Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podela paticija hard diska,i prispajanje particija!!!

[es] :: Windows desktop :: Podela paticija hard diska,i prispajanje particija!!!

[ Pregleda: 7871 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sokili
sonja sabljic
jagodina

Član broj: 21853
Poruke: 144
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Podela paticija hard diska,i prispajanje particija!!!28.03.2004. u 10:33 - pre 243 meseci
Moj hard disk je podeljen na tri particije C,D i E.
Na particiji C je instaliran XP i on je NTFS ostala dva su FAT 32.
Kako da spojim D i C,jel ima veze sto je ovaj FAT 32.
Da li moram da formatiram disk C i D i da ponovo podizem Windows.
Ili da podelim D na dva dela i da jedan deo pripojim C,a jedan E paticiji.
Dali moram da formatiram particiju D da bih pripojila sa C????
sonja sabljic
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Podela paticija hard diska,i prispajanje particija!!!28.03.2004. u 12:22 - pre 243 meseci
Ima veze to sto ti je drugi FS ali ako sve uradis kako treba, mozes spojiti particije bez formatiranja ali znaj da je vrlika sansa da se zeznes. Ako upotrebis na primer Partition Magic, Mozes vrlo lako zeznuti stvar i vratiti se na format c
Zato ti ne savetujem taj program, bar ne da sama radis to. Nadji nekog iskusnijeg, ko se (kao ja ) par puta zeznuo sa partition magicom pa na sebi naucio kako raditi risajz particija.
Savet prvi:
Potrudi se da ti svi folderi i fajlovi budu chekirani read-only
Tako chekirani ostace na particiji i ako radis risajz particije sa PM koji ti nikako ne savetujem.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

ivanvuk
Beograd

Član broj: 13690
Poruke: 153
*.beotel.net



Profil

icon Re: Podela paticija hard diska,i prispajanje particija!!!29.03.2004. u 01:33 - pre 243 meseci
Ja takodje koristim Partition Magic u te svrhe.

Jeste zeznuto, i sve deluje kao neka budzavina, ali nikada mi se nishta loshe nije desilo. Dobro, letos sam spajao dve particije od po 30 giga, i posle 45 min sam pipnuo hard disk, opekao se, i brze bolje doneo neki ventilator u sobu, i usmerio ga u otvoreno kucishte :)))


shalu na stranu, ok je program, samo shto se deshava da za vreme rada resetuje komp. i ti mislish ode sve u p.m. kad ono, evo ga nastavlja da radi, i sve ispadne ok. Koristio sam Partition Magice PRO 7.0, i sve je bilo ok, sada imam 8.0 i chini mi se josh bolje.


Au, da, ti imash ideju da spajash C i D. Hmmm, pa pazi, zeznuto je to sa Windowsom, pipavo, particiju ne morash da formatirash, moracesh da ih konvertujesh tako da imaju isti file sistem, dakle najbolje onu Fat32 u NTFS. I moj ti je savet da ubacish svoj hard disk u nechiji kompjuter, dakle da ne dizesh sa svog diska Windows.


Naravno preporuka da prvi put to radish sa nekim ko je iskusan u tome (ako ti nisi) stoji u svakom sluchaju! Probaj da nadjesh nekoga ko to zna, DETALJNO prochitaj uputstvo i Help iz Partition M. i samo pazljivo! Pa nek ti je sa srecom!

Ako ti treba detaljnije objashnjenje korak po korak, reci!
IvanVuk
 
Odgovor na temu

ivanvuk
Beograd

Član broj: 13690
Poruke: 153
*.beotel.net



Profil

icon Re: Podela paticija hard diska,i prispajanje particija!!!29.03.2004. u 01:39 - pre 243 meseci
A sa ovim Read only problemom se nisam susretao, ne znam?
IvanVuk
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Podela paticija hard diska,i prispajanje particija!!!

[ Pregleda: 7871 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.