Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JNA - mitovi, legende i idijotizmi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: JNA - mitovi, legende i idijotizmi

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 198496 | Odgovora: 846 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 10:07 - pre 111 meseci
^Mozda ja jesam bio u vrticu kad se raspadala juga, ali ne vidim zasto bi me to onemogucilo da provalim koliki bulls**t je izjava kako je svaki Pera plavi mantil mogao kad mu dune da vodi devojku/zenu/svalerku na kafu u Dubrovnik avionom na dan.
 
Odgovor na temu

adler4s

Član broj: 326579
Poruke: 31
*.enn.lu.



+200 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 10:21 - pre 111 meseci
Samo nemoj da provaljuješ pajserom!
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
109.121.46.*



+589 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 10:41 - pre 111 meseci
Citat:
tdusko:
^Mozda ja jesam bio u vrticu kad se raspadala juga, ali ne vidim zasto bi me to onemogucilo da provalim koliki bulls**t je izjava kako je svaki Pera plavi mantil mogao kad mu dune da vodi devojku/zenu/svalerku na kafu u Dubrovnik avionom na dan.

Šta to provaljuješ i na osnovu čega?
Zaposlio sam se januara 1980. i plata mi je bila oko 1200 maraka a za normalan život u to vreme mi je trebalo oko 500-600 maraka. Naveo sam cenu povratne karte autobusom do Minhena i cene obroka u Minhenu u to vreme kao i da je kod nas sve bilo jeftinije. Ne mogu tačno da tvrdim kolika je cena karte za avion bila do Dubrovnika pre 35 godina ali ti mogu reći da sam sa platom leteo do Španije (Beograd-Ljubljana-Gerona) sa smeštajem u hotelu na bazi polupansiona u Ljoret de Maru. Iznajmio sam i auto i išao do Andore plus par puta do Barselone. Naravno, svako veče izlasci u diskoteke i boravci po pabovima!
Ako sam to mogao sa jednom platom u mondenskoj Španiji zašto je Dubrovnik sporan?
Uzgred, ako se dobro sećam, u to vreme je neka prosečna plata u Beogradu bila oko 700-800 maraka?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 10:54 - pre 111 meseci
Ok, znaci prosecna plata je bila 700-800 maraka, a za normalan zivot je trebalo 500 i pored toga je moglo ladno da se plati sebi i devojci kafa u Dubrovniku avionom na dan? Jel sad jasno sta provaljujem i na osnovu cega?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 10:55 - pre 111 meseci
Citat:
Branko.R: Šta to provaljuješ i na osnovu čega?
Zaposlio sam se januara 1980. i plata mi je bila oko 1200 maraka a za normalan život u to vreme mi je trebalo oko 500-600 maraka. Naveo sam cenu povratne karte autobusom do Minhena i cene obroka u Minhenu u to vreme kao i da je kod nas sve bilo jeftinije. Ne mogu tačno da tvrdim kolika je cena karte za avion bila do Dubrovnika pre 35 godina ali ti mogu reći da sam sa platom leteo do Španije (Beograd-Ljubljana-Gerona) sa smeštajem u hotelu na bazi polupansiona u Ljoret de Maru. Iznajmio sam i auto i išao do Andore plus par puta do Barselone. Naravno, svako veče izlasci u diskoteke i boravci po pabovima!
Ako sam to mogao sa jednom platom u mondenskoj Španiji zašto je Dubrovnik sporan?
Uzgred, ako se dobro sećam, u to vreme je neka prosečna plata u Beogradu bila oko 700-800 maraka?


Poređenje ipak ima malo smisla. Čak i da zanemariš da je divljala inflacija, čekovi, da se sve računalo u dinarima, a ne kao danas vezano za evro, da je i to avio gorivo verovatno bilo jeftinije i da se cene avionskih i autobuskih karti verovatno nisu drastično razlikovale, itd. Pretpostavljam da i danas plata od 700-800 evra nije preveliko čudo u Beogradu, što bi na papiru bilo duplo više od tih 700 DEM, ali gomila troškova je sada daleko veća.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
95.180.115.*



+6455 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 11:48 - pre 111 meseci
Citat:
Branko.R:
Zaposlio sam se januara 1980. i plata mi je bila oko 1200 maraka a za normalan život u to vreme mi je trebalo oko 500-600 maraka.
...
Ako sam to mogao sa jednom platom u mondenskoj Španiji zašto je Dubrovnik sporan?

Prosečna plata u Srbiji u to vreme je bila nekih 450 dem (ako je verovati zvaničnoj statistici). Ti si dakle imao 2.66 puta višu zaradu od prosečne.

Prosečna zarada u 2014. toj godini u Srbiji je 430 evra (takođe ako je verovati zvaničnoj statistici), što čini ekvivalentnu platu u današnjem novcu 1150 evra.

I ti tvrdiš da je onda 1200 dem bilo toliko uobičajeno, kao što je danas plata od 1150 evra (140.000 dinara). Argument je besmislen apsolutno. Nije da ti možda nisi imao 1200 dem, platu ili lav ili sćeka, ali da je to bilo uobičajeno, ne bi zvanična statistika pokazivala da je prosečna plata bila skoro 3 puta niža. To ti je kao da danas kažeš da poznaješ ljude koji danas zarađuju po 5-6-7-8 hiljada evra u Srbiji i koji mogu privatnim avionom da odvedu ženu do Dubrovnika na kafu, pa za 20-30 godina se prisetiš - eee kako se onomad živelo u Srbiji, privatnim avionom se išlo do Dubrovnika na kafu.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 11:52 - pre 111 meseci
Citat:
tdusko:

izjava kako je svaki Pera plavi mantil mogao kad mu dune da vodi devojku/zenu/svalerku na kafu u Dubrovnik avionom na dan.

Šta izmišljaš?
Ko je izjavio da je "plavi mantil" avionom vodio devojku u Dubrovnik "svaki dan"?

Ti ne samo što si bio u vrtiću već si i ostao.

Da si pažljiviji mogao si pročitati da je @Lavlja_Jazbina imao daleko veća primanja od prosečnih.
Šta je onda čudno što je vodio verenicu na kafu u Dubrovnik?

Citat:
tdusko:

Ok, znaci prosecna plata je bila 700-800 maraka, a za normalan zivot je trebalo 500 i pored toga je moglo ladno da se plati sebi i devojci kafa u Dubrovniku avionom na dan? Jel sad jasno sta provaljujem i na osnovu cega?

Ma provaljuješ ti al sam sebe.
Niko nije ništa radio svaki dan.

Poenta je u tome što to danas niko ne radi ni jedan dan.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 12:05 - pre 111 meseci
Citat:
hotchimney: Šta izmišljaš?
Ko je izjavio da je "plavi mantil" avionom vodio devojku u Dubrovnik "svaki dan"?

Ti. "Normalno i uobicajeno"

Citat:
hotchimney:
Citat:
Lavlja_Jazbina:

Svoju Zenu, tada devojku sam vodio u Dubrovnik na kafu,i to u jednom danu,avionom,Mogu i sada ali je bitno vreme kada sam to mogao

1986.

Sasvim normalno i uobičajeno.
Samo džaba pričati jer danas mnogi i ne znaju gde je Dubrovnik.


 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 12:16 - pre 111 meseci
^ventura

Da li je u tih 450 evra neto ili bruto?



^DaliborP

"Normalno i uobičajeno" nije isto što i "plavi mantili" i "svaki dan".

Da, ja sam napisao "normalno i uobičajeno" vezano za ono što je @Lavlja_Jaybina naveo, a to je da je imao primanja iznda proseka i da je u tom periodu imao nekih dodatnih 2000 DEM. Dakle, sasvim normalno i uobičajeno da neko sa takvim primanjima se ponaša lukzuzno isto kao i što bi danas.

Ali nisam pomenuo "plave mantile" i ostalo što ti imputiraš.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 12:18 - pre 111 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Poređenje ipak ima malo smisla. Čak i da zanemariš da je divljala inflacija, čekovi, da se sve računalo u dinarima, a ne kao danas vezano za evro, da je i to avio gorivo verovatno bilo jeftinije i da se cene avionskih i autobuskih karti verovatno nisu drastično razlikovale, itd. Pretpostavljam da i danas plata od 700-800 evra nije preveliko čudo u Beogradu, što bi na papiru bilo duplo više od tih 700 DEM, ali gomila troškova je sada daleko veća.


Nema šanse da današnjih 700-800 evra, na bilo kom papiru budu duplo veće od 700DEM pre 40 god ;-)

Citat:
ventura: Prosečna plata u Srbiji u to vreme je bila nekih 450 dem (ako je verovati zvaničnoj statistici). Ti si dakle imao 2.66 puta višu zaradu od prosečne.
Prosečna zarada u 2014. toj godini u Srbiji je 430 evra (takođe ako je verovati zvaničnoj statistici), što čini ekvivalentnu platu u današnjem novcu 1150 evra.


Sve i da su ove cifre tačne a mrzi me da jurim i proveravam, ovo poredjenje ti ništa ne znači jer je zaposlenost u to vreme bila daleko veća nego danas.
Prosečni porodični prihodi su bili daleko veći nego danas. Penzije su bile veće

BGD je pre 40god imao 230.000 industrijskih radnika a danas 13.000.
Svi su radili i zaradjivali platu. Sigurnost za posao i platu je bila višestruko veća pa samim tim su se ljudi lakše odlučivali na tako neke glupe poteze da idu na kafu u grad udaljen 400km
Edit:
Koliko ja vidim prosečna plata u Srbiji za 2014 god nije ni blizu 430€ već je bliže 350€. Može li neki relevantan izvor za ovu tvrdnju o 430€?


[Ovu poruku je menjao Marko83 dana 23.01.2015. u 13:32 GMT+1]
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
109.121.46.*



+589 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 12:20 - pre 111 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
Branko.R:
Zaposlio sam se januara 1980. i plata mi je bila oko 1200 maraka a za normalan život u to vreme mi je trebalo oko 500-600 maraka.
...
Ako sam to mogao sa jednom platom u mondenskoj Španiji zašto je Dubrovnik sporan?

Prosečna plata u Srbiji u to vreme je bila nekih 450 dem (ako je verovati zvaničnoj statistici). Ti si dakle imao 2.66 puta višu zaradu od prosečne.

Prosečna zarada u 2014. toj godini u Srbiji je 430 evra (takođe ako je verovati zvaničnoj statistici), što čini ekvivalentnu platu u današnjem novcu 1150 evra.

I ti tvrdiš da je onda 1200 dem bilo toliko uobičajeno, kao što je danas plata od 1150 evra (140.000 dinara). Argument je besmislen apsolutno. Nije da ti možda nisi imao 1200 dem, platu ili lav ili sćeka, ali da je to bilo uobičajeno, ne bi zvanična statistika pokazivala da je prosečna plata bila skoro 3 puta niža. To ti je kao da danas kažeš da poznaješ ljude koji danas zarađuju po 5-6-7-8 hiljada evra u Srbiji i koji mogu privatnim avionom da odvedu ženu do Dubrovnika na kafu, pa za 20-30 godina se prisetiš - eee kako se onomad živelo u Srbiji, privatnim avionom se išlo do Dubrovnika na kafu.

Reč je o Beogradu i rekao sam ako se dobro sećam!
Plate su tada u Beogradskim firmama bile odlične, bar u mom okruženju pa smo mogli sebi da priuštimo mnogo toga.
Inače, moja plata je bila oko 1200 maraka a radio sam i honorarno gde sam zarađivao još oko 1000 maraka!


 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 12:26 - pre 111 meseci
Nemojte pisati tako komplkovano.

Ovi danas, odrasli na bebironima, i ne znaju šta su to industrijski radnici i šta za Beograd znači 230000 ljudi koji STVARAJU.
 
Odgovor na temu

adler4s

Član broj: 326579
Poruke: 31
*.server6.tvdw.eu.



+200 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 12:27 - pre 111 meseci
Citat:
Marko83:Svi su radili i zaradjivali platu. Sigurnost za posao i platu je bila višestruko veća pa samim tim su se ljudi lakše odlučivali na tako neke glupe poteze da idu na kafu u grad udaljen 400km

A zašto je to tebi glup potez?
Gde ti izlaziš, ako ti je broj 83 u niku godina rođenja?

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 12:34 - pre 111 meseci
Citat:
hotchimney:
Nemojte pisati tako komplkovano.

Ovi danas, odrasli na bebironima, i ne znaju šta su to industrijski radnici i šta za Beograd znači 230000 ljudi koji STVARAJU.


Još kad bi ti shvatio da u današnjem svetu nije problem nešto proizvesti i stvoriti, već prodati i ostvariti dovoljan prihod od te prodaje. Moj jedan daleki rođak je bio stolar, nije baš bio dobar, ali posle rata (Drugog svetskog) ljudima je trebao nameštaj i svašta od drveta, nije bitan kvalitet, samo daj kako bilo. Tako da je taj rođak više nego solidno živeo od toga. E, kad su došle 60-te godine i kad su ljudi imali malo više para, više nije bilo dovoljno makar šta, već su hteli i da to bude i kvalitetno. Tako da su sve manje kupovali od njega i na kraju je morao da zatvori radnju, sreća pa se ubrzo penzionisao inače verovatno ne bi imao ni za najosnovnije.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 12:36 - pre 111 meseci
Citat:
adler4s: A zašto je to tebi glup potez?
Gde ti izlaziš, ako ti je broj 83 u niku godina rođenja?


Bio sam ironičan, doduše mogao sam da stavim navodnike....

Već sam objašnjavao da 83 ne znači godište. Stariji sam solidno od toga. Godište je početak 70-tih
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 12:42 - pre 111 meseci
Citat:
hotchimney: Šta izmišljaš?
Ko je izjavio da je "plavi mantil" avionom vodio devojku u Dubrovnik "svaki dan"?
DaliborP ti je lepo odgovorio, ti si napisao da je to bilo uobicajeno i normalno, a ja nikada nisam napisao "svaki dan". Ici negde "na dan" znaci ici i vratiti se u istom danu, odnosno ne provesti vise od 24 sata u tom mestu. Ne znam kako to mozes da shvatis kao ici svaki dan negde?
 
Odgovor na temu

adler4s

Član broj: 326579
Poruke: 31
95.130.15.*



+200 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 12:43 - pre 111 meseci
Da napomenem da se tada išlo i u bivše zemlje istočnog bloka.
E, to je tek posebna priča. Mlađi članovi foruma to ne mogu ni da sanjaju.
Sećam se, neke 81-82 zimovanja u Poljskoj u Zakopanima. To je tada bila omiljena destinacija. Em nama džabe em biraš ženske?!
Da, išao sam i nekoliko puta u Temišvar. Rumunija je bila, čini mi se, najsiromašnija. Tamo....prosto je neshvatljivo da o tome pišem, sam sebi ne verujem da smo tada sve to mogli?!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
88.128.80.*



+7169 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 12:56 - pre 111 meseci
Citat:
hotchimney
"Normalno i uobičajeno" nije isto što i "plavi mantili" i "svaki dan".


Nije, samo sto tvoji sagovornici nisu napisali "svaki dan". Svako sa tastaturom na svom racunaru moze otvoriti predhodnih nekoliko strana diskusije i videti da si samo ti taj koji pominje "svaki dan".

Kada neko mora da izmislja sta sagovornici pricaju i dodaje nesto sto nije napisano, to je obicno dobar indikator da argumentacija "skripi".

Mislim da je prilicno infantilno sluziti se ovakvim metodama. Tvoji sagovornici nisu nepismeni i nisu deca, pa nema potrebe pribegavati izmisljanju stavova i slicnim forama.

Idenje na kafu u Dubrovnik i vracanje istog dana je mozda Lavlja_Jazbina radio, ali tako nesto svakako nije bila uobicajena stvar za stanovnistvo SFRJ. Do toga je moguce doci elementarnom logikom uzevsi u obzir ekonomiju SFRJ i primanja u istoj.

Ta baronisanja o hiljadama maraka mesecno kao necemu uobicajenom i normalnom su stvarno interesntna, tj. vise je interesantno insistiranje na tako necemu ocigledno besmislenom i netacnom nego samo baronisanje. Dobar pokazatelj koliko emocije mogu da iskrive neciju percepciju realnosti.

Citat:
adler4s
A zašto je to tebi glup potez?


Mozda je glup prejak izraz, ali generalno se ulupavanje trecine plate na izlazak smatra prilicno neracionalnim potezom.

Citat:

Da napomenem da se tada išlo i u bivše zemlje istočnog bloka.
E, to je tek posebna priča. Mlađi članovi foruma to ne mogu ni da sanjaju.


Sta, ne mogu ni da sanjaju da odu u siromasniju zemlju na provod? Ko puni one ture za Tunis, Egipat i sl?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 13:07 - pre 111 meseci
Citat:
Branko.R: Reč je o Beogradu i rekao sam ako se dobro sećam!
Plate su tada u Beogradskim firmama bile odlične, bar u mom okruženju pa smo mogli sebi da priuštimo mnogo toga.
Inače, moja plata je bila oko 1200 maraka a radio sam i honorarno gde sam zarađivao još oko 1000 maraka!

Mislim da se slabo secas. Ni u teoriji nije bila, pocetkom osamdesetih, prosecna plata za srednju klasu 700-800DM. Sad, ti kazes da si imao 1200DM kao pripravnik. To moze da bude jedino sa visokom skolom, u jakoj firmi, preko jake veze.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi23.01.2015. u 13:59 - pre 111 meseci
Citat:
adler4s:
Da napomenem da se tada išlo i u bivše zemlje istočnog bloka.
E, to je tek posebna priča. Mlađi članovi foruma to ne mogu ni da sanjaju.
Sećam se, neke 81-82 zimovanja u Poljskoj u Zakopanima. To je tada bila omiljena destinacija. Em nama džabe em biraš ženske?!
Da, išao sam i nekoliko puta u Temišvar. Rumunija je bila, čini mi se, najsiromašnija. Tamo....prosto je neshvatljivo da o tome pišem, sam sebi ne verujem da smo tada sve to mogli?!

Citirao sam ceo post sa razlogom.

Ovo i jeste najveci problem i tada i sada u pricanju o SFRJ (naravno, jedan od problema svatanja ali prilicno veliki u odnosu na ostale...). Tada jeste bilo tako. Islo se tacno kako je navedeno u prvoj recenici. Poljska, Zakopani - nije imalo sanse da neko za to ne zna u Jugoslaviji, na celom podrucju se znalo i pricalo o tome (svi malo stariji se sigurno secaju). I ovo za Rumuniju je cela istina, tacno je bilo tako - pisao sam i ja o tome, ranije u nekoj temi...). I to je bilo nesto sto se pricalo i prepricavalo sirom Jugoslavije.

I to je problem.

U cemu je problem? Pa u tome sto je to vazilo za "Inostranstvo" i kod naroda bilo poistovecivano sa odlaskom u Pariz, London, Madrid, Minhen... destinacije na koje se nije moglo tek tako otici.

A u vreme SFRJ - odlazak u Rumuniju (Temisvar) i odlazak u Francusku (Pariz) = nebo i zemlja, bukvalno. Ma nema tog poredjenja koje bi bilo adekvatno. Jednostavno ne mogu da nadjem ni priblizno poredjenje danas.

Zimovanje u Zakopanima i bilo koje takvo mesto u Austriji, Francuskoj... = nebo i zemlja, bukvalno.

Sta je jos stvaralo i pojacavalo iluziju - oni koji su isli na ta mesta iz, kako je odlicno navedeno u prvoj recenici citata!, bivsih zemalja istocnog bloka su o tome pricali i pricali i pricali... svima i godinama - a oni kojis u isli u, na primer, Chamonix (Francuska) nisu o tome pricali dalje od uzeg kruga ljudi sa kojima se druze i to samo dok je to aktuelno i neposredno nakon povratka sa skijanja. Nisu pricali iz nekoliko razloga, osnovni razlog je bio da ne budu "prokazeni" kao "burzuji" (u negativnoj konotaciji), "lovatori" u (negativnoj konotaciji), "bumbari" (u negativnoj konotaciji) i ostalim izrazima koji su bili uobicajeni a sad ne mogu da se setim svih tih izraza tako karakteristicnih za to vreme.

Toliko, za sada... Za sada jer "ici na more" je isto tako slatka tema...


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: JNA - mitovi, legende i idijotizmi

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 198496 | Odgovora: 846 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.