Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 64720 | Odgovora: 226 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 11:02 - pre 106 meseci
Sve, sve ali onaj glupi, amaterski referendum ! A banke i pre i posle referenduma zatvorene ! Para nema, pa nema.

Ek, kad bi mogle pare demokratski da se izglasaju ! Priznajem, ja bih prvi u svojoj porodici i mesnoj zajednici organizovao referendum, da demokratski izglasamo opciju da nam daju pare, na lepe oči.

Ali, pri tome bi smo odlučno rekli OXI beskrupuloznim zahvetima onih koji treba da nam daju pare !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
46.188.174.*



+6455 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 11:03 - pre 106 meseci
Citat:
Tyler Durden: varufakis je pencilin za vas.

Baš penicilin, eno Grčku je totalno preporodio...

Citat:
Tyler Durden
ali ok, samo mi objasni sta njemacka trazi u takvom drustvu jedne "lopovske i ljencarske" grcke??

Traži svoje pare nazad.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 11:11 - pre 106 meseci
Citat:
Tyler Durden:
varufakis je pencilin za vas.
Sad bi ti Petar Bozovic odgovorio sta je Varufakis, a sta nije :) Uostalom, mozda on i jeste penicilin za nas (ko god to mi bili), ali sta mu to vredi kad je za svoj narod bio tuberkuloza.

Citat:
Tyler Durden:ali ok, samo mi objasni sta njemacka trazi u takvom drustvu jedne "lopovske i ljencarske" grcke??
samo mi nemoj reci kako su prosto TOLIKI humanisti, i to je to.
Ama bas nikakve veze Nemacka niti bilo koja zemlja na svetu nema sa tim sto je Cipras hendikep i sto je narod poverovao u bajku da se iz ovog njesra mogu izvuci blefiranjem
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.home.otenet.gr.



+1365 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 11:41 - pre 106 meseci
aooo, da li si u stanju da odgovoris direktno na pitanje ili nisi?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 12:08 - pre 106 meseci
Grci su imali referendum i na referendumu su odlucili sta ce uraditi, to sto se posle referenduma dogodilo to nije istina, to se nije dogodilo. Jednostavno, laze zapadna propaganda.
Jedino ostaje da se napravi jos jedan referendum na kojem ce odluciti da li je istina da su uslovi prihvaceni ili da kazu da to nije istina. Nebitno da li se dogodilo prihvatanje uslova, ako na referendumu odluce da nisu prihvatili uslove, zivece sa ubedjenjem da nisu prihvatili uslove, tako ce u potpunosti liciti na Srbiju. Na Kosovu smo pobedili NATO i Kosovo nismo izgubili. Verujem i da se napravi referendum da ce vecina to i potvrditi.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 12:15 - pre 106 meseci
Citat:
Tyler Durden:
aooo, da li si u stanju da odgovoris direktno na pitanje ili nisi?
A sta ti mislis da ces strasno da poentiras tim svojim pitanjem. Pa jasno je da je evrozona stvorena jer je postojao odredjeni interes za jedinstvenom monetarnom politikom. E sad to sto to nije i fiskalna unija i sto su Grci lazirali podatke kada su prelazili na evro je problem zbog kojeg sada ne mogu lako da ih najure, ali to nema nikakve veze sa Varufakisom, Ciprasom i "naivnim" grckim narodom koji je poverovao u njihove "ideje". Moje licno vidjenje je da su nemci svesni toga da ce odredjeni deo para propasti, ali francuzi su ti koji su ovog puta spasli grke.

Uostalom, ako ces vec da me driblas sto ne odgovaram na svako tvoje pitanje, nije ni da ti bas svaki put "ispostujes". Pre neki dan sam na tvoju opasku kako su jadni grci sve reforme sproveli, a da teroristi hoce da ih satru nevine, napisao da Grcka i dalje izdvaja najveci % BDP-a od svih zemalja za penzije. Da li i dalje mislis da su Grci sproveli reformu penzionog sistema?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.home.otenet.gr.



+1365 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 12:17 - pre 106 meseci
interesantno da ni jedna tema na es do sada, nije postigla ovakav konsenzus kao ova. ili se je bar ne sjecam.
uglavnom, SVI su slozni da grci treba da nagrabuse...
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 12:19 - pre 106 meseci
Citat:
Tyler Durden:
aooo, da li si u stanju da odgovoris direktno na pitanje ili nisi?

Misliš nešto kao:

Citat:
Java Beograd:
OK, verujem da ti je Miša Brkić smešan i jadan. Veruješ da bi prodao najrođenije. OK. Ipak, to su subjektivne karakteristike.

Ajmo objektivno. Šta konkretno u tekstu smatraš neistinitim ili netačnim ?


Citat:
Tyler Durden:
@java
citav tekst smatram tendencioznim odvratnim likovanjem nad potpunim slomom jedne legitimne i demokratski izabrane opcije. u tom smislu, sve mi je netacno.
...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.home.otenet.gr.



+1365 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 12:21 - pre 106 meseci
Citat:
Da li i dalje mislis da su Grci sproveli reformu penzionog sistema?


mislim da nisu.

ali mislim isto da ih dalje stezanje za vrat nece spasiti ili pomoci. niti njima niti drugima.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.home.otenet.gr.



+1365 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 12:22 - pre 106 meseci
@dule_ns

da, mislim tako nesto.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
46.188.174.*



+6455 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 12:41 - pre 106 meseci
Citat:
Tyler Durden:
interesantno da ni jedna tema na es do sada, nije postigla ovakav konsenzus kao ova. ili se je bar ne sjecam.
uglavnom, SVI su slozni da grci treba da nagrabuse...

Mislim da niko ne želi Grcima loše, samo da se uozbilje i počnu da vraćaju svoje dugove. Ništa više. Neka žive oni kako su živeli i do sada, ma nek žive 100 puta bolje, niko im ne brani, samo neka uredno vraćaju novac koji su pozajmili.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 12:59 - pre 106 meseci
Niko ne želi da Grci nagrabuse.

Svako ko se ponaša odgovorno, i odgovorno plaća svoje obaveze, želi da vidi da i se drugi jednako odgovorno ponašaju.
Mislim, glupo je da, na primer Francuska, koja takođe ima kredite, vraća ono šte je pozajmila, a Grčka ne.

Onomad su Britanci, u okviru dovođenja budžeta u zadate okvire, pozatvarali silne programe BBC World Service. "Žao nas, je ali mora se".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 13:18 - pre 106 meseci
Citat:
Java Beograd: Niko ne želi da Grci nagrabuse.

Svako ko se ponaša odgovorno, i odgovorno plaća svoje obaveze, želi da vidi da i se drugi jednako odgovorno ponašaju.
Mislim, glupo je da, na primer Francuska, koja takođe ima kredite, vraća ono šte je pozajmila, a Grčka ne.

Onomad su Britanci, u okviru dovođenja budžeta u zadate okvire, pozatvarali silne programe BBC World Service. "Žao nas, je ali mora se".


Meni je ustvari glupo da u EU postoje zemlje gde je prosečna penzija manja nego u Grčkoj a da te zemlje redovno vraćaju dugove a Grčka ne. Valjda kad se nekom pomaže gleda se da se pomaže najvećoj sirotinji. Recimo Litvanija, Slovačka i Poljska sve imaju mnogo manje prosečne penzije pa im niko ne oprašta dugove.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 13:23 - pre 106 meseci
^ Upravo tako.

Ali, evo, vesti pristižu iz časa u čas. Ne žele Grci 23% PDV. Ne daju trinaestu i četrnaestu platu ! Ne daju mukom stečene naknade za higijenu i naknade za tačno dolaženje na posao.
Spremaju se veliki štrajkovi, zakazani za sutra.
Koalicioni partneri odbacuju Ciprasove dogovore !

Valjda im se ne sviđa što su dobili oprost od 50 mlrd €. Misle da bi neko trebao sve da im oprosti. Verovatno kapiraju, ako odbace sve šta je Cipras dogovorio, onda će pare da dođu same od sebe.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.home.otenet.gr.



+1365 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 13:24 - pre 106 meseci
ali sta ako ne mogu da vrate??

meni ovo sto se desava jeste skoro ekvivalentno tome da ti zelenas posalje batinase
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 13:33 - pre 106 meseci
Citat:
Tyler Durden: ali sta ako ne mogu da vrate??

meni ovo sto se desava jeste skoro ekvivalentno tome da ti zelenas posalje batinase


Ali zašto bi Slovačka u kojoj je prosečna penzija ~400EUR pomagala Grčkoj gde je prosečna penzija duplo veća?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 13:36 - pre 106 meseci
Citat:
Tyler Durden:ali sta ako ne mogu da vrate??


Već sam objašnjavao, a i ukupna presija kreditora ide u tom pravcu.

Nemate da vratite ? OK. Ajde, mi ćemo da restrukturiamo dugove, a vi se potrudite da date sve od sebe da probate da uštedite što se više može i da finansije države dovedete u red.

- smanjite penzije
- smanjite socijalna davanja
- minimizujte sva druga budžetska davanja (kao što rekoh, onomad Britanci ugasili 3/4 BBC World Service)
- povećajte porez
- privatizujte šta se može (aerodrom, telekom, ... )

A Grci rekli "Nećemo !"

Ni iz daleka nema nikave paralele sa bilo kakvim zelenašima. Grcima je već otpisano oho-ho procenata duga. Evo, i ovaj poslednji sporazum podrazumeva da se i dalje otpiše veliki deo duga. Ali ne može sve, pa niko nije sisao vesla.

Pa čak i da im se sve oprosti, ako ovako nastave u svojoj državi, opet će da se nepovrato zadužuju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 14:18 - pre 106 meseci
gde se u celoj ovoj prici izgubila cinjenica da Grci hoce jos para na pozajmicu, od istih kojima su duzni, i cije savete nece da slusaju? sve i da im oproste dug, cela prica se vrti oko nove pozajmice... svi su svesni da ako ne promene nesto ne samo da ne mogu da vrate stari dug, nego ne mogu ni ovo sto traze...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.home.otenet.gr.



+1365 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 14:29 - pre 106 meseci
Citat:
Java Beograd:
^ Upravo tako.

Ali, evo, vesti pristižu iz časa u čas. Ne žele Grci 23% PDV. Ne daju trinaestu i četrnaestu platu ! Ne daju mukom stečene naknade za higijenu i naknade za tačno dolaženje na posao.
Spremaju se veliki štrajkovi, zakazani za sutra.
Koalicioni partneri odbacuju Ciprasove dogovore !

Valjda im se ne sviđa što su dobili oprost od 50 mlrd €. Misle da bi neko trebao sve da im oprosti. Verovatno kapiraju, ako odbace sve šta je Cipras dogovorio, onda će pare da dođu same od sebe.


gle, sve sto mogu na to da ti kazem jeste da su to prosto lazne vijesti. bukvalno lazu mediji.
cak i tamo gdje neko stvarno galami kako ne da 14. platu, to je sacica ludaka koje niko ne uzima za ozbljino i ne predstavljaju nikakav relevantan uzorak.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!14.07.2015. u 14:31 - pre 106 meseci
Citat:
Tyler Durden: gle, sve sto mogu na to da ti kazem jeste da su to prosto lazne vijesti. bukvalno lazu mediji.
cak i tamo gdje neko stvarno galami kako ne da 14. platu, to je sacica ludaka koje niko ne uzima za ozbljino i ne predstavljaju nikakav relevantan uzorak.

Ali prosečna penzija nije šačica ludaka, pa ću ti ponoviti pitanje:

Ali zašto bi Slovačka u kojoj je prosečna penzija ~400EUR pomagala Grčkoj gde je prosečna penzija duplo veća?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Fond na indiegogo pokusava da spasi Grcku od bankrota?!

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 64720 | Odgovora: 226 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.