Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj

elitemadzone.org :: MadZone :: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88019 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 04:31 - pre 113 meseci
Citat:
adler4s:
Lider bugarske nacionalističke partije „Ataka“ Volen Siderov, nastupio je 5. decembra u parlamentu sa predlogom da se u Bugarskoj organizuje opštenarodni referendum po pitanju izlaska Bugarske iz sastava EU i NATO. Po mišljenju poslanika, produženje članstva Bugarske u tim organizacijama preti uvlačenjem Bugarske u rat, koji po njegovom mišljenju raspiruje Severno-atlantski savez.

„Prošle nedelje Bugarska je dobila još jedan udarac po nacionalnom dostojanstvu i nacionalnim interesima. Rusija je obavestila da prekida projekat „Južni tok“. To znači da se Bugarska lišava stalnog godišnjeg prihoda, novih radnih mesta i mogućnosti da postane evropski energetski centar“, rekao je Sidov.


Morao je nesto reci u pokusaju da sakupi neki poen. Ima i u bugarskoj "malih Rusa". Inace ako pogledate malo detaljnije sta je ATAKA, to je neki pandan onoj popovskoj partiji u Srbiji (DVERI), slicna retorika, slicna ideologija.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 10:26 - pre 113 meseci
Citat:
Trick Fix:
A što mi ne kupimo tu burgiju od 13000 metara,
i zabušimo do tog GAS-a ?

i da se manemo više tog uvoza, i Bugara ( i njihovih falš CD-ova) i Bajatovića i svih 12 čerka firmi koje skidaju "kajmak" i jedu đigericu narodu,


Nalazišta su valjda prodata zajedno sa NIS-om, dok Srbiji pripada rudna renta od 3%, neka me ispravi neko ako grešim.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+1909 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 10:35 - pre 113 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:Srbiji pripada rudna renta od 3%,


, onda smo ga uGASili,
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 13:22 - pre 113 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
Trick Fix:
A što mi ne kupimo tu burgiju od 13000 metara,
i zabušimo do tog GAS-a ?

i da se manemo više tog uvoza, i Bugara ( i njihovih falš CD-ova) i Bajatovića i svih 12 čerka firmi koje skidaju "kajmak" i jedu đigericu narodu,


Nalazišta su valjda prodata zajedno sa NIS-om, dok Srbiji pripada rudna renta od 3%, neka me ispravi neko ako grešim.


Ta rudna renta bi trebalo da je 7%, kako sam cuo na TV od ministarke, toliko je po zakonu, ali je neko povlasti Ruse da placaju 3%.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 16:12 - pre 113 meseci
Citat:
ali je neko povlasti Ruse da placaju 3%

Pa "bratska" podela. Preostalih 4% ide domaćim rusofilima za crtanje "južnog toka" po mapama (i čuvanje Kosova).
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 16:23 - pre 113 meseci
Citat:
hotchimney: Pa "bratska" podela. Preostalih 4% ide domaćim rusofilima za crtanje "južnog toka" po mapama (i čuvanje Kosova).


Znas da sma gledao na B92 neki serijal koji se tako nesto i zvao "bratska podela" ili "bratska posla" ne znam tacno, o muckama na granici izmedju Srbije i Kosova i muckama sa nekim fondovima za izgradnju na Kosovu. Ne secam se svih detalja, ali je islo nocu, pa sam pratio.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 16:27 - pre 113 meseci
hotchimney,
Citat:
hotchimney: Pa "bratska" podela. Preostalih 4%.....


Tvoj post me podseti na već pomenuti fazon ovde na ES-u:

"Profesor matematike spazi na ulici jednog od svojih bivših učenika kako ulazi u najnoviji mercedes, pa mu reče:
- Ko bi rekao Brndiću, pa vi ste pre samo desetak godina bili moj najlošiji učenik. A evo ipak ste uspeli u životu. Čime se bavite ako nije tajna?

- Ha, čujte, profesore! Ja vam trgujem papirom! Kupujem ga na veliko po jedan evro, a prodajem po pet evra. I sasvim pristojno živim od tih četiri posto!

 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 16:39 - pre 113 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Nalazišta su valjda prodata zajedno sa NIS-om, dok Srbiji pripada rudna renta od 3%, neka me ispravi neko ako grešim.


Ta rudna renta u nekim zemljama je i 20%. Mislim, čak da je u Nemačkoj toliko. Pa čak je i po našem zakonu ona 7%, ali u verme potpisivanja ugovora je bila 3% i tako će ostati dok Gasprom ne vrati investicije uložene u Srbiju.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 16:52 - pre 113 meseci
U ugovoru o prodaji NIS-a nije bilo nikakve klauzule o odšteti ili doplati u slučaju da gasovod Južni tok propadne.

Izvor: B92

Rekoh cisto da znate.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7169 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 17:03 - pre 113 meseci
Ako je istina, nije to ni prvi a verovatno ni poslednji diletantski ugovor.

Naravno, uzevsi u obzir da ce pola glasackog tela da prihvati jos jedan analni akt bez vazelina relativizacijom kako je to ipak OK, ipak su nam XYZ (XYZ = Rusija, EU, Ameri, zaokruziti po izboru u zavisnosti ko je trenutno podoban) dobri ortaci i sl.. i tako uvek, kako se koja "ekipa" (k'o da su posebne ekipe) nadje, pricace o "predhodnoj" ekipi dok prave novi "dil decenije".

Drugim recima, jedini savet je da bi ljudi trebalo da se pripaze kad sledeci put naleti neki dil decenije ili stoleca da se navuku gace.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

adler4s

Član broj: 326579
Poruke: 31
*.transminn.cz.



+200 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 17:11 - pre 113 meseci
Citat:
žutokljunac: Ta rudna renta u nekim zemljama je i 20%. Mislim, čak da je u Nemačkoj toliko. Pa čak je i po našem zakonu ona 7%, ali u verme potpisivanja ugovora je bila 3% i tako će ostati dok Gasprom ne vrati investicije uložene u Srbiju.

Taj deo, o rudnoj renti, mogao se izmeniti ali je bivsi ministar Bacevic produzio na 3% do 2020. Sta tacno stoji iza toga, mozemo samo nagadjamo.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 17:36 - pre 113 meseci
Citat:
adler4s: Taj deo, o rudnoj renti, mogao se izmeniti ali je bivsi ministar Bacevic produzio na 3% do 2020. Sta tacno stoji iza toga, mozemo samo nagadjamo.


Ljubav. Nema sta da nagadjamo. Radi se o ljubavi. Neko se jednostavno zaljubi u eure ili dolare, onda vise ne moze bez te ljubavi. Evo ja, ja sam se zaljubio u US$, sada sve racunam u dolariama i onda mi sve izlazi skupo. Ali, ne mogu drugacije, to je ljubav.

Tako se mozda i ovaj ministar zaljubio u procente i odma racuna svoj procenat. 1% neka je, ali mora da uzme procenat.
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 17:40 - pre 113 meseci
Naravno da si se zaljubio u dolare, nećeš sigurno u funte :)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 17:46 - pre 113 meseci
Citat:
bin.sys:
Naravno da si se zaljubio u dolare, nećeš sigurno u funte :)


To je zato sto sam prvo bio izlozen uticaju dolara u visegodisnjem periodu. To je ljubav na prvi pogled.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7169 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 18:50 - pre 113 meseci
Citat:
adler4s:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ako je istina, nije to ni prvi a verovatno ni poslednji diletantski ugovor.

Naravno, uzevsi u obzir da ce pola glasackog tela da prihvati jos jedan analni akt bez vazelina relativizacijom kako je to ipak OK, ipak su nam XYZ (XYZ = Rusija, EU, Ameri, zaokruziti po izboru u zavisnosti ko je trenutno podoban) dobri ortaci i sl.. i tako uvek, kako se koja "ekipa" (k'o da su posebne ekipe) nadje, pricace o "predhodnoj" ekipi dok prave novi "dil decenije".

Drugim recima, jedini savet je da bi ljudi trebalo da se pripaze kad sledeci put naleti neki dil decenije ili stoleca da se navuku gace.

Jel to bio neki tekst na tagalog jeziku a preveo si ga sa google translate?


Nisam ja prevodio nista, link je okacio ssi.

Nemam pojma da li je istina to sto je napisano ili ne, nemam uvid u ugovor koji je Srbija sklapala sa Rusima niti, sve i da imam "uvid", ne mogu 100% znati da je u pitanju original ili ne.

Mogu samo da prokomentarisem da ako je istina to sto pise, da bi ljudima bilo pametnije da umesto primanja u g*zicu sledeci put ne kupuju price o "ugovorima veka" posto obicno takvi "ugovori veka" jesu go klinac, bez obzira da li se radi o Rusima, Amerikancima, EU ili nekom desetom. Nikoga nije briga ni 1% da li je ugovor "ugovor veka" za drugu stranu vec gledaju svoju korist a ako sopstvena drzava nije u stanju da zastiti svoj interes onda gradjani mogu samo da ga primaju.

Bacio sam kratak pogled na komentare i, predvidljivo, jedan "tim" botova arlauce "eto kako su nam Rusi prijatelji" a drugi "tim" botova arlauce kako Rusi nisu bombardovali Srbiju (pa, toboz, to nekako opravdava da im se naguzis). Kakav cirkus.

Tj. san za svakog politicara. Koja god tzv. "ekipa" da je na vlasti, moze da potpise par komada takvih "ugovora decenije" ili cak mozda "veka" sa Rusima, EU, Amerikom tj. da tako procerdaju drzavnu imovinu bud zasto zarad provizija. A glasacko telo samo arlauce o kaubojima i indijancima dok ga primaju sve u 16.

- Za "pro-EU" glasace, prodaj nesto za dzabe Amerima, EU - nema frke, idemo u EU, mora se
- Za "pro-Rusija" glasace, prodaj nesto za dzabe Rusima - nema frke, Rusi su nam braca, mora se

Onda kad dodje sledeca ekipa, ispostavi se da je bas prosla ekipa sve us*ala (+ arlaukanje 50% "njihovih" kako su ih sve provalili i ima da ih 'apse) dok se radi na novim "dilovima veka" koji ce, ovog puta, biti posteni (dok ne dodje sledeca ekipa). Onda se malo arlauce po novinama, mozda neko iz prosle "ekipe" (tzv ekipe posto ekipa postoji samo jedna, lopovi) privede na "informativni razgovor" (i pusti posle 1, 2 ili 30 dana, u zavisnosti koliko treba da se arlauce) posto ruka ruku mije i...

Sve OK. I'm All Right Jack.

Mislim da je Java Beograd na nekoj drugoj temi o bankama napisao, parafraziram, kako je sto bolje za drzavu da se sto pre eliminise sve drzavno. Na zalost, to verovatno jeste istina posto se kroz vise "generacija" parlamenata i Vlada pokazuje da politicari i cinovnici u Srbiji nisu u stanju da stite interes Srbije ako umesto toga moze da im "kane" po koji Evro, Dolar, Rublja ili stan u Beogradu.

A sto i ne bi, kada imaju najbolje glasacko telo na planeti zemlji. Prodaj nesto bud zasto tako da je i na Marsu ocigledno da nisu u pitanju cista posla i samo baci kosku raji da arlauce o partizanima i cetnicima, USA/EU i Rusima i sl...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 19:21 - pre 113 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ako je istina, nije to ni prvi a verovatno ni poslednji diletantski ugovor.

Jok i nije istina :). Detalji ugovora su davno objavljeni, od potpisivanja su sprdnja i bez ove situacije sa juznim tokom.

NIS je zavaljan za smesnih 400 miliona evra u trenutku kada su srpske rezerve gasa i nafte procenjene na 6 milijardi evra.
Danas je predsednik Gasproma izjavio da su od dolaska Rusa za 50% povecane srpske rezerve nafte i gasa. Dakle Rusi su lako otkrili jos 3 milijarde evra vrednosti nafte i gasa u Srbiji.

Koliko se secam, samo u prvoj godini gazdovanja NIS-om Rusi su ekspolatisali duplo vecu vrednost nafte iz Srbije, nego sto su platili kompaniju :).
O cemu dalje da pricamo.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 19:50 - pre 113 meseci
Ko govori ružne reči ???
Nešto se razmišljam o neostvarivoj varijanti

Kako Tebe Ivane da "Banujemo" ? ...sunce mu kalaisano ..Postoji li ta mogučnos' ?

Citat:
Ivan Dimkovic: uzevsi u obzir da ce pola glasackog tela da prihvati jos jedan analni akt bez vazelina


Kakva je ovo prava smernica i "Lektira za Omladinu u koju svi ulažemo i na koju se "svet Oslanja " .

-Čitaju Te deca, čitaju odrastli, pokušavaju i penzioneri,....ovo je javi Forum ...Bla_Bla,bla

Sad ću ovo da "Forwardujem" na čerkin Blog,
čisto da dete vidi " Gde Tata savete daje i čemu TO uopšte služi ! "

Treba deca da znaju gde su ! bacivši pogled na roditelje gde su.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ivane, ne znam da li Si primetio da
u poslednjih xxx vremena preterano počinješ da zvučiš na " Cenkamo se" i "Pijačni razgovor",
dosta (i previše kamuflirano ph_suješ),

....znam da je SVE TO u afektu priče,čavrljanja i održanja "adrenalina" trenutnog razgovora,


..ali ne valja, nije dobro, nije Lekovito.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poželeo bih da me samo pročitaš, malko razmisliš,....pa tek kasnije "Mačetom" zamaneš---Baš ako treba,

Znam da su " I Nož+Pogača u Tvojim rukama" , _____ali .....barem pročitaj pre brisanja,


Iskreno: Svako DOBRO !

pOz











 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 21:38 - pre 113 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ako je istina, nije to ni prvi a verovatno ni poslednji diletantski ugovor.
Diletantski bi bilo jedino smatrati da je u ugovoru o prodaji NIS-a trebalo da stoji klauzula o izgradnji nečeg drugog, u ovom slučaju JT. U svakom ugovoru stoji predmet ugovora i o njemu se u ugovoru i radi - jedini i prilično suludi način da to stoji u ugovoru je bio da je predmet ugovora prodaja polovine NIS-a i izgradnja JT, pa onda idu rokovi, nadležnosti prelazne i kaznene odredbe koji su isti ili potpuno različiti za obe teme..


Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 22:47 - pre 113 meseci
Citat:
MyWay
Diletantski bi bilo jedino smatrati da je u ugovoru o prodaji NIS-a trebalo da stoji klauzula o izgradnji nečeg drugog, u ovom slučaju JT


Zavisi od ugovora. Koliko se secam u vreme prodaje NIS-a se pricalo o 2 stvari, kesu (400 miliona) i dodatnim investicijama od 500 miliona EUR.

http://www.downstreamtoday.com/news/article.aspx?a_id=14364

Citat:

Serbia will sell 51 percent stake in NIS to Russian Gazprom for 400 million euros (560 million dollars) in exchange for a share in the South Stream gas line - a pipeline which will carry Russian gas to Bulgaria and Serbia before heading to Western Europe


Prodaja necega za kes i investicije nije nesto specijalno kontraverzna. Pitanje je samo kakve su garancije za te investicije.

Nadam se da je pregovaracki tim Srbije izboksovao dobre garancije - ako nisu, opaska za diletantizam je validna.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj08.12.2014. u 23:03 - pre 113 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Prodaja necega za kes i investicije nije nesto specijalno kontraverzna. Pitanje je samo kakve su garancije za te investicije.

Nadam se da je pregovaracki tim Srbije izboksovao dobre garancije - ako nisu, opaska za diletantizam je validna.
Tako je, nije sigurno usamljeni slučajovo o čemu pričaš. Ali onda nema sedenja na dve stolice (i EU i RU), pa čak i na tri sa sve srcem Srbije..
A evo kako je svojevremeno (pre oko 6 godina) izveštavano u vreme potpisivanja ugovora o prodaji NIS-a (http://www.vreme.com/cms/view.php?id=782843)
Citat:
Na gasnoj strani, dokumenti koji se sada potpisuju ne garantuju mnogo, ali je pristanak srpske strane na prodaju NIS-a bar doneo više izvesnosti potrošačima gasa u Srbiji da će biti relativno uredno snabdevani po svetskim cenama – a verovatno i na veresiju, dok se Srbijagas finansijski ne konsoliduje. Uostalom, već i sama činjenica da je Dušan Bajatović u ime Srbijagasa prošle sedmice verifikovao ugovor o snabdevanju gasom Srbije sa oko 2,3 milijarde kubika u narednoj sezoni, upućivala je na zaključak da je usaglašavanje gasnih dokumenata privedeno kraju.

Projekat kontinentalnog gasovoda Južni tok, od koga je sve počelo, u ovom trenutku deluje najmanje izvesno, kao što nije jasno ni koje bi konkretne koristi Srbija imala od njegove izgradnje – osim što bi on garantovao da država neće ostati u evropskom energetskom zapećku, pa makar sve benefite od gasovoda vukli Rusi.

Dakle, od početka skoro da i nije postojala veza JT i prodaje NIS-a, a vremenom se usadila ljudima u glavu od strane političara, verovatno zato što niko nije očekivao da će Rusija da odustane od JT...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Hvala evropskoj komisiji i bugarskoj

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88019 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.