Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stetnost Mangana za zdravlje coveka i okoline

[es] :: Nauka :: Stetnost Mangana za zdravlje coveka i okoline

[ Pregleda: 10761 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos1988
Milos Stanojevic
Vranje

Član broj: 21110
Poruke: 6
*.vdial.verat.net

ICQ: 341128831


Profil

icon Stetnost Mangana za zdravlje coveka i okoline30.03.2004. u 23:06 - pre 243 meseci
Ljudi treba mi hitno pomoc.Za jedan rad iz hemije treba da stavim nesto malo recenica o stetnosti mangana po zdravlje coveka i okoline i zasto ga ima u vodi.Ustvari ceo rad se odnosi na cistocu vode za pice.Hvala vam unapred.
 
Odgovor na temu

MissPiggy:)

Član broj: 18179
Poruke: 210
*.conceptual.net.au



Profil

icon Re: Stetnost Mangana za zdravlje coveka i okoline31.03.2004. u 16:03 - pre 243 meseci
Predlazem da zaviris u skolsku biblioteku, ili da naucis da koristis google. Ako hoces da ti neko radi domaci, slobodno raspisi konkurs & dodaj naplatu. Zvuci surovo, ali tako je. Ljenost se nicim ne nagradjuje.

MissPiggy:)
 
Odgovor na temu

Nile
Staniša Krsmanović
Beograd

Član broj: 3352
Poruke: 188
*.vdial.verat.net

Sajt: www.znanje.rs


Profil

icon Re: Stetnost Mangana za zdravlje coveka i okoline05.04.2004. u 22:17 - pre 243 meseci
Citat:
MissPiggy:):
Predlazem da zaviris u skolsku biblioteku, ili da naucis da koristis google. Ako hoces da ti neko radi domaci, slobodno raspisi konkurs & dodaj naplatu. Zvuci surovo, ali tako je. Ljenost se nicim ne nagradjuje.

MissPiggy:)


Zašto se ograničavati samo na školsku biblioteku i google???

Čovek nije tražio da mu neko "napiše domaći zadatak" već da mu pošalje podatke i činjenice koje sam nije mogao da nadje kako bi ih iskoristio u (svojeručnom) pisanju traženog rada.

Ne vidim razlog da mu se u tome ne pomogne. Uostalom što više literature - bolji rad.

Miloše, izvinjavam ti se što je neko od moderatora zaključao ovu temu i onemogućio ljude dobre volje da ti pomognu.



Najbolja roba za prodaju je ZNANJE. Što ga više prodaješ više ga imaš.
 
Odgovor na temu

hygyenicus

Član broj: 132172
Poruke: 9
*.180.eunet.yu.



Profil

icon Re: Stetnost Mangana za zdravlje coveka i okoline31.01.2007. u 08:31 - pre 208 meseci
Po zdravlje ljudi i nije jako stetan sem u ekstremnim kolicinama kad predstavlja i estetski problem, pa i ne moze da se pije voda zbog boje i ukusa.
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Stetnost Mangana za zdravlje coveka i okoline04.03.2007. u 00:03 - pre 207 meseci
Toliko nije stetan da je jedna od osnovnh analiza i problema prilikom analiye vode kolicina mangana u njoj. Dakle bez gluposti
 
Odgovor na temu

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
*.mediaworksit.net.

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Stetnost Mangana za zdravlje coveka i okoline12.03.2007. u 08:27 - pre 207 meseci
Citat:
BBS: Toliko nije stetan da je jedna od osnovnh analiza i problema prilikom analiye vode kolicina mangana u njoj.


Ajde pojasni malo. Baš sam jako zainteresovan.

[Ovu poruku je menjao IvoD dana 12.03.2007. u 11:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.pharmacy.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Stetnost Mangana za zdravlje coveka i okoline12.03.2007. u 09:46 - pre 207 meseci
http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,5687.0.html
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Stetnost Mangana za zdravlje coveka i okoline12.03.2007. u 10:07 - pre 207 meseci
Citat:
IvoD: Ajde pojasni malo. Baš sam jako zainteresovan. Pre neki dan sam kupio jastuk koji ima 14 magneta po 500 Gausa (ne znam ni koliko je ni šta je to) a na dovodnoj vodovodnoj cevi imam jedan poveliki magnet (bajagi zaobljuje kamenac pa se manje kači na instalacije i uredjaje). Dalje vidim da ljudi nose magnetni nakit (narukvice, ogrlice...) a zimus sam zbog povredjenog kolena išao na 40 x 0,5h elektromagnetnu terapiju.


Prica se o manganu, ne o magnetu. Ili su svi ti magneti o kojima pricas "mangan based"....

Uglavnom, evo kratki citat sa wiki....

Citat:
Manganese compounds are less toxic than those of other widespread metals such as iron, nickel and copper compounds. However manganese is toxic in excess. Exposure to manganese dusts and fumes should not exceed the ceiling value of 5 mg/m3 for even short periods because of its toxicity level.

Acidic permanganate solutions will oxidize any organic material they come into contact with. The oxidation process can generate enough heat to ignite some organic substances.

In 2005, a study suggested a possible link between manganese inhalation and central nervous system toxicity in rats.[1] It is hypothesized that long-term exposure to the naturally-occurring manganese in shower water puts up to 8.7 million Americans at risk.

A form of Parkinson's Disease-type neurodegeneration called "Manganism" has been linked to manganese exposure amongst miners and smelters since the early 19th Century. Allegations of inhalation-induced manganism have been made regarding the welding industry. Manganese exposure is regulated by OSHA.


http://en.wikipedia.org/wiki/Manganese
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
*.mediaworksit.net.

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Stetnost Mangana za zdravlje coveka i okoline12.03.2007. u 10:16 - pre 207 meseci
OK, bio sam na više tema u isto vreme pa sam pogrešno kucao.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.219.*



+4 Profil

icon Re: Stetnost Mangana za zdravlje coveka i okoline12.03.2007. u 12:36 - pre 207 meseci
Zanimljivo je da na dnu okena, na najvećim dubinama... može da se nađe elementarni mangan rasut u grudvicama unaokolo. Nekada su te količine vrlo značajne. I po par desetina cm u prečniku.

Čisto kao kuriozitet.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Stetnost Mangana za zdravlje coveka i okoline

[ Pregleda: 10761 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.