Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fizičko oduzimanje vozačke dozvole

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 22150 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole01.03.2016. u 23:09 - pre 98 meseci
Pa procitaj svoj prvi post u ovoj temi pa ces lako ukapirati gde je tvoj problem. Covek se javio sa problemom u vidu "kako da zahebem (zakon ili sta vec) i predupredim nemanje dozvole za to sto mi treba u inostranstvu..." i da je izostavio razlog oduzimanja (detalje o alkoholisanom stanju a zatim i brzoj voznji, bitno!) dobio bi odgovor - a vec je dobio u drugoj temi od Bakare (nije mu bilo dovoljno pa je otvorio temu...).

A ti reagujes "braneci" ga po pitanju voznje u alkoholisanom stanju negirajuci cinjenicu da je to opasno i to mnogo stavom "sta napadate coveka k'o da je ubio nekoga...:, karikiram ali tacna je sustina onoga sto pises > sa akcentom na "nije to toliko strasno da ga lincujete...".

Pa jeste strasno, sve ukupno jeste strasno, bez obzira na to sto covek posteno kaze da je pogresio. mnogo pogresio (njegove reci) sam postupak voznje u alkoholisanopm stanju je los, grozan, rizican po neciji zivot...

Jel' kapiras? Jok, a? Nema veze. Opet ces ti tako...

Laku noc.



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole01.03.2016. u 23:20 - pre 98 meseci
Gde je je on to napiso "kako da zahebem (zakon ili sta vec)" ?

Pitao je da li će ta kazna uticati na inostramu dozvolu.

Šta je izostavio? Jel se čitao ti upšte temu ili tek onako došao malo da teraš kontru i osudiš sve i svakog.

Možda bi mi svi trebali malo više da osudjujemo sebe nego druge. Verovatno bi živeli malo u lepšem svetu.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole02.03.2016. u 09:31 - pre 98 meseci
Kako bi trebao da glasi zakon da bi sprecio stradanje u saobracaju na osnovu prvog pitanja u temi - odgovoreno je u sledecem komentaru. Posto zakon nije krojen da to sprovede, mozemo do sutra raspravljati kako je sada, sta koja odredba znaci i da li je odredjena kazna "realna". Nepobitna cinjenica je da je ovaj sto je postavio pitanje opasan je za ostale ucesnike u saobracaju jer sebe svesno dovodi u stanje u kome ugrozava ostale ucesnike i treba mu trajno oduzeti dozvolu zbog toga. Indentican slucaje je onaj pijani ludak sto je neki dan ubio devojcicu, a ima 10 prijava za krsenje odredbi zakona o saobracaju koje nisu procesuirane jer mu je tata policajac-da je zakon sprovodjen kako treba devojcica koja je poginula verovatno bi jos bila ziva. Ovaj iz pocetka teme jos nikog nije ubio, ali je na dobro putu da to ucini s obzirom sta radi.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole02.03.2016. u 13:32 - pre 98 meseci
Dok se kod nas ne regulise primena Zakona na pravi nacin da navedem nesto iz inostranstva. Moj ortak koji zivi vec vise od 25 godina u L.A. (USA) je ceo zivot amatrski u sportu i zivi tako od kad ga znam, sto podrazumeva zdrav zivot po ubedjenju, sto podrazumeva odsustvo svih stetnih uticaja hrane i pića - ne slepo drzanje tog slova ali vrlo blizu toga. Kad mu se rodila cetvrta cerka u povratku kuci sa posla (javili mu dok je bio na poslu) popije dva piva sa drustvom koje je pozvao sa posla da casti, krene kuci i posle par ulica ga zaustavi policija u rutinskoj kontroli. Izmedju ostalog na pitanje "Da li ste konzumirali alkohol?" kaze da je popio dva piva pre pola sata i razlog. Daju mu da duva u spravu, pokaze se neka mala cifra, mala ali nedozvoljena Zakonom, potpise te neke papire, zakljuca automobil, zovne taxi i ode kuci (sutradan taxijem do kola pa na posao...).

Nakon par nedelja dobije poziv za sud, ode i prizna sve sto je navedeno i dobije kaznu koja se sastoji u tome da mu se oduzima dozvola na godinu dana, mora da ide kod psihijatra (ili psihologa, ne secam se a i nebitno jer oni sve zovu "šrink"...) na razgovor i "evaluaciju" pa posle toga sest meseci "drustveno korisnog rada" od kojih prva dva meseca na predavanja o uticaju alkohola na voznju i na sve to neki poeni kojima trebju godine i godine da se smanjuju...

Kaze da mu je najteze u zivotu bilo na razgovoru kod "šrinka" i na tim predavanjima. Doktor ga pita "Popili ste dva piva i posle toga seli u kola i krenuli kuci, zasto ste seli u kola?", ne zna sta bi odgovorio na to pitanje a da ima smisla... a na predavanjima je dva meseca gledao filmove o nesrecama izazvanim pod uticajem alkohola i sa smrtnim ishodom ali necenzurisane policijske snimke ali u "paketu" sa izjavama ocevidaca i najblize porodice nastradalih. Kaze da je cesto povracao na tim predavanjima, ne samo on nego dosta njih.

Za dve flase "malog piva".

Pa onda kazu da je nas zakon ostar, da je razmisljanje i stav clanova na temi o tim stvarima u vezi voznje u alkoholisamom stanju pogresan, ostar... neki kazu...


Pozdrav!

EDIT
Da dodam... Kad sam mu rekao "E bas si baksuz" odgovorio mi je "Nisam baksuz nego budala, u Americi je odavno obicaj da se to ne radi, svi kad i najmanje popiju uzmu taxi ali ja klasicno kao ma nece bas meni da se desi, budala, bre."
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole02.03.2016. u 13:49 - pre 98 meseci
Citat:
dusanboss
Možda bi mi svi trebali malo više da osudjujemo sebe nego druge. Verovatno bi živeli malo u lepšem svetu.


Ne, u lepsem svetu bi ziveli kada ne bi bilo ljudi koji pijani sedaju u kola.

Samo u Srbiji bi svake godine nekoliko stotina neduznih ljudi bilo medju zivima umesto u grobovima.

Cena toga je taksi voznja ili bus karta posle kafane, ako se vec nema neko ko bi pijanu osobu odvezao kuci.

To je vrlo mala cena za nekoliko stotina zivota svake godine.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole02.03.2016. u 14:47 - pre 98 meseci
Šćeko izgleda da je tvoj drug popio malo više od 2 mala piva i moguće da mu nije prvi put, pošto misli da ne šalju kod šrinak za jedan prekršaj . Evo zakon za "vožnju pod uticajem" države Kalifornije.
http://dui.drivinglaws.org/california.php

Koiko vidim dozvoljeno je 0,4 ako imaš preko 21 g što je čak više nego kod nas (0,3). Na sajtu ima i kalkulator gde ubaciš koliko si popio,svoju težinu, vreme kad palniraš da voziš i pokažeti koliko promila ćeš imati u krvi i da li da sedaš za volan ili ne.


Ivane jel stvarno misliš da bi se nesreće u prepolovile ukoliko ne bi bilo alkohola? Znam, smanjile bi se drastično ukliko pijani ljudi ne bi sedali za volan. To ne podržavam i slažem se donekle sa vama.

Naravno da ljudi u vidno alkoholisanom stanju izaivaju mnogo više nesreća nego trezni, što ne znači da traba uvesto 0 tolerancija za alkohol i trajno oduzimanje dozvole. "Trajno" znači kad ti uzmu nemaš više parvo da voziš auto u ovom životu.

Voleo bih da imam statistiku koliko nesreća izazovu ljudi sa do 0,5 promila u poredjenju sa treznim vozačima. Ako je razlika velika ona ću se i ja složiti sa vama.

Deo gde se nikad neću složiti je onaj gde većina poistovećuje pokretača tema sa onim manijakom, sinom policajca. Ne znam na osnovu čega vi izjednačavate ova dva slučaja?

Jedan je vozio alkoholisan (što je sb+vakako za osudu) i napravi prekršaj za koji sam siguran da 90 posto vozača pravi redovno. Aj sad mi recire da niko od vas nikada nije vozi 20 km/h iznad ograničenja pa da se ismejem lepo. Verujem da ima takvih ljudi, ali su oni manjina u Srbiji.

Sa druge strane imamo manijaka za volanom koji ubio devojčicu, kome je ko zna koliko puta gledano kroz prste što je na kraju i dovelo do tog nesrećnog dogadjaja.

Možda sam ja glup pa ne vidim kako ova dva slučaja mogu da budu ista.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole02.03.2016. u 14:48 - pre 98 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
dusanboss
Možda bi mi svi trebali malo više da osudjujemo sebe nego druge. Verovatno bi živeli malo u lepšem svetu.


Ne, u lepsem svetu bi ziveli kada ne bi bilo ljudi koji pijani sedaju u kola.

Samo u Srbiji bi svake godine nekoliko stotina neduznih ljudi bilo medju zivima umesto u grobovima.

Cena toga je taksi voznja ili bus karta posle kafane, ako se vec nema neko ko bi pijanu osobu odvezao kuci.

To je vrlo mala cena za nekoliko stotina zivota svake godine.


Slažem se da ljudi koji su pijani ne treba da sedaju za volan, ali to nije rasprava ovde.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole02.03.2016. u 14:48 - pre 98 meseci
Citat:
Sceka:Nakon par nedelja dobije poziv za sud, ode i prizna sve sto je navedeno i dobije kaznu koja se sastoji u tome da mu se oduzima dozvola na godinu dana, mora da ide kod psihijatra (ili psihologa, ne secam se a i nebitno jer oni sve zovu "šrink"...) na razgovor i "evaluaciju" pa posle toga sest meseci "drustveno korisnog rada" od kojih prva dva meseca na predavanja o uticaju alkohola na voznju i na sve to neki poeni kojima trebju godine i godine da se smanjuju...

Kaze da mu je najteze u zivotu bilo na razgovoru kod "šrinka" i na tim predavanjima. Doktor ga pita "Popili ste dva piva i posle toga seli u kola i krenuli kuci, zasto ste seli u kola?", ne zna sta bi odgovorio na to pitanje a da ima smisla... a na predavanjima je dva meseca gledao filmove o nesrecama izazvanim pod uticajem alkohola i sa smrtnim ishodom ali necenzurisane policijske snimke ali u "paketu" sa izjavama ocevidaca i najblize porodice nastradalih. Kaze da je cesto povracao na tim predavanjima, ne samo on nego dosta njih.

Ono sto kod nas prvo treba da se promeni je svest o ponasanju u saobracaju! voleo bih da se i na nasim prostorima uvedu takve sankcije, ali se plasim da u nasem slucaju razgovori sa psihologom, edukacije i gledanje filmova ne bi imali previse koristi. nasim domacim budalama ne vredi da objasnjavas! ono sto mislim da budala moze da razume je: novcana kazna (boli ga vise od svega drugog), oduzimanje dozvole (ali ne privremeno nego trajno, da mora ponovo u auto-skolu), zatvor.

inace, moram da priznam da sam bas iznenadjen jer je toliko ucesnika foruma podrzalo moju konstataciju da pokretacu teme treba zabraniti dalje ucesce u saobracaju! iznenadjen sam jer sam pre izvesnog vremena na ovom istom forumu u Auto Zone pokrenuo jednu temu o postovanju saobracajnih propisa i proslo je tacno onako kako sam i ocekivao! moze se lako videti po plusevima na komentarima kakva je generalno bila slika o postovanju propisa: ja i jos svega par ljudi koji su imali stav da se propisi trebaju postovati smo izsmevani i smatrani budalama, a svi komentari onih koji su rekli (kao i nas drugar Dule na ovoj temi) da "nije tako strasno da se voznja malo prilagodi uslovima puta, a ne zakonu" su naisli na odobravanje i dobili po nekoliko pozitivnih glasova!

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole02.03.2016. u 15:01 - pre 98 meseci
Citat:
dusanboss
Ivane jel stvarno misliš da bi se nesreće u prepolovile ukoliko ne bi bilo alkohola? Znam, smanjile bi se drastično ukliko pijani ljudi ne bi sedali za volan. To ne podržavam i slažem se donekle sa vama.


Nema sta da mislim ili ne mislim, imas vise stotina ljudi izginulih u nesrecama gde je krivac bio pijan.

Uzevsi u obzir da intoksikacija alkoholom izaziva slabljenje refleksa prilicno je izvesno da bi broj izginulih bio manji.

Koliko manji? Sve i da je broj 1, to je i dalje dovoljno da se uradi sve kako bi broj alkoholisanih za volanom tezio nuli.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kamarad

Član broj: 332675
Poruke: 21



+23 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole02.03.2016. u 15:29 - pre 98 meseci
Citat:
dusanboss:Koiko vidim dozvoljeno je 0,4 ako imaš preko 21 g što je čak više nego kod nas (0,3). Na sajtu ima i kalkulator gde ubaciš koliko si popio,svoju težinu, vreme kad palniraš da voziš i pokažeti koliko promila ćeš imati u krvi i da li da sedaš za volan ili ne.

Dušane, na žalost ti ne želiš da vidiš suštinu?!
Ne postoji kalkulator za ove stvari!
Treba da znaš da je uticaj individualan, zavisi od niza faktora, počev od metabolizma, pritiska, krvotoka, vlažnosti kože (znojenje), kapaciteta pluća, fizičke kondicije, motorike....!
Znam gomilu vozača kojima su refleksi usporeni i bez alkohola a znam par ljudi koji mogu da popiju nekoliko čašica i da se to na njima ne primeti ali nema šanse da im je motorika ista kao kada nisu ništa popili.
Da se ne upuštamo previše u ovu materiju, nisi u pravu!
Zato sam za to da se apsolutno zabrani alkohol, znači 0 promila, baš zbog tebe i sličnih tebi koji će uzeti kalkulator u jednu ruku a u drugu flašu!
Šta da radimo sa stradalima koji nisu uzeli ni kalkulator ni flašu, samo su hteli da pređu na drugu stranu ulice?!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole02.03.2016. u 15:54 - pre 98 meseci
Citat:
dusanboss:
Šćeko izgleda da je tvoj drug popio malo više od 2 mala piva i moguće da mu nije prvi put, pošto misli da ne šalju kod šrinak za jedan prekršaj . Evo zakon za "vožnju pod uticajem" države Kalifornije.
http://dui.drivinglaws.org/california.php

Koiko vidim dozvoljeno je 0,4 ako imaš preko 21 g što je čak više nego kod nas (0,3). Na sajtu ima i kalkulator gde ubaciš koliko si popio,svoju težinu, vreme kad palniraš da voziš i pokažeti koliko promila ćeš imati u krvi i da li da sedaš za volan ili ne.

Gledaj ti i misli sta god hoces, tvoje pravo, ortak je dobio kaznu kao sto sam napisao i prica o tome i dan danas - sto znaci da je kazna uticala, prilicno, a to je bitno. Ali masis poentu svakako.


Citat:
Naravno da ljudi u vidno alkoholisanom stanju izaivaju mnogo više nesreća nego trezni, što ne znači da traba uvesto 0 tolerancija za alkohol i trajno oduzimanje dozvole. "Trajno" znači kad ti uzmu nemaš više parvo da voziš auto u ovom životu.

Voleo bih da imam statistiku koliko nesreća izazovu ljudi sa do 0,5 promila u poredjenju sa treznim vozačima. Ako je razlika velika ona ću se i ja složiti sa vama.

Treba uvesti 0 tolerancije za voznju. Trajno oduzimanje svakako ako je bilo ljudskih zrtava (povredjenih a apsolutno ako je bilo sa smrtnim ishodom) a vozac ima bilo koliko alkohola u krvi.

Nema tu statistika sta da trazi. Zrtve postoje a neuporedivo vise ih ima radi vozaca u alkoholisanom stanju sto je dovoljan razlog za drasticne zakonske mere. Nema tu mesta prici tipa "ne podnose svi isto" ili nekakvog skaliranja procenta u krvi onako kako ti to tumacis. U Zakonu vec postoji to neko skaliranje procenata ali je neadekvatno i dok ne bude drasticno i ne svede se na bukvalno > tolerancija alkohola za volanom je 0% < nece se statistika promeniti, samo ce biti gore jer svako ima svoje vidjenje koliko je sposoban za voznju.

Citat:
Jedan je vozio alkoholisan (što je sb+vakako za osudu) i napravi prekršaj za koji sam siguran da 90 posto vozača pravi redovno. Aj sad mi recire da niko od vas nikada nije vozi 20 km/h iznad ograničenja pa da se ismejem lepo. Verujem da ima takvih ljudi, ali su oni manjina u Srbiji.

Znas u cemu je razlika, velika? Normalan covek nikada nece javno da napise/kaze da je vozio preko dozvoljene brzine a narocito ne na forumu trazeci pomoc kako da ipak vozi i dalje. Razloge ne treba navoditi (mada bih rekao da tebi nije jasno).

I u vezi pojaseva je bila polemika, velika - pa je sada potpuno normalno da se vezu cim se udje u kola, pre nego se startuje motor. Postala je navika - tako treba da bude i navika da se ne seda u automobil ako se popilo makar i jedno jedino pivo. Kad moze u mnogomilionskim zemljama sveta, gde ima svakojakog naroda na angro!, moze i kod nas - opet se treba setiti primera sa pojasevima.

Citat:
Sa druge strane imamo manijaka za volanom koji ubio devojčicu, kome je ko zna koliko puta gledano kroz prste što je na kraju i dovelo do tog nesrećnog dogadjaja.

Možda sam ja glup pa ne vidim kako ova dva slučaja mogu da budu ista.

Nije rec o nicijoj 'glupoci', pa ni tvojoj, nego o pogresnoj osnovi na bazi koje se pristupa razmisljanju. Ja bih rekao - nedovoljno se razmislja, usko, na bazi licnih preferencija, ne uzimaju se u obzir realno objektivni cinioci, previse se licnog mesa...


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole02.03.2016. u 16:42 - pre 98 meseci
Ne mešam ja ništa lično, ja ne vozim kada popijem pivo (pošto samo to od alkohola konzumiram).

Pa normalno da se treba odzimati dozvola ukliko neko nekog ubije to se i radi. Za to si ide u zatvor na koju godinu. Upšte ja ne pričam o tome.

Novačana kazna nije po meni adekvatna iz razloga što je nekome to mesečna plata, a nekome kusur od manje kupovene. Tako da neće imati isti uticaj na sve.
Poeni i zabrana upravljanja su doba stvar.

Zašto stičem utisak da vićana članova ovde smatra da ja podržavam vožnju u pijanom stanju? Iz čega što sam ja napisao se to može zaključiti?

Citat:
"nije tako strasno da se voznja malo prilagodi uslovima puta, a ne zakonu"


Ni za ovo ne znam da sam napiso.

Napisao sam da je prekoračnje brzine od 20 km/h prekršaj koji većina pravi svakodnevno. Ako se vozim magistralnim putem 80 km/h obidjeme veliki broj vozila. U odredjenim delovim Beograda veća je šansa da će te izazvati udes ukliko vozite 50 km/h nego ako prilagodite brzinu ostalim učisnicima koja često prelaz i 80 km/h.

Znajući koliko je taj prekršaj uobičajan (da li tome treba da se stane na put može da se diskutuje. Činjenica je da se to dešava) malo sam začudjen kada svi napadnu čoveka koji je napiso da je kažnjen za taj isti prekršaj.

Ne kapiram u čemu je fora? Ako se to javno iznese onda je strapšno, a ako se gurne pod tepih onda je sve OK? E pa nije.

Nemam snage da se ponavljam više pošto šta god da napišm neko vidi ono što želi da vidi.

Još je ispalo na kraju da sam ja stao u odbranu ovog lika što je ubio autom devojčicu.

I još nešto pa se odjavljujem. U linku koji sam okačio o zakonu u Kaliforniji vidi se da je granica za kažnjavanje 0,1 promila. Uvesti zakon gde mora da bude 0,00 je besmislen iz razloga što 0,01 možeš da naduvaš a da nisi pio alkohol u životu. Jel smatrate da se i to treba sankcionisati?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole02.03.2016. u 16:50 - pre 98 meseci
Citat:
kamarad:
Citat:
dusanboss:Koiko vidim dozvoljeno je 0,4 ako imaš preko 21 g što je čak više nego kod nas (0,3). Na sajtu ima i kalkulator gde ubaciš koliko si popio,svoju težinu, vreme kad palniraš da voziš i pokažeti koliko promila ćeš imati u krvi i da li da sedaš za volan ili ne.

Dušane, na žalost ti ne želiš da vidiš suštinu?!
Ne postoji kalkulator za ove stvari!
Treba da znaš da je uticaj individualan, zavisi od niza faktora, počev od metabolizma, pritiska, krvotoka, vlažnosti kože (znojenje), kapaciteta pluća, fizičke kondicije, motorike....!
Znam gomilu vozača kojima su refleksi usporeni i bez alkohola a znam par ljudi koji mogu da popiju nekoliko čašica i da se to na njima ne primeti ali nema šanse da im je motorika ista kao kada nisu ništa popili.
Da se ne upuštamo previše u ovu materiju, nisi u pravu!
Zato sam za to da se apsolutno zabrani alkohol, znači 0 promila, baš zbog tebe i sličnih tebi koji će uzeti kalkulator u jednu ruku a u drugu flašu!
Šta da radimo sa stradalima koji nisu uzeli ni kalkulator ni flašu, samo su hteli da pređu na drugu stranu ulice?!


Molim te breeee .

Ja sam samo naveo da je na sajtu kalkulator koji približno može da pokaže koliko će promila neko imate posle odredjene količina alkohola.

"Treba da znaš da je uticaj individualan" AAAA! pa ja sam to pisao u par postova .

Ne mogu više stvarno. Meni ovo deluje ka da me svi namerno troluju.

Pozdrav svima! U pravu ste sve. Neću da se mešam više u diskusiju.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole02.03.2016. u 17:15 - pre 98 meseci
Citat:
Sceka
Normalan covek nikada nece javno da napise/kaze da je vozio preko dozvoljene brzine a narocito ne na forumu trazeci pomoc kako da ipak vozi i dalje. Razloge ne treba navoditi (mada bih rekao da tebi nije jasno).


Hmm... onda se meni prividja, ili ovde ili ovde, svi koji se raspituju o radar detektorima to rade iz hobi razloga :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole02.03.2016. u 18:52 - pre 98 meseci
Ne prividja ti se ali to navedeno/linkovano samo potvrdjuje da postoje takvi. I postojace uvek, vidi se po rasponu jer "ovde" i "ovde" datiraju jos iz 2006 i 3004 godine a iz prvog "prividjanja" se vidi da i prosle godine ima takvih - sto ne znaci da ostali a normalni treba da slede te primere nego obrnuto. :)

Citat:
@dusanboss:
U pravu ste sve. Neću da se mešam više u diskusiju.

Pa kazem, sve pogresno. I citas i procesiras a zatim komentarises skoro nevezano na/za procitano - a uvek u fazonu "ma nije to strasno, ne treba suditi o tome tako ostro...", karikirano naravno, ali potpuno tacno. Nije ni bitno sve dok oni koji citaju a ne ucestvuju mogu da sami zauzmu svoj stav na osnovu napisanog jer se lepo sve vidi.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fizičko oduzimanje vozačke dozvole

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 22150 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.