Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 10 iskustva

[es] :: Windows desktop :: Windows 10 iskustva

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 94747 | Odgovora: 361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva30.10.2017. u 06:10 - pre 78 meseci
Citat:
valjan:Ja izgleda živim iza nekog drugog brda, par tuceta instaliranih desetki i nisam naišao na tako nešto, prvi put čujem za taj problem...
Ja možda nisam neki korisnik ali sam windows 10 instalirao kada se pojavio, prošao insajder priču, prešao na legalnu verziju i nikad nikakav problem. Pojavi se tu i tamo nešto sitno ali obično bude rešeno vrlo brzo. I dalje instaliran na dva kompa i jedan laptop, povremeno startujem da odradim update, da pogledam šta ima novo, da odradim neki AoE RoR ;) i sve radi normalno.
Moguće je da neki hardver pravi problem pa se dešava svašta a moguće je i da je to delo onih alata za ubijanje špijuniranja, promene izgleda i slično. Meni je merodavna normalna instalacija a kada se ubije gomila "nepotrebnih" servisa, ugasi update i slično, onda to nije problem OS-a.
Citat:
valjan:Serijski od Win10 se upisuje u UEFI, tako da kad imaš potrebu da reinstaliraš Win automatski se reaktivira na osnovu ključa iz UEFI-ja, a UEFI je sastavni deo matične ploče, i eto zašto imaš taj problem...
Tako je sada ali je i pre ovoga bilo vezivanja za ploču. Windows je komercijalni proizvod i ima neka pravila, postoji mogućnost promene nekog dela kompa koji je dozvoljen ali posle određenog broja licenca više ne važi. Linux je fraj i ne zanima ga na kakav komp se instalira.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva30.10.2017. u 20:14 - pre 78 meseci
Ali su "optimizovali" update, ja večeras bio pustio laptop da odradi neki Roll-up i još nekoliko sitnih jer nisam stigao ranije, i posle nekih sat mi zatreba laptop, one je još 3 puta radio restart dok nije došao do 100% (bio već restartovao jednom ili dvaput kad je krenuo instalaciju). A još ono mašina sa i7, 8GB i 256GB SSD, trajalo nekih 40 minuta od prvog restartovanja, koliko li bi trebalo na nekom "običnom" laptopu sa HD-om?

Za ovakve stvari treba i EU i SAD da ih opale po ušima, pa bi napravili Updated da posle download-a traje par minuta, jer se praktično radi o tome da novih (izmenjeni/pečovani i šta već) fajlovi pregaze stare, i eventualno se pojavi još nešto novo, i odradi određen broj upisa u Registry (što treba ograničiti, a ne da sveža instalacija ima preko 20 miliona ključeva!).

Generalno, ne mogu proizvođači hardvera da sastave dovoljno jaku mašinu koja neće da zaštuca sa njihovim nadogradnjama. A što raste kompleksnost, to će biti sve gore i gore, tako da im je bolje da krenu da prave novu verziju "od nule" i da iz desetke ubace samo module koji su višestruko provereni, stabilni, i lako se ažuriraju na nove verzije bez celovečernjeg "konfigurisanja" ("Configuring updates"... aj' to i nekako, nego kad sve prođe, izbaci poruke kako su urađeni neki "apdejti", pa to blinka par minuta, pa onda kako su "dodate neke nove stvari i kako će računar biti spreman za nekoliko minuta"...).
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

lazarevicc

Član broj: 115259
Poruke: 227



+14 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva30.10.2017. u 22:59 - pre 78 meseci
Znaci odradim clean install,bez krekovanja,bez ikakvih ilegalnih radnji,cak sta vise na laptopovima koji dolaze sa win 10 ready install,ista situacija.
Eto,neko nema problema sa tim,ja imam.
Radim sa racunarima od 2000 g....znam sta radim,nisam od juce,ali ovo jos nisam skapirao zasto se desava,pogotvo kad cujem da se nekim od Vas to ne desava,a ja probao sve moguce verzije desetke i legalne i nelegalne,razni hardver...dzaba.
Kazem,resim ja to,posle uputstva sa neta,kad to odradim,vise se taj problem ne javlja ponovo.....
Ali zasto se javlja prvi put,to stvarno nisam uspeo da skontam.
Smem se usuditi da napravim neku prezentaciju,da dodje vas xy,i garantujem da ce se na svakoj masini koja je sveze instalirana pojaviti problem sa taskbarom....kod neke se resi taj problem jednostavno update-om,a kod neke mora shell da radi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva31.10.2017. u 05:38 - pre 78 meseci
Instaliraš čistu verziju, restartuješ i odmah problem? Ne odradiš ništa preko osnovnog?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva31.10.2017. u 06:45 - pre 78 meseci
Citat:
mjanjic:
Za ovakve stvari treba i EU i SAD da ih opale po ušima, pa bi napravili Updated da posle download-a traje par minuta, jer se praktično radi o tome da novih (izmenjeni/pečovani i šta već) fajlovi pregaze stare, i eventualno se pojavi još nešto novo, i odradi određen broj upisa u Registry (što treba ograničiti, a ne da sveža instalacija ima preko 20 miliona ključeva!).

Jašta. država d'uradi nesto povodom toga pod obavezno.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva31.10.2017. u 07:48 - pre 78 meseci
lol
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

lazarevicc

Član broj: 115259
Poruke: 227



+14 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva31.10.2017. u 10:22 - pre 77 meseci
Citat:
calexx:
Instaliraš čistu verziju, restartuješ i odmah problem? Ne odradiš ništa preko osnovnog?


Cistu verziju instaliram,ne desi se odmah posle boot-ovanja,tj. prvog boot-ovanja,nego krenem redom,instaliram osnovne programe,kao recimo:
Skype, TeamViewer, FastStone Image Viewer, BS.Player, Viber, Chrome. Nista specijalno od programa,bas ono osnovno.
Posle toga radim sa racunarom,idem na net,surf,youtube itd..
I onda nekad posle par sati,nekad posle 2-3 dana to je max,u nekom momentu kada kliknem na start dugme u takbar-u nista se ne desava,ne otvara start menu,kliknem jos jednom-dvaput,nista se ne desava,ne otvara,ali tad se vec pojavi poruka your start menu isn't working. we'll try to fix it the next time you sign in.
Odjavim se i prijavim ponovo,start menu ne reaguje kao ni druga strana gde je sat i datum...ne vredi nista,sta god sam probao. Jedino pomogne windows update,ako ne to,onda preko shell-a odradim i vise se taj problem ne pojavljuje nikad. To me stvarno iritira,sto se tice 10-ke...nemam drugim problema.

Edit:evo jos jedan info o tome na pcworld

[Ovu poruku je menjao lazarevicc dana 31.10.2017. u 11:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva31.10.2017. u 10:37 - pre 77 meseci
Ma stavi onaj startisback i ne razmišljaj o nesrećnom Windows 10 start meniju.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva31.10.2017. u 13:34 - pre 77 meseci
Citat:
lazarevicc:Cistu verziju instaliram,ne desi se odmah posle boot-ovanja,tj. prvog boot-ovanja,nego krenem redom,instaliram osnovne programe,kao recimo:
Skype, TeamViewer, FastStone Image Viewer, BS.Player, Viber, Chrome. Nista specijalno od programa,bas ono osnovno.
Kada budeš imao vremena, instaliraj samo 10 ali nemoj i sve ovo ostalo pa proveri da li će da se desi. Možda ipak neki od pomenutih programa utiče na ovo, čini mi se da je BS bio na nekoj crnoj listi.

Da li odradiš komplet update, sad se sećam da je u nekom trenutku, možda još u prvoj insajder verziji, bilo ovog problema ali ga je neki update rešio? Ono rešenje koje se pominje (safe restart) je privremeno a pravo je update.

Ja sam nekoliko puta instalirao 10 ali uvek uz komplet (i kasnije redovan) update i ne sećam se da se ponavljao problem.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva31.10.2017. u 15:25 - pre 77 meseci
@lazarevicc
Preporučio bih isto što i calexx. Vidi prvo kako se Windows ponaša bez tih "osnovnih" programa koje instaliraš.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva31.10.2017. u 16:19 - pre 77 meseci
Ja pola od tih "osnovnih" ni ne koristim, odnosno ne instaliram, pa s obzirom na to da nikad nisam iskusio slične simptome nešto mi govori da neka od tih aplikacija pravi džumbus...
 
Odgovor na temu

lazarevicc

Član broj: 115259
Poruke: 227



+14 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva31.10.2017. u 20:00 - pre 77 meseci
Citat:
calexx:
Kada budeš imao vremena, instaliraj samo 10 ali nemoj i sve ovo ostalo pa proveri da li će da se desi. Možda ipak neki od pomenutih programa utiče na ovo, čini mi se da je BS bio na nekoj crnoj listi.

Da li odradiš komplet update, sad se sećam da je u nekom trenutku, možda još u prvoj insajder verziji, bilo ovog problema ali ga je neki update rešio? Ono rešenje koje se pominje (safe restart) je privremeno a pravo je update.

Ja sam nekoliko puta instalirao 10 ali uvek uz komplet (i kasnije redovan) update i ne sećam se da se ponavljao problem.



Pokusacu bas kad stignem,inace odradim komplet update,sve zivo sto nudi.
Probacu da mi trci win koji dan samo sa microsoft edge.
Meni samo da je saznati ako ga neka aplikacija zabaguje,koja je to...zaobicu je u sirokom krugu,sve ima zamenu pa i bs player ili ti bilo koja druga aplikacija.

 
Odgovor na temu

lazarevicc

Član broj: 115259
Poruke: 227



+14 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva31.10.2017. u 20:02 - pre 77 meseci
Citat:
bachi:
Ma stavi onaj startisback i ne razmišljaj o nesrećnom Windows 10 start meniju.


I to je kao opcija,ali ajd da damo jos neku sansu win 10 start meniju.
Zivo me zanima sta ga to tako onesposobi.
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva01.11.2017. u 05:57 - pre 77 meseci
Citat:
Ma stavi onaj startisback i ne razmišljaj o nesrećnom Windows 10 start meniju.

Citat:
I to je kao opcija,ali ajd da damo jos neku sansu win 10 start meniju.

Ma zasto da mu das sansu. Uradi kako ti je bachi predlozio. To je pravi nacin resavanja problema na Windowsima. Mislim, tako to rade i u samom Microsoftu.

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva01.11.2017. u 07:46 - pre 77 meseci
Pa da, još od Windowsa 8, prvo što se uradi nakon instalacije se stavlja Startisback. :D

Mislim, ima i izlečenog da se nađe, ali greota kada je cena 300 dinara za program.

Inače, ne znam kako davati šansu Windowsu 10 kada je taj proizvod stalno u beta fazi i to MS i ne krije. Ceo taj Windows as spyware, uh, pardon, Windows as service model je jedna beta faza gde čak i kada ga konačno ispeglaju i radi, posle par meseci izađe "feature" update, sa kojim uvedu hiljadu novih bagova i onda si opet u beta fazi.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

starisloven
Saša Grbić
saradnik za podršku studentima sa
invaliditetom
Univerzitet u Banjaluci
Banjaluka

Član broj: 38952
Poruke: 686
*.teol.net.

Jabber: starisloven
Sajt: www.grmljavina.net


+3 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva01.11.2017. u 08:25 - pre 77 meseci
Citat:
lazarevicc:
Citat:
calexx:
Kada budeš imao vremena, instaliraj samo 10 ali nemoj i sve ovo ostalo pa proveri da li će da se desi. Možda ipak neki od pomenutih programa utiče na ovo, čini mi se da je BS bio na nekoj crnoj listi.

Da li odradiš komplet update, sad se sećam da je u nekom trenutku, možda još u prvoj insajder verziji, bilo ovog problema ali ga je neki update rešio? Ono rešenje koje se pominje (safe restart) je privremeno a pravo je update.

Ja sam nekoliko puta instalirao 10 ali uvek uz komplet (i kasnije redovan) update i ne sećam se da se ponavljao problem.



Pokusacu bas kad stignem,inace odradim komplet update,sve zivo sto nudi.
Probacu da mi trci win koji dan samo sa microsoft edge.
Meni samo da je saznati ako ga neka aplikacija zabaguje,koja je to...zaobicu je u sirokom krugu,sve ima zamenu pa i bs player ili ti bilo koja druga aplikacija.


Jedino da poslije svake instalirane "osnovne" aplikacije testiraš Windows. Kada dođeš do one koja baguje sistem deinstaliraš je i vozi dalje.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva06.11.2017. u 07:22 - pre 77 meseci
Ljudi hitno mi treba odg ukoliko je neko imao iskustva sa takvim slucajem - bez da objasnjavam sta i kako i zbog cega - masina sa licenciranim win 10. Neophodan je dual boot Win 7 i Win 10, na 1 hdd-u. Win 7 ce biti bez licence, naravno. Ima li iko ideju (funkcionalno, to ce raditi - to znam) da li bi to na neki nacin uticalo na licencu Win 10?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva06.11.2017. u 07:59 - pre 77 meseci
Podignes virtuelnu masinu i na njoj koji god hoces OS i to nikako ne može da utiče na osnovni OS.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva06.11.2017. u 08:21 - pre 77 meseci
Hvala puno na odg. Da bih bio jasniji, da napisem ipak sta i kako. Taj PC sluzice za upravljanje jednom vrstom rendgen aparata i stajace u sobi operatera. Njime se upravlja preko PCI interfejs kartice, zato mora da bude instaliran OS. Oprema radi iskljucio na Win 7. Opcija sa dva hdd-a (da se po potrebi kaci 1 ili 2-gi ne dolazi u obzir jasno vam je zbog cega). VM takodje ne dolazi u obzir zbog (eventualnih) problema u upravljanju opremom. Sve ovo jer je nabavka PC-a hitna, a svuda se nudi opcija sa Win 10 (win 7 licenci nema, po recima prodavaca).
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Windows 10 iskustva06.11.2017. u 08:57 - pre 77 meseci
Imaš Win10 licence koje omogućavaju downgrade na Win7, proveri to sa prodavcem, ako nema pojma menjaj prodavca ;-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows 10 iskustva

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 94747 | Odgovora: 361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.