stoga verovatno
ni vakcine nisu previše smetale.
Volela sam sve čega se većina bojala, a da je opet bilo u granicama.
Ako ću da umrem, možda umrem baš bez posebnog razloga.
Eto, ni oko toga ne vodim preveliku brigu.
Dakle, nakon smrti za sobom neću moći da žalim, tako da...
Žao mi je samo kad su doktori krivi za nečiju smrt, a to može opet da
bude radi trista milijardi razloga plus ostali razlozi i podrazlozi.
A sama više nemam snage da budem rektor iz naroda, doktor iz naroda,
predsednik države iz ličnih snova.
Ne, ne, davno prošlo vreme.
Nekad sam zamišljala da razbijam državu.
Sad ni to ne zamišljam, jer sam shvatila da već razbijeno staklo ne može
da se razbije po drugi put.
E, ..beš teme u kojima sam ja prizemna.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 05:08 - pre 74 meseci
Citat:
IUOP_1:Elem, koliko ja shvatam, glavni kamen spoticanja ovde je tvrdnja ko zna vise - strucnjak ili laik? I posto se ovde ne slazemo, ocigledno je dzabe svakakvo dokazivanje, kacenje linkova i sl.


Ne, to nije glavni kamen spoticanja. Glavni kamen spoticanja vas koji ste pristalice obavezne nasilne vakcinacije (da bi ste zaštitili svoju guzicu) je neshvatanje načina na koji funkcioniše ljudski mozak uključujući i taj mozak tih stručnjaka kako ih vi zovete, i neshvatanje gde ste vi u tom sistemu i koja vam je uloga.

Ja sam vam lepo dao temu za razmišljanje: lobotomoija. Ali vi nažalost ne možete da povežete te stvari, ne možete da izvedete zaključak iz jednog (od mnogih) događaja iz prošlosti i projektujete na sadašnjost. Mogu da vam ređam još tema, recimo šezdesetih su u americi doktori preporučivali da majke ne doje decu, i tako dalje... postoji gomila medicinskih zabluda i one se ponavljaju neprestano, to je prošlost, to je sadašnjost, i to je budućnost, jer je to šablon ljudskog ponašanja.

Nažalost to je problem sa ljudskim rodom, nedostatak inteligencije odnosno sposobnosti da se uči iz tuđih grešaka i iz prošlosti. Zato će se ratovi voditi stalno, u beskonačnost, jer će se uvek naći ljudi koji koriste tu ljudsku gluposti za svoje interese prosto jer ljudi nisu u stanjuj da izvuku nikakvu pouku ni recimo iz Gebelsove propagande u hitlerovoj Nemačkoj, niti iz NATO propagande tokom devedesetih, niti iz bilo čega, već vrte neke svoje filmove u glavi.

I da se manemo tih gluposti da ja treba da vakcinišem svoje dete protiv rubeola da bi neka devojka mogla da se ebe i zatrudni neplanirano, pa da njeno dete bude bezbedno. E vala stvarno ste odlepili.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 05:29 - pre 74 meseci
Starka, deluješ nekako filozofski neutralno

Ne vredi ovde biti neutralan, tek kad zauzmeš stranu ući ćeš u diskusiju, pošto disktutanti (prvenstveno pristalice vakcina-terora) ne kapiraju neutralne pozicije. Evo ja recimo nisam protiv vakcina, ali oni to ne mogu da ukapiraju. Ja sam samo protiv suvišnih vakcina, a time i protiv obaveznih vakcina pošto sama obaveza kao takva automatski i sigurno dovodi u budućnosti do naturanja suvišnih vakcina od strane interesnih grupa. Odnosno već je dovela (rubeole, zauške) i to će samo da se širi dalje u budućnosti.

To je ljudska psihologija, to je šablon po kome se ponaša ljudski mozak a sa njime i celo društvo, diplome tu ništa ne vrede, ali gospoda pristalice obavezne vakcinacije to jednostavno ne mogu da ukapiraju. Tu nema pomoći, prosto stvar inteligencije odnosno sposobnosti povezivanja različitih događaja i izvlačenja pravilnog zaključka. Ne uče uz prošlosti, iz tuđih iskustava, ponavljaju svoje (tuđe) greške, i tako u beskonačnost...
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 05:54 - pre 74 meseci
Pre bilo kakve ozbiljne diskusije treba:

-SPROVESTI NAUČNO ISTRAŽIVANjE O STANjU ZDRAVLjA NACIJE

-PREPISATI PAKET MERA

-OBAVESTITI JAVNOST O REZULTATIMA NALAZA

-MOBILISATI NACIJU DA SE IZBORI ZA ZDRAVLjE.

U zemlji gde hara "epidemija" kancerogenih oboljenja, posle bombardovanja 1999, priča o MMR vakcinama mi je apsurdna.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 06:24 - pre 74 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
IUOP_1:Elem, koliko ja shvatam, glavni kamen spoticanja ovde je tvrdnja ko zna vise - strucnjak ili laik? I posto se ovde ne slazemo, ocigledno je dzabe svakakvo dokazivanje, kacenje linkova i sl.


Ne, to nije glavni kamen spoticanja. Glavni kamen spoticanja vas koji ste pristalice obavezne nasilne vakcinacije (da bi ste zaštitili svoju guzicu) je neshvatanje načina na koji funkcioniše ljudski mozak uključujući i taj mozak tih stručnjaka kako ih vi zovete, i neshvatanje gde ste vi u tom sistemu i koja vam je uloga.

Ja sam vam lepo dao temu za razmišljanje: lobotomoija. Ali vi nažalost ne možete da povežete te stvari, ne možete da izvedete zaključak iz jednog (od mnogih) događaja iz prošlosti i projektujete na sadašnjost. Mogu da vam ređam još tema, recimo šezdesetih su u americi doktori preporučivali da majke ne doje decu, i tako dalje... postoji gomila medicinskih zabluda i one se ponavljaju neprestano, to je prošlost, to je sadašnjost, i to je budućnost, jer je to šablon ljudskog ponašanja.

Nažalost to je problem sa ljudskim rodom, nedostatak inteligencije odnosno sposobnosti da se uči iz tuđih grešaka i iz prošlosti. Zato će se ratovi voditi stalno, u beskonačnost, jer će se uvek naći ljudi koji koriste tu ljudsku gluposti za svoje interese prosto jer ljudi nisu u stanjuj da izvuku nikakvu pouku ni recimo iz Gebelsove propagande u hitlerovoj Nemačkoj, niti iz NATO propagande tokom devedesetih, niti iz bilo čega, već vrte neke svoje filmove u glavi.

I da se manemo tih gluposti da ja treba da vakcinišem svoje dete protiv rubeola da bi neka devojka mogla da se ebe i zatrudni neplanirano, pa da njeno dete bude bezbedno. E vala stvarno ste odlepili.


Imas poentu, medicina je dobrim delom pseudo nauka, pogotovo psihijatrija o kojoj sam u par navrata pisao, ali ovde se radi o vakcini. Dakle pitanje je da li vakcina postize zeljeni efekat ili ne ? I koje su nezeljene posledice?
Samo mogu da dodam da su kod nas ljudi lepili slike po telu i nosili narukcvice da bi im bilo bolje ;)
Gomila prevaranata i dan danas kola po Srbiji....
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 08:50 - pre 74 meseci
Citat:
Windows2:Sto ce reci sta? Da si izneo tvrdnju o povecanju zarazenih i umrlih na osnovu toga sto si prosto verovao onima koji tvrde da je doslo do takvog povecanja?

Tako je. Ja verujem zvanicnoj instituciji i prikazanim statistikama. Ti ne verujes, cak i nakom prikazanih cinjenica i tu se nasa diskusija zavrsava.

@Bradzorf012, ako su ti kao sto kazes "sumnjive" te brojke, onda nadji i predstavi neke bolje. U suprotnom, nemas o cemu da pricas.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 09:36 - pre 74 meseci
STOP prisilnoj vakcinaciji. Stop Briselskim sporazumima. Stop diktaturi. Stop okupaciji. Živela Srbija!

tako treba...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 10:16 - pre 74 meseci
Citat:
pisac:
Glavni kamen spoticanja vas koji ste pristalice obavezne nasilne vakcinacije (da bi ste zaštitili svoju guzicu) je neshvatanje načina na koji funkcioniše ljudski mozak uključujući i taj mozak tih stručnjaka kako ih vi zovete, i neshvatanje gde ste vi u tom sistemu i koja vam je uloga.

Citat:
pisac:
Nažalost to je problem sa ljudskim rodom, nedostatak inteligencije odnosno sposobnosti da se uči iz tuđih grešaka i iz prošlosti. Zato će se ratovi voditi stalno, u beskonačnost, jer će se uvek naći ljudi koji koriste tu ljudsku gluposti za svoje interese prosto jer ljudi nisu u stanjuj da izvuku nikakvu pouku

Drugim recima, svi mi smo glupi, racunajuci i najvece svetske strucnjake, samo si ti (i mozda jos par ljudi) pametniji od svih i razumes sve sto drugima na pamet ne pada, a bave se time ceo zivot? To je to? Ti ne vidis nista nista zabrinjavajuce u ovakvom misljenju? "Ja sam najpametniji, svi druge su budale"?

Citat:
pisac:
Ja sam samo protiv suvišnih vakcina, a time i protiv obaveznih vakcina

Ah, tipicno antivakcinasko razmisljanje :) Koliko sam upoznat sa time, to dalje ide otprilike ovako:
Citat:

- Koje su suvisne?
- Sve koktel vakcine, hocemo pojedinace!

(posle par godina)

- Evo monovalentnih vakcina.
- Molim? Pa to pravi drzava XYZ! Ja hocu da se proveri sta je u njima!
- Dobro, izvolite sastav.
- Sta? Pa to spricajte ove budale sto nemaju mozga, ja hocu da se vakcine prave u mojoj zemlji!

(posle par godina)

- Dobro, potrosili smo brdo para, morali smo da zatvorimo neke bolnice i otpustimo ljude, ali evo - domaca vakcina.
- A jel garantujete da nema nezeljenih posledica?
- Pa ne, kao i za sve, ali su jako retke i obicno prolazne...
- Aahaha, pa jel vam ja licim na budalu!? Ja da ubacujem otrov u svoje dete?

(i izadje covek, glave umotane u alu foliju, da mu HAARP ne bi naudio)

Tako nekako...

Citat:
mb57:
U zemlji gde hara "epidemija" kancerogenih oboljenja, posle bombardovanja 1999, priča o MMR vakcinama mi je apsurdna.

Aha, znaci, imamo jedan problem, ostali nisu bitni. Jedna od najzaraznijih bolesti na svetu, tebi je to apsurdno. Lepo, zaista.

Citat:
Branimir Maksimovic:
Dakle pitanje je da li vakcina postize zeljeni efekat ili ne ?

Naravno da postize.

Citat:
Branimir Maksimovic:
I koje su nezeljene posledice?

Obicno su blage i prolazne, retko kad su ozbiljne i trajne. U svakom slucaju, jasno su navedene (kao i ucestalost javljanja), i pozitivne posledice znacajno preovladjuju nad negativnim. Da nije tako, ne bi se ni koristile.

Citat:
Branimir Maksimovic:
Samo mogu da dodam da su kod nas ljudi lepili slike po telu i nosili narukcvice da bi im bilo bolje ;)
Gomila prevaranata i dan danas kola po Srbiji....

Pa to jeste... I ne samo u Srbiji. Ono sto je dobro je sto je dosta toga zakonom zabranjeno, ali se slabo sprovodi, jer se verovatno razmislja na nacin nek se svako leci kako hoce, sto je u redu - dok ne ugrozava drugog, sto smo vec pricali.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 10:30 - pre 74 meseci
Ja ne razumem koji je klinac tebi, IUOP_1, Daliboru, Braxiju (dobro, on je jasan slučaj)!?
Niko VAMA ni VAŠOJ DECI ne brani da se vakcinišete i protiv impotencije, i protiv kuge, i protiv razrokosti. Dakle, zaštitite i sebe i svoju nejač po propisima koje je doneo ministar "Smrt" Lončar, i Bojić pre njega.

Ali nemojte sprovoditi diktaturu i nasilje nad drugima, jer em niste ovlašćeni em niste pozvani. Ne terajte ljude da misle vašom glavom, sve više se pokazuje da niste svesni mnogih stvari. I ne trenirajte strogoću kad neko izjavi ono što se vama ne sviđa.

Ne bih voleo da se takvi kao vi bilo za šta pitaju. Vi ste idealni vojnici dogme i partije, namećete svoje stavove iz razloga "zato", i ne pada vam na pamet da možda niste u pravu. Ovi koji su trenutno na vlasti su još i dobri kakvi biste vi bili. K'o da su svi građani vlasništvo države.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 10:38 - pre 74 meseci
Citat:
IUOP_1:Drugim recima, svi mi smo glupi, racunajuci i najvece svetske strucnjake, samo si ti (i mozda jos par ljudi) pametniji od svih i razumes sve sto drugima na pamet ne pada, a bave se time ceo zivot? To je to? Ti ne vidis nista nista zabrinjavajuce u ovakvom misljenju? "Ja sam najpametniji, svi druge su budale"?

Upravo si opisao bukvalno svaki njegov post na forumu
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 10:42 - pre 74 meseci
Citat:
Dakle, zaštitite i sebe i svoju nejač po propisima koje je doneo ministar "Smrt" Lončar, i Bojić pre njega.


Ne razumem kako neko može da koristi LAŽI kao argumentaciju. Niti je Srbija jedina zemlja na svetu u kojoj je vakcionisanje OBAVEZNO, niti je to "tekovina" navedenih ministara.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 10:58 - pre 74 meseci
Citat:
djoka_l: Ne razumem kako neko može da koristi LAŽI kao argumentaciju. Niti je Srbija jedina zemlja na svetu u kojoj je vakcionisanje OBAVEZNO, niti je to "tekovina" navedenih ministara.


Nemoj uospte da primas k srcu sta prica Slobomir. Koliko juce verovao je u Tita i bacao drvlje i kamenje na Kraljevinu Jugoslaviju. Da li neko razuman moze da veruje da on nije vakcinisan ?

Zamisli samo kako je on morao da brani taj rezim kad je on bio u punoj snazi i da li ti je zamislivo da on i svi njegovi nisu vakcinisani ? Po meni veca je sansa da se papa krsti sa tri prsta.

Tako da to je samo jedno, ajde da kazem inacenje, podsvesno on se stidi sto je citav zivot puzao i sluzio i eto ironije pod stare dane on je resio da eto, tera inat. Vakcine su, kao i kod pisca, sasvim sporedna stvar to je njima sredstvo samoterapije. Tako vracaju sebi samopostovanje jer veruju da su konacno smogli snage da se bore protiv nekog rezima. Da dignu glas.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 11:08 - pre 74 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ne bih voleo da se takvi kao vi bilo za šta pitaju.

Da te pitam nesto. S jedne strane imas ljude koje si probrojao i koji kazu da treba postupati u skladu sa najnovijim naucnim saznanjima. S druge strane imas ljude koje nemaju strucne kvalifikacije, ali misle da se razumeju u svaku oblast, a postupaju u skladu sa verovanjima, ili razmisljanjem koje je suprotno od naucno utemeljenog. E sad, jel bi ti stvarno voleo da ti i tvoje deca zivite u zemlji gde se pita ova druga grupa, a ne prva? Iskreno?

Citat:
SlobaBgd:
i ne pada vam na pamet da možda niste u pravu.

I ovde gresis. Tacno je bas suprotno. Evo, ja cu prvi reci da su vakcine lose i stetne, cim se to DOKAZE! Zaista nemam problem da priznam kad nisam u pravu, samo dajte naucni dokaz i to je to.

Citat:
DaliborP:
Upravo si opisao bukvalno svaki njegov post na forumu :D

Ja sam dugo verovao da su on i Ventura zapravo nalozi nekog od admina, jer je nemoguce da neko tako razmislja, i da sluze za to da provociranjem sagovornika izazovu rekaciju, pa da se tako digne aktivnost na forumu :)
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 11:23 - pre 74 meseci
Citat:
djoka_l: Ne razumem kako neko može da koristi LAŽI kao argumentaciju. Niti je Srbija jedina zemlja na svetu u kojoj je vakcionisanje OBAVEZNO, niti je to "tekovina" navedenih ministara.

Sve dok se ovo može čuti i pročitati, ljudi imaju pravo da budu sumnjičavi!
http://www.dailymail.co.uk/hea...-Japan-banned-MMR-vaccine.html
https://edition.cnn.com/2015/1...s-white-and-wealthy/index.html
https://www.elitemadzone.org/p3807035


Takođe, Srbija koja je po mnogim parametrima na dnu ne Evrope nego i Afrike, među prvima prihvata nove vakcine?
Ko može garantovati da, sem deponije za silan hemijski i atomski otpad, nismo i zamorčići za ispitivanje vakcina i lekova.
Kao što postoji sumnja za takvu tvrdnju da je tačna isto tako je sumnja da je netačna.
Niko od nas ne može decidirano tvrditi ni da ni ne sem par pojedinaca sa teme.
Naša vlada brine o našem zdravlju. Na stranu što nema posla, što smo siromašni, što je procenat kancerogenih oboljenja enorman, što nema para za javne kuhinje što.....nije toliko bitno, bitno je da se prvi i obavezno svi vakcinišemo.
Vakcina će nas preporoditi, doneće nam bolji život pod uslovom da ostanemo živi i još i normalni.
Pa kako sumnjati u našu vladu i ministarstva?

 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 11:39 - pre 74 meseci
Citat:
IUOP_1:

Ja sam dugo verovao da su on i Ventura zapravo nalozi nekog od admina, jer je nemoguce da neko tako razmislja, i da sluze za to da provociranjem sagovornika izazovu rekaciju, pa da se tako digne aktivnost na forumu :)


zanimljiva teorija. Uzgred, gde je ventura.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 12:25 - pre 74 meseci
Citat:
djoka_l: U 2016. godini je umrlo 89,780 osoba od malih boginja.
Procena je da je sprečeno 20.4 miliona smrtnih slučajeva zbog vakcinacije.

Izvor WHO

http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs286/en/

Naravno, za antivaksere, jedino je facebook relevantan izvor.


Citat:
Measles is still common in many developing countries – particularly in parts of Africa and Asia. The overwhelming majority (more than 95%) of measles deaths occur in countries with low per capita incomes and weak health infrastructures.


Obezbedi im bre čoveče vodu, jednu jabuku ili 200 grama kupusa dnevno i par najjeftinijih kineskih cipela godišnje, umesto što im uvaljuješ vakcine!

Svakog dana umre po 30.000 samo dece, od gladi i što nemaju pristup čistoj vodi, a ne zato što nisu primili dovoljno vakcina zbog Slađane Velkov.

Jedna milijarda tzv. "civilizovanih" (USA, EU i Japan) troši hrane (i ostalih resursa) koliko bi trošilo 500 milijardi ovih koje spašavaju vakcinama, sa njihovim sadašnjim standardom.
"Civilizovani" godišnje jednostavno bace 250 miliona tona hrane, a ove spašavaju vakcinama?

Humanisti, altruisti i filantropi?... Ili su im ovi koje "spašavaju" vakcinama pokusni kunići?
Je li Đorđe?

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.02.2018. u 13:20 - pre 74 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
SlobaBgd:
Ne bih voleo da se takvi kao vi bilo za šta pitaju.

Da te pitam nesto. S jedne strane imas ljude koje si probrojao i koji kazu da treba postupati u skladu sa najnovijim naucnim saznanjima. S druge strane imas ljude koje nemaju strucne kvalifikacije, ali misle da se razumeju u svaku oblast, a postupaju u skladu sa verovanjima, ili razmisljanjem koje je suprotno od naucno utemeljenog. E sad, jel bi ti stvarno voleo da ti i tvoje deca zivite u zemlji gde se pita ova druga grupa, a ne prva? Iskreno?

Citat:
SlobaBgd:
i ne pada vam na pamet da možda niste u pravu.

I ovde gresis. Tacno je bas suprotno. Evo, ja cu prvi reci da su vakcine lose i stetne, cim se to DOKAZE! Zaista nemam problem da priznam kad nisam u pravu, samo dajte naucni dokaz i to je to.

Ovaj... Ne, stvari ne stoje tako kako ih predstavljaš.
Istinita teza bi glasila ovako:
S jedne strane imas ljude koje si probrojao i koji nemaju strucne kvalifikacije ali misle da se razumeju u svaku oblast i koji kazu da treba postupati u skladu sa najnovijim naucnim saznanjima.
S druge strane imas ljude koje nemaju strucne kvalifikacije, ali misle da se razumeju u svaku oblast, a postupaju u skladu sa verovanjima, ili razmisljanjem koje je suprotno od naucno utemeljenog.

Takođe i ovo:
Citat:
Evo, ja cu prvi reci da su vakcine lose i stetne, cim se to DOKAZE! Zaista nemam problem da priznam kad nisam u pravu, samo dajte naucni dokaz i to je to.

Do sada su navođeni i naučni dokazi, i naučne sumnje, i primeri iz prakse. Ali iz nekog razloga vi nestručni i medicinski neuki pro-vakcinisti uzimate sebi za pravo da odbacite izjave i rezultate jednih stručnjaka, ali da prihvatite nalaze drugih stručnjaka.

Ako bih mogao da biram, ne bih voleo da mi takvi određuju budućnost i da mi peru mozak.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: O terijama zavere - iz drugog ugla

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308361 | Odgovora: 972 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.