Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 730728 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.a1.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet02.01.2022. u 23:39 - pre 27 meseci
Citat:
Igorosijek: Pozdrav,
Evo ja sa problemom sad mi je započeo paljenje kepo kotao 20 sa novom elektronikom i odjednom bruji cijela kuća se trese odmah sam ga ugasio


Srecna NG sa Kepo kotlom, u nadi da se nece srusiti kuca.
Ogranicite snagu kotla na 4 brzinu. Verovatno imate turbulencije vazduha u gorioniku pri maksimalnoj snazi. To se desava u nekim situacijama u zavisnosti od promaje dimnjaka, itd ...
Posaljite nam vas kontakt da vas uputimo kako da resite problem.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

krivadrina1

Član broj: 346616
Poruke: 1
*.lazarevac.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet04.01.2022. u 15:32 - pre 27 meseci
pozdrav svima,ovo je moja prva sezona grejanja na kepo kotao.od oktobra meseca se grejem na pelet sa kepo kotlom mc25,do sada sam potrošio 120 đzakova Ivanjičkog peleta zadata temperatura preko dana je 22,5c a preko noći 21c.grejem kuću od 150kv grrejne površine u tri nivoa.imam ugrađen mešni ventil koji je podešen na 50 stepeni ,mislio sam da skinem taj ventil pa me zanima da li bi bila manja potrošnja peleta bez njega
mislim da bi kotao brže puštao toplu vodu u sistem a tada bi manje trošio peleta.molio bi ko se razume u to da napiše jesam li u pravu i kakva su vaša iskustva sa tim ventilom.hvala

 
Odgovor na temu

Aco88
Cacak

Član broj: 296797
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet04.01.2022. u 18:45 - pre 27 meseci
Kratko, nisi u pravu.
 
Odgovor na temu

Wice981

Član broj: 345788
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.01.2022. u 04:02 - pre 27 meseci
Imam problem od prvog dana vec 5 6 sezona, uvek kada kotao pocne da greje i kada upali pumpu za grejanje bruji cela instalacija i vibracije se prenose, cak zvrci i skala na mehanickom pokazivacu temp vode, to traje neko vreme dok trokraki mesni ventil ne otvori verovatno skroz, da li tako treba ili je nesto drugo ok, prizemlje i pptkrovlje, isto je i dok sam grejao samo prizemlje, probao sam i da smanjim pumpu na 2 ali su mi onda poslednji radijatori u prizemlji hladni u donjoj polovini, mada buka je opet prisutna, mada dosta manja, podeseno je da pumpa pali na 50 stepeni, mesni je negde oko 45,smem li da pokusam da mesni stavim na jos manju temo, nebi li otvorio skroz pre paljenja pumpe, ili je ventil u problemu, mc15 je u pitanju
 
Odgovor na temu

veljadj
Đurđević Velimir
Veliki Crljeni

veljadj
Član broj: 25943
Poruke: 692
176.126.83.229



+32 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.01.2022. u 07:33 - pre 27 meseci
Imaš problem 6 godina i nisi probao da smanjiš temperaturu na mešnom ventilu na minimum da bi bar njega eliminisao iz problema?Neverovatno....
 
Odgovor na temu

Wice981

Član broj: 345788
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.01.2022. u 08:15 - pre 27 meseci
Iskreno, vise se i ne secam, znam da sam ga pomerao tamo vamo, ali nikada do kraja,probao sam sa brzinom pumpe, dok sam grejao samo prizemlje, i manke se culo, i prosto se pomirio sa zujanjem, dok nisam skpro kod drugara nesto radio i primetio koliko je grejanje kod njega besumno, tj nema nikakvi vobraciji kada ukljici pumpu

Skoro sam dobio parametre fabricke kotla i dok sam proveravao, video sam da je podeseno da se pumpa pali na 42 stepena, a serviser je mesni ostavio na 50, pa rekoh mozda je to bio probkem pa sam digao sada temp paljenja pumpe na 50 ili 52, ali nisam smanjio nna ventilu, dok ne pitam da li smem to da diram tj da stavim na minimum,

Mesni ventil sam stavio po slici koju sam dobio uz kotao kada sam i ventil kupio


[Ovu poruku je menjao Wice981 dana 11.01.2022. u 09:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Wice981 dana 11.01.2022. u 09:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Wice981

Član broj: 345788
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.01.2022. u 10:28 - pre 27 meseci
Mislim da sam nasao ai izvor poblema, naime, ne znam kako i da li je potrebno da cevi u kotlarnici budu pricvrscene za zid, ali jutos gledam i cevi do samog kotla posle mesnog ventila su metalnim obujmicama bile direktno za zid pricvrscene, video sam to i pre ali jedino to nisam pokusao da promenim, a posle toga na svakih 70 80 cm pvc nosacima, jutros skinem ta dva nosaca ostavim cevi slobodne i izmedju njih i zida ubacim parce gume za probu, da ne dodiruje zid, cini mi se da se buka bar za duplo smanjila,, uz to sam i mesni ventil smanjio na minimim
 
Odgovor na temu

Wice981

Član broj: 345788
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.01.2022. u 10:31 - pre 27 meseci
Citat:
veljadj:
Imaš problem 6 godina i nisi probao da smanjiš temperaturu na mešnom ventilu na minimum da bi bar njega eliminisao iz problema?Neverovatno....

Ni sam ne znam vise sta sam probao, ali zbog posla sam provodio manje vremena kod kuce, sada sam vise kod kuce pa pocinje da mi smeta
 
Odgovor na temu

rudar64
Lazarevac

Član broj: 346326
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.01.2022. u 12:38 - pre 27 meseci
Da li su metalne obujmice, koje si greškom skinuo, imale gumeno prstenje oko cevi?
Da li je kotao dobro nivelisan?
 
Odgovor na temu

Wice981

Član broj: 345788
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.01.2022. u 12:55 - pre 27 meseci
Nisu imale nista, samo obican lim perforiran obmotan oko cevi i stegnut na tipl u zidu, kotao je dobro nivelisan, nema brujanja dok se pumpa ne upali kada se upali cuje se to brujanje, oseca se pod rukom kada je stavim na pumpu, sta vise oseca se u svakoj brzini samo manjim intenzitetom, mozda je do same pumpe, grunfosova je pumpa koja je u smom kotlu, jer je tako od pocetka, brujanje je najslicnije recimo kada na trofaznom motoru nedostaje faza, e tako radi sa tim brujanjem, neko mi rece da postoje gumeni kompenzatori koji se stave na potisni i povratni vod do kotla, i da odvoje prenos vibracija sa kotla na sistem, ali ih nisam nasao u radnjama,
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
91.207.62.*

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.01.2022. u 13:07 - pre 27 meseci
Citat:
Wice981: Nisu imale nista, samo obican lim perforiran obmotan oko cevi i stegnut na tipl u zidu, kotao je dobro nivelisan, nema brujanja dok se pumpa ne upali kada se upali cuje se to brujanje, oseca se pod rukom kada je stavim na pumpu, sta vise oseca se u svakoj brzini samo manjim intenzitetom, mozda je do same pumpe, grunfosova je pumpa koja je u smom kotlu, jer je tako od pocetka, brujanje je najslicnije recimo kada na trofaznom motoru nedostaje faza, e tako radi sa tim brujanjem, neko mi rece da postoje gumeni kompenzatori koji se stave na potisni i povratni vod do kotla, i da odvoje prenos vibracija sa kotla na sistem, ali ih nisam nasao u radnjama,


Druže da ti možda ne radi preko UPS-a? Ako radi to je mogući problem.
Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

Wice981

Član broj: 345788
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.01.2022. u 13:15 - pre 27 meseci
Ne, ali imas pravo, tako zvuci
Ne znam sta da probam vise, mislio sam da je problem do mesnog ventila da pravi otpor, pogotovo dok je pumpa palila na 45 stepeni, termometar n potisnom vodu tj kazaljka na njemu je toliko zvrjala i tresla se kao da ce da se raspadne ceo, dok ne otvori ventil, onda ne trese ali se vibracije osecaju, koje nisu sum vode, a ponovo sam se aktivirao oko toga jer sam bio kod rodjaka da pokrenem neku pumpu na el kotlu severovu sa pocetka 80ih godina, koja se bukvalno ne cuje ni najmanje,
 
Odgovor na temu

rudar64
Lazarevac

Član broj: 346326
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.01.2022. u 14:51 - pre 27 meseci
Pa vidi to sa ovim omladincima iz Kepa, cenim da će ti to rešiti. Kod mene je Willo pumpa u MC20. Imali su oni ranije problema i sa motorom puža. Jbg, 'Talijani i Švabe gledaju da svoj škart uvale nekom, a ne mogu Norvežanima...

Uzgred, ja bih mešni ventil, uvek stavio "za broj veći" od promera kotlovske instalacije. Pogotovu ako se kao antikondenz koriste ti Herz i Heimeier, nenamenski ventili.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.astratelekom.rs.



+86 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.01.2022. u 15:40 - pre 27 meseci
Citat:
Wice981:
Ne, ali imas pravo, tako zvuci
Ne znam sta da probam vise, mislio sam da je problem do mesnog ventila da pravi otpor, pogotovo dok je pumpa palila na 45 stepeni, termometar n potisnom vodu tj kazaljka na njemu je toliko zvrjala i tresla se kao da ce da se raspadne ceo, dok ne otvori ventil, onda ne trese ali se vibracije osecaju, koje nisu sum vode, a ponovo sam se aktivirao oko toga jer sam bio kod rodjaka da pokrenem neku pumpu na el kotlu severovu sa pocetka 80ih godina, koja se bukvalno ne cuje ni najmanje,
Po svemu ovom sto si opisao, javljaju ti se hidro udari u sistemu, uglavnom je uzrok nepravilno montiran ili los termostatski ventil.. smanji ventil na nizu temperaturu pa vidi jel se javlja ta buka....Okaci i neku fotku ..
 
Odgovor na temu

Wice981

Član broj: 345788
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.01.2022. u 16:04 - pre 27 meseci
Ovako, za sada sam ventil stavio na najmanju temo, pumpu prebacio na 2 skinuo one dve obujmice privremeno i stavio onu penastu izolaciju izmedju cevi i zida gde je dodirivalo, provericu nocas ali mislim da je bolje
Ne mogu se snadjem da ubacim sliku
 
Odgovor na temu

goran251

Član broj: 270712
Poruke: 99
*.exe-net.net.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet12.01.2022. u 10:12 - pre 27 meseci
Citat:
Wice981:
Imam problem od prvog dana vec 5 6 sezona, uvek kada kotao pocne da greje i kada upali pumpu za grejanje bruji cela instalacija i vibracije se prenose, cak zvrci i skala na mehanickom pokazivacu temp vode, to traje neko vreme dok trokraki mesni ventil ne otvori verovatno skroz, da li tako treba ili je nesto drugo ok, prizemlje i pptkrovlje, isto je i dok sam grejao samo prizemlje, probao sam i da smanjim pumpu na 2 ali su mi onda poslednji radijatori u prizemlji hladni u donjoj polovini, mada buka je opet prisutna, mada dosta manja, podeseno je da pumpa pali na 50 stepeni, mesni je negde oko 45,smem li da pokusam da mesni stavim na jos manju temo, nebi li otvorio skroz pre paljenja pumpe, ili je ventil u problemu, mc15 je u pitanju


Temperatura paljenja pumpe mora da bude niža od temperature koja je podešena na mešnom ventilu.

 
Odgovor na temu

Wice981

Član broj: 345788
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet12.01.2022. u 10:36 - pre 27 meseci
Sada sam totalno zbunjen, ako je temp na kojoj se pali manja, to onda znaci da pumpa kada upali vrti vodu samo kroz kotao, dok ne otvori mesni i pusti vodu u radijatorski krug?
 
Odgovor na temu

rudar64
Lazarevac

Član broj: 346326
Poruke: 102
*.internet.mts.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet12.01.2022. u 10:58 - pre 27 meseci
Da, mnogo bolja varijanta, ravnomernije se greje voda u svim nivoima kotla. A da li ćeš time rešiti vibracije, nisam siguran...
 
Odgovor na temu

Wice981

Član broj: 345788
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet12.01.2022. u 11:05 - pre 27 meseci
Ok probacu, mislio sam da mi buka nastaje jer pumoa vrti vodu samo u kotlu, hvala svima
 
Odgovor na temu

josip Duić
Janaf

Član broj: 346963
Poruke: 6
*.static.a1.hr.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet19.01.2022. u 11:53 - pre 27 meseci
Dobar dan. Imam kotao Kepo 20 MC noviji s tuch ekranom, nemam bežični termostat. Zanima me što je bolje za kotao da radi u modulaciji ili stand by. Znači A13 jeli bolje 1 ili 0, i koja vrijednost treba biti A01 ako nemam sobni termostat hvala lijepo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 730728 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.