Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

INVERTER GYSMI 160 HF-potrebna pomoc

[es] :: Elektronika :: INVERTER GYSMI 160 HF-potrebna pomoc

[ Pregleda: 2468 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kzservis
EL.SERVIS

Član broj: 265888
Poruke: 17
31.223.140.*



Profil

icon INVERTER GYSMI 160 HF-potrebna pomoc20.04.2016. u 01:34 - pre 96 meseci
Dobio sam na servis navedeni inverter,vidio sam da je bilo postavljeno par tema ranije sa slicnim aparatom pa bih zamolio nekog od kolega ako ima iskustva sa ovakvim uredjajem za savjet;
-pregledao sam aparat,uradio i preporuceni test sa spajanjem na istosmjerni napon 60V i svi oscilogrami su u redu,power blok sa IGBT-ovima je ispravan,PWM stepen,HF stepen,prekontrolisao sam sve oblike napona sve djeluje u redu.Ali dogadja se da aparat po startu normalno proradi,kuler radi,medjutim na pokusaj varenja elektrodom sa javlja se samo sitno iskrenje pod elektrodom,isto i sa TIG opcijom.Ostavim da radi u praznom hodu 3 minuta i primjetim da se trafo zagrijao do temperature da maltene przi prste na dodir.Pomislim to je to,sad dolazim do pokusaja vadjenja trafoa sto je nemoguce dok se ne odvoji hladnjak sa tranzistorima.Ne uspijem ga odlemiti ni nakon par sati muke,zalemljeno je divljacki,jakom lemilicom ne smijem zbog blizine smd komponenti oko konektora,duvaljkom isto nista,malom welericom nista,nemogu zagrijati dovoljno.Dodjem na ideju,glupu ili ne da malim sjecicama isjecem iglice konektora pa da poslije iste napravim od bakarne zice,malo potesko ali smatrao sam za izvodivo.Odvajanjem hladnjaka primjetim da su tri mesingane navrtke koje prave kontakte sa glavnom plocom otpale od ploce sa trannzistorima,sto sam nasao negdje za fabricki nedostatak ovog aparata.E sad,pitanje je dali su otpale prije ili u toku odvrtanja vijaka i ako su bile odvojene prije da li to moze biti uzrok pregrijavanja trafoa?
Navrtke sam ponovo zalemio prije toga po preporukama sa foruma zagrijao hladnjak a time i plocu sa tranzistorima.Sad dolazim do problema kako zasigurno ispitati trafo i da li je moguce ako u njemu postoji proboj da je aparat radio a da nisu goreli tranzistori niti bilo sta drugo,ni u radu u praznom hodu ni tokom pokusaja varenja?I da li je neko od kolega uspio sa premotavanjem ovog trafoa ukoliko je isti u proboju da li vrijedi pokusati?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4542

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+529 Profil

icon Re: INVERTER GYSMI 160 HF-potrebna pomoc20.04.2016. u 01:59 - pre 96 meseci
Najverovatnije da su ti se navrtke odvojile od štampe jošprenego što si ti rastavio aparat.
Trebaće ti dosta strpljenja da ih vratišna svojemesto ai popristojno grejanje čitavog sklopa da bi uspeo da ih vratiš nazad.

Pogledaj kako to baćuška odrađuje:
http://www.youtube.com/watch?v=KKcK_Ua2Ars
http://www.youtube.com/watch?v=pLpqjfGs1I0

i ja sam ih popravio nekoliko takvih.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: INVERTER GYSMI 160 HF-potrebna pomoc

[ Pregleda: 2468 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.