Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matematicka Indkucija / Binomni obrazac

[es] :: Matematika :: Matematicka Indkucija / Binomni obrazac

[ Pregleda: 9858 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

muhay
Muhamed Halilovic
Sarajevo

Član broj: 23634
Poruke: 13
*.as-sa01.europronet.ba



Profil

icon Matematicka Indkucija / Binomni obrazac 31.03.2004. u 13:31 - pre 243 meseci
...Studiram ETF u Sarajevu...Za predmet Uvod u Matematiku koristimo knjigu LINEARNA ALGEBRA-POLINOMI-ANALITICKA GEOMETRIJA, od D.S. Mitrinovic/ D. Mihailovic, P.M. Vasic, Beograd 1988...medjutim matematicka indkucija u toj knjizi je slabo objasnjena...Da li neko zna neki web-site, ili moze da preporuci gdje mogu naci dobro objasnjenje o doticnim temama sa dosta primjera...Zanima me recimo dokazivanje zadataka sa matricama matematickom indukcijom i izvodjenje dokaza preko matematicke indukcije za neke od mnogo brojnih stavova...
...Biti ili ne biti, pitanje je sad!
Ja bi da bijem...
 
Odgovor na temu

srbinxp

Član broj: 16278
Poruke: 101
*.teol.net



Profil

icon Re: Matematicka Indkucija / Binomni obrazac 11.06.2004. u 00:38 - pre 241 meseci
Šta reći o mat.indukciji:
Ako je podskup prirodnih brojeva, ,i važi :Ako onda ,onda .
Primjenjuje se gdje god je potrebno dokazati da nešto važi za sve n iz N.
 
Odgovor na temu

vaha

Član broj: 22360
Poruke: 169
*.ruf.uni-freiburg.de



+1 Profil

icon Re: Matematicka Indkucija / Binomni obrazac 01.07.2004. u 15:45 - pre 240 meseci
Vako:

Ako je Adam/Adem (po nekima prvi muskarac na svijetu) bio glup a mi uz predpostavku da je Mujo glup dokazemo da je i Mujin mali, Nedzad cini mi se, glup, onda smo pomocu matematicke indukcije dokazali da je cijela Mujina loza glupa.

To ti doje ono "lrning baj duing"

PS: Ovo za Muju i Mujine je cisto metaforicki, nadam se da mi niko nece zamjerit.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Matematicka Indkucija / Binomni obrazac

[ Pregleda: 9858 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.