Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

O terijama zavere - iz drugog ugla

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: O terijama zavere - iz drugog ugla

Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47

[ Pregleda: 197184 | Odgovora: 930 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Branimir Maksimovic
Član broj: 64947
109.72.51.*

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla09.11.2018. u 15:31 - pre 9 dana i 15h
Ma pusti Slobu, mentalitet trola ;p
press any key to continue or any other to quit....

Odgovor na temu

IUOP_1

Član broj: 142305

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.11.2018. u 14:53 - pre 5 dana i 16h
Jedan sjajan kanal, snimci su titlovani. Izdvojicu dva.

Na ovom snimku, filmski reditelj objasnjava zasto sletanje na Mesec nije bilo tehnicki moguce snimiti u studiju, kako teoreticari zavera tvrde:

Na ovom snimku, avijaticar objasnjava zasto izgleda da avionski letovi ne idu najkracim putem izmedju dve tacke, sto je naizgled jak argument ravnozemljasa:

Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.11.2018. u 16:36 - pre 5 dana i 14h
Ovo oko sletanja na mesec , tu se sada javljaju kojekakvi pojedinci , za i protiv .

Sletanje ( ako ga je bilo ) se desilo jako davno , jos pre moga rodjenja , i tada su postojale dve Supersile , koje su se medjusobno u Svetskoj areni nadmetle oko mnogo stvari . Jedna od njih je bila i tzv. trka u Kosmosu .

Zna se da je SSSR lansirao prvi vestacki satelit u orbitu , prvi svemirki brod , bez i sa ljudskom posadom , itd .

SAD su bile uvek znatno iza .

Onda je u SAD zapocet projekat , sletanje na Mesec , i SSSR je imao svoj i dogodilo se sletanje od strane SAD .

E sad kada posle ovoliko godina ljudi naklapaju o tome , zar se od njih Niko ne zapita , pa da je Sletanje bilo Fejk , da li bi SSSR o tome , tada , kada je bilo sletanje cutao ?? I time dozvolio svoj Poraz , a da sletanja nije Stvarno bilo ?

Zar neko normalan na planeti moze da pomisli da SSSR tada , ne bi Zvanicno osporio Sletanje , da ga nije stvarno bilo ?

Odgovor na temu

IUOP_1

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.11.2018. u 18:00 - pre 5 dana i 13h
Citat:
ademare: Zar neko normalan na planeti moze da pomisli da SSSR tada , ne bi Zvanicno osporio Sletanje , da ga nije stvarno bilo ?

Ja sinoc gledao po drustvenim mrezama, bas sam dugo citao sta pisu, ima brdo takvih ljudi.

Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
*.dynamic.isp.telekom.rs.

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.11.2018. u 19:38 - pre 5 dana i 11h
Postoji puno dokaza da je čovek bio na mesecu. Jedan od njih je i postavljen reflektor-katadiopter koji će usmereni laserski zrak da vrati na zemlju. Ali, čemu to i kome dokazivati?

Oni koji su ubeđeni da je zemlja ravna, sve slike, sve video klipove nazivaju izmišljenima i montiranima. Šta pokazati drugo čoveku? Kako ga ubediti, i da li ga treba ubeđivati ?
Pametni ljudi su uvek puni sumnji. Samo su budale uvek savršeno sigurne.

Odgovor na temu

mjanjic
Mladen Janjić
Čačak

Član broj: 187539

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.11.2018. u 20:27 - pre 5 dana i 10h
To je kao da daltonistu ubeđuješ da nešto nije crveno nego plavo, jer se nadaš da on zna i može da razume razliku.

Tako i sa ovima, treba jednostavno prihvatiti da ljudi NE ZNAJU i NE ŽELE DA ZNAJU, ali su problem oni koji indoktriniraju svoju decu da je ceo svet jedna velika zavera.
Ako i postoji neka globalna zavera, sigurno nije oko ovih banalnih stvari.

Takvi ljudi ne znaju ni F od FIZIKE, a pitaju kako to da smo pre 50 godina išli na Mesec, a sada ne možemo.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.

Odgovor na temu

Whitewater

Član broj: 339178

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.11.2018. u 21:08 - pre 5 dana i 10h
sve teorije zavere poticu upravo zi Amerike jer to moze dobro da se unovci. Prosto, kakvu god nemogucu teoriju da izmislis sigurno ces imati sledbenike kojima ces da prodajes svoju teoriju i eto stizu dollari.

Posebno su poslastice velike stvari, Apollo, ubistvo Kennedy...

Sto se tice Apollo 11 tome je najvise doprineo Nixon. On se kao politicar najvise zanimao da uspe TV prenos kad Neil Armstrong napravi korak prvi korak na Mesec jer to je prava stvar za marketing i prestiz Amerike. i zato je naredio da se snimi u studiju taj momenat sletanja ako kamere ne prorade gore na Mesecu.

Na srecu kamere su proradile, ali studijski snimak i vest o njemu je pocela da curi malo po malo u mase.
Ja sam cak video knjigu u kojoj se tvrdi da je Kennedya ubio governor Connally kao ispod sakoa je izvukao pistolj i razneo glavu predsedniku, a odgore je tukao Oswald i po njemu kao da ne bi bio osumnjicen. Knjiga ima 300 strana. Ej: na 300 strana on drobi totalnu glupost a prodao je 100,000 i uzeo lovu/ bas ga briga.

5th amandment feedom of speech, kolateralna steta istina
Voyage, voyage Plus loin que la nuit et le jour (voyage, voyage) Voyage (voyage) Dans l'espace inouï de l'amour Voyage, voyage Sur l'eau sacrée d'un fleuve indien, (voyage, voyage) Voyage (voyage) Et jamais ne revient

Odgovor na temu

IUOP_1

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.11.2018. u 21:20 - pre 5 dana i 9h
Citat:
Java Beograd: Oni koji su ubeđeni da je zemlja ravna, sve slike, sve video klipove nazivaju izmišljenima i montiranima. Šta pokazati drugo čoveku? Kako ga ubediti, i da li ga treba ubeđivati ?

Meni je bas to bilo zanimljivo da ispratim, da li je moguce nekog ko veruje u to, ubediti da gresi. Na osnovu onog sto sam video (uglavnom na Fejsbuku), nema sanse. To je tolika bandoglavost, ja sam bio zapanjen. Bas kod jednog coveka, neka zena se ukljucila u diskusiju, objasnjava mu kako funkcionisu sateliti, a on zapeo "sateliti ne postoje, hahaha, kako su ljudi glupi, u sta sve ne veruju"! Komedija

A da li ih treba ubedjivati, pa sta znam. Meni se ne svidja taj sistem neverovanja koji se polako stvara. Mnogo mi lici na zacetak inkvizicije

Citat:
mjanjic: Ako i postoji neka globalna zavera, sigurno nije oko ovih banalnih stvari.

Bas o tome prica ovaj reziser iznad. Dok se ljudi raspravljaju o letu na mesec i zasto se vijori zastava i gde su zvezde, za to vreme je prosao zakon o spijuniranju gradjana, rat u Iraku, spasavanje propalih banaka i sl.

Odgovor na temu

IUOP_1

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.11.2018. u 22:01 - pre 5 dana i 9h
Ovaj nudi 1.000 dolara...

Prikačeni fajlovi

Odgovor na temu

Steve Lonmo
Mrčendajzer

Član broj: 331472

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.11.2018. u 22:11 - pre 5 dana i 9h
Citat:
Java Beograd: Postoji puno dokaza da je čovek bio na mesecu. Jedan od njih je i postavljen reflektor-katadiopter koji će usmereni laserski zrak da vrati na zemlju. Ali, čemu to i kome dokazivati?

I sovjetske Lune, njih 20-30 komada je letelo oko Meseca, sletalo na Mesec, tamo istovaralo vozila - Lunohode, koji su nešto ostavljali po Mesecu, neka sredstva za komunikaciju, sa Meseca donosili kamenje i prašinu, pravili fotografije, kojekakva razna merenja, bušili led i uzimale uzorke... itd.
Možda su i Lune ostavile neki taj reflektor-katadiopter na Mesecu? Ne znam, ali to svakako nije predstavljalo neki problem, niti nešto neizvodljivo?

Sad bi se, sledeći tu vašu logiku, trebalo ispravno zaključiti da su i Sovjeti bili na Mesecu? Ako je to dokaz, je li?

Citat:
Whitewater: Sto se tice Apollo 11 tome je najvise doprineo Nixon. On se kao politicar najvise zanimao da uspe TV prenos kad Neil Armstrong napravi korak prvi korak na Mesec jer to je prava stvar za marketing i prestiz Amerike. i zato je naredio da se snimi u studiju taj momenat sletanja ako kamere ne prorade gore na Mesecu.

Na srecu kamere su proradile, ali studijski snimak i vest o njemu je pocela da curi malo po malo u mase.

AKO je tačno to o studijskom snimku, onda bi svaki racionalni čovek na mestu Nixona ukapirao da, pošto već ima snimak - dokaz, više nema nikakve potrebe da živote astronauta i čitavu misiju izlaže riziku, da reskira blamiranje zbog neuspeha itd?

Odgovor na temu

IUOP_1

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla14.11.2018. u 07:20 - pre 4 dana i 23h
Citat:
Branimir Maksimovic:
Kukovstina je hallmark javne scene u Srbiji.

Citat:
SlobaBgd:
Ja ne znam ni šta je kukovstina.

Citat:
Branimir Maksimovic:
Kukovstina je moj izraz, potice od engleske reci https://www.merriam-webster.com/dictionary/kook

Off: Sad citam jednu knjigu, hrvatsko izdanje, naisao sam na rec "kukavština", bas razmisljam kako da je prevedem :)

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: O terijama zavere - iz drugog ugla

Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47

[ Pregleda: 197184 | Odgovora: 930 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.