Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Is Phreaking Dead?!?

[es] :: Fiksna telefonija :: Is Phreaking Dead?!?

[ Pregleda: 5718 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SaBoTaGeR
Z.D.T.K!
C P 6 I/I J A ! ! !

Član broj: 14703
Poruke: 38
*.verat.net



Profil

icon Is Phreaking Dead?!?04.04.2004. u 14:28 - pre 243 meseci
Da li mislite da je phreaking (ne samo kod nas, nego i u swetu) u "izumiranju"?!
Shta je razlog tome?!
Kada se samo setim shta je sve moglo da se izvede dok nisu pochele da se kor. j3bene kartizze....
...You Hack To Learn, No Learn To Hack...
 
Odgovor na temu

matija-s
Planetary Assault Systems

Član broj: 11804
Poruke: 610
*.xnet.hr



Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?05.04.2004. u 06:12 - pre 243 meseci
Skoro sve centrale su se digitalizirale, modernizirale, napredovale.Puno starih trikova vise ne radi a tesko je nac neki novi.Sad je puno teze imat akcije nego prije par godina.
Kod nas je prije jedno godinu dana otkriven bug u VIP-netovoj terminalnoj opremi.Sa siemensom c35 se moglo s jednim malim trikom zgrnut grda lova na rachunu, naime svaki put kad saljes poruku pa sad ono pismo leti po displeju s lijeve strane na desnu i kad dodje tocno na sredinu kliknes NO (crvena slusalica), tj. otkazes slanje sms-a i eto ti 50 lipa na rachunu.Pa udri sine do jutra
To je zadnje sto sam chuo u vezi nepodopshtina s telefonima, a mislim da je phreak scena kod nas mrtva skroz.Mozda nije, al meni tak izgleda.

Phreak nije mrtav, on sam tak smrdi!!!

Matija
Disconnect
 
Odgovor na temu

SaBoTaGeR
Z.D.T.K!
C P 6 I/I J A ! ! !

Član broj: 14703
Poruke: 38
*.verat.net



Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?10.04.2004. u 18:50 - pre 243 meseci
Znachi phreaking je definitivno mrtaw chim niko nije zainteresivan da diskutuje o ovome....:(((
...You Hack To Learn, No Learn To Hack...
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.180.eunet.yu



+10 Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?24.04.2004. u 15:27 - pre 243 meseci
Nahh...
Nije mrtav samo je redak !!! Preaking je Izumiruca Umetnost koju je (sada) prilicno tesko izuciti(to je valjda i razlog sto izumire) !!! Sto je jos gore nemate vise ni gde da nadjete primenjljive prirucnike o Preaking posto na ono staro mozemo da zaboravimo !!!
A ovi klinci(kazem klinci iako sam `88) ne zele da se muce oko Preakinga posto znaju da je tezak, opasan, nelegalan, i zahteva mnogo umeca tako da na ponovno ozivljavanje Preakinga mozemo da zaboravimo (osim ako se ne desi neko cudo) !!!

Ali opet cuda se desavaju pa mozda jednog dana Preaking opet zazivi !!!

Ali ima nas koji se trudimo(pa cemo stoga verovatno i uspeti) samo nam trebaju tutori i tu se stvara problem !!!


Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

sheep
John MaliK13
RIJEKA

Član broj: 54459
Poruke: 257
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?06.04.2005. u 21:11 - pre 231 meseci
Mogu se kladit da i na ovim novim centrala ima rupa koje treba skužit i iskoristit. POtrudimo se malo!!! Istina je da nemamo poticaja ali jebiga treeba bit uporan.
- Time is our best teacher, but unfortunatly it kill's all of his students! -
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu.

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?07.04.2005. u 14:36 - pre 231 meseci
Samo da kažem da moderne TK kompanije imaju radna mesta koja se zovu fraud analyst...
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?07.04.2005. u 15:10 - pre 231 meseci
Samo da vam kazem da Telekom Srbija A.D. ima anti-fraud ekipu. Ako do sada nisu kupili anti-fraud sistem sigurno ce to uciniti u narednom periodu.
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

Fulcrum-A
MiG-29 Fulcrum

Član broj: 50651
Poruke: 47
*.verat.net.



Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?07.04.2005. u 21:11 - pre 231 meseci
hehe ja se trudim da u mome gradu Phreaking bude still alive... pa ... uzmemo ponekad moj friend i ja pak se zezamo s Telekomom malo :)
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?11.04.2005. u 12:58 - pre 231 meseci
Citat:
Fulcrum-A: hehe ja se trudim da u mome gradu Phreaking bude still alive... pa ... uzmemo ponekad moj friend i ja pak se zezamo s Telekomom malo :)



A kako to ?


Pretrazite malo ovaj forum mozda nadjete nesto sto moze da se exploatise, postovao sam ja nesto mozda zanimljivo ... a i imam detaljno upustvo DKTS pa ako vam nesto zatreba cimnite me !
 
Odgovor na temu

Fulcrum-A
MiG-29 Fulcrum

Član broj: 50651
Poruke: 47
*.verat.net.



Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?14.04.2005. u 21:07 - pre 231 meseci
sta kako?
Pa lepo... zezam se cackam... idem na divlje, nadjem kablove, banderu, pa uvece kad nema nikoga.. onda lagano jedno po jedno pa nadjes i otkrijes nesto interesantno.
 
Odgovor na temu

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?14.04.2005. u 22:16 - pre 231 meseci
Phreaking i dalje zivi, samo ne u obliku u kojem vi zelite/ocekujete da ga vidite!!! Phreaking nije samo ostvarivanje besplatnih poziva putem fiksnog/mobilnog telefona... Phreaking je mnogo sira oblast nego sto mislite... I samo dekodiranje telefona, mod-ovanje flasha, menjanje IMEI-a - spada pod phreaking... U sustini svaka vrsta dekodiranja, bilo kasetofona, cd playera, telefona... Pored toga, phreaking je i prisluskivanje, sto je kod nas itekako moguce, pogotovo kod Plavaca ;) I nemojte da mislite da je telefonski sistem bas tako siguran... Ti tekstovi koje ste nasli na internetu o phreakingu su, naravno, zastareli. O nekim phreaking stvarima ovog doba cete na netu moci da procitate tek' kada to malo zastari/izbledi ili se pojavi nesto novije/bolje. Zar je neko toliko lud da trazi/experimentise/istrazuje, a neko da na racun toga uziva!?!?!? I nemojte da budete kao politicari, samo da pricate, radite nesto korisno i istrazujte! Videcete u novom .ph zine-u da phreaking nije mrtav...

p0z
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?14.04.2005. u 23:38 - pre 231 meseci
... politicari ... heh ... a da li je prehack kada upadnes u neku centralu pa se malo igras sa kablovima pa onda se malo pomesaju brojevi pa malo zvone telefoni po celom naselju pa onda malo namesti besplatan poziv ... pa me onda navataju :)

po0z
 
Odgovor na temu

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?15.04.2005. u 19:07 - pre 231 meseci
To ako te navataju moze biti samo merilo tvojih sposobnosti i organizovanosti napada... A i ne znam o kakvom upadanju pricas: fizickom ili elektronskom ;)
 
Odgovor na temu

miniC
Srbija

Član broj: 40983
Poruke: 220
*.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?15.04.2005. u 22:50 - pre 231 meseci
Pa zadnji phreak koji jos uvek koristim je da razgovarate bez karice sa govornice, ali neko mora da vas pozove na taj broj.

A da, moj drugar na stroj centrali u NSu koristi tel po ceo dan, zove mobilni, inostranstvo (ja sam 1000 puta zvao od njega) i uvek mu stigne racun od oko 200 dinikica. NA ZALOST nije rec o phreaking-u, vec sama centrala ima neki BUG,valjda brojcanik ne okrece kako treba. Tako da ovo pre mogu da nazovem auto-phreaking

Ako neko phreak-uje nesto u skorije vreme, neka podeli iskustvo i sa nama!!!

Pozdrav

 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?15.04.2005. u 23:12 - pre 231 meseci
Citat:
BaCkSpAcE: To ako te navataju moze biti samo merilo tvojih sposobnosti i organizovanosti napada... A i ne znam o kakvom upadanju pricas: fizickom ili elektronskom ;)


Prvo necemo da se vredjamo ... nisi me razumeo hteo sam da kazem da od toga sto sam "uradio" nisam imao nista ( cak ni neko intelektualno zadovoljstvo ), nego da su samo mogli da me uhvate ! A drugo radi se o fizickom "upadu", jer ovde i nema nesto mnogo prilika za tako nesto, glavne centrale nemaju remote control ( ili se bar ne koristi ) a kamoli neka mala centrala u mom naselju ...
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?17.04.2005. u 23:15 - pre 231 meseci
Odlican text :)

[0x0c] Phreaking in Serbia..................................by BaCkSpAcE
 
Odgovor na temu

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?18.04.2005. u 00:53 - pre 231 meseci
Nisam ni mislio/hteo da te vredjam, vec kazem da takav potez sa bilo cije strane, ko god da je to uradio, nije bio promisljen!!! A i u cemu je zadovoljstvo poebati nesto sa srafcigerom/cekicem??? Sto se tice centrala i remote control-a, vecina njih imaju remote control po defaultu, ali ga niko ne koristi, kompjuteri su im povezani direktno za centralu, tako da nema neke potrebe za remote prikljucivanjem (preko telefona). Kod mene postoji remote control, niko ga ne koristi, i ja znam te brojeve ;) Problem je samo softver... Znam i koji softver koriste i koji OS, ali veruj mi da google nikada nije cuo za taj softver koji se tamo koristi...
 
Odgovor na temu

Fulcrum-A
MiG-29 Fulcrum

Član broj: 50651
Poruke: 47
213.137.127.*



Profil

icon Re: Is Phreaking Dead?!?19.04.2005. u 10:32 - pre 231 meseci
Backspace, mislis na software za kontrolu centrale ili za konektovanje na remote?
Kod nas se na remote ide preko dial-in broja, znaci odes u hyper terminal, minix ili nesto slicno i onda se konketujes na komp. On koristi neki broj koji je zastareo i niko ga nije dirao,pa su ovi nasi iz telekoma to iskoristili za remote....
Btw kako se zove taj software?
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Is Phreaking Dead?!?

[ Pregleda: 5718 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.