Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724739 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milers
Beograd, Srbija

Član broj: 319634
Poruke: 22
5.134.110.*



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet21.10.2017. u 09:03 - pre 78 meseci
Hvala vam na odgovoru, ako vas ne bude "mrzilo" da i vi malo u toku sezone izvještavate o svemu vezanom za grijanje sa KEPO kotlom, ja isto planiram za sljedeću sezonu AC25. Pozdrav
 
Odgovor na temu

Kimii
Beograd

Član broj: 337176
Poruke: 10
77.243.24.*



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet22.10.2017. u 00:42 - pre 78 meseci
Ja sam skoro ugradio mc 25 samo sam probao i za sada je sve ok.

Čujemo se u hladnijim danima da razmenimo utiske
Kepo MC 25, kuća 110m2, stiropor 12 cm,
stiropor po tavanu 10 cm, stolarija pvc troslojno staklo.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.exe-net.net.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet22.10.2017. u 19:33 - pre 78 meseci
Preporuka da u ovom prelaznom periodu ograničite na treću, četvrtu snagu kotla i ukljucite stanb by rezim rada.
Kako spoljna temperatura opada, tako povecavajte snagu.
Stand by se iskljucuje kada sobni termostat pocne cesce da ukljucuje kotao, tj da pravi kratke inervale izmedju gasenja i ponovnog paljenja.
Na.pr. kada se temparatura u prostoriji od 0.2, 0.3, u zavisnosti kako je kome nastelovano na termostatu, izgubi za 30 - 60 min. onda je bolje da kotao (kada ga sobni termostat ugasi) ode u modulaciju(modulacija je snaga 1. brzine, četvrtina snage kotla), a do ponovnog paljenja ( za 30 - 60 min ) modulacija nece moci da pregreje vodu u sistemu.
Sve ovo nije neophodnon, ali ako zelite konstantno lepo sagorevanje i cistiji kotao unutra ovo su fina podesavanja za to.

P.S. kada cistite kotao, obavezno ga rucno na displeju upalite i odmah zatim ugasite da odradjuje njegovo zavrsno ciscenje uz maksimalan broj obrtaja ventilatora, i time svu prasinu koja se diže usisa u njega a ne da izlazi vani.
Ako jos koristite i usisivac za pepeo koji ostane po ćoškovima, kotlarnica ce vam biti besprekorno cista.


 
Odgovor na temu

milers
Beograd, Srbija

Član broj: 319634
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.10.2017. u 07:50 - pre 78 meseci
Pažljivo vas sve slušam, pretvorio sam se u uvo , ujedno i hvala za informacije.
 
Odgovor na temu

milers
Beograd, Srbija

Član broj: 319634
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.10.2017. u 07:59 - pre 78 meseci
Dobar dan, a vas kao stručnjaka bi da pitam, kakvu ulogu ima količina vode u kotlu, jer vidim da vaša 25-ica ima 72, thermoflux-55, peltec-100 litara!? I čisto kao potencijalni kupac bih vam savjetovao da na sajtu imate malo više slika sa izgledom kotla,presjek kotla, eventualno princip rada ili neki video klip. Konkretno me interesuje kako big tank vrši prenos peleta do gorionika jer razmatram kupovinu istog zajedno sa kotlom.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.10.2017. u 11:14 - pre 78 meseci
Citat:
kirten:
Pozdrav za sve učesnike foruma ,posebno za Željka . Jutros sam doživeo prvo buđenje u toploj kući, ugrejanoj sa MC15 i osećaj je sjajan. Za sad nisam ulazio u podešavanje parametara, deluje mi da je serviser to lepo podesio, ostaje jedino da vidim potrošnju. Inače kotao se vodi temperaturom vode (setovano 60) a na radijatorima su termo glave, osim na sušaču. Podesio sam tri paljenja u toku dana i to je to, za sad. Evo i malo slika iz kotlarnice, inače sve što je rađeno u vezi grejanja je mojih ruku delo (dokaz da čovek sve može da uradi ako se dovoljno loži). Sad, sigurno ima nekih propusta, ali osećaj da si nešto sam uradio (a pri tom i funkcioniše), neprocenjivo.



[Ovu poruku je menjao kirten dana 10.10.2017. u 22:17 GMT+1]


Vrlo lepo , pedantno i pregledno odradjeno , sve pohvale !!
Jos niste ni majstor . Moja jedina primedba bi bila da ste trebali da stavite nepovratni ventil odmah odmah posle sabirnika povratnog voda . Ali ako radi....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.10.2017. u 13:16 - pre 78 meseci
Citat:
milers:
Dobar dan, a vas kao stručnjaka bi da pitam, kakvu ulogu ima količina vode u kotlu, jer vidim da vaša 25-ica ima 72, thermoflux-55, peltec-100 litara!? I čisto kao potencijalni kupac bih vam savjetovao da na sajtu imate malo više slika sa izgledom kotla,presjek kotla, eventualno princip rada ili neki video klip. Konkretno me interesuje kako big tank vrši prenos peleta do gorionika jer razmatram kupovinu istog zajedno sa kotlom.


Hvala na preporukama za jos detaljniji prikaz kotla na sajtu, i u buduce ocekujte promene.

Sto se tice kolicine vode u samom kotlu, tema moze dosta da se oduzi jer su misljenja razlicita. S toga Vas molim, da ako zelite da cujete misljenje vise ljudi da se otvori posebna tema na forumu, a ne da zatrpavamo ovu temu sa tim informacijama.

Moje misljenje je da treba u svemu biti optimalan. Kolicina vode u kotlu je razlicita zbog razlicitih konstrukcija kotlova, i ona "nebi trebalo" da utice na snagu kotla. Na snagu kotla utice kolika je unutrasnja povrsina kotla u dodiru sa vodom, nacin protoka energije kroz kotao, izolacija, konstrukcijska resenja, .... itd.

Sa manjom kolicinom vode imate brzi odziv energije, ali i brzi gubitak kada se kotao ugasi.
Kod vece kolicine vode sporiji odziv (vise potrebnog vremena da se zagreje voda i krene u sistem) ali kasnije i sporiji gubitak, vecu akumulaciju.

Prosto gledano, ta kriva linija (skokovi i padovi temparature) u toku dana treba da bude sa sto manje oscilacija.




[Ovu poruku je menjao kepo01 dana 24.10.2017. u 16:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milers
Beograd, Srbija

Član broj: 319634
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.10.2017. u 14:32 - pre 78 meseci
Ok, razumio, hvala na informaciji.
 
Odgovor na temu

kirten
Šabac

Član broj: 218848
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.10.2017. u 17:52 - pre 78 meseci
[quote]FelipE Pirot:
Citat:
kirten:
Pozdrav za sve učesnike foruma ,posebno za Željka . Jutros sam doživeo prvo buđenje u toploj kući, ugrejanoj sa MC15 i osećaj je sjajan. Za sad nisam ulazio u podešavanje parametara, deluje mi da je serviser to lepo podesio, ostaje jedino da vidim potrošnju. Inače kotao se vodi temperaturom vode (setovano 60) a na radijatorima su termo glave, osim na sušaču. Podesio sam tri paljenja u toku dana i to je to, za sad. Evo i malo slika iz kotlarnice, inače sve što je rađeno u vezi grejanja je mojih ruku delo (dokaz da čovek sve može da uradi ako se dovoljno loži). Sad, sigurno ima nekih propusta, ali osećaj da si nešto sam uradio (a pri tom i funkcioniše), neprocenjivo.



[Ovu poruku je menjao kirten dana 10.10.2017. u 22:17 GMT+1]


Vrlo lepo , pedantno i pregledno odradjeno , sve pohvale !!
Jos niste ni majstor . Moja jedina primedba bi bila da ste trebali da stavite nepovratni ventil odmah odmah posle sabirnika povratnog voda . Ali ako radi....


Hvala za pohvale. O nepovratnom ventilu nisam ni razmišljao (verovatno zato što nisam majstor) ali sad kad razmislim ima smisla postaviti ga na to mesto. Mislio sam da će voda ići putem manjeg otpora ka kotlu dok je ventil zatvoren što je i logično ali pitanje je šta se zapravo dešava kad trokraki ventil počne da otvara. Ipak, čini mi se da je ok, sistem se ravnomerno zagreva. Uzeću preko vikenda termovizijsku kameru sa posla pa ću da probam da vidim kako se cevi zagrevaju.

Inače kotao za sad radi savršeno. Radi oko 2.5 do 3 sata dnevno i u proseku troši 0,77kg/sat što svakako nije prava slika zbog spoljašnje temperature ali dobro. Pelet je izgleda isto dobar (nanix) i ne ostavlja skoro ništa u posudi za sagorevanje. Čistio sam ga dva puta do sad (radi 2 nedelje) i za to nije bilo potrebe. Za sad bez ikakvih zamerki.

[Ovu poruku je menjao kirten dana 24.10.2017. u 19:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet28.10.2017. u 23:51 - pre 78 meseci
Lepo urađeno . Ona dva izvoda na gore su za nešto ostavljeni ? Onaj manometar na 25bara malo bode oči
Izolujte cevi, ili bar onu gde je sonda.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

kirten
Šabac

Član broj: 218848
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet29.10.2017. u 08:01 - pre 78 meseci
Hvala. Izvodi su ostavljeni za potkrovlje, kad jednog dana bude urađeno. Izolacija cevi je svakako planirana al nikako da dođe na red, inače manometar 25bara je slučajno ostao na instalaciji, s njim sam radio hidro probu a kada sam završavao zafalio mi čep od 1 cola pa sam ga iskoristio
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet30.10.2017. u 10:29 - pre 78 meseci
Kako rešiti WAIT COOLING?. Ovo hladjenje traje do besvesti. Isključio sam rad kotla preko prostornog termostata i sad ovo hladjenje evo neprestano traje već 40 minuta
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet30.10.2017. u 10:36 - pre 78 meseci
Jel radi ventilator 40.minuta ili samo piše wait cooling, ako samo piše peć čeka komandu sobnog termostata da se uključi tj. da padne temperatura u prostoriji jer si uključio stand-dy mod na ON
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet30.10.2017. u 10:52 - pre 78 meseci
Isključio sam ručno na sobnom termostatu kotao i uključio klimu. Kotao je prestao da radi i posle izvesnog vremena se čuo ventilator,a na displeju ispisano WAIT COOLING. Trenutno samo piše na displeju,a ventilator kao da se ne čuje. Da,pri ovim temperaturama stenbay režim mi je uključen. Verovatno klima uređaj ne dozvoljava prostoriji da sebrashladi što i prouzrokuje WAIT COOLING
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet30.10.2017. u 10:57 - pre 78 meseci
Zorane hvala na brzom pojašnjenju.Evo sad sam ručno isključio kotao. T.dima je 39,a vode 60 stepeni
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.fco.mts.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet30.10.2017. u 16:32 - pre 78 meseci
Wait cooling je period kada kotao iskljuci sobni termostat i ceka ponovno ukljucenje.
On funkcionise kada je ukljucen Stand by.
 
Odgovor na temu

saks69
Stankovic Aleksandar
N. Beograd

Član broj: 136454
Poruke: 49
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet31.10.2017. u 14:15 - pre 78 meseci
Pozdrav ,jedno laičko pitanje pošto mi grejemo dve kuće duplex istovetne,samim tim imamo dve dnevne sobe koje bi bilo rešenje bolje da imam dva termostata u obe dnevne sobe ,ili wireless u jednoj a termostat u drugoj.
U stvari zanima me nacin rada bežičnog upravljanja.
$
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet31.10.2017. u 14:59 - pre 78 meseci
Preporuka, da u hladniju sobu stavite sobni termostat a u topliju termo ventile na radijatore.
Tako ce te uspeti da dobijete zeljenu temparaturu u obe sobe.
Kotao ne moze da funkcionisa sa dva paralelno povezana sobna termostata.
WiFi modul nema mogucnost da kontrolise temparaturu u prostoriji.
 
Odgovor na temu

Dragan976
Srbija

Član broj: 326395
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet31.10.2017. u 17:03 - pre 78 meseci
"Tatatatira drugari"
Ja sam Vam taj kolega koji je otvorio ovu temu i postovao prve reci o Kepo kotlovima , bez ikakvih drugih namera vec sa ciljem lakseg koriscenja , ekonomicijeg grejanja i ne dao Bog prevazilazenja problema zajednickim snagama. Nakon duzeg vremena svratih ovde...kad ???? Blizu 100.000 pregleda, blizu 400 postova !!! Osecaj je sjajan.
Korisnik sam Kepo kotla od startnog modela, a od jan.2016 MC 20. Silom okolnosti ( "trbuhom za ' lebom") zime zimujem u Kaliforniji te se o nasem Kepu lagano staraju zena i deca , jednostavno sipaju pelet i posete ga usisivachem jednom u 3-4 dana.
Da ne bi duzio , prvo Vas sve pozdravljam a potom naglasavam : dobar izbor peleta, dobro sagorevanje, povremeno svratiti usisivachem u kotlarnicu i Uzivajte ! al' imajte u vidu da svaki stepen u sobi direktno utice na broj paleta-:).Izmedju ostalog ovde je objasnjena svaka sitnica !
Na kraju:
Zeljko izvini sto ti stvorih obavezu redovnog azuriranja ove teme al' tvoja revnost u tome mi opravdava moj izbor sto bi trebalo i drugima biti jasno.
Nevidjena servisna podrska, azurnost i ljubaznost je za mene kljuc odluke.
Zelim vam blagu zimu i vidimo se na nekom novom Kepo modelu.
Pozzz
"Lako je svirati bilo koji instrument,
sve što treba da uradite je da stisnete pravu dirku u pravo vreme i
instrument će svirati sam."
Johan Sebastian Bah
 
Odgovor na temu

trovach-NK

Član broj: 18971
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet02.11.2017. u 07:00 - pre 77 meseci
Pozdrav Kepovcim,
Moram da kazem da ste stvarno dosadni postali.....Nema svakih sat postova kao kod drugih podforuma vezanih za razne kotlove, nema nekih vecih i neresivih problema,jednostavno mi se cini da je mnogima crko internet pa ne postavljaju poruke .
Stvarno treba razmisliti da li smo odabrali pravi kotao za nasu kucu kad nemamo problema sa sagorevanjem bilo kakvog pelete:
- kad je losiji pelet pojacaj turbin u do 20 % i gotovo a kad je dobar cisti maltene na 7 dana pepeo...
- kad je prelazni period Stand by on i trosimo oko 15 kg/dan ( koji sam djavo kupio toliko peleta..)
- kad je jaka zima ( mislim na proslu sa onim silnim ledenim danima kad je non stop bilo -10) samo stavi load pellet na +4 ili 5 i napravio od kotla MC 15 na MC 20
- da mi nije tako malo spremiste za pelet ne bih ni znao na sta se grejem....
Veliki pozdrav KEPO - vcima sa severa Banata!!!

PS post iniciran vec nedeljama dugim konstulacijama sa prijateljima koji me nisu poslusali vec uzeli jednu pec na pelet od 21kw i imaju veeeeeelikih problema!!!! Ja probao i njihov pelet i kad su videli rezultat sagorevanja dosli da se upucaju.....
PS 2 Veliki uticaj na odluku koju pec cu da uzmem je bio ova dosadna tema na forumu gde nije bilo nekih ozbiljnih problema sa grejanjem vec samo neke pohvale na rad!!!! Ako pogledate mi imamo samo 20 strana a drugi po 190 strana....bas smo dosadni....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724739 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.