Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)

[es] :: Zaštita :: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10827 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)23.02.2016. u 15:50 - pre 98 meseci
https://www.microsoft.com/secu...Win32%2fNitol.B&product=13

DDoS: Win32/Nitol.B,znaci radi se o ovom manijaku ,radio sam scan sa AV Microsoft Essentials i jos nekim ali uvek isti rezultat.
Pomozite drugovi !

NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)23.02.2016. u 16:16 - pre 98 meseci
probaj ponovo, ali iz Safe moda!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)23.02.2016. u 17:33 - pre 98 meseci
Probaj ponovo, ali ovoga puta pravim AV programom, Microsoft Essentials teško da se može nazvati pravom AV zaštitom, čak i MS to sam tvrdi...
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)25.02.2016. u 11:32 - pre 98 meseci
Citat:
vinted:
probaj ponovo, ali iz Safe moda!


a kakva je razlika?
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)25.02.2016. u 12:26 - pre 98 meseci
Citat:
luaay: a kakva je razlika?

velika, ogromana, na engleskom: big, huge, massive
kakvo pitanje takav je i dogovor
vidi ili uradi ili ne, bez objašnjavanja
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)25.02.2016. u 12:39 - pre 98 meseci
Golema je razlika :)

U safe modu radi sa minimum servisa, drajvera...Tako da u procesu nece biti gotovo nista i samim tim ce dozvoliti brisanje zarazenih fajlova ako imas srece.
Jedino valjano resenje bi bilo da se taj HDD skopca na komp na kojemu vec ima instaliran AV i preskenirati ga i obrisati sve zarazene fajlove. Sve druge operacije koje ces raditi sa postojecim podignutim i zarazenim OS-om ne garantuje da ces ga se tek tako lako rastosiljati. Nisu ti programeri, koji su ga napisali, vesla sisali :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)25.02.2016. u 13:58 - pre 98 meseci
Hmm probao sam ali opet javlja da je trojanac i to nekog drugog imena..
Puko sam...
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)25.02.2016. u 14:14 - pre 98 meseci
A jesi li opet skenirao sa MS Essentials ili si uzeo neki pravi alat? Imaš recimo Kaspersky Rescue Disk ili Dr.Web LiveDisk ili Avira Rescue CD ili gomilu drugih varijanti, skini kod nekoga i nareži na CD/DVD ili napravi butabilan fleš, pa butuj sa njega i skeniraj sa time...
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)25.02.2016. u 14:30 - pre 98 meseci
Citat:
valjan: A jesi li opet skenirao sa MS Essentials ili si uzeo neki pravi alat? Imaš recimo Kaspersky Rescue Disk ili Dr.Web LiveDisk ili Avira Rescue CD ili gomilu drugih varijanti, skini kod nekoga i nareži na CD/DVD ili napravi butabilan fleš, pa butuj sa njega i skeniraj sa time...

ovo što valjan preporučuje je najsigurnija i najbolja opcija. nije problem da se ovo napravi ako imaš prazan usb/cd i da
odatle skeniraš iz boot-a
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)25.02.2016. u 14:50 - pre 98 meseci
Citat:
valjan:
A jesi li opet skenirao sa MS Essentials ili si uzeo neki pravi alat? Imaš recimo Kaspersky Rescue Disk ili Dr.Web LiveDisk ili Avira Rescue CD ili gomilu drugih varijanti, skini kod nekoga i nareži na CD/DVD ili napravi butabilan fleš, pa butuj sa njega i skeniraj sa time...


pa opet sam sa Essentials jer samo njega imam..
Ako je na njemu javio mogu samo da mislim sta ce javiti sa ovim kojima si preporucio...
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)25.02.2016. u 15:19 - pre 98 meseci
Pa ako je tebi problem što ti antivirus javlja da ti je komp zaražen a ne što imaš virus/trojanca, isključi antivirus i uživaj,
Ali ako hoćeš da se oslobodiš napasti, poslušaj savete i skeniraj komp nekim od navedenih antivirusa, ili instaliraj Malwarebytes Antimalware (besplatan je). Ne razumem ovo "jer samo njega imam". Tako kako si pristupio ovom forumu, tako si mogao da odeš na matične sajtove predloženih programa, da ih preuzmeš na komp i skeniraš.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)26.02.2016. u 22:35 - pre 98 meseci
Deinstaliraj AV i tako ces se otarasiti i trojanca.Ako bas hoces besplatan AV instaliraj Pandu i Ukljuci trial verziju.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)26.02.2016. u 23:11 - pre 98 meseci
Citat:
jolemisa: Deinstaliraj AV i tako ces se otarasiti i trojanca.

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)27.02.2016. u 07:01 - pre 98 meseci
Citat:
jolemisa:
Ako bas hoces besplatan AV instaliraj Pandu i Ukljuci trial verziju.


Pored toliko baš stvarno besplatnih AV rešenja, zašto bi koristio trial verziju nečega?
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)27.02.2016. u 12:02 - pre 98 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Pa ako je tebi problem što ti antivirus javlja da ti je komp zaražen a ne što imaš virus/trojanca, isključi antivirus i uživaj,
Ali ako hoćeš da se oslobodiš napasti, poslušaj savete i skeniraj komp nekim od navedenih antivirusa, ili instaliraj Malwarebytes Antimalware (besplatan je). .


Evo upravo skinoh i skenirah sa Antimalware Malwarebytes dva puta i javlja da je cisto.Doduse trial verzija.
MOgu li sad mirno da spavam?
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)27.02.2016. u 12:08 - pre 98 meseci
Nema mirnog spavanja, nazalost.

Ne mozes na zarazen komp tek tako instalirati zastitu, misleci da ces sa njom ubiti taj virus. Isto je i sa Malware bytes. Nece nista da prijavi zato sto je jkonj sebi napravio imunitet na toj zastiti i nece ga prijavljivati.

Skopcaj taj HDD na cist komp koji ima AV, skini MB i preskeniraj taj disk i videces koliko ce ih naci...

Imas 2 opcije.
1. da na nezarazenom kompu napravis boot-abilni USB sa nekim od AV-a - Valjan je lepo napisao http://www.elitesecurity.org/p3656476
Dakle, ne na tom kompu koji je pun virusa, nego na nekom koji ima AV zastitu koja vrsi posao.

I tek kada si ugasio laptop, stavljas USB fles, nikako dok je komp u OS-u. Boot-ujes i preskeniras i DOS-a, tj. Linux-a, jer ti USB AV varijante koriste Linux, cini mi se.

2. Da skopcas taj HDD na neki nezarazen komp i preskeniras sa AV i obrises sve sto nadje, a nacice gomilu.

3. nema.



(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)27.02.2016. u 12:36 - pre 98 meseci
Ali problem je sto to nikad nisam radio i nisam siguran kako da ne pogresim.Plus sto je Linux ukljucen u sve to,mislim kako Windows i Linux mogu ici zajedno?Ako narezem AV na USB na nekom drugom kompu koji u sebi ima Windows odakle sad Linux upada u pricu?Plus sto sam sad na putu i tesko mogu naci drugi komp pri ruci ,narocito nekom kome verujem..Jedva naidjoh internet a kamoli novi cisti komp,sto posto nezarazen..
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)27.02.2016. u 12:39 - pre 98 meseci
Eh,da Dr Weblive disk sam takodje koristio da preskeniram par puta i javlja da je cisto.Jel mogu bar sad mirno da spavam da se ne bakcem ovim komplikacijama?
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)27.02.2016. u 13:40 - pre 98 meseci
A da ti neko kaže nemoj se voziti tvojim pokvarenim autom do majstora, nego skini deo i idi komšijinim autom, da li biti bilo svejedno da li ideš stojadinom, moskvičem ili škodilakom, ili bi morao kod majstora da se voziš baš istim autom kao što je tvoj? Isto ti je i sa skenerom, nije bitno da li se on pokreće sa Windowsa ili Linuxa, bitno je da može da pristupi disku i da ga preskenira.

Što se tog tvog trojanca tiče, kada ga AV detektuje trebalo bi da ga i prijavi gde se tačno nalazi, u kom fajlu i u kom folderu. Moguće da MS Essentials diže lažnu uzbunu, ida bi bio skroz siguran vidi koji fajl prijavljuje kao trojanac, pa podigni taj fajl na www.virustotal.com i vidi da li ga još neki od 50-ak AV programa detektuje kao takvog. S obzirom da je Nitol.B prilično mator, ako stvarno jeste to što MS Essentials priča onda bi priličan broj tih AV skenera na virustotal-u trebalo da se zacrveni, ali ako tek 1-2-3 kažu da je to trojanac, onda možeš mirno da spavaš...
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
178.79.16.*



+29 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)28.02.2016. u 00:48 - pre 98 meseci
Citat:
valjan:
Citat:
jolemisa:
Ako bas hoces besplatan AV instaliraj Pandu i Ukljuci trial verziju.


Pored toliko baš stvarno besplatnih AV rešenja, zašto bi koristio trial verziju nečega?

Zato sto je Panda trial verzija mnogo bolja od dosta besplatnih AV.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10827 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.