Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724031 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veljadj
Đurđević Velimir
Veliki Crljeni

veljadj
Član broj: 25943
Poruke: 692
16-157-dynamic.kti.rs.



+32 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet04.03.2019. u 18:30 - pre 61 meseci
U podešavanjima kotla na koliko držite temperaturu ambijenta?
I šta znači podešavanje temperatura ambijenta?
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
212.200.169.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.03.2019. u 10:24 - pre 61 meseci
Citat:
veljadj: U podešavanjima kotla na koliko držite temperaturu ambijenta?
I šta znači podešavanje temperatura ambijenta?


Treba da bude postavljeno na sledeci nacin:
- Ako je kotao povezan na sobni termostat, temparatura ambijenta treba da bude na 7 stepeni.
- Ako nije povezan sobni termostat, temparatura ambijenta treba da stoji na 38, 39 ili maksimalnih 40 stepeni.

Sigurnosna uloga:
- Ako je povezan kotao na sobni termostat i ukljucen stand bay mod, u slucaju da temparatura u kotlarnici padne ispod 5 stepeni kotao se nece ugasiti, bez obzira sto mu sobni termostat daje komandu da se ugasi.



[Ovu poruku je menjao kepo01 dana 07.03.2019. u 12:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet04.04.2019. u 07:52 - pre 60 meseci
Evo uz kaficu sedimo pored kepo kotla,gledamo moju instalaciju i raspravljamo o mojoj instalaciji. Komšija tvrdi da mi 4-kraki ventil,pumpa,nepovratni,uopšte nisu potrebni(u radijatorskom krugu) pored 3-krakog sa termo glavom i pumpe u kotlu. Čisto me zanima Željkovo,a i mišljenje ostalih znalaca,koji ovu temu bolje poznaju od mene. Pooz.
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
212.200.169.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet05.04.2019. u 11:26 - pre 60 meseci
Trokraki sa TG stiti kotao i salje u instalaciju minimalnih 60 stepeni.
Ako zelite da smanjite sa 60 na recimo 40 stepeni, onda je potrebno dograditi 4-kraki i pumpu.
 
Odgovor na temu

lmmilan

Član broj: 124495
Poruke: 4
*.netnet.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet17.06.2019. u 15:14 - pre 58 meseci
Postovani,

Zahvaljujuci ovoj temi stekao sam utisak da su Kepo kotlovi odlicnog kavaliteta i odlucio se da kupim AC25.

Stigao je, sada treba da ga namontiram, pa bih da pitam par pitanja.

Koji mesacki ventil da ugradim, u uputstvu imam semu za Herz i Heimeier. Da li je bitno koji je ventil ugradjen zbog overavanja garancije od strane servisera?

Ima li neko iskustva sa peletima koji mugu da se nabave u mojoj okolini (Nis, Pirot), koji preporucujete ?


Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
172.68.50.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.06.2019. u 09:28 - pre 57 meseci
Citat:
lmmilan: Postovani,

Zahvaljujuci ovoj temi stekao sam utisak da su Kepo kotlovi odlicnog kavaliteta i odlucio se da kupim AC25.

Stigao je, sada treba da ga namontiram, pa bih da pitam par pitanja.

Koji mesacki ventil da ugradim, u uputstvu imam semu za Herz i Heimeier. Da li je bitno koji je ventil ugradjen zbog overavanja garancije od strane servisera?

Ima li neko iskustva sa peletima koji mugu da se nabave u mojoj okolini (Nis, Pirot), koji preporucujete ?


Veliki pozdrav


Postovanje,

za bilo koji ventil da se odlucite necete pogresiti.
Mesni ventil vise nije uslov za garanciju od 5 god, garanciju na bojler kotla ce te imati i bez njega.
Moja preporuka je da ga ipak stavite, bez obzira na garanciju.

Sto se tice peleta, najbolja je preporuka i da poseduje deklaraciju. U slucaju da kupite los pelet, imacete mogucnost da reklamirate.

 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
172.68.50.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.06.2019. u 09:43 - pre 57 meseci
Promo video:

https://www.youtube.com/watch?v=mVDWLnZi0I0
 
Odgovor na temu

Kola156
Kolarić Mario
Bjelovar, Hrvatska

Član broj: 340500
Poruke: 2
172.68.222.*



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet28.06.2019. u 06:18 - pre 57 meseci
Pozdrav iz hrvatske, trenutno sam u nabavci kotla na pelet pa sam stao u dilemi između dva kotla terma biostark20 ili toby b17
znam da je terma ustvari Kepo kotao
ali kod nas bas nema povratnih informacija o tim kotlovima, pa ako bi htjeli podijeliti neka svoja saznanja bio bi vam zahvalan...
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
172.68.154.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet30.06.2019. u 14:07 - pre 57 meseci
Mozda nije prava tema za poredjenje ova dva proizvoda. Preporucujem vam da otvorite novu temu.

Do tada ako imate nekih pitanja vezano za Kepo kotlove, slobodno pitajte.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

berserker89
Bruce Wayne

Član broj: 142188
Poruke: 21
178.79.52.*



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet13.07.2019. u 20:20 - pre 57 meseci
Pozdrav svima!
Odlucili smo se da predjemo na grejanje peletom. Sto se tice kotla, izbor je pao na Kepo, naravno. Do sada smo se grejali drvima, Viadrus kotao. Zanima me mogu li da pored njega samo ubacimo Kepo kotao na pelet, koji bi povezali na postojecu mrezu i dimnjak?
Na slikama mozete videti trenutno stanje > https://imgur.com/a/JBtJmu2
Vidim pominju se raznorazni preduslovi, pa mi nije bas najjasnije.
Hvala!
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.244.mtel.me.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet14.07.2019. u 22:02 - pre 57 meseci
Desno od postojeceg kotla mozete montirati Kepo kotao. Potrebno je oko min. 1.5 met sirine.
Iznad postojecih ventila prikljucujete se sa cevima od kotla na pelet.
Jedino "ako dobro vidim" bice problem u montazi prikljucenja dimnih cevi na postojeci dimnjak. Kao da ima malo prostora od postojeceg kotla do ulaza u dimnjak.
Moja preporuka je da povezete kotao na pelet direktno u dimnjak, bez Viadrusa. Time ce te izbeci dim u kotlarnici pri potpaljivanju kotla na pelet. Dim ce u nekim situacijama izlaziti kroz Viadrus.
Ako planirate paralelno da koristite oba kotla, onda ce te morati malo vise da se potrudite da se ti priključci odrade kako treba.
Iz dosadasnjeg iskustva, jako mali broj ljudi kada predje na pelet koristi stari kotao. Vise je tu kao rezervna opcija ako baš zatreba.
 
Odgovor na temu

berserker89
Bruce Wayne

Član broj: 142188
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet16.07.2019. u 11:23 - pre 57 meseci
Hvala puno na odgovoru!
Sto se tice sledecih koraka, pretpostavljam da trebam kontaktirati distributera koji je naveden za moj grad kod vas na sajtu?
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.244.mtel.me.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet16.07.2019. u 17:45 - pre 57 meseci
Distributer, ako imate proverenog majstora ili distributer da preporuci (neka se drzi uputstva za montazu) a zatim serviser kada se sve poveze da dodje da prekontrolise i kotao pusti u rad.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Osa11
Vatrogasac, vozač
Vatrogasna postrojba
Sisak, Hrvatska

Član broj: 340582
Poruke: 4
*.dsl.optinet.hr.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet17.07.2019. u 19:16 - pre 57 meseci
Pozdrav iz Hrvatske!
Pratim ovaj forum jedno 7-8 mjeseci od kada sam se odlučio napraviti centralno grijanje. Do sada sam se grijao sa toplozračnom peći sole 1500p ali sam proširio kuću i kako su klici porasli pa hoće svaki svoju intimu. No kako sam došao do vas je taj da sam u trgovini gdje sam odlučio kupiti sve za centralno rekao kolegi koji tamo radi da hoću peć samo ne centrometalovu. I on mi je predložio terma biostark (pod tim nazivom se prodaje u Hr). Pitao sam ga gdje se proizvodi nije mi znao reći, a ja sam valjda jedna od rijetkih osoba koja voli da se informira i pročita upute o nećem. Pa sam počeo da tražim proizvođaća i našao da je to izvorno KEPO i da se proizvodi u Srbiji. Kontaktirao sam
mailom firmu KEPO i zbilja sam se ugodno iznenadio kada su mi odgovorili u roku par sati (doslovno je li ovo moguće kod nas na "brdovitom balkanu" da je netko tako poslovan). E tako smo malo razmijenili prepiske i i prateći ovaj forum 100% odlučio za taj kotao. Htio sam doći direktno u Srbiju po model Kepo ac 20 na što su mi opet na moje ugodno iznenađenje iz tvornice javili da su kontaktirali firmu Feroterm koja prodaje njihove kotlove i da će mi isporučiti pod nazivom Terma biostark ac20 zbog servisa i garancije. Malo se odužilo vrijeme realizacije od drugog mjeseca do prekjučer zbog mog zdravstvenog stanja. E tu je sad nastala frka u ponedjeljak 15.07. 2019 sam otišao u trgovinu Feroterm kupiti prvo peć ac model ali! Iako je kolega kontaktirao glavnog za prodaju i pozvali smo se na naše prepiske, mailove, ponude glavni mi odgovara jok tu peć nemogu dobiti do čak sredine 10 mjeseca u Hr se ne prodaje ac model nisu baš nešto ti modeli itd (bučni ovakvi onakvi, a da bi je dobio prije da bi jplatio puno više nego što su mi tada dali ponudu) i pošto je meni u intersu da što prije složim grijanje kupio sam termu biostark 25mc.
Malo sam razočaran jer sam baš htio ac model i da sam tamo ostavio preko 4500 eura (sve sam tamo uzeo za svoju kuću). Mislim u firmu Feroterm
Ispričavam se na ovoliko dugom tekstu i ako ima pogrešaka pišem sa moba.
Pitanje za Vas sve, a pogotovo za gospodina Željka (kepo 01) jesu me malo zaje... I da li bi toliko čekao?
Još jednom pozdrav iz Siska
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.244.mtel.me.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet18.07.2019. u 09:48 - pre 57 meseci
Postovanje gospodine, niste napravili nikakvu veliku gresku sto niste uzeli AC model. AC model dolazi do izrazaja kada imate jako los pelet. U tom slucaju AC bi vas spasio od gasenja kotla u toku rada i vase obaveze da cistite gorionik dva puta dnevno. Ako kupite pelet dobrog kvaliteta, a mislim da u HR to nije problem, bicete isto tako zadovoljni.
 
Odgovor na temu

Osa11
Vatrogasac, vozač
Vatrogasna postrojba
Sisak, Hrvatska

Član broj: 340582
Poruke: 4
*.dsl.optinet.hr.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet18.07.2019. u 11:37 - pre 57 meseci
Kepo01 ne bojim se za kvalitetu kotla ali baš sam htio slobodu odnosno komociju. Jer i ovdje kod nas provjerene kvalitete nekada budu jako loši. Znam jer sam imao problema na toplozračnoj (puhalici) pa sam znao čistiti gorionik nekada i do 3x dnevno. Ok znam da ovi veliki kotlovi nisu toliko osjetljivi kao ambijentalne peći ali? Nisam htio opet da idem gledati da li u čašici ima ostatka i šljake pa da se ujutro neće upaliti. A što o se tiče kvalitete Vašeg proizvoda a tu se ne bojim kao prvo vjerujem kolegi u samoj trgovini koji mi je preporučio, što sam čitao na ovom forumu te sam preko njega, a i jedne grupe za grijanje na pelet bio kod par ljudi koji imaju takve kotlove nekoliko sezona i prezadovoljni. Ali znate kada si nešto zamislite? Zahvaljujem se i gđi Sandri K. iz Vaše firme koja mi je sa toliko strpljenja odgovarala i dogovorila sa gospodinom iz Feroterma ali mislim da su oni ispali neprofesionalni prema meni, a mislim i prema Vama. Ako bude kakvih pitanja u vezi poštelavanja kada se bude puštala u pogon ili kasnije slobodno Vam se obratim? Jer nisam baš 100% uvjeren u znanje servisera jer je on serviser nekoliko proizvođaća. Mislim ok je on ali nemože biti sa tolikim znanjem kao netko tko radi specijalizirano jedan proizvod. Unaprijed hvala;
L. P.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
62.4.62.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet18.07.2019. u 12:52 - pre 57 meseci
Sto se tice podrske, ne brinite. Uvek nam se mozete obratiti pozivom u nasu firmu ako u nekom trenutku nemate adekvatnu podrsku u HR.
Nasa servisna sluzba u firmi ce vam uvek biti na raspolaganju.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

mymoon68
Leskovac

Član broj: 280582
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.08.2019. u 22:21 - pre 56 meseci
Najpre da opišem moju situaciju. Grejem 85 m2 donjeg sprata dvospratne kuće koja je urađena od pune cigle izolovana sa 8 cm stiropora samo sa severne strane i sa dobrom PVC stolarijom. Kotao Viadrus U22 sa 6 članaka sa ugrađenim gorionikom na pelet i radijatorima ukupne snage 20 kw. Potrošnja u zadnje 4 godine oko 5,5 tona po sezoni.
E zbog tolike potrošnje reših da pređem na kotao na pelet s obzirom da je stepen iskorišćenja mog sistema oko 50% a kod kompaktnih kotlova ide i preko 90%. Izbor je pao na Kepo kotao a jedino imam dilemu da li da idem na 15 ili 20 kw. Molim za pomoć u odabiru kotla. Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
212.200.169.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.08.2019. u 09:56 - pre 56 meseci
Postovanje mymoon68,
malo je diskutabilna situacija, a takvih slucajeva kao kod vas je mnogo. Ako gledamo po radijatorima, potreban je kotao od 20kw. Ako gledamo po kvadraturi potrebno je 15 kw.
Ako planirate da izolujete ostatak zidova i ploču koja deli vas i stan iznad vas (na ploči su mnogo veliki gubitci ako nema termo prekid), onda je 15 kw sasvim dovoljan. Dovoljan je i u ovoj sada situaciji, ali ja bih se pre odlucio za 20kw iz sledecih razloga.
Zimi na velikom minusu sa tolikim brojem radijatora kotlu od 15 kw trebace malo vise vremena kod prvog potpaljivanja da zagreje sistem, dok sa kotlom od 20kw imacete brzi odziv energije , veci spremnik i vecu pepeljaru a samim tim i veci komfor, ako kasnije budete nesto dogrevali imate viska snage, uostalom njemu se moze ograniciti snaga po potrebi.
Mene vise brine ta potrosnja koja je prevelika, i ne mogu verovati da je razlog za toliku potrosnju samo do kotla?
U svakom slucaju predlazem vam da se ipak na licu mesta konsultujete sa proverenim i iskusnim majstorom, koji ce bar u grubo ako ne moze 100% tacno izracunati vase gubitke energije i prema postojecoj situaciji dati dobar predlog.
Ako se odlucite za 15 kw na taj broj radijatora, mislim da je potrebno ugraditi joj jedan ekspanzioni sud od 5 lit.
Slobodno nam se obratite ako budete imali jos nekih pitanja vezano za kotao.
 
Odgovor na temu

mymoon68
Leskovac

Član broj: 280582
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet07.08.2019. u 21:42 - pre 56 meseci
Poštovani gospodine Željko,
najpre da Vam se zahvalim na brzom odgovoru. A što se tiče mog grejanje o tome se može napisati cela knjiga. Od starta greška, grejanje tj. kotao (30 kw) projektovan za grejanje oba sprata ali se završilo na samo jednoj etaži. Dok se grejalo na drva zimu nisam završio ispod 20 m3. Priču sa peletom sam već opisao. Možda jedan bitan podatak bude to što temperaturu izlaznih gasova nisam mogao da smanjim ispod 200 stepeni, išla ponekad i do 300. I ovde na forumu sam dobijao savete ali uzalud. Pokušavao sa silnim podešavanjima, pritvaranjem klapne, turbulatorima, dodatnim šamotnim pločama za Viadrus, i opet ništa. Kroz kuću prodefilovalo brdo majstora ali niko nije imao konkretno rešenje. Uglavnom su konstatovali predimenzionisan kotao.
Što se tiče Kepo-a i ja više naginjem ka 20 kw jer po tabeli za moj prostor je predviđeno 18 kw. Nadam se samo da ću uspeti da smanjim potrošnju bar na 4 tone peleta.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724031 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.