Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

O terijama zavere - iz drugog ugla

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: O terijama zavere - iz drugog ugla

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308411 | Odgovora: 972 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla18.07.2015. u 20:43 - pre 105 meseci
Citat:
dusanboss:
A ljudi na mesecu ? Šta mislite o toj "zaveri".

Ranije sam pamtio sve cinjenice koje obaraju toboznje dokaze zavere, ali sam sve to batalio.
Vecina ljudi ne menja misljenje, kad se ono jednom uspostavi.
Samo se razbacuje argumetacija, pa svadja, pa svako ostane na svome.
To je pocelo da me umara.

A sa druge strane, neke teorije zavere su se pokazale istinitim, tako da... :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla18.07.2015. u 21:12 - pre 105 meseci
Citat:
dusanboss:
Ček bre jel me zezaš ? Kakva terminologija . Pa valda je opšta kultura da znaš da je sunce ustvari još jedna zvzda i da je jedino u našem sistemu.

Igranje sa terminologijom bi bilo baš oko plutaona jer je kad sam ja išao u školu on je bio 9. planeta a, sad više nije jer je pronadjeno još mnogo sličnih tela čak i većih od plutona i morali su da izmene definiciju planete. Ovo ne očekujem od prosečnog čoveka da zna ali za da je sunce zvezda ne znam meni to deluje ka nešto naj osnovnije. Šta je znanje ispod tog nivo ? Da ljudi još misle da je zemlja ravna ploča.



http://www.blic.rs/Riznica/Ist...-duguje-devojcici-od-11-godina

Skoro pa sala i zabava

Sunce je nebesko telo, klasifikovano kao zuti patuljak, G2V tip zvezde...itd...ali mu je dodeljen termin zvezda.

Kao i suncev sistem, sto se lome dokle egzistira i da li je pluton planeta..

I zasto je menjana "definicija" planete..zar se nesto promenilo u svemiru, u sustini
Izgleda da je teorija velikog praska, sve veca glupost...itd...

Problem je terminologije, sto je bitniji stari naziv "zvezda", od otetog klasifikacionog termina. U suncevom sisemu postoji jedna zvezda po klasifikaciji, ali mi objektivno vidimo mnogo vise...zasto ne bi bila "srbija do tokija", pa da suncev sistem zahvati i par zvezda..

Nije problem svemira, nego metodologije i klasifikacije. Sustina svemira je ostala ista, ma koliko se menjale "teroije" i klasifikacije...

Zatim se postavlja pitanje..cemu klasifikcija ako ne rasvetljava sustinu...kakve veze ima da li je Pluton klasifikovan kao objekat, planeta ili sunce kao zvezda....nauka se brine o sebi i sopstvenoj birokratiji a ne o sustini...


Zato nastaju problemi, sa odredjenim "naukama", sto zbog proglasenja, npr neke hemikalije za "korisnu", zanemaruje nekorisne ili fatalne efekte...klasifikovano je kao lek, a ne kao otrov...
Naavno, uz neko statisticko "pojasnjenje"...koje nije bas sustina..mi smo jedinke vaazne sebi, a ne obracunu i kalkulaciji brojeva....
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.07.2015. u 07:50 - pre 105 meseci
Citat:

PRIJE nekoliko mjeseci na Facebooku je objavljena stranica pod nazivom "Uklonimo HAARP s hrvatske zemlje", samo još jedna u nizu sličnih varijanti (postoji i Uklonimo HAARP s Balkana, ali i Uklonimo HAARP sa srpske zemlje).

Na njoj su se objavljivali linkovi na članke i videa, ohrabrivalo ljude da prijavljuju "čudne pojave na nebu", da dijele "istinu" sa svojim prijateljima i sve ostalo što biste već očekivali da možete naći na jednom takvom mjestu. U opisu stranice stoji: "Dosta je bilo terorizma od strane bogatih lobija koji svakodnevno namjerno mijenjaju klimu! Skupimo se i idemo direktno u sabor tražiti da maknu tu napravu!".

Citat:

Cilj ove stranice je ustvari socijalni eksperiment. Zanimalo nas je dokle ide granica gluposti. Sve objave i slike su falsificirane uglavnom u photoshopu. Hvala svima na ugodnim paranoičnim komentarima i porukama. Inbox nam je zatrpan slikama neba

Pa eto tako, dragi svi koji ste lajkali i komentirali, imam lošu vijest za vas.. Vi ste svi najveće naivčine koje smo ikada vidili.

Stranica o HAARP-u u Hrvatskoj teoretičare urota napravila težim budalama nego što već jesu
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.07.2015. u 11:21 - pre 105 meseci
Kakvi likovi . Mada se ne zna tačno šta HAARP u stvari radi
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.07.2015. u 11:38 - pre 105 meseci
^ http://www.svetnauke.org/15175...sa-promenom-vremenskih-prilika
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.07.2015. u 13:53 - pre 105 meseci
Dobae link IUOP_1 . Ne smatram da je HAARP sistem napravljen za menjanje vremenskih prilika jer sa mojim skromnim znanjem zaključujem da čak i ako bi sistem mogao da utiče na vremenske prilike teško da bi mogli precizno da ih kontrolišu. Ipak toliki keš samo radi komunikacije sa podmornicama isto me deluje sumljivo. Ne znam na koji način se sada komunucira sa podmornicama. Malo ću da iztražujem.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.07.2015. u 14:04 - pre 105 meseci
Citat:
dusanboss: Ipak toliki keš samo radi komunikacije sa podmornicama isto me deluje sumljivo.

Da, stvarno je sumljivo.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.07.2015. u 14:20 - pre 105 meseci
Dalibore jel to osećeam ironiju u ovoj "podržci" ili se varam?
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.07.2015. u 14:37 - pre 105 meseci
Meni se cini da Dalibor na indirektan nacin izrazava sumnju u tvoje sumnjanje, tako sto prikriveno istice tvoju gresku u pravopisu.
U smislu, ako gresis u takvim obicnim stvarima, onda gresis i u ovim kompleksnijim.

Tako se meni cini, videcemo dal' ce Dalibor to potvrditi.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.07.2015. u 15:03 - pre 105 meseci
Hahah moguće . Izvini te zbog mog pravopisa. Verovatno svaka druga moja poruka ima poneku pravopisnu grešku. Ako je nekome to dovoljno da obori sve moje stavove
šta ja tu mogu.
Postiji i naziv za takve ljude " Grammar Nazi"
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.07.2015. u 15:12 - pre 105 meseci
Zanimljivo, znas za izraz "Grammar Nazi" a ne znas razliku izmedju "sumnjivo" i "sumljivo".
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.07.2015. u 15:25 - pre 105 meseci
Moje pravopisne greške se uglavnom ogledaju u tome da pogrešim ili, progutam slovo. Za SUMLJIVO nisam znao priznajem. Evo sad vidim i imaš 3 BAMBILA za to
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.07.2015. u 15:34 - pre 105 meseci
Citat:
dusanboss: Za SUMLJIVO nisam znao priznajem.

Naravno da nisi, bas kao i ostali relevantni HAARP strucnjaci. Po tome se prvo prepoznate.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.07.2015. u 15:52 - pre 105 meseci
Kako si me lepo i na brzinu kategorizovao. Za HAARP sam samo rekao da postoji mogućnost da ima druge namene od onih koje se plasiraju javnosti. Daleko od toga da verujem u koje kakve gluposti.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla22.07.2015. u 20:19 - pre 105 meseci
Ispitivanje jonosfere.

A koliko mozeda se zloupotrebi, verovatno jos otkrivaju, sa doticnom malom snagom teso da mogu da uticu na klimu.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla23.07.2015. u 09:16 - pre 105 meseci
To oko klime je glupa teorija zavere u koje veruje odredjen tip ljudi koji u isto vreme voze SUV od 6l . Da nečekga ima što se krije od javnosti, pa naravno da ima to je vojni projekat i naravno da neće objaviti sve rezultate ispitivanja do kojih su došli kao što ni neka privatna kopanija ne bi.
DaliborP je bez problema mene svrstao u ove pklonike zavera i dao mi odredjen kalibar . Sve to zbog pravopisne greške
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla25.09.2015. u 20:30 - pre 103 meseci
Nema niceg loseg u zaradi ljudi, npa to ne treba ni kritikovati, ali eto, nije lose pribeleziti.

Citat:

Procenjeno je da Aleks Džons, čovek koji lansira teorije zavere sa Infowars i drugih platformi, zarađuje 10 miliona dolara godišnje. Desničarski mogul Glen Bek, koji je iznedrio brojne bizarne teorije, navodno je zaradio 90 miliona dolara između juna 2012. i juna 2013 preko svoje medijske mreže TheBlaze.

Ni Dejvid Iki nije baš na socijalnoj pomoći, pošto je procenjeno da će zaraditi deset miliona dolara od prodaje knjiga i reklamne robe, kao i karata za nastupe uživo na kojima bunca o reptilima iz četvrte dimenzije koji vladaju svetom.

Ko zarađuje od teorija zavere
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-7848.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla07.10.2015. u 18:30 - pre 103 meseci
Ovdje u Bosni na Federalnoj televiziji postoji emisija Paralele koja se predstavlja kao "vanjskopolitički magazin". I tu, u toj emisiji, čitaju prevode tekstova sa stranice Davida Ickea (barem mislim da su odatle). Uglavnom, pominjali su se reptili, naprave za promjenu klime, tajno Društvo mrtvačke glave i kostiju...

E sad samo zamislite nacionalnu televiziju koja emituje tako nešto. I još uz to, finansirate to plaćanjem pretplate. Posebna je priča što je ta ustanova (Federalna TV) u tako lošem stanju da izgleda da nemaju čime da popune programsku satnicu.



Postavljeno preko preglednika Vivaldi 1.0.291.18 [upozorenje: beta].
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
93.86.49.*

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla10.10.2015. u 22:12 - pre 103 meseci
Odbacivati svaku teoriju zavere kao totalnu nebulozu je jednako kao i verovati u svaku. Sama zato šzo se nešto naziva "terijom zavere" ne znači da je totalna glupost.
Narvno većina stvarno jesu besmislice ali nikako razlog da zbog toga odbacimo sve i gutamo što nam se servira.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla10.10.2015. u 22:30 - pre 103 meseci
Citat:
dusanboss: Odbacivati svaku teoriju zavere kao totalnu nebulozu je jednako kao i verovati u svaku. Sama zato šzo se nešto naziva "terijom zavere" ne znači da je totalna glupost.


Nazivaju se tako uglavnom zato što ne nude nikakve dokaze za svoje tvrdnje ili i ako nude, takvi "dokazi" obično ne vrede ništa.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: O terijama zavere - iz drugog ugla

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308411 | Odgovora: 972 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.