Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

razna pitanja - boja za plastiku, bojler-traka i ispuna/ojacanje

elitemadzone.org :: TechZone :: razna pitanja - boja za plastiku, bojler-traka i ispuna/ojacanje

[ Pregleda: 4720 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2015

Član broj: 329676
Poruke: 84



+8 Profil

icon razna pitanja - boja za plastiku, bojler-traka i ispuna/ojacanje08.11.2015. u 21:01 - pre 103 meseci
1. Kojom bojom ofarbati plasticni deo (cca 3cm2) u boju metala (znaci neka srebrna, nije bas niklovano ali nije ni mat sivo)? Neki auto lak, boja za makete, srebrna bronza, lak za nokte? Treba mi najmanje/najjeftinije pakovanje.
2. Cime ispuniti plasticni oklop kroz koji prolazi metalni deo (koji je za isti spojen srafovima)? Nekim lepkom, silikonom? Trebalo bi da dodatno ucvrcuje spoj, ne samo da ispuni.
3. Gde kupiti ovakve trake (ili nesto slicno) cime bi se maskirali srafovi?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

2015

Član broj: 329676
Poruke: 84



+8 Profil

icon Re: razna pitanja - boja za plastiku, bojler-traka i ispuna/ojacanje16.11.2015. u 01:04 - pre 102 meseci
Niko nista? Za 1. su mi preporucili neki bumper sprej (sto mi je preskupo za tu povrsinu) tako da ce verovatno biti boja za makete (ako ima u boji metala) jer bronza ne moze na plastiku a lak za nokte u toj boji ne mogu da nadjem.
Za 2. kazu da ne moze silikon vec mora epoxi a za trake niko ne zna. Ne moraju original, vec nesto slicno tome (gumeno, plasticno ili samolepljivo kao one trake)?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: razna pitanja - boja za plastiku, bojler-traka i ispuna/ojacanje16.11.2015. u 01:45 - pre 102 meseci
Ma kako ne moze najobicniji auto lak. Imas kakve hoces, srebrne, bronzane, metalik...Itekako ce da se uhvati. Samo dobro operes, osusis i iz malo vece daljine prskas i pazis da ne preteras da se ne izlije i bice to ok.

Za ispunu te nisam bas najbolje razumeo, mozda silikon ili plastika iz pistolja sa onim patronama koje se tope.

Za traku, bem li ga, mozda moze ona duct tape ili slicna malo deblja pa iskrojis kolika debljina ti treba i nalepis...Mozda i neke tanje plasticne lajsne. Jedan drzi na jednom kraju, a drugi sa fenom na vruc vazduh duva dok ne poprimi oblik, posle samo odrezes visak i zalepis nekim dvokomponentnim lepkom...

Od koliko je taj litara, 300? Deluje ogromno na toj slici, ili je kupatilo usko...



P.S. Nije ti tacan sat na tom bojleru...Proslo 11 odavno...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

2015

Član broj: 329676
Poruke: 84



+8 Profil

icon Re: razna pitanja - boja za plastiku, bojler-traka i ispuna/ojacanje16.11.2015. u 01:54 - pre 102 meseci
Nemam pojma, rekose da mi treba i prajmer ako cu obican auto lak a onda to kosta ko i taj bumper. A ispuna treba i da ojacava spoj, razmisljao sam o tim patronama ali treba bar 50-60g pa ne znam kako to da izvedem.

Slika bojlera je odavde http://www.elitemadzone.org/t265527-2#3237462, nisam bio kuci da slikam kad sam postavljao pitanja.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: razna pitanja - boja za plastiku, bojler-traka i ispuna/ojacanje16.11.2015. u 01:59 - pre 102 meseci
Ne znam tacno gde ide ta ispuna, ali patrone su dzaba, pa uzmes koliko treba i sa fenom na vruc vazduh zatopis ako moze.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

2015

Član broj: 329676
Poruke: 84



+8 Profil

icon Re: razna pitanja - boja za plastiku, bojler-traka i ispuna/ojacanje16.11.2015. u 02:04 - pre 102 meseci
Ako mislis na onaj fen za skidanje farbe, to nemam. A ne bi ni moglo, metal ide kroz sredinu a oklop je iz dva dela pa se srafi. Jedino da odradim u obe polovine pa spojim pa onda spolja zagrevam ali bojim se da se plastika ne iskrivi ili istopi.
Citat:
gilopile:
Za traku, bem li ga, mozda moze ona duct tape ili slicna malo deblja pa iskrojis kolika debljina ti treba i nalepis...Mozda i neke tanje plasticne lajsne. Jedan drzi na jednom kraju, a drugi sa fenom na vruc vazduh duva dok ne poprimi oblik, posle samo odrezes visak i zalepis nekim dvokomponentnim lepkom...

Tu malo deblju traku i ja trazim ali ne mogu da nadjem... A ideja za lajsne ti je odlicna, hvala!

[Ovu poruku je menjao 2015 dana 16.11.2015. u 03:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: razna pitanja - boja za plastiku, bojler-traka i ispuna/ojacanje

[ Pregleda: 4720 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.